SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez szaraczek 27 paź 2015, 22:16
-Paulina, Zobacz. A mnie sertralina przyjemnie wycisza, zlikwidowała rozdrażnienie i uczucie wewnętrznego niepokoju. A paroksetyna tylko to wszystko nasilała. Po raz kolejny sprawdza się twierdzenie, że SSRI to loteria.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Lord Kapucyn 27 paź 2015, 22:17
ziom1623 Jak zaczęłam brać dawkę 50mg (w lutym) nic takiego się nie działo. W czerwcu miesiąc musiałam brać leki moczopędne, w sierpniu zaczęły mi wypadać włosy oraz zaczęłam tracić na wadze. Następnie dostałam lęków. Lekarka zwiększyła mi dawkę na 100mg, ponieważ myśli kierowały, że to z nerwicy, lecz teraz się dowiedziałam, że wypłukałam witaminy z organizmu. Cały czas drga mi powieka. Dlatego bardzo ważna jest suplementacja -> zwłaszcza magnezu. Niedobory są okropne.

Witaminy, to nie mikroelementy. Diuretyki w zależności od grupy mogą, owszem , spowodować hipokaliemię (albo hiper- ), hipomagnezemię czy hipochloremię, ale hipowitaminozy, czy wręcz awitaminozy raczej nie. Zanim zaczęłaś suplementację miałaś robiony jonogram i oznaczany magnez w surowicy krwi?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez szaraczek 27 paź 2015, 22:29
MrPsychoPL napisał(a):Witam to mój pierwszy post na tym ,mam pytanie do osob ktore zazywaja sertraline albo maja jakies wieksze pojecie o lekach a wiec od 3lat przyjmuje sertraline,1,5 roku jestem na dawce 150mg na objawy fobii społecznej ale wydaje mi sie ze ta dawka leku przestała dawac terapeutyczny efekt , praktycznie siedze tylko w domu przed koomputerem albo spie nigdzie nie wychodze prawie przez moje coraz mniejsze chęci na cokolwiek stracilem prace i jak juz wspominalem 5miesiecy nie wychodze z domu i teraz czy zwiększenie dawki leku pomogło by na to bym stał sie bardziej aktywny czy tez zostaje mi juz tylko konsultacja z psychiatra i zmiana leku na inny nadmienie tez że przez ten okres siedzenia w domu starałem sie jakoś zaktywizowac poprzez cwiczenia ale moje mieśnie odmawiaja mi posłuszenstwa i non stop ratuje sie teraz tez kawą bo tak nie wiem czy bym napisał nawet ten post i chciałbym doodać ze kiedy pierwszy raz sertralina zatrybiła to troche własnie tak jakbym wyszedł z "autyzmu" zaczełem rozumieć w końcu świat , prosze o jakas odpowiedz. pozdrawiam

MrPsychoPL, Czasem jest też tak, że lek cały czas działa a nam się wydaje, że jego siła działania osłabła lub przestał działać bo przyzwyczailiśmy się już do jego działania. Jednakże podobno może być też tak jak piszesz - że po czasie lek przestał działać. Chociaż ja nigdy nie spotkałem się u siebie z czymś takim. Jeśli u mnie lek już zaskoczy to działa przez cały czas. Natomiast kiedy odstawiłem kiedyś wenlafaksynę i powróciłem do niej po kilku miesiącach przerwy, to wtedy już nie zaskoczyła. Nie wiem - być może była to kwestia tego, że w czasie drugiej kuracji nią stosowałem ją pod inną nazwą (w czasie pierwszej kuracji był to Jarvis, a w czasie drugiej - Prefaxine) leku generycznego, a ponoć mogą się one trochę różnić w działaniu pomimo tej samej substancji czynnej. I wtedy rzeczywiście muszę przyznać, że tak jak za pierwszym razem wenlafaksyna postawiła mnie do pionu, tak za drugim - czułem się jakbym łykał jakieś cukierki. Dlatego też teraz - nauczony poprzednim doświadczeniem - nie zamierzam odstawiać sertraliny. Na nerwicę i fobię społeczną sprawuje się właściwie bez zarzutów. Jedynie w kwestii depresji chyba troszkę ustępuje wenlafaksynie (kiedy ta działała), ale to takie niuanse tylko ;)
Odnośnie Twoich wątpliwości. W sumie - tak jak piszesz - są dwa wyjścia. Albo Twój lekarz zaleci zwiększenie dawki sertraliny, albo też zmieni lek na inny. Gdyby zmienił na inny, to obstawiam, że dostaniesz albo wenlafaksynę albo paroksetynę. Pozdrawiam.

Wenlafaksyna 225 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ziom1623 27 paź 2015, 22:45
Hmm to w takim razie nie wiem co to ;d co jakiś czas łykam magnez i potas profilaktycznie bo podobno w nerwicy łatwo o ubytki zwłaszcza potasu.

-- 27 paź 2015, 22:51 --

Szaraczek a tak z ciekawości. Miałeś jakieś uboki na wenlafaksynie? Niektórzy pisali, że straszny syf - wypadanie włosów, tycie.
Sertralina 150mg

przez -Paulina 27 paź 2015, 22:53
Dark Passenger Pomyłka, chodziło mi o mikroelementy. Miałam robioną biochemię krwi.

przez szaraczek 27 paź 2015, 23:12
ziom1623, Nie. Przynajmniej ja żadnych nie zauważałem. Pamiętam tylko, że była wtedy zima kiedy działał ten lek na mnie i przy dość sporych mrozach było mi przyjemnie ciepło, ale nie pociłem się jakoś nadmiernie przy tym, jedynie trochę bardziej. Więc w sumie były to skutki uboczne, ale nie było to jakoś bardzo uciążliwe i nieprzyjemne. Te ciepło - wręcz powiedziałbym - że było przyjemne. Nie wyobrażam sobie tego co by było latem w czasie upałów. Ale nawet gdyby było mi piekielnie gorąco, że nie mógłbym wytrzymać i lało by się ze mnie strumieniami to za tak spektakularne działanie leku, nie byłoby to żadnym minusem dla mnie. Brałem wtedy wenlafaksynę w postaci leku Jarvis (był dość drogi, teraz chyba jest już niedostępny w Polsce). Za minus mogę uznać jedynie bardzo powolne i niezauważalne rozkręcanie się leku. Przez długi czas miałem wrażenie, że nic się nie zmienia na plus, ale później ruszyło i było błogo. Wszystkie objawy jak ręką odjął.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Psychopharm 28 paź 2015, 11:19
Mnie też sertra nakręcała i powodowała czasami nieprzyjemne pobudzenie + lęki, a paro wręcz przeciwnie - większe uspokojenie i mniejszy lęk. Ale rzeczywiście reakcja na dany lek może się dużo różnić między osobami.

ziom1623 ja Ci mogę napisać coś o ubokach na wenli w porównaniu do SSRI - ja mam przyspieszoną akcję serca, większą potliwość, czasami boli mnie głowa, mam też chwilowe uderzenia gorąca, takie typowe noradrenalinowe uboki.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Umpero 28 paź 2015, 13:02
O co chodzi z tym nakręcaniem na sertralinie ? Czy ona rzeczywiście jakoś pobudza tak, że człowiek nie może usiedzieć w miejscu ? Chciałbym podejść do tego leku lub ewentualnie do wenlafaksyny, ale trochę mnie przeraża to pobudzenie o którym mówicie. Czy to nie jest tak po prostu, ze człowiek na tym leku ma większe chęci do działania, a nie tak, że wykazuje jakąś nadpobudliwość ruchową?
Jak ze snem na tym leku ?

przez Vengence 28 paź 2015, 13:46
Umpero napisał(a):O co chodzi z tym nakręcaniem na sertralinie ? Czy ona rzeczywiście jakoś pobudza tak, że człowiek nie może usiedzieć w miejscu ? Chciałbym podejść do tego leku lub ewentualnie do wenlafaksyny, ale trochę mnie przeraża to pobudzenie o którym mówicie. Czy to nie jest tak po prostu, ze człowiek na tym leku ma większe chęci do działania, a nie tak, że wykazuje jakąś nadpobudliwość ruchową?
Jak ze snem na tym leku ?

Pobudzenie nie u każdego występuje, ale takie roztrzęsienie jest możliwe, ale równie dobrze może występować u kogoś sennośc, trudne do przewidzenia, jedno jest pewne sertralina oddziaływuje na dopamine i troche na noradrenaline - pośrednio, tak więc
pobudzenie oczywiście może wystąpić, aczkolwiek nie zawsze tak jest, najlepiej przez kilka tygodni brania leku, pobrać benzo
i wejść na lajcie na dany lek. :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Umpero 28 paź 2015, 14:04
Ale czy to jest takie negatywne pobudzenie, że się trzęsę ze strachu i latam z kąta w kąt czy po prostu nabiera człowiek ochoty do działania ?
Dopamina to chyba jeden z tych hormonów dzięki, któremu czujemy się lepiej więc nie powinien chyba rozdrażniać?

Kurczę, jutro chcę iść do lekarza, odstawić paro bo uboki mnie wykańczają i rozważam właśnie sertralinę. Przecież benzo uzależniają...

przez Vengence 28 paź 2015, 14:10
Umpero napisał(a):Ale czy to jest takie negatywne pobudzenie, że się trzęsę ze strachu i latam z kąta w kąt czy po prostu nabiera człowiek ochoty do działania ?
Dopamina to chyba jeden z tych hormonów dzięki, któremu czujemy się lepiej więc nie powinien chyba rozdrażniać?

Kurczę, jutro chcę iść do lekarza, odstawić paro bo uboki mnie wykańczają i rozważam właśnie sertralinę. Przecież benzo uzależniają...

Na początku może występować pobudzenie, trudno powiedzieć jak będzie u ciebie na początku pewnie będzi to akatyzja, wpisz w wyszukiwarke :szukam:

Co do benzo, to można je stosować kilka tygodni, bez rozwoju uzależninienia, więc nie widzę żadnego problemu.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Olalala 28 paź 2015, 15:04
To teraz ja dorzucę swoje trzy grosze, jako ze zażywam sertre juz prawie 2 miesiące, w tym ponad miesiąc wieksza dawka 50 mg. Zaczelam normalnie funkcjonować po jakichś 4 tygodniach od wzięcia większe dawki. Paulina - akatyzja przeszla, ale byla nieznosna. Nie wiem czy to ten magnez, o ktorym Ci pisałam mi pomógł, ale po rozpoczęciu jego suplementacji akatyzja przeszla w przeciągu kilku dni. Mam wiecej radości, luzu w sobie, nie martwię i nie przejmuje się juz wszystkim. Mam do wszystkiego więcej energii. Może to komuś pomoże, bo ja tak jak szaraczek dlugo meczylam się ze skutkami ubocznymi, jakiś miesiąc plus potem ta akatyzja.

Jedyne co mi teraz doskwiera to problemy jelitowe i nie wiem czy obarczać tym lek czy to np. Jelito drażliwe albo dieta. Fakt, ze dietę mam specyficzna, bo wczesniej cierpialam na bole żołądka - pewnie tez efekt nerwicy - imoja dieta jest ubogo-blonnikowa.

Szaraczek czy Ty przy tych skutkach ubocznych miałeś problemy jelitowe? Zastanawiam się czy to lek, bo w końcu wpływa na neuroprzekazniki, a jak wiadomo maja one wpływ na perystaltyke jelit.

przez Umpero 28 paź 2015, 15:14
Rozumiem, że akatyzja i inne skutki uboczne mijają po pewnym okresie ładowania się leku i przyswajania ?
Czy to pobudzenie i akatyzja wpływa negatywnie na jakość snu ?

przez Lord Kapucyn 28 paź 2015, 16:00
Umpero, Ja rozumiem, że się obawiasz, chcesz się dowiedzieć jak najwięcej, że nie ma głupich pytań itd. Ale 43 pytania w 3 dni to imho lekka przesada, nawet za komuny ubecja na przesłuchaniach nie zadawała tylu pytań. :pirate:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg