SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Niecierpliwy30 17 lis 2015, 23:59
Dzisiaj dzien szokujacy. Juz jak wstalem to odrazu zauważyłem ze jakos dziwnie lepiej sie czuje. Bez bolu glowy. Troche pobudzony ponad standard. Samopoczucie ok cały dzien. Troszke napięcie emocjonalne zbyt duze.... Ciekawe jak bedzie jutro...

przez yoasia 18 lis 2015, 11:12
Nie chcę zapeszać, ale chyba jest coraz lepiej. Cały czas pojawiają się irracjonalne lęki przed różnymi sytuacjami, ale muszę przyznać (choć zawsze boję się mówić, że lepiej...), że jakoś tak małymi kroczkami....
Dzisiaj pierwszy dzień na całej tabletce czyli 50 mg. Depresyjne stany wciąż się pojawiają, ale może już nie z taką siłą. Tzn po prostu wielu rzeczy zupełnie nie chce mi się robić i wydają się bez sensu, ale staram się skupiać na najbliższej czynności i jakoś tak iść do przodu.

U mnie lekarz przepisał jeszcze Devikap (witamina D3) i kazał brać do maja w dawce 1500 IU. Jak patrzę dzisiaj za okno to w sumie nie dziwię się za bardzo, że nic mi się nie chce ;)

przez Vengence 18 lis 2015, 11:25
yoasia napisał(a):Nie chcę zapeszać, ale chyba jest coraz lepiej. Cały czas pojawiają się irracjonalne lęki przed różnymi sytuacjami, ale muszę przyznać (choć zawsze boję się mówić, że lepiej...), że jakoś tak małymi kroczkami....
Dzisiaj pierwszy dzień na całej tabletce czyli 50 mg. Depresyjne stany wciąż się pojawiają, ale może już nie z taką siłą. Tzn po prostu wielu rzeczy zupełnie nie chce mi się robić i wydają się bez sensu, ale staram się skupiać na najbliższej czynności i jakoś tak iść do przodu.

U mnie lekarz przepisał jeszcze Devikap (witamina D3) i kazał brać do maja w dawce 1500 IU. Jak patrzę dzisiaj za okno to w sumie nie dziwię się za bardzo, że nic mi się nie chce ;)

To dobrze, że jest lepiej, swoją drogą dobry lekarz, skoro przepisał ci witaminę D, trzymaj się tego lekarza. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tuxedoluna 18 lis 2015, 20:48
podnieść dawkę sertraliny 100mg czy połączyć ją z Tianeptyną?

Tianeptyna 12.5mg 1-0-1
Sertralina 100mg 0-1-0 :szukam:

przez Vengence 18 lis 2015, 21:04
tuxedoluna napisał(a):podnieść dawkę sertraliny 100mg czy połączyć ją z Tianeptyną?

Tianeptyna 12.5mg 1-0-1

To pytanie to do lekarza, ale niech zgadnę leczysz się sam!? :mrgreen:
Według mnie 100 mg sertraliny to takie minimum, 50 mg to chyba dawka dla dzieci.
Poza tym tienptyne lepiej nie lączyć z ssri, niby się nie gryzą, ale mało jest dostępnych danych na temat takich mixów, ja to łączyłem z serotoninowcami i zle się czułem.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tuxedoluna 18 lis 2015, 21:16
Vengence napisał(a):
tuxedoluna napisał(a):podnieść dawkę sertraliny 100mg czy połączyć ją z Tianeptyną?

Tianeptyna 12.5mg 1-0-1

To pytanie to do lekarza, ale niech zgadnę leczysz się sam!? :mrgreen:
Według mnie 100 mg sertraliny to takie minimum, 50 mg to chyba dawka dla dzieci.
Poza tym tienptyne lepiej nie lączyć z ssri, niby się nie gryzą, ale mało jest dostępnych danych na temat takich mixów, ja to łączyłem z serotoninowcami i zle się czułem.

nie leczę się sam tylko mi to Pani Dr. przepisała no i pozwoliła regulować zwiększać/zmniejszać dawkę wg. uznania...

przez Vengence 18 lis 2015, 21:29
tuxedoluna, I co ona ci zapisała tianeptyne z sertraliną?

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tuxedoluna 18 lis 2015, 23:46
Vengence napisał(a):tuxedoluna, I co ona ci zapisała tianeptyne z sertraliną?

noo

przez Dark Knight 18 lis 2015, 23:59
To normalne polaczenie

przez Niecierpliwy30 19 lis 2015, 00:16
Dzisiaj byl masakrycznie ciężki dzien. Depresja, brak nadzieji,zmeczenie,uczucie w żoładku jakbym się czymś zatruł. Totalna odwrotnosc wczorajszego dnia. Te ogromne huśtawki samopoczucią są bardzo nie miłe....

przez Vengence 19 lis 2015, 09:03
Dark Knight napisał(a):To normalne połączenie
Nie takie do końca normalne, lekarze rzadko łączą te dwa leki, przynajmniej ci z którymi miałem do czynienia, nie chcieli takiCh mixów robić, ja to robiłem na własna odpowiedzialność i byłem zawiedziony tym połączeniem.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tuxedoluna 19 lis 2015, 11:56
Vengence napisał(a):
Nie takie do końca normalne, lekarze rzadko łączą te dwa leki, przynajmniej ci z którymi miałem do czynienia, nie chcieli takiCh mixów robić, ja to robiłem na własna odpowiedzialność i byłem zawiedziony tym połączeniem.

no a dlaczego nie?

przez Vengence 19 lis 2015, 12:33
tuxedoluna napisał(a):
Vengence napisał(a):

no a dlaczego nie?

Bo lekarze uważają ten lek za SSRE czyli przeciwność Ssri, ten lek na początku mieszą coś z serotoniną i ja to czułem bo mieszałem ten lek z Ssri i czułem się cały czas jak naćpany, jak bym dostał szpadlem przez łeb, z resztą nie tylko ja inni ludzie z tego forum mieli to samo co ja, rób sobie jak tam chcesz, ale czasami lekarza się gówno znają i przepisują mieszanki, delikatnie mówiąc niestosowne. :pirate:
To działanie nie było widoczne od razu, tylko jakoś na 3 dzień łączenie ssri z tieneptyną, byłem na takim połączeniu 5 tygodni i to nie minęło!!

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Lord Kapucyn 19 lis 2015, 12:57
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2902200/

Przekopiuję post-
sylvek napisał(a):(...)
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2902200/
From an electrophysiological point of view, sustained administration of tianeptine did not modify the spontaneous firing rate of serotonergic neurons in the dorsal raphe, nor did it modify the activity of postsynaptic 5-HT1A receptors nor the effectiveness of the terminal 5-HT autoreceptor antagonist in increasing the efficacy of the stimulation of the 5-HT pathway, despite prolonged treatment (90). Thus, the role of 5-HT in the mechanism of antidepressant efficacy of tianeptine is doubtful.

Administration of tianeptine (5 mg/kg) b.i.d. for 14 days did not affect 5-HT baseline concentrations
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10969144

for a period of time (14 days) for which other antidepressant treatments have been shown to enhance 5-HT function, tianeptine does not modify the efficacy of 5-HT synaptic transmission in the rat hippocampus.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7770094

przy tak słabym, tymczasowym, wpływie na wychwyt zwrotny (granice 10% max 20%) i ewidencji która podkreśla brak jakichkolwiek zmian w poziomie serotoniny w synapsie po dwóch tyodniach oraz sugerującej wiele innych mechanizmów działania trudno wybronić teze ze serotonina ma cokolwiek wspólnego z działaniem tego leku.

Jeszcze raz ktoś powie, że ten lek jest SSRE albo miesza cokolwiek z serotoniną to zacznę chyba rozdzielać karne kutasy. :roll: Ten lek ma ponad 50 lat. Nieprawidłowe informacje odnoszące się do tego, że wpływa, w klinicznie istotnym stopniu , na neurotransmisję serotoninergiczną są wynikiem niewłaściwych wniosków wyciągniętych na podstawie niewłaściwych przesłanek płynących z pierwotnych badań z ubiegłego wieku przez idiotów, którzy próbowali dopasować mechanizm działania leku do miłościwie panującej teorii monoaminergicznej. Nie na odwrót.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg