SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez ziom1623 24 lis 2015, 20:40
Około 3 tygodnie biorę 100 mg zamiast 50 i nie chcę zapeszać ale chyba zaczyna się dziać coś konkretniejszego.

przez robercik567 25 lis 2015, 05:01
Oplaca sie podniesc dawke do 150mg, slyszalem ze dziala ona na dopamine, ale ja juz bralem lek wellbutrin na dope I tylko mi zaszkodzil.

przez tuxedoluna 25 lis 2015, 11:31
czy komuś jeszcze Sertralina pomogła w znalezieniu pracy , skończeniu studiów , poznaniu dziewczyny i "wyjściu z szarej rzeczywistości depresji"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 25 lis 2015, 11:49
tuxedoluna, Mnie jak narazie pomogła w wyjściu z szarej rzeczywistości depresji. Czyli spełniła swoją rolę. Natomiast jeśli oczekujesz od sertraliny, że pomoże Ci znaleźć pracę, dziewczynę, ukończyć studia to owszem - może pomóc w wyeliminowaniu lub chociaż zmniejszeniu objawów, ale na tym właśnie polega jej pomoc. To Ty kierujesz swoim życiem, nie sertralina.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez tuxedoluna 25 lis 2015, 13:04
szaraczek a jakbyś porównał wenlafeksyne a sertraline ?

przez szaraczek 25 lis 2015, 13:48
tuxedoluna, Wczoraj Vengence, pytał mnie o ocenę sertraliny w skali 0 (najgorsza) do 5 (najlepsza). Oceniam ją na 4. Natomiast w czasie pierwszej kuracji wenlafaksyną kiedy zaskoczyła oceniłbym ją na 5. A więc doskonały lek. A sertralina trochę ustępuje, ale w sumie niewiele. W czasie drugiej kuracji wenlafaksyną postawiłbym jej 0 bo nie działała w ogóle.
Na sertralinie w porównaniu do wenlafaksyny są większe skupienie i koncentracja. Za to na wenlafaksynie świat wydawał się być bardziej kolorowy, czułem wewnętrzną siłę i miałem poczucie bycia niezniszczalnym, błogi spokój, energia do działania. Efekt przeciwlękowy podobny na obu lekach. Może z lekką przewagą dla wenlafaksyny. No i co bardzo ważne. Na wenlafaksynie (kiedy działała) chciało mi się wziąć życie w swoje ręce, nadrabiać stracony przez chorobę czas. A więc i motywacja większa :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 25 lis 2015, 14:36
szaraczek napisał(a):tuxedoluna, Wczoraj Vengence, pytał mnie o ocenę sertraliny w skali 0 (najgorsza) do 5 (najlepsza). Oceniam ją na 4. Natomiast w czasie pierwszej kuracji wenlafaksyną kiedy zaskoczyła oceniłbym ją na 5. A więc doskonały lek. A sertralina trochę ustępuje, ale w sumie niewiele. W czasie drugiej kuracji wenlafaksyną postawiłbym jej 0 bo nie działała w ogóle.
Na sertralinie w porównaniu do wenlafaksyny są większe skupienie i koncentracja. Za to na wenlafaksynie świat wydawał się być bardziej kolorowy, czułem wewnętrzną siłę i miałem poczucie bycia niezniszczalnym, błogi spokój, energia do działania. Efekt przeciwlękowy podobny na obu lekach. Może z lekką przewagą dla wenlafaksyny. No i co bardzo ważne. Na wenlafaksynie (kiedy działała) chciało mi się wziąć życie w swoje ręce, nadrabiać stracony przez chorobę czas. A więc i motywacja większa :smile:

I właśnie tak powinien działać dobry lek przeciwdepresyjny.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez abstrakcyjna 25 lis 2015, 14:50
szaraczek, Chciałabym mieć taką energię i motywację. A to to może nastrój umiarkowany, nie mam wielkich dołów, może nawet mniejsze huśtawki, ale nic mi się nie chcę, zero motywacji. Najchętniej bym siedziała i marnowała czas.

Wczoraj wzięłam pół ketrelu na sen. Nie mam go od psychiatry, a od chłopaka (taaak wiem, że nie powinnam). Działa on na mnie mocno. Od razu mnie zmula, ale śpię po nim długo. Ze 12h. Ale tym razem było inaczej. Zmuliło i zasnęłam, ale obudziłam się po 3h. Jakieś nakręcanie się. Zasnęłam. Ale budziłam się z 20 razy w ciągu nocy. Do tego spałam 14h... Jeszcze takie sny realistyczne, dziwne. Nie wiem co tym razem to spowodowało, ale może to, że biorę Setaloft.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Vengence 25 lis 2015, 15:05
abstrakcyjna, Ile czasu bierzesz sertraline i w jakiej dawcę??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez abstrakcyjna 25 lis 2015, 15:18
Vengence, Od 15 października. 50mg. Jutro wizyta u psychiatry.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."

przez Vengence 25 lis 2015, 17:55
Ja się zastanawiam w ogóle czy brać to dalej, powiem szczerze, że czuję się kiepsko, biorę około 5 tygodni, wiem, że to mało, ale nasiliła mi się depresja konkretnie, dzisiaj pół dnia myślałem czy się nie jebnąć na drzewie, nawet w depresji bez leków, nie miałem aż takiego ciśnienie, żeby się unicestwić, zaczyna mnie to trochę martwić, niedługo święta i pewnie znowu będę zdychał jak rok temu, chyba, że się coś zmieni w ciągu miesiąca, nie chcę się zabić, ale w głowie ciągle kotłują się te myśli. :roll:
Nie potrzebnie zmieniłem leki, to był błąd, jak to mówią, każdy błąd ma swoją cenę. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez alteczka 25 lis 2015, 18:26
Vengence napisał(a):Ja się zastanawiam w ogóle czy brać to dalej, powiem szczerze, że czuję się kiepsko, biorę około 5 tygodni, wiem, że to mało, ale nasiliła mi się depresja konkretnie, dzisiaj pół dnia myślałem czy się nie jebnąć na drzewie, nawet w depresji bez leków, nie miałem aż takiego ciśnienie, żeby się unicestwić, zaczyna mnie to trochę martwić, niedługo święta i pewnie znowu będę zdychał jak rok temu, chyba, że się coś zmieni w ciągu miesiąca, nie chcę się zabić, ale w głowie ciągle kotłują się te myśli. :roll:
Nie potrzebnie zmieniłem leki, to był błąd, jak to mówią, każdy błąd ma swoją cenę. :pirate:

Vengence porozmawiaj ze swoim lekarzem.
Czasami takie wzmożone myśli autodestrukcyjne to pierwszy znak, że organizm nabiera energii do jakiegoś działania, tyle że ukierunkowane w złą stronę.

Mój organizm się do srtry już przyzwyczaił. Działa normalnie, mam sporo chęci do zycia. Ogarnęłam się ze studiami (w końcu mam szansę je skończyć), ćwiczę regularnie, mam więcej chęci by coś robić, wychodzić z domu, dbać o porządek. No i mniej lęków.
I w końcu doszłam do wniosku, że należałoby pójść na terpaię- myślę że mam juz na tyle dużo sił by sobie poradzić i przez nią przejść. Nie wiem tylko gdzie szukać dobrego psychoterapeuty.

przez Vengence 25 lis 2015, 19:03
alteczka, A ile czasu jesteś na sertralinie i na jakiej dawcę??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez abstrakcyjna 25 lis 2015, 19:06
alteczka, A jaką masz dawkę i po jakim czasie zaczęło być lepiej? ;)

Sortuj wg