SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Niecierpliwy30 15 lis 2015, 17:46
Wskoczyłem dzisiaj na 200mg serty. Miałem to zrobić po 3 dniach brania 150mg, bo lekarz powiedział ze moge nie wytrzymac skutkow ubocznych ale zaczalem wczesniej bo wiem ze dam rade. Odstawiłem także klona po krotkim okresie brania. 2 dzien bez klona i pierwszy na 200mg serty. Objawy : bol glowy ale do zniesienia a takze samopoczucie troszke lepsze czym jestem zaskoczony. Nie ciesze sie zbyt szybko bo juz tak kilka razy bylo a pózniej byl wielki dół.

przez bączuś 15 lis 2015, 17:54
Ja od razu wskoczyłem na 400mg sertry biore ją w tej dawce od tygodnia,wyjątkowo dobrze toleruje.Licze na to że pomoże mi w OCD.
bączuś

przez Vengence 15 lis 2015, 18:07
Ostro lecicie z koksem panowie, ja biorę zaledwie 100 mg i czuję się tragicznie. :roll:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kalikali1 15 lis 2015, 18:10
bączuś, Daj jej 3 miesiące i w pełni ocenisz czy lek Ci pomaga w OCD czy trzeba coś dodać bo jest za słaby.

przez bączuś 15 lis 2015, 18:11
kalikali1 napisał(a):bączuś, Daj jej 3 miesiące i w pełni ocenisz czy lek Ci pomaga w OCD czy trzeba coś dodać bo jest za słaby.

Taki mam właśnie zamiar daje jej na rozkręcenie 4 miesiące.
bączuś

przez abstrakcyjna 15 lis 2015, 18:16
Vengence, Co Ci dokucza najbardziej?
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Vengence 15 lis 2015, 18:28
abstrakcyjna napisał(a):Vengence, Co Ci dokucza najbardziej?

Zmęczenie i osłabienie masakryczne, bardzo pesymistyczne myśli i chyba najgorsze nasilone myśli samobójcze, nie jest fajnie, wiem, że to przez lek, ale jestem na skraju wytrzymałości, nie chcę żreć benzo bo one niszczą głowę konkretnie, choć są bardzo skuteczne. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez bączuś 15 lis 2015, 18:37
SSRI pomagają na zasadzie zalepiania jątrzącej się rany,zabieg ten blokuje ból psychiczny bowiem serotonina regulując układ kary w mózgu i SSRI które poprzez zwiększenie jej transmisji blokują ten układ -tłumią cierpienie,natomiast nie intensyfikują one przyjemności,to zadanie dla dopaminy i endorfin które modulują układ nagrody w mózgu.
bączuś

przez szaraczek 15 lis 2015, 18:41
kalikali1, Jak sprawdza się u Ciebie klomipramina w leczeniu fobii społecznej, OCD i depresji?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 15 lis 2015, 18:41
Prawda jest taka, że Ssri działają słabo przeciwdepresyjnie, przynajmniej na mnie nie działają zbyt dobrze, biorę sertraline tylko dlatego, że jej jedynie nie brałem z tych wszystkich leków, znaczy się brałem, ale krótko, ale mam duże wątpliwości póki co do tego leku, oby okazały się nie słuszne. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 15 lis 2015, 18:46
bączuś, Od razu 400 mg? To z zalecenia lekarza? Naprawdę nie masz żadnych uboków?
Vengence, Też dokuczało mi bardzo zmęczenie i osłabienie. To są jedne z najczęstszych skutków ubocznych sertraliny. Przeszło dopiero po kilku miesiącach.

-- 15 lis 2015, 17:50 --

Vengence, Kiedyś gdzieś czytałem czy słyszałem, że SSRI częściej sprawdzają się przy ciężkich depresjach. Nie wiem ile w tym prawdy. A jak reagowałeś na wenlafaksynę? Naprawdę żadnej poprawy? Wziąłeś pod uwagę to, że wenlafaksyna rozkręca się strasznie długo? Zresztą sertralina też - bynajmniej u mnie tak było.

Wenlafaksyna 225 mg

przez bączuś 15 lis 2015, 18:54
Takie było zalecenie ,nie mam praktycznie żadnych negatywnych objawów.
bączuś

przez Vengence 15 lis 2015, 18:57
Kiedyś gdzieś czytałem czy słyszałem, że SSRI częściej sprawdzają się przy ciężkich depresjach. Nie wiem ile w tym prawdy. A jak reagowałeś na wenlafaksynę? Naprawdę żadnej poprawy? Wziąłeś pod uwagę to, że wenlafaksyna rozkręca się strasznie długo? Zresztą sertralina też - bynajmniej u mnie tak było.

Co twojego pytania, to brałem wenle jakieś 9 miesięcy w różnych dawkach, brałem nawet 300 mg z miesiąc, a wcześniej brałem w dawkach 150-225 mg i na samym początku z 6 tygodni 75 mg, jak dla mnie niczym nie różni się od ssri, nie było poprawy nastroju, było kilka dni jakiejś takiej
euforii i napędu, ale to szybko znikło i pozostała tylko zamuła, nigdy po wenli nie chciało mi się czegokolwiek robić, to już po bieganiu lepiej się czułem niż po tych wszystkich smakołykach, ale oczywiście na mnie to tak działało, wiem, że niektórzy zachwalają ten lek, jestem aż ciekawe jak na nich to działa, że czują się zdrowi, ja siedzę w depresji od 4 lat, na palcach ręki można policzyć dobre dni w tym czasie, nie wierze już w antydepresanty. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 15 lis 2015, 19:00
bączuś, W ogóle nie nasiliły się objawy choroby? Ładną dawkę dostałeś jak na leczenie domowe i to w dodatku od razu bez stopniowego wchodzenia :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

Sortuj wg