SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez szaraczek 13 lis 2015, 12:24
"Proponował Ci zamianę na inne SSRI? Przecież jak jeden lek z tej grupy Ci nie służy to inne SSRI tak samo, Mi powiedział że z SSRI żegnam się na zawsze. A hydroxyzyna działa uspakajająco, wiec o nasileniu zawrotów głowy nie mam mowy. Widocznie Twój organizm jest bardzo wrażliwy skoro tak reaguje nawet przy odstawieniu min. dawki."
35szopen, Całkowicie nie zgadzam się z Twoim twierdzeniem, że jeśli komuś nie służy jeden z SSRI to tak samo będzie z kolejnymi. U mnie paroksetyna zupełnie się nie sprawdziła, za to sertralina jak najbardziej. Sertralina też ma u mnie działanie wyciszające, uspokajające.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Olalala 13 lis 2015, 13:13
szaraczek napisał(a):"Proponował Ci zamianę na inne SSRI? Przecież jak jeden lek z tej grupy Ci nie służy to inne SSRI tak samo, Mi powiedział że z SSRI żegnam się na zawsze. A hydroxyzyna działa uspakajająco, wiec o nasileniu zawrotów głowy nie mam mowy. Widocznie Twój organizm jest bardzo wrażliwy skoro tak reaguje nawet przy odstawieniu min. dawki."
35szopen, Całkowicie nie zgadzam się z Twoim twierdzeniem, że jeśli komuś nie służy jeden z SSRI to tak samo będzie z kolejnymi. U mnie paroksetyna zupełnie się nie sprawdziła, za to sertralina jak najbardziej. Sertralina też ma u mnie działanie wyciszające, uspokajające.

Ja też sie nie zgodzę, podobnie jak szaraczek. Lexapro nie działał na mnie np. wcale, a seroxat (paroksetyna) I asertin (sertralina) juz tak.

Ja mam dawkę sertraliny 50mg + terapia I jestem taka lekko pobudzona, więc cięzko mi stwierdzić czy to sertralina na mnie działa pobudzająco, czy może dawka jest za mała, czy też terapia - początki - pogorszyły samopoczucie - bo to ponoć normalne (terapia wyzwala we mnie taaakie negatywne uczucia, że mam ochotę niektórych znienawidzić do końca życia).

przez abstrakcyjna 13 lis 2015, 13:36
Czy jest jakiś lek na sen, po którym szybko bym zasnęła, ale ma działanie krótkotrwałe? Tzn nie będę po nim spała 12 h albo nie będę miała problemów z wybudzeniem się. Ja mam problem z zaśnięciem, ale potem jakoś śpię. Ostatnio zasypiam około 3h. Jestem wykończona. A rano się dobudzić nie mogę. Cierpię na przewlekłe zmęczenie i mogę spać po 10-12 h, dlatego potrzebuję leku, który nie będzie tego nasilał. Próbowałam hydroxyzynę, ale działała kiepsko. Brałam też Lorafen, po którym śpię przynajmniej 12 h. Afobam nie działa na mnie, a nie wiem czy mogę jeszcze bardziej zwiększyć dawkę. Najszybciej zasypiałam po Ketrel, bo zwalał mnie z nóg, ale po nim też śpię minimum 12h. :roll:
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 13 lis 2015, 13:56
abstrakcyjna napisał(a):Czy jest jakiś lek na sen, po którym szybko bym zasnęła, ale ma działanie krótkotrwałe? Tzn nie będę po nim spała 12 h albo nie będę miała problemów z wybudzeniem się. Ja mam problem z zaśnięciem, ale potem jakoś śpię. Ostatnio zasypiam około 3h. Jestem wykończona. A rano się dobudzić nie mogę. Cierpię na przewlekłe zmęczenie i mogę spać po 10-12 h, dlatego potrzebuję leku, który nie będzie tego nasilał. Próbowałam hydroxyzynę, ale działała kiepsko. Brałam też Lorafen, po którym śpię przynajmniej 12 h. Afobam nie działa na mnie, a nie wiem czy mogę jeszcze bardziej zwiększyć dawkę. Najszybciej zasypiałam po Ketrel, bo zwalał mnie z nóg, ale po nim też śpię minimum 12h. :roll:

Zolpidem jest dobry, doraznie.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kontrast 13 lis 2015, 14:03
abstrakcyjna, Próbowałaś moze TRAZODON (Trittico CR)???
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez deny39 13 lis 2015, 17:44
Powiedzcie proszę czy Afobam działa błyskawicznie chodzi mi o to czy jak go się weznie to załóżmy że w ciągu kilku minut zaczyna działać i jak on zadziała uspokoi mnie czy wyłączy całkowicie czy usnę po nim?Pytam bo pierwszy raz w życiu miałbym go wziąść .Albo jak to jest pierwszy raz to może hydroxyzyna by zadziałała.Chodzi głównie o natrętne myśli

przez abstrakcyjna 13 lis 2015, 18:14
Vengence, Dziękuję. Słyszałam właśnie o tym leku.
Kontrast, Nie próbowałam. Brałam tylko to co napisałam w poście. Za dwa tygodnie mam wizytę u psychiatry to zagadam o coś na sen.
deny39, Skąd mamy wiedzieć jak zadziała na Ciebie dany lek? ;) Leki działają na każdego inaczej. Po prostu musisz spróbować.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."

przez deny39 13 lis 2015, 18:28
nie chodziło mi o to jak on by na mnie zadziałał. bo wiadomo że leki na każdego działają inaczej.Tylko o to jak błyskawicznie on zadziała i czy akurat zadziała na natrętne myśli.Wy macie większe doświadczenia

przez Niecierpliwy30 13 lis 2015, 20:49
Jestem po wizycie u lekarza. Zwiekszyl serte do 150mg a po 3 dniach tej dawki wchodze na 200mg. Valdoxan juz nie aktualny. Lek ten nic dobrego nie wniósł. Biore jeszcze 25mg ketrelu na noc. I mam klona jesli bede sie czuł bardzo żle.

przez Dark Knight 13 lis 2015, 21:00
Ok om jestes brzydka brzydcy maja w zyciu przeciez latwiej

przez Niecierpliwy30 13 lis 2015, 21:05
Abstrakcyjna mam pytanie odnosnie twojego zasypiania. Czy lezysz w łóżku z otwartymi oczami przy zgaszonym swietle bez telewizora i komputera i nie mozesz zasnać czy moze jest na odwrót. Moze jest cos co przeszkadza ci w zasypianiu. Ja np. nie lubie zasypiać kompletnie po ciemku. Za to przy jakims filmie i do tego 25mg ketrelu zasypiam odrazu. Na tą chwile. A tak normalnie gdy jestem zdrowy i nie mam depresji to padam jak kaczka po calym aktywnym dniu i nie musze brac nic na sen....

przez Psychotropka`89 13 lis 2015, 21:21
abstrakcyjna, na mnie nasennie dobrze działał i działa zolpidem. Niestety uzależnia.

Dark Knight, coś Ty się tak uczepił tego wyglądu?! Nijak mi mój wygląd nie pomaga, ani nie przeszkadza w nerwicy, w tym, że czuję się samotna, że się wciąż boję. Powiem Ci coś więcej. Osoba brzydsza albo pewna siebie, zadbana, odpicowana i z głową uniesioną do góry wygląda stokroć piękniej ode mnie, tej niby "ładniejszej". Niewyspanej, nieumalowanej, rozczochranej, w spranych spodniach i wypiekach od wiecznych lęków i kołatań serca twarzy. Nie, nie uważam się za ładną. Gdy się odstrzelę, to jestem "ładna" ale wiesz jakie słowo jest tu adekwatniejsze? ZROBIONA. ZATUSZOWANA. UKRYTA POD WARSTWĄ MAKE UPów. Mojego wnętrza zatuszować jednak tak prosto się nie da.
Także skończ pierniczyć... Może autentycznie pięknym ludziom pomaga, nie wiem. Nie zaliczam się do takich. Ale znam wielu pięknych i nieszczęśliwych.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez abstrakcyjna 13 lis 2015, 21:25
Niecierpliwy30, Kładę się. Gaszę światło. Bez komputera. Ja muszę mieć ciszę i ciemność. Ale mam cholerne, głupie natręctwo. Chodzenia do toalety przed snem. Moim zdaniem to ciężkie do zrozumienia z boku. I to ma ogromny wpływ na moje zasypianie. Poza tym lezę i czuję, że sen nie przychodzi. Dopiero po 2-3 h takiego leżenia odlatuję.
Psychotropka`89, Ile śpisz po tym leku? Tak jak pisałam ja potrzebuję tylko, żeby zasnąć. A nie, żeby po tym spać długo, a tak działają na mnie inne leki. :roll:

przez Psychotropka`89 13 lis 2015, 21:32
abstrakcyjna, miałam ten sam problem co Ty. Nie chciałam być zombie, tylko ZASYPIAĆ, bo nie miałam kłopotów z wybudzaniem, jedynie z samym zaśnięciem. Lek działa krótko 4-6 godzin. Na początku możesz czuć zmułę na drugi dzień ale to szybko mija. Radziłabym Ci jedynie danie sobie tych 6-8 h snu, bo ja parę razy zrobiłam błąd. Brałam zolpidem i po 4-5 godzinach urządzałam "pobudkę". Budziłam się, jadłam, wychodziłam do pracy ale... nie pamiętałam tego! Zolpidem robi duże dziury w pamięci i dla własnego bezpieczeństwa daję sobie zawsze te minimum 7 godzin snu.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Sortuj wg