SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Zotral

przez Anna R. 25 paź 2009, 14:30
Binga, czasami lek działa na nas paradoksalnie, a dlaczego- tego nie wie nikt. Antydepresanty takie jak Seronil, Asentra czy Efectin, z zasady aktywizujące, niektórych usypiają i powodują zmęczenie oraz apatię.

Zgadzam się z Namiestnikiem, powinnaś najpierw powoli dojść do 150 mg i przekonać się, czy Zotral to lek dla ciebie. Jeśli nie, to trzeba poszukać innego medykamentu.

Ja bym tez poprosiła w międzyczasie lekarza o Fluanxol. On powinien dać ci silę i motywację do działania, zanim jeszcze sertralina w pełni się rozkręci.
Ostatnio edytowano 25 paź 2009, 14:31 przez Anna R., łącznie edytowano 1 raz
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez namiestnik 25 paź 2009, 14:31
Jak bym czytał swoje myśli. Przynajmniej sprzed jakiegoś czasu. Pracuj nad sobą i traktuj poważnie terapię, byś trafiła w tą lepszą uliczkę prowadzącą do wyjścia.

[Dodane po edycji:]

I przyznaj - ale tak naprawdę szczerze - niekoniecznie tu nam, ale sobie - czy bierzesz coś pobudzającego w nadmiarze? Albo coś pobudzającego czego lekarz by nie polecił? Być może to zupełnie nietrafione pytanie. Ja w tą uliczkę zabrnąłem już później. I to tylko podtrzymało stopniową agonię, nie rozwiązało problemów.

Co do leku to może on nieco zmniejszył emocje które Ciebie pchały i stąd ten efekt. Ale jeżeli tak to jest to wierz mi dobry efekt. Oczywiście możesz mieć kilka ostatnich rat na spłacenie mieszkania, jakiś poważny wydatek, ambicjonalną sprawę, choćby chęć nieprzyznania się do tego, że czegoś teraz nie zrobisz. Coś co przytrzyma Cię przy działaniu na jakiś czas, albo co Cię sprowokuje do wzięcia jakichś substancji (celowo tak piszę) które są ogólnie niezalecane, lub np. kawy w wielkim nadmiarze (a myślisz, że tak naprawdę mniej to zryje psychę lub organizm niż wzięcie metkata czy amfy?).
Wiem jedno - można spłacić mieszkanie w 3 lata , mieć to i tamto i stać się wrakiem człowieka. I nie warto chyba.

ZDROWIE NA PIERWSZYM MIEJSCU. Pomyśl, że nic nie musisz. Że jutro może Cię nie być wcale. Czym wtedy obecne problemy? Potem pomyśl jak długo chcesz żyć. I nie daj sobą rządzić. Wplątać się w trymy maszyny która Cię zmieli, wyciśnie najlepsze soki i wypluje.

przez binga 25 paź 2009, 14:52
Dziekuję bardzo za rady :)
Jutro albo pojutrze przejdę na wyższą dawkę i zobaczymy co się będzie działo. A co do psychoterapii to długa droga przede mną, bo okazało sie, że kompletnie nie potrafię mowić o emocjach, mysleć o emocjach i je nazywać. Jak ślepiec w świecie kolorów. A to pewnie nie koniec niespodzianek.
Moja lekarka właśnie wyjechała, w związku z tym zostawiła mnie samą z lekami i zaleceniami "jakby co", więc nie mam sie teraz jak z nia konsultować i prosić o dodatkową pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy zażywając Zotral powinnam się dodatkowo wspomagać jakimiś witaminami?

Co do używek: kawę pije tylko rano, ale palę papierosy. Alkoholu spozywałam sporo, nawet bardzo sporo i bardzo często, ale odkąd zaczęłam brac leki - odstawiłam (sama sie temu do tej pory dziwię) . Nic innego nie biorę i nigdy nie brałam (poza kilkoma doświdczeniami z trawką, ale to już lata temu). Za to pracuję na dwóch etatach :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 25 paź 2009, 15:00
Jeśli chcesz, to nie ma przeciwwskazań. może pomocne będą preparaty z żen- szeniem lub ginko.

[Dodane po edycji:]

Hmm, a może to spóźniona reakcja organizmu na brak alkoholu właśnie?
Herbert Grönemeyer

przez namiestnik 25 paź 2009, 15:25
Ania - nie podpuszczaj :)

Ogólnie dobrze robisz. Zawsze możesz dodać coś dodatkowo. Nie jedz tylko dziurawca. (choć niektórzy eksperymentują i żyją).

Problem widzę z tymi dwoma etatami.

przez binga 25 paź 2009, 16:53
Anna R. napisał(a):Hmm, a może to spóźniona reakcja organizmu na brak alkoholu właśnie?

Tez mi to wpadło do glowy, choć myślałam, że reakcja organizmu powinna być nieco inna. W każdym razie póki co nie próbuje sie dodatkowo leczyc alkoholem, bo bez tego i tak juz siedem nieszczęść ze mnie.

O dodatkowe witaminy pytalam, bo niektóre lekarstwa mają zwyczaj coś wypłukiwać z organizmu, więc byc może czegoś mi brakuje i stąd to zmęczenie? Sama nie wiem i szukam po omacku.

Co do dwóch etatów: praca była przez ostatnie dwa lata moim lekarstwem na depresję, tylko dzięki niej jakoś sie trzymałam. Niestety, teraz pękłam, ale zobowiązania pozostały.

przez namiestnik 25 paź 2009, 17:06
Tak wiem. Lekarstem. Zobowiązania. No wszystko się zgadza.

Zotral nic nie wypłukuje. Ale pewnie miałaś morfologię krwi. A jak nie to szybciutko zrób.

przez binga 25 paź 2009, 18:31
namiestnik napisał(a):Tak wiem. Lekarstem. Zobowiązania. No wszystko się zgadza.

Że nie tylko ja tak myślalam/myślę?

A morfologii nie robiłam.

przez namiestnik 25 paź 2009, 18:59
No ja miałem tak samo.

Zrób morfologię. Może tam być odpowiedź. A najlepiej badania hormonów też (to samo dotyczy się facetów!).

Re: Asentra (Asertin)

przez Lili-ana 26 paź 2009, 00:24
Do lekarza idę za tydzień. Ale nie wiem czy mi coś do tej sertraliny przepisze - a tak bym chyba wolała, bo początki brania leku przeciwdepresyjnego są trudne, nie mam ochoty znów tego przechodzić. Ale jak bedzie trzeba to trudno.
Wcześniej nigdy nie brałam żadnych leków, to mój pierwszy tego typu.
Lili-ana

Re: Asentra (Asertin)

przez Moniczka23 26 paź 2009, 11:04
Witajcie...
Juz mi troche przeszlo :roll:
Ale nadal nie jest dobrze..
Ciagle boli mnie glowa :evil:
I slabo sie czuje ech
Nic mi sie nadal nie chce
Nawet usiasc przy komputerze nie mam sily i ochoty :cry:
Dobrze ze jutro ide do lekarza
Nieech mi pomoze bo juz nie daje rady...

Pozdrawiam

Re: Asentra

przez Anna R. 26 paź 2009, 13:03
Zadanie dla moderatorów
Herbert Grönemeyer

przez magdalenabmw 26 paź 2009, 13:04
Agato, a wiesz ze nie wolno handlowac lekami bo to nielegalne? Leki mozesz kupic tylko w aptece- na recepte. Nikt Ci nie wysle lekow ot tak sobie. A Asentrę i Xanax dostaniesz w kazdej aptece, wiem bo sama kupuje.
magdalenabmw

przez Donkey 26 paź 2009, 14:58
Magdalena ma racje- tez leki nie mozna brac ot tak. Wszytsko pod kontrola lekarza musi być!

Sortuj wg