SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez deny39 08 lis 2015, 10:48
do Dark Passenger

Wiesz teraz jest u mnie taka faza że jak jest dobrze to kurcze zastanawiam się kiedy albo z której strony przyjdzie zagrożenie.I to może być tez mój problem że zamiast się wyluzować wtedy kiedy jest dobrze to ja za dużo myślę.To jest też tak że jak zajmuję się pracą albo jakąkolwiek czynnością to nawet przez myśl mi nie przejdzie coś złego.To są teraz takie fazy z którymi muszę powalczyć.Raz jest tak że robi sie dwa kroki do przodu raz tak że jeden krok do tyłu,ale cały czas walczę ale nadzieja jest taka że tych kroków do tyłu nie ma dużo za to do przodu jest więcej

przez Lord Kapucyn 08 lis 2015, 10:53
deny39 napisał(a):Wiesz teraz jest u mnie taka faza że jak jest dobrze to kurcze zastanawiam się kiedy albo z której strony przyjdzie zagrożenie.I to może być tez mój problem że zamiast się wyluzować wtedy kiedy jest dobrze to ja za dużo myślę.

Taka jest ludzka natura. Wyobraź sobie taką sytuację- jest późny wieczór, leżysz w łóżku, starasz się zasnąć i... nagle słyszysz gdzieś niedaleko uciążliwe bzyczenie komara. Zapalasz światło, rozglądasz się, oczywiście po komarze ani śladu. Gasisz światło i kładziesz się z powrotem. Mija chwila, i znów słyszysz bzyczenie komara, zapalasz szybko światło, rozglądasz się, komara nie ma. Sytuacja powtarza się parokrotnie. Zauważ, że w tym wszystkim nie najgorsze jest bzyczenie komara samo w sobie tylko to nerwowe oczekiwanie kiedy on znów w tych ciemnościach zabzyczy, gdy raz już zabzyczał. Co do tych lęków, myśli- być może przejawiasz jakieś pojedyncze elementy GAD. Poczytaj sobie na ten temat, ale też nie traktuj tego jako wyrocznię czy prawdy objawione- LINK
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez deny39 08 lis 2015, 11:03
dobre porównanie z tym komarem bo faktycznie jest tak że człowiek reaguje tak na to.Ja myślę że tak jak napisałeś mi wcześniej że może potrzebuje czasu na to wszystko żeby poukładać sobie w głowie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychopharm 08 lis 2015, 11:16
Apropo paro i zmuły to jest to lek który najbardziej daje po serotoninie a to przekłada się na najmocniejsze tłumienie sympatycznego układu nerwowego (noradrenaliny), dlatego jeśli ktoś ma ten układ słabo pobudzony to będzie zmuła jak cholera, ale jak ktoś ma mocną nerwicę to będzie duża ulga. U mnie to jedyny lek z SSRI który wyraźnie stonizował układ nerwowy.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Lord Kapucyn 08 lis 2015, 11:50
Oj Panie, na stare śmieci wracasz, jakby historia zatoczyła pełne koło. :pirate: Powrót do klasyków- paro, CRF'a. Na nic się zdali agoniści dUpaminy, metylofenidaty i inne ketaminy. :bezradny:

Moderator/ R2 - D2

przez deny39 08 lis 2015, 11:59
dobra od jutra zaczynam brać asertin bo widzę w opisach że on nie zamula jak np parogen po którym większość jest zamulona.Powiedzcie mi czego mogę się spodziewać na początku brania tego czy wziąść to na miękko.I przede wszystkim kiedy odczuć duży nie pokój żeby w razie czego wziąść (wiem że każdemu to przychodzi inaczej,ale ja nigdy nie miałem z tym do czynienia) hydroksyzyna vp lub Afobam bo do tego przepisali mi lekarze ale już nie powiedzieli w jakim przypadku to brać i jak to zadziała.

przez Lord Kapucyn 08 lis 2015, 12:07
Hydroksyzynę i Afobam bierzesz doraźnie, w razie potrzeby, in case of emergency. Hydroksyzyna jest nieuzależniającym lekiem uspokajającym, dość łagodnym, subtelnym. Niektórzy mogą ją szamać jak cukierki. Zwykle bierze się 25-50mg uspokajająco, a koło 100mg nasennie na wieczór. Dobowo max. do 400mg. 10mg hydroksyzyny to w zasadzie dawka przepisywana dzieciom, no ale spróbuj na dobry początek. Alprazolam(Afobam) to zupełnie inna liga, to też lek uspokajający, przeciwlękowy, ale z zupełnie innej grupy, o innym mechanizmie. Bierz go doraźnie w sytuacjach stresowych, lękowych, dużego napięcia, bo ten , brany zbyt często, zbyt długo, w zbyt wysokich dawkach może już uzależniać. Gdybyś się zdecydował na Kwetaplex to Twoja dawka 50-100mg jest typowo "nasenna", więc dawkę na wieczór gdybyś nie mógł spać. Oczywiście nie mixuj wszystkiego naraz. Sertralinę(Asertin) bierzesz na stałe, bo to Twój podstawowy LPD. 50mg to dawka podstawowa. Na początku, przy "wejściu" możesz odczuwać jakieś skutki uboczne (ale lekturę ulotki to sobie odpuść, unikniesz wkrętek...), z reguły powinny być one łagodne i przeminąć z czasem, im dłużej będziesz zażywał lek. Z tym to różnie bywa, niektórzy nie mają wcale uboków (jak ja), inni marudzą. Sprawa mocno indywidualna. No i co najważniejsze- w przypadku leków z tej grupy jak sertralina[Asertin] efekt terapeutyczny w pełni ujawnia się dopiero, w zależności od źródła, od 6-12 tygodni nieprzerwanego stosowania (tamte pozostałe działają "do ręki"). Zatem cierpliwości.

Moderator/ R2 - D2

przez deny39 08 lis 2015, 12:27
kurcze a mi lekarz powiedział że Asertin i Parogen mogą już zacząć działać po dwóch tygodniach.To mnie zmartwiłeś że dopiero może działać po około 6-12 tygodni masakra myślałem że to będzie znacznie wcześniej a tu kupa w takim razie.Jeżeli chodzi o te skutki uboczne to pewnie jest też tak że ludzie się sami wkręcają.Ja też się boję właśnie tego że się wkręcę bo każdy kto zaczyna przygodę z tymi lekami pewnie reaguje tak samo że sie boi bo to coś innego niż tabletka Panadolu.Co do hydroksyzyny to lekarz powiedział mi że mam brać jakby co 3x1 tabletce w dzień,albo na noc 1 tabletkę 10mg,co do Afobamu powiedział mi że mam braż połówkę albo jedną całą jeśli nie pomoże mi Hydroksyzyna.Jeszcze mi przepisał Trittico 150mg kazał brać 1/3 tabletki jaknie będę mógł spać.Aż się pogubiłem z tymi lekami.Na razie radzę sobie bez tabletek :)
Ostatnio edytowano 08 lis 2015, 12:31 przez deny39, łącznie edytowano 1 raz

przez Lord Kapucyn 08 lis 2015, 12:29
deny39, Nie przejmuj się, to czysta teoria. W jednych opracowaniach masz podane 2-3 tygodnie, w innych 4-6 tygodni, w jeszcze innych 8-12 tygodni. Moja lekarka też jest np. zdania, że sertralina powinna zacząć działać już po około 14 dniach/2 tygodniach (jak osiągnie steady-state). W sumie to by się pokrywało z moimi obserwacjami.

-- 8 lis 2015, o 12:32 --

Edit: Panadol (paracetamol) jest dużo bardziej szkodliwy, przynajmniej dla wątroby, niż większość psychotropów, także wiesz... :pirate:

Moderator/ R2 - D2

przez deny39 08 lis 2015, 12:37
do Dark Passenger

A ten Parogen nie jest lepszy silniejszy przynajmniej na moje objawy.Bo zapytałem się mojego psychiatry bo o dziwo mam kontakt z nim telefoniczny praktycznie mogę do niego dzwonić nawet weekend i odbiera i zapytałem się czy nie lepszy byłby właśnie Parogen a ten mi powiedział że te tabletki różnią się od Asertina tym że mogą zamulać w dzień i człowiek jest taki jak mały flaczek.A Asertin ożywia tak mi powiedział.No panadol faktycznie jest toksyczny jak się go bierze za dużo

przez Lord Kapucyn 08 lis 2015, 12:38
No bo w zasadzie tak jest, przyjęło się, że sertralina[Asertin] ma profil bardziej aktywizujący, a paroksetyna[ParoGen] bardziej sedatywny, zmulający. Oba są dobre na zaburzenia lękowe.

Moderator/ R2 - D2

przez popiol 08 lis 2015, 12:48
Dla mnie jednak, zdecydowanie lepsza na zaburzenia lękowe jest paroksetyna.
Psychopharm napisał(a):Apropo paro i zmuły to jest to lek który najbardziej daje po serotoninie a to przekłada się na najmocniejsze tłumienie sympatycznego układu nerwowego (noradrenaliny), dlatego jeśli ktoś ma ten układ słabo pobudzony to będzie zmuła jak cholera, ale jak ktoś ma mocną nerwicę to będzie duża ulga. U mnie to jedyny lek z SSRI który wyraźnie stonizował układ nerwowy.
i tu też się zgadzam bo odczucia podobne mam.
popiol

przez deny39 08 lis 2015, 12:49
ja to nie chce żeby mnie zamulało tylko żeby było normalnie, ale lekarz powiedział mi też że może być tak że będzie mnie bardziej pobudzał i będę nadpobudliwy a tego też bym nie chciał.I tak zle i tak nie dobrze.Chyba najlepszym wyjściem jest przetestowanie jednego i jeśli się ten nie sprawdzi wrzucić drugi oczywiście po konsultacji z lekarzem,

przez popiol 08 lis 2015, 13:06
deny39, dokładnie. Tak się zresztą dobiera najczęściej leki - metodą prób i błędów.
popiol

Sortuj wg