SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Vengence 15 lis 2015, 19:03
szaraczek napisał(a):bączuś, W ogóle nie nasiliły się objawy choroby? Ładną dawkę dostałeś jak na leczenie domowe i to w dodatku od razu bez stopniowego wchodzenia :smile:

Bez urazy, ale nie chcę mi się wierzyć, że lekarz wypisał mu dawkę 400 mg i to w dodatku od razu, choć może cuda się zdarzają. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez bączuś 15 lis 2015, 19:04
szaraczek napisał(a):bączuś, W ogóle nie nasiliły się objawy choroby? Ładną dawkę dostałeś jak na leczenie domowe i to w dodatku od razu bez stopniowego wchodzenia :smile:

Żadnych niepożądanych objawów nie odczuwam,dawka duża bowiem wcześniej brałem max dawke innego SSRI na depresje i bardzo dobrze ją tolerowałem.Ja już tak mam że mogę brać max dawki danych leków przeciwdepresyjnych i toleruje je bardzo dobrze.
bączuś

przez szaraczek 15 lis 2015, 19:05
Vengence, U mnie wenlafaksyna - co już pewnie wiesz - kiedyś spowodowała całkowite wyzdrowienie z nerwicy i depresji :smile: I rzeczywiście wiem co znaczy jej dobroczynne działanie. Tylko to czekanie na efekty a później odstawianie. Pffff.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 15 lis 2015, 19:06
bączuś napisał(a):

Żadnych niepożądanych objawów nie odczuwam,dawka duża bowiem wcześniej brałem max dawke innego SSRI na depresje i bardzo dobrze ją tolerowałem.Ja już tak mam że mogę brać max dawki danych leków przeciwdepresyjnych i toleruje je bardzo dobrze.

To tylko pokazuje jak każdy z nas się różni, ja na każdym ssri na początku brania, zdycham z miesiąc i to w dodatku na dawkach podstawowych. :pirate:

-- 15 lis 2015, 19:09 --

szaraczek napisał(a):Vengence, U mnie wenlafaksyna - co już pewnie wiesz - kiedyś spowodowała całkowite wyzdrowienie z nerwicy i depresji :smile: I rzeczywiście wiem co znaczy jej dobroczynne działanie. Tylko to czekanie na efekty a później odstawianie. Pffff.

Wiem, pamiętam twoje posty, a to zmęczenie po jakim czasie ci przeszło??, ty też masz sporą dawkę, wiec dlatego to tak długo trwało u ciebie, to wkręcanie leku.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez kalikali1 15 lis 2015, 19:09
szaraczek, Narazie biorę dosyć krótko bo 2 tyg na czysto,samą bez żadnych dodatków.Napewno poprawa jest w OCD,trochę gorzej działa na depresje i fobie społeczną.Wcześniej brałem do niej olanzapine i mianserynę ale dowiedziałem się że mogą one zaburzać w jakiś sposób klomi więc postanowiłem ją sprawdzić solo.Dam jej 2-3 miesiące i jak nie będzie nic lepiej to przechodzę na moklobemid a następnie na paroksetynę.Napewno czuć dobrze napęd do działania,nie ma takiego zamulenia,chcę sie z chaty wychodzić.Ale mi głównie zależy na zaleczeniu fobii społecznej.

przez szaraczek 15 lis 2015, 19:10
Vengence, A ja zdychałem przez pierwszych kilka miesięcy na sertralinie. Miałem wszystkie skutki uboczne wymieniane jako bardzo czeste + kilka innych. Za to wchodzenie na paroksetynę i wenlafaksynę było całkowicie bezbolesne.

-- 15 lis 2015, 18:15 --

Vengence, Zmartwię Cię. Niestety akurat objawy fizyczne, typu zmęczenie, osłabienie, senność, ból i zawroty głowy trwały u mnie najdłużej. Przez jakieś 3-4 miesiące. Stopniowo malały w czasie. W ogóle przez pierwszy miesiąc brania sertraliny jakby zupełnie zmieniło się moje postrzeganie rzeczywistości. Później ustabilizowało się, ale poprawa nastroju przyszła dopiero po kilku miesiącach. Nie jest to co prawda to samo co kiedyś na wenlafaksynie, ale ujdzie :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 15 lis 2015, 19:46
szaraczek, A ile czasu bierzesz sertraline??, ale chce ci się żyć!?, czy wszystko na siłę musisz robić ?

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez 35szopen 15 lis 2015, 20:25
Vengence napisał(a):
Vengence napisał(a):Im człowiek jest bardziej kumaty tym bardziej ma ciężej jeśli idzie o tego typu choroby, głąb nie skuma, nie będzie drążył w chorobie, a nawet jeśli zacznie się tym (...) :pirate:

Po pierwsze to pomyliłeś inteligencje z umiejętnością wglądu we własny organizm, to jest chyba samoświadomość albo autorefleksja. Na pewno nie inteligencja. Inteligencja może jedynie pomoc w nazwaniu słownie tego co się odczuwa/obserwuje z głębi swojego organizmu. To prawda,ze człowiek inteligentny łatwiej będzie miał z przekazem lekarzowi co wyczuł/zaobserwował.
A druga sprawa w leczeniu depresji/nerwic najlepszym połączeniem jest psychoterapia +leki.

By mieć wgląd w siebie trzeba mieć coś w głowie, co wiążę się z inteligencją, więc to prawie to samo.

No chyba,ze chodzi Ci o inteligencje emocjonalną ale ona z IQ nie ma nic wspólnego. W ogóle zwrot "coś w głowie" jest tak ogólnikowy ,ze ja tak na prawdę muszę sie domyślać o co Ci chodzi.

Niecierpliwy30 napisał(a):Wskoczyłem dzisiaj na 200mg serty. Miałem to zrobić po 3 dniach brania 150mg, bo lekarz powiedział ze moge nie wytrzymac skutkow ubocznych

I miał racje. Przy niektórych skutkach ubocznych jedynym ratunkiem jest wizyta na pogotowiu. U mnie objawy były tak cieżkie ,że bez pomocy pogotowia nie dało rady. Weź hydroxyzinum bo to jedyne złagodzenie w momencie odstawiania

przez szaraczek 15 lis 2015, 20:28
Vengence, Jakoś od kwietnia czy maja. Ostatnio zaczęła działać też na depresję czyli mam więcej chęci do wszystkiego. Na początku jednak działała przede wszystkim na nerwicę czyli lęki i natrętne myśli.

Wenlafaksyna 225 mg

przez 35szopen 15 lis 2015, 20:29
Vengence, Zmartwię Cię. Niestety akurat objawy fizyczne, typu zmęczenie, osłabienie, senność, ból i zawroty głowy trwały u mnie najdłużej. Przez jakieś 3-4 miesiące. [/quote]

No nie , chcesz mi powiedzieć ,ze skutki uboczne miałeś po setagenie 3miechy? :shock: To mi lekarz powiedział ,ze do mieśiąca pewnie się pomęczę a brałem sert prawie 10lat

przez szaraczek 15 lis 2015, 20:31
35szopen, Tak. Przez pierwszych kilka miesięcy po rozpoczęciu kuracji sertraliną dosyć mocno dokuczały mi skutki uboczne. W miarę upływu czasu, bardzo powoli ustępowały.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 16 lis 2015, 10:29
35szopen - No nie , chcesz mi powiedzieć ,ze skutki uboczne miałeś po setagenie 3miechy? :shock: To mi lekarz powiedział ,ze do mieśiąca pewnie się pomęczę a brałem sert prawie 10lat

Nie bardzo rozumiem, jesteś na sertralinie 10 lat?

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez ziom1623 16 lis 2015, 14:24
Teraz zapytam trochę z ni z gruchy ni z pietruchy sorry ale muszę- myślicie że picie kawy ma niekorzystny wpływ na leczenie napadów lęku?
Sertralina 150mg

przez Psychopharm 16 lis 2015, 14:55
Kawa zawiera kofeinę która spożywana w nadmiarze lub u osób wrażliwych na jej efekty wykazuje działanie lękotwórcze i pobudzające.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Sortuj wg