SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez nieidealna 01 lis 2015, 10:13
Miał ktoś skutki uboczne stosowania sertagenu? Głównie chodzi mi o nocne poty. W ulotce piszą o poceniu się w przebiegu zespołu serotoninowego, ale nie wiem czy akurat fakt, że budzę się rano cała mokra można uznać jako skutek uboczny.
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez Dark Knight 01 lis 2015, 10:43
Ja tak mialem przy odstawieniu

przez nieidealna 01 lis 2015, 13:44
Ja akurat biorę regularnie, aktualnie 300mg. Muszę wytrzymać te kilka dni do wizyty.
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wisnia80 01 lis 2015, 16:19
nieidealna napisał(a):Ja akurat biorę regularnie, aktualnie 300mg. Muszę wytrzymać te kilka dni do wizyty.

Ile? :o

przez Umpero 01 lis 2015, 17:12
Ja kolejny dzień na sertralinie i mam huśtawkę nastrojów. Najgorsze jest to, że im dłużej siedzę przy komputerze to tym bardziej zwiększa się poziom zamulenia coś jak początkowe skutki uboczne mirtrazapiny. Do tego czuję jak bym miał dostać zaraz zapalenia krtani. Taki efekt jest jak się szybko oddycha na zimnym powietrzu i wtedy krtań daje takie odczucie. Z czego to może wynikać ? W ulotce sertraliny wyczytałem, że część osób może się skarżyć na ból gardła. Z czego to wynika? No i najgorszy jest sen. Bardzo wyraźne sny, tak, że pamiętam całą historię, która mi się przyśniła i problemy z zaśnięciem. Do tego bezprzyczynowe kołatania serducha.

Vengence na sertraline przeszedłeś z jakiegoś innego SSRI, który Ci nie pomógł?

przez nieidealna 01 lis 2015, 18:06
wisnia80 napisał(a): Ile? :o

No 300mg.. Czyli mniej więcej 6-7mg na kilogram masy ciała.
Cóż tego, skoro i tak na mnie nie działa..

przez Vengence 01 lis 2015, 18:19
Umpero napisał(a):Ja kolejny dzień na sertralinie i mam huśtawkę nastrojów. Najgorsze jest to, że im dłużej siedzę przy komputerze to tym bardziej zwiększa się poziom zamulenia coś jak początkowe skutki uboczne mirtrazapiny. Do tego czuję jak bym miał dostać zaraz zapalenia krtani. Taki efekt jest jak się szybko oddycha na zimnym powietrzu i wtedy krtań daje takie odczucie. Z czego to może wynikać ? W ulotce sertraliny wyczytałem, że część osób może się skarżyć na ból gardła. Z czego to wynika? No i najgorszy jest sen. Bardzo wyraźne sny, tak, że pamiętam całą historię, która mi się przyśniła i problemy z zaśnięciem. Do tego bezprzyczynowe kołatania serducha.

Vengence na sertraline przeszedłeś z jakiegoś innego SSRI, który Ci nie pomógł?

Zmieniłem z paroksetyny, wcześniej brałem fluoksetyne, ale na mnie nie działała.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Umpero 01 lis 2015, 18:35
Jest tu ktoś kto może przed wzięciem sertraliny spał normalnie, na sertralinie zaczęły się problemy ze spaniem (płytki sen, problem z zaśnięciem itp), a później na tym leku zniknęły?
Czuje się taki jakiś odrealniony na tym leku. Na esci i paro tego nie było.

przez Kalebx3 01 lis 2015, 18:40
Umpero,
-ja nawet po ćwiartce Serty nie mogłem zmrużyć oczu , a o śnie to zapomnij .Wczęsniej bez tego leku spałem normalnie .
Poza tym lęki na tym gównie miałem sromotne i paniczne . Srać na ten lek .
Nie podeszło gówienko .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Umpero 01 lis 2015, 18:46
Dzięki. Właśnie poziom moich obaw wzrósł do szczytowego poziomu :silence: ;)
A na innych SSRI śpisz dobrze ?
Jest tu ktoś kot jednak miał inaczej niż Kalebx3 i podchodzi pod schemat jaki przedstawiłem w poprzednim poscie?

przez Kalebx3 01 lis 2015, 18:52

to głównie zależy od dawki leku .
Często ( bardzo częśto ) mixuje SSRI . Monoterapia Paro juz na mnie nie działa .
Ostatnio Paro10 mg +z Esci 3,75-5mg . Sen dobry .
,,,ale wystraczy ,że dołożę choć 1,5 Brintellixu już sen jest zakłócony , nawet radiolę dorzucę i też cięzko zasnąć . Jednak 2- 5 dni na takim Topie i depresja się cofa , jak wystraszona brzydka dziwka .
Ostatnio biorę Afobazol i też 3-4 dni problemy ze snem , ale po odstawce leku ani lęków , ani kłopotów ze snem .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez wisnia80 01 lis 2015, 19:21
Kalebx3 napisał(a):

to głównie zależy od dawki leku .
Często ( bardzo częśto ) mixuje SSRI . Monoterapia Paro juz na mnie nie działa .
Ostatnio Paro10 mg +z Esci 3,75-5mg . Sen dobry .
,,,ale wystraczy ,że dołożę choć 1,5 Brintellixu już sen jest zakłócony , nawet radiolę dorzucę i też cięzko zasnąć . Jednak 2- 5 dni na takim Topie i depresja się cofa , jak wystraszona brzydka dziwka .
Ostatnio biorę Afobazol i też 3-4 dni problemy ze snem , ale po odstawce leku ani lęków , ani kłopotów ze snem .

Przecież rhodiola działa pobudzająco.

przez ziom1623 01 lis 2015, 19:41
U mnie wygląda to tak, że aktywizujące leki poprawiają mi sen. Przed lekami całymi dniami byłem zamulony a w nocy bezsenność. Paroksetyna tylko to pogłębiała a na moklobemidzie i sertralinie w ciągu dnia więcej energii i wieczorem łatwiej zasnąć. Jak zawsze u każdego co innego.
Sertralina 150mg

przez Olalala 01 lis 2015, 20:05
Umpero, ja tak miałam, tzn nigdy nie miałam problemów ze snem, a jak zaczelam brać sertre to w nocy zrywalam się z łóżka, sen miałam urywany, brak snów. Ale minelo, po jakichś 2-3 tygodniach. Teraz mam fajne sny i śpię spokojnie :) te huśtawki nastrojów na poczatku to tez normalka, u mnie to momentami przechodzilo w agresje.
Sertralina 50mg

Sortuj wg