SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Niecierpliwy30 30 lis 2015, 20:19
Bonogren to jest inaczej ketrel , kwetiapina. Ja go biore na sen 100mg...

przez 35szopen 01 gru 2015, 04:24
Niecierpliwy30 napisał(a):Bonogren to jest inaczej ketrel , kwetiapina. Ja go biore na sen 100mg...

Ale ma też inne działanie...wycisza i likwiduje stany niepokoju lękowego. W tym sensie zadziałał niemalże natychmiast.....ale szum jak był tak jest dalej. To sporo bierzesz bo mi 25mg starcza.
Ma jeszcze jeden problem ....sny nocne. Przychodzą co noc i jak do tej pory zdarzały się co kilka nocy i były to typowe koszmary , tak teraz -od kilku dni, dalej śni mi się ale o zabarwieniu dramatycznym. Lekarz mówił ze to mogą byc jeszcze sertagenie. Gorzej, że dzisiaj męczyły mnie jakieś przeczucia ,że niedługo umrę. Nie strach przed śmiercią , tylko bardziej rozmyślanie jak najlepiej przygotować się na nadejście smierci. Zastanawiam się czy ja pomału nie wariuję........ nigdy nie zastanawiałem się nad przygotowywaniem się do odejścia z tego świata. Nie chcę być psychicznie chory.

przez Pablo5HT1 02 gru 2015, 02:23
Zmieniam wskazówki swoje a.d. antydepresantów. Sertralina, Paroksetyna, Escitalopram to środki które nie wyciągną z zaburzęń mieszanych: lękowo-depresyjnych gdzie przewagę ma depresja. W lękowych czystych tak, kiedy deprecha się dołącza w obrazie nie dają radę. Coś tam "kurzy" Fevarin ale ma za dużą sedatywnośc w swoim działaniu więc jest mega męczący jak ktoś chce być aktywny. No niestety ale zostaje wenlafaxyna w sporej dawce ewentualnie klomipramina. A reszta to szity.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 35szopen 02 gru 2015, 03:45
Pablo5HT1 napisał(a):Zmieniam wskazówki swoje a.d. antydepresantów. Sertralina, Paroksetyna, Escitalopram to środki które nie wyciągną z zaburzęń mieszanych: lękowo-depresyjnych gdzie przewagę ma depresja. W lękowych czystych tak, kiedy deprecha się dołącza w obrazie nie dają radę. Coś tam "kurzy" Fevarin ale ma za dużą sedatywnośc w swoim działaniu więc jest mega męczący jak ktoś chce być aktywny. No niestety ale zostaje wenlafaxyna w sporej dawce ewentualnie klomipramina. A reszta to szity.

Ja sertaline brałem przez ostatnie jakieś 10lat lecząc się na depresję lękową. Pomogła, teraz zmagam się z nerwicą lękową bo depresje już pokonałem....mam nadzieje, że na zawsze.

przez szaraczek 02 gru 2015, 16:35
Mnie sertralina pomaga i na depresję i na nerwicę.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Kalebx3 02 gru 2015, 16:37
Mnie sertralina pomaga i na depresję i na nerwicę

ot , szczęśćiarz z Ciebie ;)
a długo bierzesz?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Psychopharm 02 gru 2015, 21:25
Tak jakby "wytyczne" czy "wskazówki" użytkownika Pablo5HT1 miały jakiekolwiek dla kogokolwiek znaczenie :pirate:
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez abstrakcyjna 02 gru 2015, 21:44
Jakiś niepokój, nakręcam się. Już lepiej czułam się na 50mg niż na 100mg.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Vengence 02 gru 2015, 21:52
Psychopharm napisał(a):Tak jakby "wytyczne" czy "wskazówki" użytkownika Pablo5HT1 miały jakiekolwiek dla kogokolwiek znaczenie :pirate:

Ta, dokładnie, dlatego mu tak napisałem, :mrgreen:

-- 02 gru 2015, 22:26 --

abstrakcyjna napisał(a):Jakiś niepokój, nakręcam się. Już lepiej czułam się na 50mg niż na 100mg.

Ja też, się zle czułem na 100 mg, dlatego zszedłem z tej dawki.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 03 gru 2015, 14:08
Kalebx3, Moja nerwica cechowała się ciągłym wewnętrznym niepokojem, napięciem, rozdrażnieniem, lękami i na to sertralina pomogła choć na lęk uogólniony lepsza była kiedyś wenlafaksyna, ale sertralina też się sprawdza. Z kolei na depresję już znacznie lepsza była wenlafaksyna, jednak sertralina też coś tam działa ;) Biorę ją już jakieś 8 miesięcy.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Niecierpliwy30 03 gru 2015, 17:38
Szaraczek. Moim najwiekszym problemem jest depresja. Mowiles ze sertralina dziala na depresje. Przed chwila napisales ze na depresje tez cos tam dziala. Co to znaczy te"cos tam". Czyli na depresje dziala nieznacznie wedlug ciebie? Dla mnie albo lek dziala na depresje albo nie. Zawsze bylo tak u mnie. Byla remisja albo jej nie bylo. Nic juz nie rozumiem....

przez szaraczek 03 gru 2015, 18:38
Niecierpliwy30, "Coś tam" działa bo zmniejszyła się zaniżona samoocena, zmniejszyło się w pewnym sensie uczucie bezsensu, beznadziei, natomiast nastrój jest na średnim poziomie więc nie mogę powiedzieć, że na depresję nie działa, ale jednak nie jest to całkowite ustąpienie depresji. Te miałem jednie raz, już dawno temu na wenlafaksynie - 100% remisja. Na sertralinie jest duża poprawa (szczególnie jeśli chodzi o lęki), ale nie całkowita. Jednak dla mnie to i tak bardzo satysfakcjonująca poprawa. Udało mi się dzięki sertralinie zmniejszyć i wyeliminować dużo objawów.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Kalebx3 03 gru 2015, 23:58
szaraczek,
a dawka leku , te 250mg to dużo , czy średnio . Serta to jedyny z SSRI , który tylko mi szkodził.
Ale pytanie podstawowe , masz jakieś uboki na tej dawce tego leku ?
U mnie największym problemem po SSRI ( uboki ) to sztywność i napięcie mięśni , które też zwalam lekami ( rozumiesz lek lekiem , a ten drugi lek trzecimlekiem ,,, fafafa ;dopóki wątroba wytrzymuje ___
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Vengence 04 gru 2015, 11:36
Kalebx3 napisał(a):szaraczek,
a dawka leku , te 250mg to dużo , czy średnio . Serta to jedyny z SSRI , który tylko mi szkodził.
Ale pytanie podstawowe , masz jakieś uboki na tej dawce tego leku ?
U mnie największym problemem po SSRI ( uboki ) to sztywność i napięcie mięśni , które też zwalam lekami ( rozumiesz lek lekiem , a ten drugi lek trzecimlekiem ,,, fafafa ;dopóki wątroba wytrzymuje ___

Na co ci szkodziła sertralina ??, ja biorę ją około 6 tygodni i póki co to najgorszy jak dla mnie ssri zaraz po escitoplarmie, na tym
gównie mało samobója nie jebłem, sertralina mnie zamula i otępia, nawet na esci tak nie miałem syf totalny - nie wiem już co robić,
poczekam chyba do 3 miesięcy jak nic się nie zmieni, to koniec leczenia. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg