SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
206
59%

Nie
84
24%

Zaszkodziła
57
16%

Liczba głosów : 347

przez 35szopen 12 lis 2015, 23:56
Psychotropka`89 napisał(a):35szopen, mówił, żebym z sertry przeszła na paroksetynę ale pieprzę to. Nie chcę już tych cholernych SSRI na oczy widzieć. To jest dla mnie męka.
Mam już ochotę sobie głowę upier..lić przy d.pie tak mi wszystko kołuje. Mam hydroxyzynę ale czy ona pomoże na te zawroty i helikoptery? Ona czasem tych odczuć nie nasili?
Przecież odrzuciłam tylko 25mg! Teoretycznie nic nie powinnam poczuć. Oj nie służy mi ta grupa leków, nie służy. :-|

Proponował Ci zamianę na inne SSRI? Przecież jak jeden lek z tej grupy Ci nie służy to inne SSRI tak samo, Mi powiedział że z SSRI żegnam się na zawsze. A hydroxyzyna działa uspakajająco, wiec o nasileniu zawrotów głowy nie mam mowy. Widocznie Twój organizm jest bardzo wrażliwy skoro tak reaguje nawet przy odstawieniu min. dawki.

Psychotropka`89 napisał(a):Dark Knight, a co ma do tego <wątpliwa lub mniej> uroda? :?
Jak mam się nie przejmować, skoro bardzo źle się czuję?! Leczę się na nerwicę lękową, depresję mam już opanowaną.

Hm...... intuicja i obserwacja własnego organizmu mówi mi ,ze chyba pójdę Twoją drogą. Zobaczymy co lekarz powie 27list. Odstawiłem sertagen i depresja nie wraca :great: ale nerwica mi chyba pozostała. Wystarczy ,że mi ktoś "zagra na nerwach" i poźniej mam oprócz poszeżonych źrenic, ataki niepokoju i szumu w głowie. Nie wiem czy prawidłowo się zdiagnozowałem ale wydaje mi się ,że to nerwica. Dochodzi jeszcze jeden problem sam zapach naftalenu, dopalaczy, bierne wdychanie dymu tytoniowego czy dymu z marihuany powoduje u mnie nerwowosć i objawy o których pisałem tu powyżej. To mnie zastanawia....czy to czasem nie jakaś alergia?

Dark Knight napisał(a):Co ma duzo jestes piekna to zawsze jakis plus musisz we wszystkim szukac plusow a na nerwice predzej czy pozniej znajdziesz jakis lek jak dlugo sie leczysz ??

Dla czego nie używasz kropek? Trudno się czyta i nie wiadomo o co chodzi. A od kiedy to uroda jest pomocna w leczeniu nerwicy?

przez Psychotropka`89 13 lis 2015, 00:24
35szopen napisał(a): Proponował Ci zamianę na inne SSRI? Przecież jak jeden lek z tej grupy Ci nie służy to inne SSRI tak samo, Mi powiedział że z SSRI żegnam się na zawsze. A hydroxyzyna działa uspakajająco, wiec o nasileniu zawrotów głowy nie mam mowy. Widocznie Twój organizm jest bardzo wrażliwy skoro tak reaguje nawet przy odstawieniu min. dawki.

No właśnie, też średnio rozumiem jego pobudki... Jeśli jutro będzie tak samo ch...wo jak w ostatnich dniach, to spróbuję z tą hydroxyzyną. Dzięki za radę. Strasznie mnie ta sertra męczy. Zarówno przy starcie, zwiększaniu/zmniejszaniu dawki, jak i odstawieniu. Brałam kiedyś fluoksetynę i aż takich jazd nie miałam.

35szopen napisał(a): Hm...... intuicja i obserwacja własnego organizmu mówi mi ,ze chyba pójdę Twoją drogą. Zobaczymy co lekarz powie 27list. Odstawiłem sertagen i depresja nie wraca :great: ale nerwica mi chyba pozostała. Wystarczy ,że mi ktoś "zagra na nerwach" i poźniej mam oprócz poszeżonych źrenic, ataki niepokoju i szumu w głowie. Nie wiem czy prawidłowo się zdiagnozowałem ale wydaje mi się ,że to nerwica. Dochodzi jeszcze jeden problem sam zapach naftalenu, dopalaczy, bierne wdychanie dymu tytoniowego czy dymu z marihuany powoduje u mnie nerwowosć i objawy o których pisałem tu powyżej. To mnie zastanawia....czy to czasem nie jakaś alergia?

Nie wiem co na Ciebie działa, a co nie. Nie sugeruj się moim przypadkiem. ;) A lekarzowi mówiłeś o tych podejrzeniach co do nerwicy?
Hmm... alergia? Raczej nie... A brałeś/paliłeś kiedyś? Ja paliłam zioło, papierosy i teraz też drażnią mnie te zapachy. Nie kuszą ale wkurzają. Ciekawe co by było, jakby mój nos po latach wyniuchał amfetaminę... :twisted:

35szopen napisał(a): A od kiedy to uroda jest pomocna w leczeniu nerwicy?

Otototototooo... Co ma piernik do wiatraka? <taaak, wiem... z wiatraka wytwarza się mąkę, z której później pieczemy pierniczki :blabla: > Problemem prędzej jest świadomość swojej urody, czyli pewność siebie. We mnie za wiele tej cechy nie ma.
Może to i lepiej. Mój brat ma mądre powiedzonko na ten temat: Dobrze gdy kobieta jest ładna, ale jeszcze lepiej, gdy sobie z tego nie zdaje sprawy. :P
Psychotropka`89

przez 35szopen 13 lis 2015, 02:49
Psychotropka`89 napisał(a):
35szopen napisał(a): Hm...... intuicja i obserwacja własnego organizmu mówi mi ,ze chyba pójdę Twoją drogą. Zobaczymy co lekarz powie 27list. Odstawiłem sertagen i depresja nie wraca :great: ale nerwica mi chyba pozostała. Wystarczy ,że mi ktoś "zagra na nerwach" i poźniej mam oprócz poszeżonych źrenic, ataki niepokoju i szumu w głowie. Nie wiem czy prawidłowo się zdiagnozowałem ale wydaje mi się ,że to nerwica. Dochodzi jeszcze jeden problem sam zapach naftalenu, dopalaczy, bierne wdychanie dymu tytoniowego czy dymu z marihuany powoduje u mnie nerwowosć i objawy o których pisałem tu powyżej. To mnie zastanawia....czy to czasem nie jakaś alergia?

Nie wiem co na Ciebie działa, a co nie. Nie sugeruj się moim przypadkiem. ;) A lekarzowi mówiłeś o tych podejrzeniach co do nerwicy?
Hmm... alergia? Raczej nie... A brałeś/paliłeś kiedyś? Ja paliłam zioło, papierosy i teraz też drażnią mnie te zapachy. Nie kuszą ale wkurzają. Ciekawe co by było, jakby mój nos po latach wyniuchał amfetaminę... :twisted:

Co do leków to oczywiście że nie będę się sugerował bo to lekarz bedzie je dobierał a nie ja. Lekarz o tych podejrzeniach nic nie wie bo byłem u niego na początku listopada a wtedy byłem świeżo po przebytym LZS. Dla tego też sertagen odstawiłem z dnia dzień juz na zawsze. U mnie sytuacja z objawami jest dość skomplikowana bo nie do końca wiadomo czy to jeszcze objawy odstawienia sertagenu czy już objawy nerwicy(a wiele z nich jest takich samych) cz może jedno i drugie się zazębiło. Wizytę mam 27, mam nadzieje że do tej pory to wszystko będzie bardziej przejrzyste. to i lekarzowi bedzie łatwiej mnie zdiagnozować.
Tak paliłem kiedyś fajki w średnich ilosciach a zioło to sporadycznie bo mnie zawsze stymulanty pociągały a nie zamulacze. Drażni mnie kazdy dym a tylko nawdychanie się dymu tytoniowego powoduje u mnie wydzieline z oskrzeli- reakcja alergiczna. Nigdy jednak żaden zapach ani dym nie powodował u mnie takich objawów o jakich pisałem wcześniej. najgorzej reaguje na zapach naftalenu i dopalaczy typu 5-dbfpv. Przez ten ostatni dostałem LZS i wylądowałem na w szpitalu. Zastanawiam się czy moze by do rodzinnego zapisać się i pogadać z nim co on na to bo na psychiatrę to muszę czekać do 27go.
Myślę ,że jesli się nigdy nie zatrułaś amfetaminą ani nie masz traumatycznych wspomnień z używania jej to nie powinno nic wydarzyć po jej powąchaniu. Mimo wszystko nie rób tego. :nono:

Psychotropka`89 napisał(a):
35szopen napisał(a): A od kiedy to uroda jest pomocna w leczeniu nerwicy?

Otototototooo... Co ma piernik do wiatraka? <taaak, wiem... z wiatraka wytwarza się mąkę, z której później pieczemy pierniczki :blabla: > Problemem prędzej jest świadomość swojej urody, czyli pewność siebie. We mnie za wiele tej cechy nie ma.
Może to i lepiej. Mój brat ma mądre powiedzonko na ten temat: Dobrze gdy kobieta jest ładna, ale jeszcze lepiej, gdy sobie z tego nie zdaje sprawy. :P

A to zdjęcie w awatarze, to Ty jesteś? ....Twój brat ma racje. Niestety silna świadomość własnej atrakcyjności ma destrukcyjne skutki dla osobowosci. Z taką osobą ciężko jest wytrzymać i na odwrót. Z osobą niedowartościowaną o bardzo niskim poczuciu własnej wartości jest identycznie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 13 lis 2015, 09:18
Im człowiek jest bardziej kumaty tym bardziej ma ciężej jeśli idzie o tego typu choroby, głąb nie skuma, nie będzie drążył w chorobie, a nawet jeśli zacznie się tym interesować to nic nie zrozumie, inteligenty zjada wszystko na śniadanie i to jest największy problem, bo wszystko rozumie, wie, że nic na niego nie działa bądz działa zle, jeżeli do tego jest wrażliwy to już jest po prostu iść tylko z liną i do lasu. :tel: :pirate:
Ostatnio edytowano 13 lis 2015, 11:58 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Wykluczono wulgaryzm. Proszę o kulturę słowa! Odsyłam do Regulaminu Forum!
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 13 lis 2015, 12:24
"Proponował Ci zamianę na inne SSRI? Przecież jak jeden lek z tej grupy Ci nie służy to inne SSRI tak samo, Mi powiedział że z SSRI żegnam się na zawsze. A hydroxyzyna działa uspakajająco, wiec o nasileniu zawrotów głowy nie mam mowy. Widocznie Twój organizm jest bardzo wrażliwy skoro tak reaguje nawet przy odstawieniu min. dawki."
35szopen, Całkowicie nie zgadzam się z Twoim twierdzeniem, że jeśli komuś nie służy jeden z SSRI to tak samo będzie z kolejnymi. U mnie paroksetyna zupełnie się nie sprawdziła, za to sertralina jak najbardziej. Sertralina też ma u mnie działanie wyciszające, uspokajające.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg
Pregabalina 150 mg

przez Olalala 13 lis 2015, 13:13
szaraczek napisał(a):"Proponował Ci zamianę na inne SSRI? Przecież jak jeden lek z tej grupy Ci nie służy to inne SSRI tak samo, Mi powiedział że z SSRI żegnam się na zawsze. A hydroxyzyna działa uspakajająco, wiec o nasileniu zawrotów głowy nie mam mowy. Widocznie Twój organizm jest bardzo wrażliwy skoro tak reaguje nawet przy odstawieniu min. dawki."
35szopen, Całkowicie nie zgadzam się z Twoim twierdzeniem, że jeśli komuś nie służy jeden z SSRI to tak samo będzie z kolejnymi. U mnie paroksetyna zupełnie się nie sprawdziła, za to sertralina jak najbardziej. Sertralina też ma u mnie działanie wyciszające, uspokajające.

Ja też sie nie zgodzę, podobnie jak szaraczek. Lexapro nie działał na mnie np. wcale, a seroxat (paroksetyna) I asertin (sertralina) juz tak.

Ja mam dawkę sertraliny 50mg + terapia I jestem taka lekko pobudzona, więc cięzko mi stwierdzić czy to sertralina na mnie działa pobudzająco, czy może dawka jest za mała, czy też terapia - początki - pogorszyły samopoczucie - bo to ponoć normalne (terapia wyzwala we mnie taaakie negatywne uczucia, że mam ochotę niektórych znienawidzić do końca życia).

przez abstrakcyjna 13 lis 2015, 13:36
Czy jest jakiś lek na sen, po którym szybko bym zasnęła, ale ma działanie krótkotrwałe? Tzn nie będę po nim spała 12 h albo nie będę miała problemów z wybudzeniem się. Ja mam problem z zaśnięciem, ale potem jakoś śpię. Ostatnio zasypiam około 3h. Jestem wykończona. A rano się dobudzić nie mogę. Cierpię na przewlekłe zmęczenie i mogę spać po 10-12 h, dlatego potrzebuję leku, który nie będzie tego nasilał. Próbowałam hydroxyzynę, ale działała kiepsko. Brałam też Lorafen, po którym śpię przynajmniej 12 h. Afobam nie działa na mnie, a nie wiem czy mogę jeszcze bardziej zwiększyć dawkę. Najszybciej zasypiałam po Ketrel, bo zwalał mnie z nóg, ale po nim też śpię minimum 12h. :roll:
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Vengence 13 lis 2015, 13:56
abstrakcyjna napisał(a):Czy jest jakiś lek na sen, po którym szybko bym zasnęła, ale ma działanie krótkotrwałe? Tzn nie będę po nim spała 12 h albo nie będę miała problemów z wybudzeniem się. Ja mam problem z zaśnięciem, ale potem jakoś śpię. Ostatnio zasypiam około 3h. Jestem wykończona. A rano się dobudzić nie mogę. Cierpię na przewlekłe zmęczenie i mogę spać po 10-12 h, dlatego potrzebuję leku, który nie będzie tego nasilał. Próbowałam hydroxyzynę, ale działała kiepsko. Brałam też Lorafen, po którym śpię przynajmniej 12 h. Afobam nie działa na mnie, a nie wiem czy mogę jeszcze bardziej zwiększyć dawkę. Najszybciej zasypiałam po Ketrel, bo zwalał mnie z nóg, ale po nim też śpię minimum 12h. :roll:

Zolpidem jest dobry, doraznie.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kontrast 13 lis 2015, 14:03
abstrakcyjna, Próbowałaś moze TRAZODON (Trittico CR)???
Nie znam roli którą gram, wiem tylko, że jest moja - niewymienna.

przez deny39 13 lis 2015, 17:44
Powiedzcie proszę czy Afobam działa błyskawicznie chodzi mi o to czy jak go się weznie to załóżmy że w ciągu kilku minut zaczyna działać i jak on zadziała uspokoi mnie czy wyłączy całkowicie czy usnę po nim?Pytam bo pierwszy raz w życiu miałbym go wziąść .Albo jak to jest pierwszy raz to może hydroxyzyna by zadziałała.Chodzi głównie o natrętne myśli

przez abstrakcyjna 13 lis 2015, 18:14
Vengence, Dziękuję. Słyszałam właśnie o tym leku.
Kontrast, Nie próbowałam. Brałam tylko to co napisałam w poście. Za dwa tygodnie mam wizytę u psychiatry to zagadam o coś na sen.
deny39, Skąd mamy wiedzieć jak zadziała na Ciebie dany lek? ;) Leki działają na każdego inaczej. Po prostu musisz spróbować.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez deny39 13 lis 2015, 18:28
nie chodziło mi o to jak on by na mnie zadziałał. bo wiadomo że leki na każdego działają inaczej.Tylko o to jak błyskawicznie on zadziała i czy akurat zadziała na natrętne myśli.Wy macie większe doświadczenia

przez Niecierpliwy30 13 lis 2015, 20:49
Jestem po wizycie u lekarza. Zwiekszyl serte do 150mg a po 3 dniach tej dawki wchodze na 200mg. Valdoxan juz nie aktualny. Lek ten nic dobrego nie wniósł. Biore jeszcze 25mg ketrelu na noc. I mam klona jesli bede sie czuł bardzo żle.

przez Dark Knight 13 lis 2015, 21:00
Ok om jestes brzydka brzydcy maja w zyciu przeciez latwiej

Sortuj wg