SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez abstrakcyjna 08 lis 2015, 22:16
Ja jestem z trójmiasta.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez deny39 08 lis 2015, 22:37
pytam bo ja też jestem z trójmiasta zawsze to razniej być razem heheh :)

-- 08 lis 2015, 22:43 --

do Dark Passenger

Czytałem ten lik który mi podesłałeś żebym sobie poczytała i w taki właśnie sposób człowiek zgłupiał bo psychiatrzy swoje twierdzą.Ja się tak zastanawiam jak naprawdę ze mną jest.Bo te natrętne myśli są ale coraz bardziej je przepuszczam przez ucho labo z nich sie sam smieje bo są takie głupie i nie dorzeczne że masakra.Ale ten gniot w klatce mnie irytuje.Tak się zastanawiam jak go przewalczyć.Masz pomysł czy tylko tabletki

przez Niecierpliwy30 08 lis 2015, 22:48
Ponad 3 tyg. na sertralinie. Remisji brak. Na noc biore 50mg valdoxanu. Bralem tez ketrel ale odstawilem bo wspomagam się klonem w ciągu dnia i dzieki niemu dobrze mi sie spi. Klonazepam nie sprawia ze jestem super happy ale zabiera troche tego bolu psychicznego depresyjnego.
Czy klonazepam moze oslabic dzialanie sertraliny? Biore 100mg sertraliny.... a klona 2x0,5mg...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez abstrakcyjna 08 lis 2015, 23:13
deny39, Jeśli będziesz chciał to mogę Ci polecić dobrą psychiatrę.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."

przez Psychopharm 09 lis 2015, 10:52
Niecierpliwy30 ja bym na Twoim miejscu wywalił klona i waldka którego bierzesz na noc.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez alteczka 09 lis 2015, 11:41
minęły 3 miesiące. SKutków ubocznych już zupełnie nie mama, za to energia i chęć do życia jest :)
W końcu mam energię na ogarnianie swojego życia- na zajęcie się studiami, pracą, powrót do regularnych treningów.

Jedyne co to chciałam sie zapytac czy ktoś też miał w jednym kontekście podobne objawy jak ja.
Przez cały czas brania asentry nie tknęłam nawet kropli alkoholu, ale lekarz mówił, że jak będzie okazja to mogę wypić lampkę wina, byle póżniej przesunąć godzinę brania leku. MIałam urodziny, ukochany zbarał mnie na kolację i skusiłam się na lampkę białego wina- w końcu okazja była, a lekarz dał zielone światło.
Byłam zdecydowanei bardziej pijana niż powinanm być, bo ta lampka uderzyła mi do głowy, ale obudziłam się z jakimś okropnym i gigantycznym kacem. To znak że oczywiście nawet z okazji nie będę tykac procentów póki biore sertralinę, ale chciałam się zapytac czy ktoś miał podobne przeżycie.

przez Lord Kapucyn 09 lis 2015, 12:37
alteczka, Ja mam na odwrót. Na co dzień jestem praktycznie niepijący, piję jedynie okolicznościowo-okazjonalnie. Ale jak już nadarzy się jakaś celebra to najczęściej jest to picie "po staropolsku". ;) Biorąc 200mg sertraliny[Asentra], bywały sytuacje, gdzie ostro zapiłem, a czułem się zdecydowanie bardziej trzeźwy niż gdybym był na "czysto". U mnie SSRI zwiększają tolerancję organizmu na alkohol, powodując efekt twardej głowy.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez abstrakcyjna 09 lis 2015, 12:47
Mnie też mocniej niż zawsze boli głowa po alkoholu na drugi dzień, a piję raczej niewielkie ilości. A dziś napieprza mnie głowa po wczorajszym benzo, które w sumie niezbyt działało. :roll:

przez Psychopharm 09 lis 2015, 12:48
U mnie to samo, stałem się twardogłowy na alkohol o ile wcześniej nie trawiłem nawet mniejszych ilości. Ogólnie SSRI mają tendencję do zmniejszania wrażliwości na wszelkie takie "szkodliwości" :)

Efekt twardej głowy, teraz zaczaiłem z tą reklamą :mrgreen:
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez deny39 09 lis 2015, 12:51
do abstrakcyjna

Cześć bardzo chętnie skorzystał podaj mi namiary.Ale chyba musiałabyś mi to wysłać na meila?

przez abstrakcyjna 09 lis 2015, 13:25
deny39, priv

przez szaraczek 09 lis 2015, 16:52
Niecierpliwy30 napisał(a):Ponad 3 tyg. na sertralinie. Remisji brak. Na noc biore 50mg valdoxanu. Bralem tez ketrel ale odstawilem bo wspomagam się klonem w ciągu dnia i dzieki niemu dobrze mi sie spi. Klonazepam nie sprawia ze jestem super happy ale zabiera troche tego bolu psychicznego depresyjnego.
Czy klonazepam moze oslabic dzialanie sertraliny? Biore 100mg sertraliny.... a klona 2x0,5mg...

Dopiero ponad 3 tygodnie. To jest tyle co nic na tych lekach. U mnie pierwsze pożądane efekty zaczęły się pojawiać właśnie w 4 tygodniu leczenia. Natomiast lek rozkręca się tygodniami, nawet miesiącami. Więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez abstrakcyjna 09 lis 2015, 17:12
Ja już prawie 4 tygodnie biorę ten lek. Efektów brak. Za niecałe 3 tygodnie wizyta u psychiatry. Myślę, że mi podniesie dawkę. Ale jestem cierpliwa co do tych leków.

przez szaraczek 09 lis 2015, 17:26
abstrakcyjna, Jeśli sertralina uważana jest za najszybciej rozkręcający się SSRI to aż nie chcę myśleć ile czasu rozkręcają się pozostałe, np. taka fluoksetyna ;) Co prawda w ulotce sertraliny jest napisane, że lek zazwyczaj zaczyna działać po 2-3 tygodniach, ale pisząc 2-3 tygodnie mieli chyba na myśli osoby z depresją o lekkim nasileniu. Nie wiem. Z tego co tutaj czytam to większość ludzi po tym czasie nie odczuwa jeszcze żadnej poprawy. U mnie po tym czasie to wszystkie objawy choroby miały znacznie większe nasilenie. Może to moja depresja była taka głęboka, że dopiero po kilku miesiącach bardzo się poprawiło w tej kwestii. Natomiast na nerwicę, lęki - sertralina podziałała dużo wcześniej. Teraz jest już prawdopodobnie w pełni rozkręcona i mój stan jest stabilny. Nie odczuwam praktycznie żadnych objawów nerwicy i depresji.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Sortuj wg