SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Asentra (Asertin)

przez agucha 29 paź 2009, 13:39
Dzieki. Mam nadzieje ze pomoze bo mam juz dosc tej nerwicy !! Paskudne mysli!

przez basior 29 paź 2009, 14:42
biore od 5 dni Zoloft (50mg)-samopoczucie beznadziejne...totalne zobojętnienie emocjonalne,czuje sie jak automat...
basior

przez Lili-ana 29 paź 2009, 15:16
agucha napisał(a):Witam. Zaczełam brac Asertin na nerwice natrectw mysli. Pomaga Wam ten lek? Czy jest on skuteczny?

mi pomaga częściowo, tzn myśli jest już mniej, zdarzają się takie okresy że nie ma ich wcale :smile: A zdarzają się i takie dni kiedy znów się pojawiają ale zdecydowanie jest ich mniej.
Lili-ana

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 29 paź 2009, 17:47
Basior, bo tak może działać ssri - dlatego zmniejsza natręctwa. Ale niektórzy skarżą się na zobojętnienie uczuciowe.
miko84

przez basior 29 paź 2009, 18:04
miko84 nie chce byc wyprany z wszelkich emocji...czuje sie wewnetrznie pusty jak bańka,jak robot bez uczuc po tym leku,przed jego braniem czułem sie zalękniony,smutny ale miałem uczucia,teraz nie czuje ani smutku ani radosci jedynie totalne zobojetnienie..moze mi dopaminy brakuje,jak sadzisz??
basior

Re: Setaloft

przez Słowianka 29 paź 2009, 20:38
Ja też mam brać ten lek,zobaczymy jak na mnie zadziała
"Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."
Roman Dmowski

przez miko84 29 paź 2009, 22:05
Tak mi się wydaje, bo dopamina to uczucia - dobre ale i te złe, dlatego czujesz lęk i smutek, ale to jest nasze życie niestety. Czasami gdy jest za dużo negatywnych uczuć dobrze się tak znieczulić ssri - ale nie są to leki idealne, bo czasami rabują nas z pozytywnych uczuć. Brak dopaminy także może objawiać się lękiem, ale i brakiem uczuć, motywacji i czucia przyjemności z rzeczy które powinny nas cieszyć.
miko84

przez madox91 29 paź 2009, 23:01
Ja watpie aby to było wynikiem jakiegos stresu i jestem pewien ze to od leku choć lekarze moga mi wciskać że to od choroby,sam to po sobie wiem jak sie czuje,zupelny brak myśli,przedtem gdy tego leku jeszcze nie bralem mialem ciag natretnych myśli teraz nie ma ich wogóle pozostał tylko lek ktorego sie nauczylem z biegiem lat ale mysli już nie ma,muszę bardzo mocno nateżyć swój umysl aby sie skupić na czymś i to przeszkadza mi w nauce na studiach a nauki jest bardzo wiele....hm.naprawde nie ma tu nikogo kto bierze asertin i studiuje lub studiował?

przez namiestnik 29 paź 2009, 23:18
A na co sie luszysz?

Re: Setaloft

przez xizia 30 paź 2009, 08:23
Mi lekarka zwiększyła wczoraj dawkę ze 100 mg do 200 mg na dobę i biorę dwie 50-ski rano i dwie wieczorem. Wczoraj wieczorem już po tej zwiększonej dawce czułam się jakbym sobie nieźle popiła :D i jakaś taka wesolutka byłam :D

przez basior 30 paź 2009, 10:38
dzieki miko84 :smile: ...rezygnuje z zoloftu..poprostu ta obojetnosc jest niedozniesienia ...chyba pomolestuje lekarza by przepisał mi Wellbutrin :P ...
basior

przez Anna R. 30 paź 2009, 10:48
Hmm, u mnie Asentra nie wywoływała obojętności. Wręcz przeciwnie dawała energie i dobry nastrój. Rzecz jasna kiedy działała :?
Największe zobojętnienie uczuciowe i wypranie z wszelkich emocji miałam po mirtazapinie.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez miko84 30 paź 2009, 10:52
Wellbutrin daje kopa i to solidnego. Jeśli ktoś przetrzyma początkowy lęk to może się nieźle rozpędzić i wręcz wyskoczyć z depresji ;)
miko84

przez madox91 30 paź 2009, 13:15
leczę się na fobie społeczną

Sortuj wg