SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
206
59%

Nie
84
24%

Zaszkodziła
57
16%

Liczba głosów : 347

przez 35szopen 29 lis 2015, 22:55
Pierwszy dzień na bionogrenie.......jak bym łopatą dostał w głowę. Mam wrażenie że te 25mg to chyba za duża dawka dla mnie. Przymulenie niesamowite i co jakiś czas przysypianie ....nawet nie wiem kiedy i tak kilka razy w ciągu dnia. W nocy koszmary jakieś ale to jeszcze echo po sertalinie......po za tym sachara niesamowita.

przez Niecierpliwy30 30 lis 2015, 17:10
Kiedy ta sertralina wkoncu wyciagnie mnie z depresji. Już przestalem liczyc ile ja biore. Trace wiare w poprawe.....

przez Vengence 30 lis 2015, 18:15
Niecierpliwy30 napisał(a):Kiedy ta sertralina wkoncu wyciagnie mnie z depresji. Już przestalem liczyc ile ja biore. Trace wiare w poprawe.....

Jeżeli cię to pocieszy to ja mam podobnie. :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 35szopen 30 lis 2015, 20:13
Vengence napisał(a):
Niecierpliwy30 napisał(a):Kiedy ta sertralina wkoncu wyciagnie mnie z depresji. Już przestalem liczyc ile ja biore. Trace wiare w poprawe.....

Jeżeli cię to pocieszy to ja mam podobnie. :P

A mnie nachodzą i ustępują szumy w głowie ..... :why: i bonogren nie pomaga. Drugi dzień go biorę i wszystko ustąpiło po za szumami. Jutro zapisuje się do rodzinnego na konsultację......bo mając te szumy to stany nie pokoju nigdy niegdy nie zostaną wyleczone.

przez Niecierpliwy30 30 lis 2015, 20:19
Bonogren to jest inaczej ketrel , kwetiapina. Ja go biore na sen 100mg...

przez 35szopen 01 gru 2015, 04:24
Niecierpliwy30 napisał(a):Bonogren to jest inaczej ketrel , kwetiapina. Ja go biore na sen 100mg...

Ale ma też inne działanie...wycisza i likwiduje stany niepokoju lękowego. W tym sensie zadziałał niemalże natychmiast.....ale szum jak był tak jest dalej. To sporo bierzesz bo mi 25mg starcza.
Ma jeszcze jeden problem ....sny nocne. Przychodzą co noc i jak do tej pory zdarzały się co kilka nocy i były to typowe koszmary , tak teraz -od kilku dni, dalej śni mi się ale o zabarwieniu dramatycznym. Lekarz mówił ze to mogą byc jeszcze sertagenie. Gorzej, że dzisiaj męczyły mnie jakieś przeczucia ,że niedługo umrę. Nie strach przed śmiercią , tylko bardziej rozmyślanie jak najlepiej przygotować się na nadejście smierci. Zastanawiam się czy ja pomału nie wariuję........ nigdy nie zastanawiałem się nad przygotowywaniem się do odejścia z tego świata. Nie chcę być psychicznie chory.

przez Pablo5HT1 02 gru 2015, 02:23
Zmieniam wskazówki swoje a.d. antydepresantów. Sertralina, Paroksetyna, Escitalopram to środki które nie wyciągną z zaburzęń mieszanych: lękowo-depresyjnych gdzie przewagę ma depresja. W lękowych czystych tak, kiedy deprecha się dołącza w obrazie nie dają radę. Coś tam "kurzy" Fevarin ale ma za dużą sedatywnośc w swoim działaniu więc jest mega męczący jak ktoś chce być aktywny. No niestety ale zostaje wenlafaxyna w sporej dawce ewentualnie klomipramina. A reszta to szity.

przez 35szopen 02 gru 2015, 03:45
Pablo5HT1 napisał(a):Zmieniam wskazówki swoje a.d. antydepresantów. Sertralina, Paroksetyna, Escitalopram to środki które nie wyciągną z zaburzęń mieszanych: lękowo-depresyjnych gdzie przewagę ma depresja. W lękowych czystych tak, kiedy deprecha się dołącza w obrazie nie dają radę. Coś tam "kurzy" Fevarin ale ma za dużą sedatywnośc w swoim działaniu więc jest mega męczący jak ktoś chce być aktywny. No niestety ale zostaje wenlafaxyna w sporej dawce ewentualnie klomipramina. A reszta to szity.

Ja sertaline brałem przez ostatnie jakieś 10lat lecząc się na depresję lękową. Pomogła, teraz zmagam się z nerwicą lękową bo depresje już pokonałem....mam nadzieje, że na zawsze.

przez szaraczek 02 gru 2015, 16:35
Mnie sertralina pomaga i na depresję i na nerwicę.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg
Pregabalina 150 mg

przez Kalebx3 02 gru 2015, 16:37
Mnie sertralina pomaga i na depresję i na nerwicę

ot , szczęśćiarz z Ciebie ;)
a długo bierzesz?
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

przez Psychopharm 02 gru 2015, 21:25
Tak jakby "wytyczne" czy "wskazówki" użytkownika Pablo5HT1 miały jakiekolwiek dla kogokolwiek znaczenie :pirate:
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez abstrakcyjna 02 gru 2015, 21:44
Jakiś niepokój, nakręcam się. Już lepiej czułam się na 50mg niż na 100mg.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Vengence 02 gru 2015, 21:52
Psychopharm napisał(a):Tak jakby "wytyczne" czy "wskazówki" użytkownika Pablo5HT1 miały jakiekolwiek dla kogokolwiek znaczenie :pirate:

Ta, dokładnie, dlatego mu tak napisałem, :mrgreen:

-- 02 gru 2015, 22:26 --

abstrakcyjna napisał(a):Jakiś niepokój, nakręcam się. Już lepiej czułam się na 50mg niż na 100mg.

Ja też, się zle czułem na 100 mg, dlatego zszedłem z tej dawki.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 03 gru 2015, 14:08
Kalebx3, Moja nerwica cechowała się ciągłym wewnętrznym niepokojem, napięciem, rozdrażnieniem, lękami i na to sertralina pomogła choć na lęk uogólniony lepsza była kiedyś wenlafaksyna, ale sertralina też się sprawdza. Z kolei na depresję już znacznie lepsza była wenlafaksyna, jednak sertralina też coś tam działa ;) Biorę ją już jakieś 8 miesięcy.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg
Pregabalina 150 mg

Sortuj wg