SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez abstrakcyjna 13 lis 2015, 21:39
Psychotropka`89, Dzięki za informację. ;)
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Niecierpliwy30 13 lis 2015, 21:40
abstrakcyjna to ci wspolczuje. Lezec 2-3 godz. w takiej ciszy i nie moc zasnac to musi sie bardzo dlużyc...
Powiedz mi jak u ciebie idzie kuracja sertraliną. Jakies spostrzezenia. Cos sie ruszylo, odezwalo. U mnie narazie dalej katastrofa ale dzisiaj lekarz zwiekszył dawke tak wiec jest nadzieja. Pytam bo zaczelismy branie serty o podobnym czasie....

przez Psychotropka`89 13 lis 2015, 21:42
abstrakcyjna, nie ma sprawy. ;)
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez abstrakcyjna 13 lis 2015, 21:54
Niecierpliwy30, Ja nie czuję nic. Ani dobrego ani złego działania. Jedynie te problemy z zasypianiem. Mam wizytę za dwa tygodnie. Myślę, że mi podwyższy dawkę.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."

przez Dark Knight 13 lis 2015, 21:57
Ogladalem fotki i poprostu chcialem napisac ze jestes ladna tylko tyle . Wiem doskonale jak to jest mam fobie i tez nigdy nie czuje sie atrakcyjny

przez Psychotropka`89 13 lis 2015, 21:59
Dark Knight, dziękuję, to bardzo miłe, że tak uważasz. Po prostu chciałam, żebyś wiedział co czuję, bo chyba nie do końca zdawałeś sobie z tego sprawę.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Dark Knight 13 lis 2015, 22:05
Teraz juz wiem sam czuje sie tak samo wiec wiem co przechodzisz ja mam nadzije ze serta u mnie sie rozkreci musisz znalesc sobie kogos to naprawde pomaga wiem co mowie lecz musi to byc ktos przed kim mozesz sie otworzyc i o wszystkim powiedziec

przez Psychotropka`89 13 lis 2015, 22:14
Dark Knight, ja mam koszmarny dół teraz przy odstawianiu sertry... Czuję, że staczam się w otchłań obłędu... :evil:
Z natury jestem osobą nieufną. Nie uważam też, żeby dobrą opcją było 100% obnażanie się ze wszystkich spraw komukolwiek. Nie ma takiej osoby, której ufałabym w 100%. Nawet patrząc w lustro nie mam do tej kobity pełnego zaufania. Człowiek to nieprzewidywalna bestia. Nigdy nie wiadomo jak się zachowasz w krytycznej sytuacji, dopóki się w niej nie znajdziesz. Najbliższy jest mi mój Mąż, ale też nie mogę Go zadręczać wciąż swoją szalejącą somatyką, jęczeć, żalić się i boleć nad swym losem. Przyczyna jest prosta, NIKT na dłuższą metę z taką mękołą nie wytrzyma. Poza tym ja sama siebie wkur...am takim biadoleniem i nie wyobrażam sobie, że miałabym jeszcze drugiej osobie uprzykrzać tym życie.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez huśtawka 14 lis 2015, 09:24
abstrakcyjna napisał(a):Niecierpliwy30, Kładę się. Gaszę światło. Bez komputera. Ja muszę mieć ciszę i ciemność. Ale mam cholerne, głupie natręctwo. Chodzenia do toalety przed snem. Moim zdaniem to ciężkie do zrozumienia z boku. I to ma ogromny wpływ na moje zasypianie. Poza tym lezę i czuję, że sen nie przychodzi. Dopiero po 2-3 h takiego leżenia odlatuję.
Psychotropka`89, Ile śpisz po tym leku? Tak jak pisałam ja potrzebuję tylko, żeby zasnąć. A nie, żeby po tym spać długo, a tak działają na mnie inne leki. :roll:

Ja Cię świetnie rozumiem bo mam identycznie-jak nie pójdę z 3-4 razy do toalety to nie zasnę :/

-- 14 lis 2015, 09:35 --

szaraczek napisał(a):Psychotropka`89, Każdy z SSRI/SNRI czymś się charakteryzuje. Na sertralinie np. zawroty głowy i biegunki nie są rzadkim zjawiskiem. Jeśli masz niechęć do wszystkich SSRI, to ja proponuję Tobie - jeśli jeszcze nie brałaś - spróbować kuracji SNRI - czyli wenlafaksyną. Ten lek dla wielu ludzi okazał się zbawienny w leczeniu nerwicy i depresji. Sam odczułem kiedyś niesamowitą moc Efectinu więc wiem co piszę ;) Poza tym wystarczy spojrzeć jak wiele dobrych opinii w internecie ma wenlafaksyna. Wiesz. W sumie SSRI też są dobre na nerwicę i depresję. Ja jestem bardzo zadowolony z kuracji sertraliną, ale wydaje mi się, że chyba żaden z SSRI nie będzie miał tego energetycznego "kopnięcia" jakie posiada wenlafaksyna. Sertralina jest chyba jedynym z SSRI - oprócz fluoksetyny, ale ta może wywoływać lęki - na którym nie ma zamulenia i senności.

Wenla rewelacyjna-faktycznie daję kopa jak mało który lek,ale jest jedno "ale".Zejście z wenli to istny koszmar.Kiedy odstawiałam to próbowałam z 3 razy i nie dawałam rady-potworne zawroty głowy,kołatanie serca i bóle głowy-masakra...Zatem kto decyduje sie na Wenle to musi pamietać że kiedyś przyjdzie mu ja odstawiać...
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez Petek 14 lis 2015, 16:57
Biorąc setraline rano co na sen polecacie do niej ?
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez Dark Knight 14 lis 2015, 18:03
Odstawiajac najlepiej przejsc na fluo ktory ma dlugi okres poltrwania i potem odstawka fluo bez bolesnie ja samej wenli tez nie umialem odstawic ale wszedlem na moklo i bylo duzo lepiej teraz aktualnie serta ktora jest chyba najlepsza dla mnie jesli chodzi o chodzenie do toalety mialem podobnie klomipramina wyleczyla mnie z tego polecam sprobowac choc lek ciezki :)

przez abstrakcyjna 14 lis 2015, 21:33
huśtawka, To jest przedziwne i nielogiczne. Ja nie znam przyczyn tego. A Ty znasz? Wiesz dlaczego tak masz? Pomagają Ci na to leki?

przez 35szopen 15 lis 2015, 03:36
Dark Knight napisał(a):Ogladalem fotki i poprostu chcialem napisac ze jestes ladna tylko tyle . Wiem doskonale jak to jest mam fobie i tez nigdy nie czuje sie atrakcyjny

A gdzie widziałeś zdjęcia?

-- 15 lis 2015, 03:49 --

Vengence napisał(a):Im człowiek jest bardziej kumaty tym bardziej ma ciężej jeśli idzie o tego typu choroby, głąb nie skuma, nie będzie drążył w chorobie, a nawet jeśli zacznie się tym interesować to nic nie zrozumie, inteligenty zjada wszystko na śniadanie i to jest największy problem, bo wszystko rozumie, wie, że nic na niego nie działa bądz działa zle, jeżeli do tego jest wrażliwy to już jest po prostu iść tylko z liną i do lasu. :tel: :pirate:

Po pierwsze to pomyliłeś inteligencje z umiejętnością wglądu we własny organizm, to jest chyba samoświadomość albo autorefleksja. Na pewno nie inteligencja. Inteligencja może jedynie pomoc w nazwaniu słownie tego co się odczuwa/obserwuje z głębi swojego organizmu. To prawda,ze człowiek inteligentny łatwiej będzie miał z przekazem lekarzowi co wyczuł/zaobserwował.
A druga sprawa w leczeniu depresji/nerwic najlepszym połączeniem jest psychoterapia +leki.

szaraczek napisał(a):"Proponował Ci zamianę na inne SSRI? Przecież jak jeden lek z tej grupy Ci nie służy to inne SSRI tak samo, Mi powiedział że z SSRI żegnam się na zawsze. A hydroxyzyna działa uspakajająco, wiec o nasileniu zawrotów głowy nie mam mowy. Widocznie Twój organizm jest bardzo wrażliwy skoro tak reaguje nawet przy odstawieniu min. dawki."
35szopen, Całkowicie nie zgadzam się z Twoim twierdzeniem, że jeśli komuś nie służy jeden z SSRI to tak samo będzie z kolejnymi. U mnie paroksetyna zupełnie się nie sprawdziła, za to sertralina jak najbardziej. Sertralina też ma u mnie działanie wyciszające, uspokajające.

Nie wiem. Bardzo możliwe że coś źle usłyszałem badź przekręciłem

przez Vengence 15 lis 2015, 09:07
Vengence napisał(a):Im człowiek jest bardziej kumaty tym bardziej ma ciężej jeśli idzie o tego typu choroby, głąb nie skuma, nie będzie drążył w chorobie, a nawet jeśli zacznie się tym interesować to nic nie zrozumie, inteligenty zjada wszystko na śniadanie i to jest największy problem, bo wszystko rozumie, wie, że nic na niego nie działa bądz działa zle, jeżeli do tego jest wrażliwy to już jest po prostu iść tylko z liną i do lasu. :tel: :pirate:

Po pierwsze to pomyliłeś inteligencje z umiejętnością wglądu we własny organizm, to jest chyba samoświadomość albo autorefleksja. Na pewno nie inteligencja. Inteligencja może jedynie pomoc w nazwaniu słownie tego co się odczuwa/obserwuje z głębi swojego organizmu. To prawda,ze człowiek inteligentny łatwiej będzie miał z przekazem lekarzowi co wyczuł/zaobserwował.
A druga sprawa w leczeniu depresji/nerwic najlepszym połączeniem jest psychoterapia +leki.

By mieć wgląd w siebie trzeba mieć coś w głowie, co wiążę się z inteligencją, więc to prawie to samo.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg