SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Dark Knight 16 lis 2015, 21:55
U mnie 2 tydzien na sercie pierwszy tydzien nasilala leki teraz juz jest troche lepiej 2gi dzien bez clona zobaczymy czy uda mi sie odstawic boo za bardzo sie przyzwyczailem do niego

przez Niecierpliwy30 16 lis 2015, 22:03
Psychotropka89 dziękuje. Musze dać rade. Naprawde zle sie czuje ale mam nadzieje dzięki szaraczkowi. Dark Knight ja tez sie wspomagałem klonem przez może 1,5 tygodnia i było nie najgożej. Dzisiaj juz jest chyba 3 dzien bez klona i jest masakra ale ktos wspominal ze moze zaburzac działanie serty i dlatego odstawiłem...

przez szaraczek 16 lis 2015, 22:48
Niecierpliwy30, Mnie sertralina przyjemnie wyciszyła a przy tym nie zamuliła, ale pierwszych kilka miesięcy było dosyć ciężkich na niej. Nie wiem czy dałbym wtedy radę gdybym pracował.

-- 16 lis 2015, 21:49 --

yoasia, Bierz bierz sertralinę. U mnie ładnie wyczyściła lęki.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychotropka`89 16 lis 2015, 23:35
Vengence napisał(a):Dlaczego to lek nie dla ciebie, co ci się dzieje po nim ??

W skrócie bardzo mnie zmęczył ten lek. Od samego początku miałam z nim pod górkę.
Przy rozpoczynaniu terapii sertrą cała gama uboków <do tego stopnia dotkliwych, że tydzień leżałam w wyrze i kursowałam między łóżkiem, a kiblem>. Libido poniżej zera, częste bóle głowy, brak apatytu, sensacje jelitowe, które dokuczały mi cały czas, przez rok brania <bardzo mi się spowolnił metabolizm, miałam bóle brzucha, zaparcia bardzo męczące, naprzemiennie z biegunkami>. Nie zauważam poprawy jeśli chodzi o lęki i moją fobię. Każda, jakakolwiek modyfikacja dawki, kończyła się ubokami i zdychaniem przez minimum tydzień. Tydzień temu odstawiłam zupełnie i jeszcze czuję zawroty głowy, kołatanie serca i uderzenia gorąca. Ale jest zdecydowanie lepiej, niż np. w sobotę.
Podsumowując, nie uważam, żeby to był zły lek, itd. To nie jest po prostu lek dla mnie. Źle go toleruję, próbowałam różnych dawek, stopniowo je zwiększałam, zmniejszałam, kombinowałam, dawałam czas. No nie... Nie byłam w stanie już dłużej na tym funkcjonować.

Niecierpliwy30, trzymam kciuki, żeby u Ciebie sertra poradziła sobie z Twoimi zaburzeniami. Dla mnie najgorszy był 1. tydzień. Później już pomalutku, ale stopniowo z górki organizm się przyzwyczajał.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez 35szopen 17 lis 2015, 01:59
Niecierpliwy30 napisał(a):Dzien drugi na 200mg. Bol glowy przez caly dzień. Mega depresja. Osłabienie mięśni. Mdłości. Wypieki na twarzy. Ale jakoś daje rade...

Nie chce byc nie grzeczny ale Twoje objawy to żadna tragedia. Jak by Ci doszły przykurcze, kołatanie serca, niepokój, szum w głowie i drgawki to byś miał dopiero jazdę.
Bierz hydrozyzyne, ona na początku Cię przymuli ale za to łatwiej Ci bedzie przetrwać trudny okres.

przez alteczka 17 lis 2015, 13:04
Zawaliłam totalnie. Musiałam odwołać wizytę u psychiatry bo byłam mega chora, teraz następny termin jest na 23/12 a ja mam zapas tabletek tylko na dwa tygodnie.
Myślicie że jak pójdę do internisty i przedstawię sytuację to dostanę receptę na jedno opakowanie Asentry? Nie chcę miec przerwy tylko dlatego, ze nie ma terminów.

przez Vengence 17 lis 2015, 13:27
alteczka napisał(a):Zawaliłam totalnie. Musiałam odwołać wizytę u psychiatry bo byłam mega chora, teraz następny termin jest na 23/12 a ja mam zapas tabletek tylko na dwa tygodnie.
Myślicie że jak pójdę do internisty i przedstawię sytuację to dostanę receptę na jedno opakowanie Asentry? Nie chcę miec przerwy tylko dlatego, ze nie ma terminów.

Tak lekarz ci wypisze, wez pudełko ze sobą.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez abstrakcyjna 17 lis 2015, 16:17
alteczka, Ja byłam u lekarza rodzinnego i bez problemu mi wypisała receptę. ;)
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez bączuś 17 lis 2015, 16:24
Ósmy dzień na dawce 400 mg sertraliny,jak narazie nie czuje że ją biorę nic a nic.
bączuś

przez Vengence 17 lis 2015, 17:54
bączuś napisał(a):Ósmy dzień na dawce 400 mg sertraliny,jak narazie nie czuje że ją biorę nic a nic.

/cenzura/ ja po takiej dawce to bym nie wyrobił, kiedyś wziąłem na próbę 150 mg i byłem tak pobudzony jak po amfetaminie,
nie odczuwasz żadnych nawet skutków ubocznych??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez bączuś 17 lis 2015, 19:06
Vengence napisał(a):
bączuś napisał(a):Ósmy dzień na dawce 400 mg sertraliny,jak narazie nie czuje że ją biorę nic a nic.

/cenzura/ ja po takiej dawce to bym nie wyrobił, kiedyś wziąłem na próbę 150 mg i byłem tak pobudzony jak po amfetaminie,
nie odczuwasz żadnych nawet skutków ubocznych??

Dosłownie rzecz ujmując-żadnych.

PS. Naprawdę biorę taką dawkę sertraliny.
bączuś

przez abstrakcyjna 17 lis 2015, 19:28
bączuś, Dlaczego bierzesz taką dużą dawkę? Dziwne, że nie masz żadnych skutków ubocznych.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Dark Knight 17 lis 2015, 20:48
Mozna by tak do tiany i serty dodac jeszcze buspiron??

przez Vengence 17 lis 2015, 22:12
Dark Knight napisał(a):Mozna by tak do tiany i serty dodac jeszcze buspiron??
Po co ci ten lek, to placebo, działanie zerowe. :pirate:

-- 17 lis 2015, 22:12 --

Dark Knight, A tianeptyne czujesz??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg