SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez arminn 25 lis 2015, 22:52
Vengence,
Ja się zastanawiam w ogóle czy brać to dalej, powiem szczerze, że czuję się kiepsko, biorę około 5 tygodni, wiem, że to mało, ale nasiliła mi się depresja konkretnie, dzisiaj pół dnia myślałem czy się nie jebnąć na drzewie, nawet w depresji bez leków, nie miałem aż takiego ciśnienie, żeby się unicestwić, zaczyna mnie to trochę martwić, niedługo święta i pewnie znowu będę zdychał jak rok temu, chyba, że się coś zmieni w ciągu miesiąca, nie chcę się zabić, ale w głowie ciągle kotłują się te myśli. :roll:

Jezu, mam dokładnie tak samo!
Ja biorę od ok.15 października. Wcześniej też brałam, potem przerwa i od października znów na sertralinie. Czuję sie podobnie, jak ty. Też mam wrażenie, że mi się pogorszyło :-| Dziś zastanawiałam się, czy brać kolejną tabletkę, skoro g***o mi ona daje! Wzięłam tylko pół. Chyba z nich zejdę, bo po co mam brać coś, co mi nie pomaga. Zauważyłam też, że gorzej ostatnio sypiam. Nie mogę stać rano z łóżka! Jakoś przed sertraliną tak nie było :?
Samotność jest wtedy, kiedy nie ma mnie we mnie..

przez 35szopen 26 lis 2015, 02:36
tuxedoluna napisał(a):czy komuś jeszcze Sertralina pomogła w znalezieniu pracy , skończeniu studiów , poznaniu dziewczyny i "wyjściu z szarej rzeczywistości depresji"

pomoże w wyjściu z szarej rzeczywistości depresji, reszta należy do psychoterapii. A jaki lek najlepiej zwalcza nerwicę lękową z lękami słabo nasilonymi a za to z mocnymi szumami w głowie.

przez tuxedoluna 26 lis 2015, 11:59
no ja właśnie się zastanawiałem nad wenlafeksyna

tylko te "brian zappy" boję się tego

Sertralina jest ok ale szału nie ma
Tianeptyna to taki browarek w pigułce

no ami trzeba czegoś co mnie wyrwie z butów bepresji ;) i założy sandały no i różowe okulary :P

...czy wenla pobudza przez Noradrenaline , i czy ten lek przypisują jako pierwszy no czy dopiero jako drugi jak się ssri nie sprawdzi ???

bo ma więcej uroków niż ssri?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez abstrakcyjna 26 lis 2015, 14:11
Jestem juz po wizycie. Zwiększam dawkę do 100 mg. I mam lek doraźny na sen.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Vengence 26 lis 2015, 14:57
abstrakcyjna napisał(a):Jestem juz po wizycie. Zwiększam dawkę do 100 mg. I mam lek doraźny na sen.

Ciekawy jestem czy setka ci pomoże, ja dzisiaj nie wziąłem 50 mg więcej i czuję się dużo lepiej, z cała odpowiedzialnością,
mogę stwierdzić, że sertralina bardzo mocno nasila już istniejącą depresje, będę brał ten lek na noc, ale i tak mam ochotę
przestać brać ssri, strasznie mnie te leki zamulają, po paroksetynie byłem senny chyba z pół roku, po sertralinie odczuwam
otępienie w ciągu dnia. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 26 lis 2015, 15:12
Sertralina może wpływać na receptory sigma1 co może wzmagać jej przeciwlękowe działanie.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez abstrakcyjna 26 lis 2015, 15:16
Vengence, Ona powiedziała, że 50mg to jest bardzo mała dawka. Przez pierwsze 7 dni mam brać 50 mg rano i 50mg wieczorem. A potem normalnie 100mg rano. Pytałam ją o wenlę z ciekawości i powiedziała, że bardzo ceni ten lek, ale że schodzenie z tego leku to tragedia, że przy ciężkiej depresji to by mi dała. Teraz wizyta dopiero w lutym.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez 35szopen 26 lis 2015, 15:19
A jaki lek najlepiej zwalcza nerwicę lękową z lękami słabo nasilonymi a za to z mocnymi szumami w głowie i mocnym rozdrażnieniem???.

przez szaraczek 26 lis 2015, 15:24
tuxedoluna, Wenlafaksyna może być też - tak jak to było w moim przypadku - lekiem pierwszego rzutu. Nie ma żadnej zależności typu, że stosuje się ją dopiero jeśli SSRI zawiodą. Dosyć często jest przepisywana jako lek pierwszego rzutu.

-- 26 lis 2015, 14:27 --

35szopen, Mnie na rozdrażnienie bardzo pomogła właśnie sertralina.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 26 lis 2015, 15:50
Ssri są lekami I rzutu, ale to wcale nie oznacza, że jakiś lekarz nie przepisze od razu wenlafaksyny, ja w sumie sam sobie zaaplikowałem wenle
bez pozwolenia lekarza, postawiłem go przed faktem dokonanym i w sumie stwierdził, że dobrze zrobiłem, choć z perspektywy czasu wenla to prawie ssri, choć na niektórych działa wybitnie mocno, przykład szaraczka i jeszcze kilku osób na których ten lek działał bardzo mocno przeciwdepresyjnie, jak dla mnie to niczym się nie różni od ssri, na dodatek schodzenie z tego leku to piekło, w życiu brałem narkotyki i miewałem zjazdy po stymulantach, ale pierwsze dni odstawienia wenli to jest istne piekło, brain zapy, osłabienia masakryczne, zawroty głowy hardcorowe, nasilenie depresji x3, to wszystko mija po 2-3 tygodniach po odstawce.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kalebx3 26 lis 2015, 15:56
bez pozwolenia lekarza

- jak mogleś ? :time: , takie nieodpowiedzialne zachowanie grozi przewlekłąsraczką ,,, i wyrzutami sumienia ,koszmarami sennymi , a nawet impotencją ,,, ( żart , co by se w dzień sztucznie nastrój podnieść ) :papa:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez alteczka 26 lis 2015, 16:10
Biorę sertralinę od 5 miesięcy. Lepiej zaczęło być po miesiącu, a zdecydowanie lepiej po 3. Biorę 50 mg ale to dlatego, że jestem mała i mało ważę.

przez Vengence 26 lis 2015, 17:35
Kalebx3 napisał(a):
bez pozwolenia lekarza

- jak mogleś ? :time: , takie nieodpowiedzialne zachowanie grozi przewlekłąsraczką ,,, i wyrzutami sumienia ,koszmarami sennymi , a nawet impotencją ,,, ( żart , co by se w dzień sztucznie nastrój podnieść ) :papa:

Nie wiedziałem, że z ciebie taki zajebisty żartowniś. :mrgreen:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tuxedoluna 26 lis 2015, 18:42
Aha bardzo dziękuję za odpowiedzi
A czy ktoś tu z obecnych brał TLPD ???czy to już stosuje się w ostateczności ??bo dużo ubokow

Czy TLPD są przyjemniejsze niż wenlafeksyna

-- 26 lis 2015, 18:44 --

albo ewentualnie stary poczciwy prozack

hehehe dzięki raz jeszcze za odpowiedzi

Sortuj wg