SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Niecierpliwy30 21 lis 2015, 21:45
W moim przypadku depresja stanowi najwiekszy problem. Czuje jakby mi ktos zycie oddał spowrotem...

przez arla 21 lis 2015, 21:49
Niecierpliwy 30 wazne ze zaczyna dzialac:)
'Zacząć jest łatwo. Wytrwać jest sztuką'

przez Vengence 21 lis 2015, 22:03
Niecierpliwy30 napisał(a):A ja od polowy wczorajszego dnia i dzisiaj caly dzien czuje sie dobrze. Spokojny,wyciszony,opanowany,bardziej skoncentrowany a przede wszystkim bez depresji :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: .
Juz jestem ciekawy jak bedzie jutro po obudzeniu się.... Chyba ten lek dopiero zaczyna pokazywac iskierke a jest juz to chyba 5 tydzien...
Jaką dawkę przyjmujesz??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Niecierpliwy30 21 lis 2015, 23:42
200mg od tygodnia...

przez hellian 21 lis 2015, 23:46
Jedyny dobry SSRI, moim zdaniem. Nie powodował senności, nie zaburzał libido, zero skutków ubocznych w trakcie terapii. Emocje stonowane bo stonowane, ale o wiele mniej niż na SSRI i klomipraminie.
hellian

przez 35szopen 22 lis 2015, 02:21
cz ktoś mi może powiedzieć czy szum/świst w głowie , czasem dość mocny to objawy nerwicy czy jeszcze odstawienie sertagenu daje znać o sobie?? Wszystkie objawy odstawienia mi przeszły oprócz tych szumów. nawet halucynacje węchowe/flaschback już mnie nie dręczą. Te szumy/świsty w lekkim nasileniu trwają non stop ale czasami pokazują się ze zdwojoną siłą. Trudno określić co jaki czas sie nasilają i ile trwają bo ich nadejście jest wyraźnie zauważalne/odczuwalne ale zelżenie już nie.Występują głównie w drugiej części dnia i nocą.

-- 22 lis 2015, 02:22 --

35szopen napisał(a):cz ktoś mi może powiedzieć czy szum/świst w głowie , czasem dość mocny to objawy nerwicy czy jeszcze odstawienie sertagenu daje znać o sobie?? Wszystkie objawy odstawienia mi przeszły oprócz tych szumów. nawet halucynacje węchowe/flaschback już mnie nie dręczą. Te szumy/świsty w lekkim nasileniu trwają non stop ale czasami pokazują się ze zdwojoną siłą. Trudno określić co jaki czas sie nasilają i ile trwają bo ich nadejście jest wyraźnie zauważalne/odczuwalne ale zelżenie już nie. Te nasilenia występują głównie w drugiej części dnia i nocą.

przez Vengence 22 lis 2015, 09:06
Niecierpliwy30 napisał(a):200mg od tygodnia...
Spora dawka.

-- 22 lis 2015, 09:16 --

Niecierpliwy30, Brałeś wcześniej mniejsze dawki?, nie pomagały ci, ile czasu brałeś mniejsze dawki??, pozdro.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 22 lis 2015, 10:54
Niecierpliwy30, Widzisz. Pisałem żebyś być cierpliwy i nie zniechęcał się i poskutkowało. Poczekaj jeszcze parę miesięcy aż działanie leku całkowicie się ustabilizuje. U mnie dopiero po ponad pół roku ustąpiły wszystkie działania niepożądane i teraz już odczuwam jedynie działanie lecznicze. Jest dobrze :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Niecierpliwy30 22 lis 2015, 12:03
Wczesniej bralem 150mg ale tylko przez 1 dzien. A przed tym 100mg i na początku 50mg przez tydzien....

przez Vengence 22 lis 2015, 12:36
Niecierpliwy30 napisał(a):Wczesniej bralem 150mg ale tylko przez 1 dzien. A przed tym 100mg i na początku 50mg przez tydzien....

I była jakaś poprawa na tych mniejszych dawkach ??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tuxedoluna 22 lis 2015, 14:31
łączył ktoś jeszcze to z Tianeptyną? :blabla:

przez Dark Knight 22 lis 2015, 16:36
Ja jestem aktualnie na takim polaczeniu

przez Niecierpliwy30 22 lis 2015, 16:49
Na mniejszych dawkach tez byly przeblyski ale bardzo krotkie. Dzisiaj ogromny spadek :why: . A było juz tak dobrze. Szaraczek czy to jest normalne ze 1,5 dnia jest ok a pozniej znowu taki spadek. Czy ty tez tak miałeś?

przez szaraczek 22 lis 2015, 17:51
Niecierpliwy30, Jeśli odczuwałeś już pierwsze oznaki poprawy to z każdym dniem tych dobrych momentów powinno przybywać. Bierzesz sertralinę jeszcze bardzo krótko, dopiero 5 tygodni. Bierz cierpliwie. Nie masz nic do stracenia. Tym bardziej, że sam zauważasz już pierwsze oznaki dobrego działania. Ja przez kilka pierwszych miesięcy też miałem wahania samopoczucia. Zresztą pisałem tutaj, że sertralina w pierwszej kolejności podziałała u mnie przede wszystkim na nerwicę a dopiero znacznie później przyszło działanie przeciwdepresyjne.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Sortuj wg