SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez tuxedoluna 20 lis 2015, 15:24
no właśnie na papierze no a jak jet w rzeczywistości ???

przez Vengence 20 lis 2015, 15:37
tuxedoluna napisał(a):no właśnie na papierze no a jak jet w rzeczywistości ???
Nie wiem, znam jedną osobę, która bardzo zachwalała ten lek, w tej chwili nie widać go na forum, musisz spróbować, żeby się dowiedzieć, nie ma innej opcji, te leki działają bardzo indywidualnie, jeżeli twoja depresja wynika ze stresu, to ten lek, może ci pomoc, bo ponoć naprawdę leczy mozg i pamiętaj, że lekom powinno dać się 3 miesiące na testowanie, bywa tak, że ludzie biorą np: 6 tygodni i lek nie działa, a czasami trzeba wytrzymać 8 tygodni, w skrajnych przypadkach 12 tygodni, ja osobiście spróbuje ten lek jeśli sertralina okaże się niewypałem.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tuxedoluna 20 lis 2015, 15:53
noo a czym się /cenzura/ różni działanie leczace od zaleczajacego :P

skoro Tianeptyna "leczy-naprawia" mózg...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 20 lis 2015, 15:56
tuxedoluna napisał(a):noo a czym się /cenzura/ różni działanie leczace od zaleczajacego :P

skoro Tianeptyna "leczy-naprawia" mózg...

Jak ty nie wiesz czym się różni zaleczenie od wyleczenia, to ja nie mam pytań. :mrgreen:

-- 20 lis 2015, 15:56 --

tuxedoluna, wpisz w google. :szukam:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tuxedoluna 20 lis 2015, 16:27
chodziło mi o neurologiczne podstawy tego co się dzieje wtedy w mózgu ... a nie o definicję słowa :P

czy Sertralina powoduje trwałe zmiany w działaniu mózgu ???

-- 20 lis 2015, 16:33 --

bo coś mało osób bierze Tianeptyne jak na takie fenomenalne działanie opisane na papierze no a do tego dużo osób uważa to za placebo

no to się pytam na czym polega to jej leczące działanie...

przez Vengence 20 lis 2015, 16:42
tuxedoluna napisał(a):chodziło mi o neurologiczne podstawy tego co się dzieje wtedy w mózgu ... a nie o definicję słowa :P

czy Sertralina powoduje trwałe zmiany w działaniu mózgu ???

-- 20 lis 2015, 16:33 --

bo coś mało osób bierze Tianeptyne jak na takie fenomenalne działanie opisane na papierze no a do tego dużo osób uważa to za placebo

no to się pytam na czym polega to jej leczące działanie...

Poszukaj w internecie - nawet producenci nie wiedzą jak dokładnie te leki działają, na ulotce jest napisane -" Nie wiadomo jak dokładnie antydepresanty działają, ale podejrzewa się, że ssri poprzez wychwyt zwrotny, zwiększają stężenie serotoniny w przestrzeni synaptycznej,
10% neuroprzekaznika zostaje utracone, pozostałe 90% zostaje z powrotem w synapsie, leki nie pozwalają na spadek serotoninie, ponadto
leki te zwiększają neurogeneze w hipokampie, powodują, że powstają nowe neurony i połączenie pomiędzy nimi, nie wiadomo dokładnie jak to się dzieje, prawdopodobnie serotonina to tylko jeden element układanki, wychwyt zwrotny uruchamia kaskadę działań naprawczych w mózgu, te leki to proteza, nie wiem jak to jest, że są nawroty choroby, jedno jest pewne, jeżeli twoim problemem jest serotonina to te leki pomogą bardzo szybko, jeżeli problemem jest co innego, pozostaną tylko skutki uboczne, co do samego działania to te leki potrzebują kilku miesięcy na rozwinięcie swojego działania, a kilka tygodni, które podają w ulotkach, można pomiędzy bajki wsadzić. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez arminn 20 lis 2015, 19:48
Vengence napisał(a):
arminn napisał(a):Ja mam wrażenie, że sertra jeszcze bardziej pogłębia moją depresje i chyba niedługo wyrzucę ją do kosza :?

Hehe ja mam to samo, ale muszę wytrzymać do 8-10 tygodni, jak nie zadziała to daje sobie spokój z lekami, zostawiam mirtę na sen, no chyba,
że wróci ostra depresja z myślami samobójczymi to trzeba, będzie znowu wrócić do ssri. :tel: :pirate:

Dobrze wiedzieć. Myślałam, że jestem jedynym beznadziejnym przypadkiem :?
Ja biorę sertę od miesiąca i prawie tygodnia, a efekty praktycznie zerowe :-| Także nie wiem, czy dalej warto czekać miesiącami żeby cokolwiek zadziałało, czy rzucić to cholerstwo. Nic już nie wiem :( A wizyta u psychiatry dopiero w grudniu..
Samotność jest wtedy, kiedy nie ma mnie we mnie..

przez Vengence 20 lis 2015, 19:56
arminn, A w jakiej dawce bierzesz??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 20 lis 2015, 21:54
Vengence, Jakie leki z grupy SSRI - prócz sertraliny i paroksetyny - brałeś? I jak oceniasz działanie sertraliny w porównaniu do innych?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 20 lis 2015, 22:13
szaraczek napisał(a):Vengence, Jakie leki z grupy SSRI - prócz sertraliny i paroksetyny - brałeś? I jak oceniasz działanie sertraliny w porównaniu do innych?
Póki co nie ma co oceniać, bo ten lek na mnie nie działa, brałem wszystkie ssri, z wyjątkiem fluwoksoaminy, na każdym jest to samo, może depresji człowiek nie odczuwa, ale nic się nie chcę robić, człowiek staje się
apatyczny i brakuje mu motywacji i chęci do życia, wszystko jest obojętne, taki do dupy stan, wątpię, żeby sertralina okazała się inna,
ale muszę to sprawdzić by być pewnym.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Pablo5HT1 20 lis 2015, 22:20
Niestety u mnie sertralina okazała sie taka sam jak reszta SSRI. SSRI to leki, które działają na komponenty obsesyjne i w pewnej mierze lękowe ( głównie lęk napadowy) ale jako antydepresanty są zdecydowanie przereklamowane.

przez Vengence 21 lis 2015, 11:57
Pablo5HT1 napisał(a):Niestety u mnie sertralina okazała sie taka sam jak reszta SSRI. SSRI to leki, które działają na komponenty obsesyjne i w pewnej mierze lękowe ( głównie lęk napadowy) ale jako antydepresanty są zdecydowanie przereklamowane.

Czyli na sertralinie jest to samo, co na innych ssri??, apatia, lipa z motywacja i nic nie robienie??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Niecierpliwy30 21 lis 2015, 21:41
A ja od polowy wczorajszego dnia i dzisiaj caly dzien czuje sie dobrze. Spokojny,wyciszony,opanowany,bardziej skoncentrowany a przede wszystkim bez depresji :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: .
Juz jestem ciekawy jak bedzie jutro po obudzeniu się.... Chyba ten lek dopiero zaczyna pokazywac iskierke a jest juz to chyba 5 tydzien...

przez szaraczek 21 lis 2015, 21:44
Niecierpliwy30, Dopiero 5 tydzień. To nadal bardzo mało jak na tego typu leki ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Sortuj wg