SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez 35szopen 26 lis 2015, 21:58
szaraczek napisał(a):tuxedoluna, Wenlafaksyna może być też - tak jak to było w moim przypadku - lekiem pierwszego rzutu. Nie ma żadnej zależności typu, że stosuje się ją dopiero jeśli SSRI zawiodą. Dosyć często jest przepisywana jako lek pierwszego rzutu.

-- 26 lis 2015, 14:27 --

35szopen, Mnie na rozdrażnienie bardzo pomogła właśnie sertralina.

JA mam na na nią uczulenie po przedawkowaniu

-- 27 lis 2015, 14:02 --

Dzisiaj lekarz dał mi bonogren na rozdrażnienie, stany niepokoju i szumy w głowie.....

przez szaraczek 27 lis 2015, 22:34
35szopen, Masz uczulenie na sertralinę czy wenlafaksynę? Bo trochę się pogubiłem.
Bonogren to kwetiapina czyli neuroleptyk. Z tego co wiem przepisuje się ją na sen w małych dawkach więc pewnie będziesz senny.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez 35szopen 27 lis 2015, 23:48
szaraczek napisał(a):35szopen, Masz uczulenie na sertralinę czy wenlafaksynę? Bo trochę się pogubiłem.
Bonogren to kwetiapina czyli neuroleptyk. Z tego co wiem przepisuje się ją na sen w małych dawkach więc pewnie będziesz senny.

Uczulenie na sertalinę a wenlafaksyny nigdy nie brałem. Bonogren mam brać po jednej na noc w minimalnej dawce-25mg. Ma zlikwidować stany niepokoju i rozdrażnienie. Z szumami w głowie muszę poczekać z miesiąc a jak nie ustąpią to trzeba jakieś badania porobić.
Z reszto ja mam jeszcze nie duże ale mam problemy z koszmarami sennymi a to jeszcze ostatnie pomruki objawów odstawienia sertaliny, możliwe więc że i szumy znikną wciągu tego miesiąca. Z ulotki wynika ,że w skrajnych przypadkach może trwać to do dwóch mies. Ja brałem sertagen chyba z dziesięć lat i to w nie małych dawkach, więc i nagłe odstawienie ma swoje skutki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 28 lis 2015, 00:14
35szopen, A ja działała na Ciebie sertralina dopóki nie pojawiło się uczulenie na nią? Nie obawiasz się, że będziesz na neuroleptyku jakiś zamulony?

Wenlafaksyna 225 mg

przez 35szopen 28 lis 2015, 05:15
szaraczek napisał(a):35szopen, A ja działała na Ciebie sertralina dopóki nie pojawiło się uczulenie na nią? Nie obawiasz się, że będziesz na neuroleptyku jakiś zamulony?

sertalina działała kozacko ale tez czasem miałem wrażenie ze działa za słabo. Stąd też na własne ryzyko ,za zgodą lekarza przekraczałem dawki 200mg sertaliny- bywały takie okresy. Uczulenie na nią pojawiło sie bo nie potrzebnie wziąłem nie wielką ilośc dopalacza stymulanta.
Dawka 25mg podobno nie zamula ale nie wiem, zobaczę jak to będzie. Lekarz powiedział ,że będzie usypiać i kazał na noc brać a skutki uboczne -usypianie nie trwają non stop , tylko na początku. Po za tym usypianiem ma działanie wyciszające i dla tego mi go przepisał.
Osobiście mam nadzieję ,że nie będzie jak piszesz......ze mnie zmuli bo będe musiał go zmienic na inny

przez abstrakcyjna 28 lis 2015, 12:23
Dziś będzie trzeci dzień jak biorę 100mg. Pojawił się ból głowy tak jak miałam na początku brania Setaloftu. Ale da się żyć.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez sensual 28 lis 2015, 13:57
od kilku dni rano biore sertraline, 75mg , nie spalem ani jednej nocy normalnie, przebudzam sie co chwile :/ i mam ataki paniki w nocy.Czy bierze ktos sertraline na noc ? można na noc ?
Ostatnio edytowano 28 lis 2015, 14:00 przez sensual, łącznie edytowano 1 raz
I Mister Forum

przez 35szopen 28 lis 2015, 14:00
sensual napisał(a):od kilku dni rano biore sertraline, 75mg , nie spalem ani jednej nocy normalnie, przebudzam sie co chwile :/ i mam ataki paniki w nocy.Czy bierze ktos sertraline na noc ? , bo w sumie jak rano wezme robie sie nieco senny.Moze brac na noc....- można ?

Bo ją się bierze tylko na noc.....

przez sensual 28 lis 2015, 14:05
35szopen napisał(a): Bo ją się bierze tylko na noc.....

roznie czytalem, pisali , ze SSRI za dnia sie bierze itd, okey zaczne brać na noc...., oby bylo lepiej
I Mister Forum

przez abstrakcyjna 28 lis 2015, 14:06
Ja biorę rano.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez szaraczek 28 lis 2015, 14:23
35szopen, Kozacko, tzn. jak? Silnie przeciwlękowo, przeciwdepresyjnie, wyciszająco, redukując natrętne myśli czy przeciwobsesyjnie? U mnie działanie też jest bardzo przyjemne choć raczej nie powiedziałbym, że "kozackie", ponieważ kozacko to kiedyś działała na mnie wenlafaksyna. Na sertralinie jest bardzo dobrze ;) Ja ze swojej strony - jeśli masz uczulenie na sertralinę - polecam bardzo wenlafaksynę. Jednak jeśli lekarz ją Tobie zapisze, to najlepiej poproś o jej oryginalny lek, czyli Efectin. Bo z zamiennikami wenlafaksyny bywa bardzo różnie. Być może okaże się, że jesteś jednym z tych szczęśliwców na których wenla działa kozacko :smile:

-- 28 lis 2015, 13:28 --

Ja biorę sertralinę rano i z tego co wiem bierze się ją raczej tylko rano. Chyba, że lekarz zaleci komuś inaczej. Początkowe wybudzania w nocy na tym leku są normą. Bardzo powoli powinno przechodzić choć przez jakiś czas może być to dokuczliwe.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 28 lis 2015, 19:47
Kto bierze sertagen z was?, chodzi mi konkretnie o ten odpowiednik sertraliny?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez 35szopen 28 lis 2015, 20:34
abstrakcyjna napisał(a):Ja biorę rano.

Ale z zalecenia lekarza czy z własnej woli bo mi kazał brać tylko na noc.

-- 28 lis 2015, 20:43 --

szaraczek napisał(a):35szopen, Kozacko, tzn. jak? Silnie przeciwlękowo, przeciwdepresyjnie, wyciszająco, redukując natrętne myśli czy przeciwobsesyjnie? U mnie działanie też jest bardzo przyjemne choć raczej nie powiedziałbym, że "kozackie", ponieważ kozacko to kiedyś działała na mnie wenlafaksyna. Na sertralinie jest bardzo dobrze ;) Ja ze swojej strony - jeśli masz uczulenie na sertralinę - polecam bardzo wenlafaksynę. Jednak jeśli lekarz ją Tobie zapisze, to najlepiej poproś o jej oryginalny lek, czyli Efectin. Bo z zamiennikami wenlafaksyny bywa bardzo różnie. Być może okaże się, że jesteś jednym z tych szczęśliwców na których wenla działa kozacko :smile:

silnie przeciwlękowo, przeciwdepresyjnie, wyciszajaco i czasem euforycznie. Mam zaproponować lekarzowi jaki lek chce???

-- 28 lis 2015, 13:28 --

Ja biorę sertralinę rano i z tego co wiem bierze się ją raczej tylko rano. Chyba, że lekarz zaleci komuś inaczej. Początkowe wybudzania w nocy na tym leku są normą. Bardzo powoli powinno przechodzić choć przez jakiś czas może być to dokuczliwe.[/quote]

Po sert jest się sennym , więc rano to mogą ją brać bezrobotni. MI jak się zdarzyło wziąśc sert rano, to później chodziłem zaspany.

przez Vengence 28 lis 2015, 20:51
35szopen, W jakiej dawcę sertra tak dobrze na ciebie działała??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg