SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez SZAv 08 lis 2015, 17:42
Mam do was pytanie czy ktokolwiek z was :?: brał lek o innych porach dnia ja akurat rano i na wieczór a później zmieniał porę brania ja zamiast 1/2 paroksetyny rano i 1/2 wieczorem teraz 1 całą rano i miał znowu uboki :?: :shock: te same jak przy wchodzeniu na lek czy zwiekszaniu dawki leku ?
Trochę to dla mnie dziwne skoro 20 mg pływa mi w krwi . Wg mojego lekarza również nie ma przeszkód przy takiej "operacji" a tu ciach :mhm:

przez Lord Kapucyn 08 lis 2015, 18:06
Wszystko zależy od farmakokinetyki danego leku, tj. zmian w stężeniu jakie zachodzą w określonym przedziale czasowym przy zmianie dawkowania. Hehe, paroksetyna ma to nieszczęście posiadać nieliniową farmakokinetykę. Czyli podbijanie/zmniejszanie dawki/zmiana pór dawkowania może nie być zbyt przyjemna. 20mg to Ci nie pływa w krwi. ;) Jako , że paroksetyna posiada wysoką biodostępność...* (... ale podlega rozległemu efektowi pierwszego przejścia w wątrobie*) i w bardzo dużym stopniu wiąże się z albuminami to jeśli jesteś przeciętnym europejczykiem to masz co najwyżej 40–400 mikrogramów na litr osocza krwi. :pirate:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez ziom1623 08 lis 2015, 19:33
Deny39 weź najpierw 10mg powinno wystarczyć - zaczyna działać po jakichś 15-20 min ale przygotuj się na drzemkę bo nieźle usypia. To jest lek podobnie jak benzo który od razu likwiduje lęk więc przekonasz się czy to ból lękowy. Ja miałem bóle brzucha i przeszły po lekach.
Sertralina 150mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez deny39 08 lis 2015, 20:08
do Dark Passenger

słuchaj a co możesz powiedzieć o tym leku Fevarin pytam bo rozmawiałem z psychiatrą i mi powiedział że jeśli nie pomoże Asertin to pózniej przepisze to.I mam jeszcze jedno pytanko powiedz mi jak mają się takie leki z lekami z grupy NLPZ,a pytam bo czasami je biorę.

przez Lord Kapucyn 08 lis 2015, 20:10
deny39 napisał(a):słuchaj a co możesz powiedzieć o tym leku Fevarin pytam bo rozmawiałem z psychiatrą i mi powiedział że jeśli nie pomoże Asertin to pózniej przepisze to.

Psychiatra jeszcze nie wie czy nie pomoże Ci jeden lek, bo nie zacząłeś go nawet brać, a już rozważa przepisanie drugiego? Moja rada- zmień psychiatrę.

deny39 napisał(a):I mam jeszcze jedno pytanko powiedz mi jak mają się takie leki z lekami z grupy NLPZ,a pytam bo czasami je biorę.

NLPZy mogą obniżać skuteczność przeciwdepresyjną SSRI , nawet o kilkadziesiąt %. A same w sobie wchodzą z SSRI w interakcję mogąc prowadzić do nasilonych krwawień z górnych odcinków przewodu pokarmowego.

Moderator/ R2 - D2

przez deny39 08 lis 2015, 20:16
Ja sam zapytałem się psychiatry co będzie gdyby nie zadziałał a on mi powiedział więc nie mam do niego pretensji.Co do leków nlpz to mi powiedział że nic się nie stanie jesli będę owe brał.Wiec widzisz jakie są tutaj rozbieżności a powiem Ci że te leki są bardzo mocne jesli je już biorę i jestem teraz w szoku że ty mi piszesz że jednak może być problem a ten mi mówi że nic nie będzie.MASAKR

przez Lord Kapucyn 08 lis 2015, 20:20
deny39, Nie musisz mi wierzyć na słowo.

https://ptmr.edu.pl/lekarze/aktualnosci ... epresantow
http://www.healthcentral.com/depression ... 181-5.html
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21518864
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1884264/
http://www.medscape.com/viewarticle/568553
http://www.mp.pl/poz/psychiatria/leki/s ... l?id=46098
http://www.machala.info/media/repositor ... oron_J.pdf

Oczywiście zapewne nie umrzesz jak zażyjesz SSRI razem z Aspiryną czy Ibupromem ani nie wysadzi Ci przełyku w powietrze. Tym niemniej warto wiedzieć, że należy zachować pewne środki ostrożności.

Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 08 lis 2015, 20:42
"Osoby niestosujące leków przeciwzapalnych odpowiedziały pozytywnie na leczenie depresji w 54%. Dołączenie NLPZ powodowało spadek skuteczności terapii do 40%."
heh ciekawe co oznacza wg tego stwierdzenia spadek skuteczności leczenia do 40%,to że ktoś się czuł dobrze na 54% a potem poczuł się dobrze tylko na 40% czy 54% najpierw czuło się dobrze a potem tylko 40% , o ile można w ogóle mowić o samopoczuciu w %, te informacje są tak nieprecyzyjne ze trudno je brac pod uwagę

przez ziom1623 08 lis 2015, 20:45
Tzn że w grupie nie biorących NLPZ 54% pacjentów doznało poprawy a w grupie biorących już tylko 40%.
Sertralina 150mg

przez Lord Kapucyn 08 lis 2015, 20:56
lunatic napisał(a):"Osoby niestosujące leków przeciwzapalnych odpowiedziały pozytywnie na leczenie depresji w 54%. Dołączenie NLPZ powodowało spadek skuteczności terapii do 40%."
heh ciekawe co oznacza wg tego stwierdzenia spadek skuteczności leczenia do 40%,to że ktoś się czuł dobrze na 54% a potem poczuł się dobrze tylko na 40% czy 54% najpierw czuło się dobrze a potem tylko 40% , o ile można w ogóle mowić o samopoczuciu w %, te informacje są tak nieprecyzyjne ze trudno je brac pod uwagę

Oj, to jest cytat z polskiej copypasty njusa. Żeby szerzej podjąć temat trzeba się zagłębić w metodologię badań dr Greengarda z Laboratory of Molecular and Cellular Neuroscience przy Uniwersytecie Rockefellera w NY. Faktem jest, że zarówno SSRI(via 5-HT1a) jak i NLPZy wpływają na aktywność cytokin, a te mogą odgrywać kluczową rolę w procesach zapalnych leżących hipotetycznie u podstaw depresji. Już nie wspomnę o kompletnie wystrzelonych pomysłach zespołu badawczego pod kierownictwem kolegi od mojej psychiatry- http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/40 ... l?cookie=1

Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 08 lis 2015, 21:00
no to jeżeli patrzyłoby się na to z perspektywy procesu zapalnego jako przyczyny depresji to leki przeciwzapalne powinny pomagać a nie na odwrót, tak jak podają o tej aspirynie

przez Lord Kapucyn 08 lis 2015, 21:03
No i pomagają, tyle że podane solo. Tak samo jak SSRI pomagają (cicho...), również podane solo. Ale jak podasz mixa SSRI+NLPZy to wg. tego co twierdzą tamci jajogłowi z jakichś niewyjaśnionych, jeszcze , przyczyn, skuteczność kuracji przeciwdepresyjnej spada. Był kiedyś taki ładny post na forum o potencjalnej roli cytokin w depresji, o , nawet chyba znalazłem- post1443524.html?hilit=cytokiny#p1443524

Moderator/ R2 - D2

przez deny39 08 lis 2015, 21:21
słuchajcie a co powiecie o tym specyfiku Fevarin.Bo chyba w kuracji lepiej nie brać jakichkolwiek lekarstw przeciwbólowych i przeciwzapalnych będzie bezpieczniej żeby się nie przekręcić.A ktoś może tutaj na forum jest z trójmiasta?

przez Lord Kapucyn 08 lis 2015, 21:24
deny39 napisał(a):A ktoś może tutaj na forum jest z trójmiasta?

Sporo osób z forum jest z trójmiasta, ale akurat nie my.

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg