SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez 35szopen 16 lis 2015, 15:25
Vengence napisał(a):
35szopen - No nie , chcesz mi powiedzieć ,ze skutki uboczne miałeś po setagenie 3miechy? :shock: To mi lekarz powiedział ,ze do mieśiąca pewnie się pomęczę a brałem sert prawie 10lat

Nie bardzo rozumiem, jesteś na sertralinie 10 lat?

Byłem, a od 0k 3lat również conwulex. Od 17 dni biorę hydroxyzinum, tylko. Odstawiłem po tym jak dostałem LZS

-- 16 lis 2015, 15:27 --

ziom1623 napisał(a):Teraz zapytam trochę z ni z gruchy ni z pietruchy sorry ale muszę- myślicie że picie kawy ma niekorzystny wpływ na leczenie napadów lęku?

Zalezy od dawki kofeiny.

przez yoasia 16 lis 2015, 16:09
Hej,

nie będę opisywać tutaj swojego przypadku, bo szkoda mi Waszego czasu;)

Od dwóch tygodni i dwóch dni biorę Asentrę po nawrocie nerwicy lękowej (w lipcu 2014 skończyłam Efectin, który wraz z terapią wyciągnął mnie z nerwicy lękowej; potem dalej byłam na terapii).

I teraz tak. Ponieważ swego czasu ciężko mi się wchodziło na różne leki to lekarz (nowy) zaproponował od wchodzenia na dawkę 1/4 tabletki po 6 dniach 1/2 i po kolejnych 6 dniach 3/4, czyli teraz jestem na 3/4 tabletki. Lęki się zmniejszyły (wciąż oczywiście są), ale przyszły stany depresyjne dość uciążliwe (totalna niechęć do wszystkiego, brak poczucia sensu itp.) Stany depresyjne zdarzały mi się stosunkowo rzadko (ewentualnie przy nawrotach nerwicy właśnie), ale teraz jest to dość nasilone. Czy myślicie, że to może być skutek uboczny? Czy dalej czekać na działanie tego leku? Nie chciałabym zmarnować czasu i potem znowu się męczyć z wchodzeniem na kolejny lek...

przez Vengence 16 lis 2015, 16:21
yoasia napisał(a):Hej,

nie będę opisywać tutaj swojego przypadku, bo szkoda mi Waszego czasu;)

Od dwóch tygodni i dwóch dni biorę Asentrę po nawrocie nerwicy lękowej (w lipcu 2014 skończyłam Efectin, który wraz z terapią wyciągnął mnie z nerwicy lękowej; potem dalej byłam na terapii).

I teraz tak. Ponieważ swego czasu ciężko mi się wchodziło na różne leki to lekarz (nowy) zaproponował od wchodzenia na dawkę 1/4 tabletki po 6 dniach 1/2 i po kolejnych 6 dniach 3/4, czyli teraz jestem na 3/4 tabletki. Lęki się zmniejszyły (wciąż oczywiście są), ale przyszły stany depresyjne dość uciążliwe (totalna niechęć do wszystkiego, brak poczucia sensu itp.) Stany depresyjne zdarzały mi się stosunkowo rzadko (ewentualnie przy nawrotach nerwicy właśnie), ale teraz jest to dość nasilone. Czy myślicie, że to może być skutek uboczny? Czy dalej czekać na działanie tego leku? Nie chciałabym zmarnować czasu i potem znowu się męczyć z wchodzeniem na kolejny lek...

Ja bym się udał z tym pytaniem do lekarza!, miałaś wcześniej stany depresyjne?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 16 lis 2015, 16:24
yoasia, Staraj się przetrzymać. Na początku często dzieją się dziwne rzeczy z człowiekiem. Po jakimś czasie odczujesz terapeutyczne działanie sertraliny. Mamy dość podobną historię leczenia farmakologicznego. Też przyjmowałem kiedyś wenlafaksynę, która wyciągnęła mnie z nerwicy i depresji. Później było jeszcze kilka innych leków bez rezultatu. Teraz już przeszło pół roku jestem na sertralinie i jest całkiem dobrze. Nie trzeba do końca ufać lekarzom, że lek zaczyna działać po 2-3 tygodniach od rozpoczęcia. To tylko teoria. W praktyce jednak trwa to trochę dłużej. To znaczy dłużej trwa oczekiwanie na efekt terapeutyczny :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez yoasia 16 lis 2015, 16:28
Zastanawiam się właśnie czy nie dzwonić do lekarza, bo byłam w sobotę i faktycznie lęki się zmniejszyły więc poszliśmy tym tropem. Ale weekend był ciężki (depresyjnie
) i dzisiaj też nie jest za wesoło, chociaż może to efekt niespania... Miewałam stany depresyjne ale tak jak pisałam zwykle wktórnie po nawrotach lęku.

Lekarz też ostatnio użył takiego tekstu jak mu powiedziałam, że zdarzyło mi się mieć depresyjny stan po Cloranxenie (wzięłam może 3 razy w sumie), że może trzeba się z tym zmierzyć... Nic z tego nie rozumiem, bo skoro biorę antydepresanty to chyba nie po to, żeby się mierzyć z depresją ;) Ehh ciężkie czasy nastały...

szaraczek, dziękuję :)

przez Vengence 16 lis 2015, 16:31
yoasia, Dopiero doczytałem, że zdarzały ci się stany depresyjne, pogorszenie to zasługa leku, tak jak kolega wyżej ci napisał, musisz to przetrwać i czekać na działanie, nie ma innej rady, możesz coś na uspokojenie brać doraznie.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 16 lis 2015, 16:32
yoasia, Telefon do lekarza - tak jak radził Vengence, - nie zaszkodzi.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez yoasia 16 lis 2015, 16:36
Dziękuję Wam. Czekam więc jeszcze chwilę (w końcu nie zaczęłam jeszcze dawki terapeutycznej, bo jestem na 3/4 tabletki z 50 mg) a w razie czego telefon do lekarza... I jeszcze kiedyś spałam jak suseł a teraz od 3 tygodni masakra więc hydroksyzyna jeszcze idzie na wieczór, ale nie zawsze pomaga. W pracy więc jest dość ciekawie...

przez Vengence 16 lis 2015, 16:38
yoasia, hydro może zamulać cię dodatkowo, mnie strasznie zamula hydroksyzyna, na 2 dzień po zażyciu jestem masakrycznie zamulony.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez yoasia 16 lis 2015, 16:39
Hmm... No widzisz, czyli jeszcze to ;)
No i jak tu cholera sobie radzić z tym wszystkim ;)

przez Vengence 16 lis 2015, 16:44
yoasia napisał(a):Hmm... No widzisz, czyli jeszcze to ;)
No i jak tu cholera sobie radzić z tym wszystkim ;)

Dobre pytanie. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Niecierpliwy30 16 lis 2015, 19:47
Dzien drugi na 200mg. Bol glowy przez caly dzień. Mega depresja. Osłabienie mięśni. Mdłości. Wypieki na twarzy. Ale jakoś daje rade...

przez Psychotropka`89 16 lis 2015, 21:18
Niecierpliwy30, łączę się w bólu. U mnie trochę lepiej... Nigdy więcej sertraliny w moim przypadku. To nie jest lek dla mnie. :nono:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Vengence 16 lis 2015, 21:34
Psychotropka`89 napisał(a):Niecierpliwy30, łączę się w bólu. U mnie trochę lepiej... Nigdy więcej sertraliny w moim przypadku. To nie jest lek dla mnie. :nono:

Dlaczego to lek nie dla ciebie, co ci się dzieje po nim ??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg