SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
201
60%

Nie
78
23%

Zaszkodziła
56
17%

Liczba głosów : 335

przez abstrakcyjna 05 lis 2015, 12:58
deny39, Diagnozowali Cię od razu na pierwszej wizycie? Moim zdaniem takie diagnozy nie są wiarygodne. Jakie masz objawy?
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez deny39 05 lis 2015, 13:06
zdiagnozowali od razu wizyta trwała ponad godzinę jedna i druga.Objawy mam takie że mam wrazenie że uciska mnie w mostku w klatce piersiowej i np jak stoje w korku to się stesuję że coś mi się stanie.A zaczeło się to wszystko jak wyladowałem na pogotowiu.W mocy mnie złapało tz pieczenie w klatce piersiowej i ręce i nogi zdrętwiały i po tym zdarzeniu wszystko się potoczyło.Pózniej doszły natrętne myśli (tak po 1,5 miesiąca po wydarzeniu na pogotowiu) i na podstawie tego zdiagnozowali u mnie coś takiego

-- 05 lis 2015, 16:21 --

a i jeszcze jedno jeden mi przepisał jeszcze Trittico CR bo mam problemy ze spaniem,po prostu w nocy się często przebudzam,a drugi mi przepisał Hydroxyzinum VP po to jakbym brał asertin 50 i by mnie złapał jakiś dół to wtedy miałem to brać

-- 05 lis 2015, 22:02 --

abstrakcyjna I CO O TYM MYŚLISZ?

przez hellian 05 lis 2015, 22:32
Po wieloletnich przygodach z antydepresantami, wróciłem 2 miesiące temu do sertraliny. Nie jest to złoty środek - jest to dla mnie kompromis, coś pomiędzy przeciwlękową paroksetyną a przeciwdepresyjną wenlafaksyną. Cenię ten lek za brak wszelkich skutków ubocznych. Libido jest nieco obniżone, ale nie stwarza to problemów w sferze seksualnej. Zero senności, otępienia, niezdrowego pobudzenia. I co najważniejsze - brak napadów lęku i destrukcyjnych myśli ;) Wg mnie TOP 1 wśród SSRI. Dobrze komponuje się z mirtazapiną czy mianseryną - z tą pierwszą gdy dominują lęki, zaś z drugą, gdy dokucza mocno obniżony nastrój.
Jak chodzi o generyki - dziś nieco ponad 6zł zapłaciłem za Sertralinę Krka 100mg (brałem wszelkie możliwe zamienniki, nie wyczuwam między nimi żadnej różnicy).
hellian

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 06 lis 2015, 00:19
hellian, Też bardzo chwalę sobie sertralinę i w moim przypadku ma ona o niebo lepsze działanie przeciwlękowe niż miała je paroksetyna. Kiedyś brałem jeszcze wenlafaksynę i ta zadziałała na mnie rewelacyjnie. Jeszcze lepiej niż działa teraz sertralina. Tylko niestety odstawiłem ją i po powrocie do niej już nie zaskoczyła. Później długo nie mogłem się pozbierać. Było kilka nietrafionych leków i dopiero jakieś pół roku temu sertralina postawiła mnie do pionu. Nie mam już niepokoju, lęków, natrętnych myśli. A przy tym nie jestem senny i ociężały. Natomiast na paroksetynie nie dość, że byłem ospały, zamulony i otępiony, to jeszcze - ani działania przeciwlękowego, ani przeciwdepresyjnego nie doświadczyłem. Co prawda byłem na wszystko zobojętniony i trochę jakby znieczulony emocjonalnie, ale to nie znaczy, że nie miałem lęków. Było to straszne i nigdy więcej nie wrócę już do paroksetyny. Jestem ciekawy jak przeciwlękowo działała u Ciebie wenlafaksyna. Porównywalnie do sertraliny? U mnie działanie przeciwlękowe jest podobne - zarówno kiedyś na wenlafaksynie, jak i teraz na sertralinie. No może z lekką przewagą dla wenlafaksyny. Ale to naprawdę nieduża przewaga ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg
Pregabalina 150 mg

przez Vengence 06 lis 2015, 11:03
szaraczek napisał(a):hellian, Też bardzo chwalę sobie sertralinę i w moim przypadku ma ona o niebo lepsze działanie przeciwlękowe niż miała je paroksetyna. Kiedyś brałem jeszcze wenlafaksynę i ta zadziałała na mnie rewelacyjnie. Jeszcze lepiej niż działa teraz sertralina. Tylko niestety odstawiłem ją i po powrocie do niej już nie zaskoczyła. Później długo nie mogłem się pozbierać. Było kilka nietrafionych leków i dopiero jakieś pół roku temu sertralina postawiła mnie do pionu. Nie mam już niepokoju, lęków, natrętnych myśli. A przy tym nie jestem senny i ociężały. Natomiast na paroksetynie nie dość, że byłem ospały, zamulony i otępiony, to jeszcze - ani działania przeciwlękowego, ani przeciwdepresyjnego nie doświadczyłem. Co prawda byłem na wszystko zobojętniony i trochę jakby znieczulony emocjonalnie, ale to nie znaczy, że nie miałem lęków. Było to straszne i nigdy więcej nie wrócę już do paroksetyny. Jestem ciekawy jak przeciwlękowo działała u Ciebie wenlafaksyna. Porównywalnie do sertraliny? U mnie działanie przeciwlękowe jest podobne - zarówno kiedyś na wenlafaksynie, jak i teraz na sertralinie. No może z lekką przewagą dla wenlafaksyny. Ale to naprawdę nieduża przewaga ;)

A jak dzialaniem przeciwdepresyjnym na sertralinie, chcę ci się coś robić? Czy tylko zamulać na chacie?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez deny39 06 lis 2015, 13:05
to co rozumie że najlepiej brać sertralinie (czyli ten Asterin)?Sam nie wiem co mam zrobić bo na razie się nad tym wszystkim zastanawiam czy brac tabletki czy intensywnie zacząć pracę z psychologiem albo z psychoterapeutą tak dwa razy w tygodniu i zobaczyć.Co o tym myślicie?

przez bmwfan 06 lis 2015, 14:15
deny39 napisał(a):to co rozumie że najlepiej brać sertralinie (czyli ten Asterin)?Sam nie wiem co mam zrobić bo na razie się nad tym wszystkim zastanawiam czy brac tabletki czy intensywnie zacząć pracę z psychologiem albo z psychoterapeutą tak dwa razy w tygodniu i zobaczyć.Co o tym myślicie?

To, co Ty masz to jakieś objawy psychosomatyczne, może hipochondryczne, lepsza na to jest paroksetyna, uwierz mi też miałem takie zaburzenia i brałem sertralinę i paroksetynę, sertralina w ogóle nie działała na mnie, a paroksetyna ładnie kasowała te dolegliwości przykre płynące z ciała

przez deny39 06 lis 2015, 15:50
do bmwfan

Mnie się wydaję że bardziej psychosomatyczne niż hipochondryczne.Tylko jak idziesz do lekarza to zazwyczaj jest tak że starasz wierzyć się im.Postawili taka diagnozę to się trochę przeraziłem i od razu wypisali leki.Traz jestem w kropce co zrobić czy im wierzyć czy chodzić do psychologa- psyshoterapełty i zobaczyć się stanie.Wiem że mineło od tego wydarzenia na Sor ponad 2 miesiące i widzę znaczną poprawę.Chodz czasem jest tak że mam takie napady że się denerwuje w aucie jak są korki że coś mi się stanie bo to jeszcze nie ustało.Chodzę do psychologa już prawie miesiąc dwa razy w tygodniu bo postanowiłem to wszystko rozgonić z mojej głowy.Ale lekarze mówią co innego i byc tutaj mądrym komu wierzyc i zaufać

przez bmwfan 06 lis 2015, 17:26
deny39 napisał(a):do bmwfan

Mnie się wydaję że bardziej psychosomatyczne niż hipochondryczne.Tylko jak idziesz do lekarza to zazwyczaj jest tak że starasz wierzyć się im.Postawili taka diagnozę to się trochę przeraziłem i od razu wypisali leki.Traz jestem w kropce co zrobić czy im wierzyć czy chodzić do psychologa- psyshoterapełty i zobaczyć się stanie.Wiem że mineło od tego wydarzenia na Sor ponad 2 miesiące i widzę znaczną poprawę.Chodz czasem jest tak że mam takie napady że się denerwuje w aucie jak są korki że coś mi się stanie bo to jeszcze nie ustało.Chodzę do psychologa już prawie miesiąc dwa razy w tygodniu bo postanowiłem to wszystko rozgonić z mojej głowy.Ale lekarze mówią co innego i byc tutaj mądrym komu wierzyc i zaufać

Wydaje mi się, że to co opisujesz podchodzi też pod zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, te natrętne myśli, obawy

przez szaraczek 06 lis 2015, 17:41
Vengence, Od pewnego czasu ujawniło się również działanie przeciwdepresyjne co przez długi okres czasu nie miało miejsca. Najpierw lek zadziałał przede wszystkim na nerwicę a dopiero po kilku miesiącach coś drgnęło w kwestii depresji. Co prawda nie jest to aż tak spektakularne działanie przeciwdepresyjne jak kiedyś na wenlafaksynie, ale podejrzewam, że wtedy - tamten mój stan - zakrawał już o początki hipomanii. Choć nie wiem, mogę się mylić, bo ze snem nie miałem problemów. Może to właśnie tamten stan był normalny, a może ten obecny - trochę na niższym poziomie - jest normalny. Hmmm. Co ważne - nie odczuwam już takiej beznadzieji, przeszywającego smutku i wewnętrznego cierpienia więc ewidentnie ujawniło się przeciwdepresyjne działanie sertraliny. Jednak z tą chęcią do robienia czegokolwiek niż tylko zamulania na chacie nie jest jeszcze tak dobrze jakbym chciał. Na wenlafaksynie miałem chęć na wszystko. Odnoszę jednak wrażenie, że sertralina rozkręca się jeszcze dłużej niż wenlafaksyna. Kiedyś (chyba na innym forum) przeczytałem, że SSRI działają tak trochę na zasadzie toczonej kuli śniegowej. Kiedy lek rozkręca się, to z każdym dniem jest minimalnie coraz to lepiej, jest coraz więcej chwil z lepszym samopoczuciem aż w końcu depresja i nerwica ustępują całkowicie. Takie mam odczucia teraz właśnie. Cierpliwość ponad wszystko na tych lekach. Wiem jak ciężko być cierpliwym w nerwicy i depresji, ale cóż mamy do stracenia. Trzeba próbować sobie pomóc.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg
Pregabalina 150 mg

przez Vengence 06 lis 2015, 18:04
szaraczek, Ssri, się długo ładują to fakt, na pełny obraz ich działania trzeba 3 miesięcy.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez ziom1623 06 lis 2015, 21:55
Szaraczek a czemu tak szybko wszedłeś na taką duża dawkę? Mniejsze nie pomagały?

-- 06 lis 2015, 23:58 --

Dobra pytania nie było znalazłem starego posta. To masz szczęście, że masz takiego lekarza który zapodaje takie dawki. Chyba muszę zmienić psychiatrę na faceta bo kobiety zawsze są takie ostrożne i boją się dawać kozackie dawki :mrgreen:
Sertralina 150mg

przez deny39 07 lis 2015, 11:57
a powiedzcie mi jakie macie patenty na to żeby się przemóc brać te tabletki bo ja mam taki opór żeby nie brać odkąd mam te objawy aż jest to uciążliwe dla mnie.I jestem w kropce.I czy faktycznie jest tak że po jednej wizycie u psychiatry stawia on od razu diagnozę?

przez ziom1623 07 lis 2015, 12:40
A czemu masz opór przed braniem tabletek? Wydaje mi się oczywiste, że jak jest się chorym to lepiej brać leki i się nie męczyć a także żeby zły stan się nie pogłębiał. Jeśli chodzi o rozpoczęcie brania to ze względu na lęki zaczynam od 1/4 przepisanej dawki i powoli zwiększam sprawdzając jak się przyjmuje. Kiedyś jak za szybko wszedłem na 20 mg paroksetyny to nieźle mnie pomieliło.
Sertralina 150mg

Sortuj wg