SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Asentra (Asertin)

przez namiestnik 26 paź 2009, 16:33
Sam bym chętnie odsprzedał bo z kasą fatalnie. Ale... zdrowy rozsądek i sumienie mówią nie. Idź do lekarza. Jak uzna, że to dla Ciebie to dostaniesz receptę i nawet refundację na sertralinę. A jak zakombinujesz by sama zdobyć bez zgody lekarza - no Twoje życie, Twój wybór. Wszyscy wiedzą, że można.

Co innego jak komuś się skończyły i musi nagle czy jakoś tak. Ale nie wiadomo nawet skąd jesteś. To Twój pierwszy post, etc.

przez magdalenabmw 26 paź 2009, 19:36
Ja teraz mam taką sytuacje - kumpeli z forum sie Xanax skonczyl, a bierze go narazie codziennie z przepisu lekarza i bez niego z domu wyjsc nie moze. Jutro pojade kilka tebletek jej zawiesc chyba, aby mogla jechac do psychiatry po recepte. Ale ja znam tą osobe i wiem, ze bierze na stale, poprostu awaryjna sytuacja.

Co innego jak ktos jest uzalezniony, lekarz nie chce wypisac recepty to wtedy ktos taki szuka po forach aby mu ktos odsprzedal... Albo chce samobojstwo popelnic wiec tez szuka takich lekow.

Kiedys mialam sytuacje taka: moja mama do mnie przyjechala i patrzy na szafke, a tam lezy ok 20kapsulek Xanaxu i pol opakowania Asertinu.
I mowi -Madzia wez mi to daj, mojej kolezance XXX sie skonczyly..
Na co ja- Mamo ale czy ona bierze te leki na stale? Lekarz tak zaleca? Czy jak?
Mama- Nieee wiesz co, ona nie byla u lekarza, ale mowi ze te jej POMAGAJA.

Oczywiscie nic jej nie dalam i radzilam udac sie do psychiatry a nie leczyc sie na wlasna reke i wyludzac leki po znajomych :evil:

masakra....
magdalenabmw

przez namiestnik 26 paź 2009, 20:22
Tzn. jak ktoś uzależniony to wie skąd dostać. Lekarz też uzależnionego nie zostawi bez leku. Jak ktoś się wkopie w alprazolam to dostanie coś w zamian, albo pod kontrolą coraz mniejsze dawki. To nie alkohol, że można odstawić od razu :)

Anyway jak nie ze względów medycznych to choroba wie po co. A druga rzecz, to leków się nie kupuje na bazarze... ani nie sprzedaje - tak z zasady, by nie popierać kupowania heh :)

Dobrze zrobiłaś w kwestii koleżanki mamy. Doraźnie to sobie można wziąć Xanax. A Asentra brana doraźnie to totalnie nieporozumienie. No i doraźnie to się można też uzależnić od Xanaxu. Lekomania się szerzy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Moniczka23 27 paź 2009, 13:16
Witajcie
Wlasnie bylam u lekarza.....
No coz jednak nie zmieniam leku na inny
Tylko zwiekszam dawke Asertinu
Najpierw [przez pare dni 125mg
A potem 150 mg
Ech i sie zobaczy co z tego wyjdzie
Pani doktor odradzila zmiane leku jak narazie mowi ze lepiej poczekac bo Asertin jest podobno dla mnie najlepszy :smile:
A przy moich zaburzeniach dawka 100mg ktora bralam byla niewystarczajaca...
Wiec poczekam zobacze jak to bedzie na 150 mg i wtedy pomyslimy czy zmieniac leki

Troche sie boje przejscia na wieksza dawke, te skutki uboczne i w ogole...
Ale dam rade
Twarda
Silna
Nieugieta
:mrgreen:

Pozdrawiam

przez Victorek 27 paź 2009, 19:33
Czesć wam
Mam pytanie do was, jaki wygląd mają tabletki Asentra?
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez magdalenabmw 27 paź 2009, 20:54
Victorku - ja brałam na wiosnę 2008 roku i były białe, w kształcie podłóżnego owala, takie rozciągnięte jajko :mrgreen: Z kreską na środku, żeby można było przełamać. W listku ułożone symetrycznie jedna obok drugiej, chyba 10 było w listku, ale nie pamiętam.

Namiestniku- po co ludziom psychotropy?
Chocby po to, do ćpania :

http://[EDIT]: To nie jest najlepszy pomysł, żeby adres tej strony rozpowszechniac na tymj forum

Ciekawa strona, warto poczytać -debile.
magdalenabmw

przez PG1985 27 paź 2009, 23:21
Ja mialam białe okrągłe, bez śliskiej otoczki, z kreską na środku, właśnie aby móc przepołowić, to były jedyne antydepresanty jakie brałam i mam nadzieję, że już nigdy do nich nie wrócę, walczę z całych sił sama:) pozdrawiam

przez Moniczka23 28 paź 2009, 09:57
Ja mam Asertin 100 ale nie sa to takie same tabletki jak 50
(białe, w kształcie podłóżnego owala, takie rozciągnięte jajko Z kreską na środku, żeby można było przełamać. W listku ułożone symetrycznie jedna obok drugiej, 10 było w listku,)
100 to jest okragla bez kreski do przelamania. biala

przez madox91 28 paź 2009, 14:59
Witam wszystkich
Asertin biore już 3 lata na poczatku było to 50 teraz jest 150 ,podjałem naukę na studiach-informatyka i tak szukam sobie w internecie czy ktos ma podobny problem,brak,ucząc sie mam wielkie problemy z przyswajaniem wiadomośći jak cos zapamietam to za pare minut zapomnę,ciężko mi idzie ta nauka i niewiem co zrobić ,byłem u lekarza,powiedzial że trzeba ćwiczyc pamięć,ha,ha ale to nic nie da wiec poradze sie was drodzy forumowicze jakie znależć rozwiązanie?a moze znajdzie sie ktos kto studiuje?
Pozdrawiam

przez namiestnik 28 paź 2009, 20:00
Może poprostu stres madox91? Sertralina (czyli to co jest w Asertinie czynnego) raczej pomaga w nauce. A co to za lekarz? Na co się leczysz Asertinem?

magdalenabmw, oj niestety... a na to trudno dostać receptę - chyba, że już ktoś się wrąbie a czegoś nie można na szybko odstawić. Ale wiadomo - jak ktoś potrzebuje to znajdzie. Jest tam też sporo całkiem fajnych ludzi (na forum połączonym z tym linkiem co podałaś). Ale niestety większość to tak jak piszesz.... W pewien sposób tak realizują sobie świat bo zazwyczaj sobie nie poradzili w tym realnym. Coś jak my tutaj - tyle, że wybrali inną (IMO gorszą) drogę.

Victorek, po co pytasz? Bo jak masz jakieś wyłuskane tabletki i nie wiesz co to jest to przykro to mówić, ale lepiej wyrzucić. A może dostawałeś coś i chcesz się dowiedzieć co to?

przez magdalenabmw 28 paź 2009, 20:07
Namiestniku- jak czytam co ci ludzie piszą na tamtej stronie to mam wrażenie, że to 15latki z gimnazjum co szukają fazy tanim kosztem... :?

Madox- ja studiuję, ale problemow z pamięcią nie mam. Może jakieś zioła na poprawdę pamięci? u jakiego lekarza byłeś?
magdalenabmw

przez namiestnik 28 paź 2009, 21:07
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Się Magda naczytałaś i zioła proponujesz. :) heh A poważnie - to czy to jest naprawdę problem z pamięcią jako taką? Czy z jej zablokowaniem w wyniku stresu?

Magda - tam są ludzie i po 40-tce. Ale fakt - większość to jakieś młodociane smarkacze wąchające klej czy coś. A duża część forum jest praktycznie niemoderowana więc... Natomiast są też działy o depresji, o leczeniu. Niektórzy naprawdę dużo wiedzą. Nawet podejrzewam, że część z nas jest i tam (albo odwrotnie). Nie bronię. A już absolutnie jestem przeciw propagowaniu wąchania kleju czy jakichś innym mózgo....bów. Jednak jest tam kilku naprawdę fajnych ludzi. A też takich co ich może być bardzo szkoda. Bo mają duży potencjał i tak skręcili w taki zaułek. Tak jak by przestali wierzyć, że wyzdrowieją. Niestety trochę ich rozumiem.

przez agucha 29 paź 2009, 12:36
Witam. Zaczełam brac Asertin na nerwice natrectw mysli. Pomaga Wam ten lek? Czy jest on skuteczny?

przez Anna R. 29 paź 2009, 13:05
Lek jest skuteczny, a czy pomoże właśnie tobie, tego nie wie nikt.

Mnie osobiście Asentra nasilała natręctwa a ulgę przyniósł dopiero Seronil.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg