SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez szaraczek 26 paź 2015, 19:13
Vengence, Tak. Pamiętam, że na początku dokuczały mi chyba wszystkie skutki uboczne wymienione w ulotce jako "bardzo często" występujące. I zmęczenie też tam jest. Na dodatek trwały one maksymalnie jakieś 3 miesiące, więc chyba dosyć długo. Może też dlatego bo dosyć szybko zwiększaliśmy dawkę. Ale wytrzymałem, choć czasem było ciężko. Lek rozkręca się miesiącami.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Umpero 27 paź 2015, 12:52
Wiem, ze pytanie trochę głupie.

Czy przyjmuje tu ktoś sertralinę na nerwicę lękową ?

przez dr. Psycho Trepens 27 paź 2015, 16:52
Nie ważne czy biorę Sertralinę solo czy w połączeniach, to ZAWSZE i tym razem również powoduje ogólny ból "istnienia", coś takiego
jakby nadprzyrodzonego, wyraźnie czuję dawkę 25mg - czuję większą trzeźwość umysłu i ogólną koncentrację, tylko to idzie w złą stronę
bo mój umysł myśli w sposób lękowo-urojeniowy, więc to jest płachta na byka :/
Tylko Sertralina ze wszystkich SSRI powoduje u mnie wyjątkowo ponury/kosmicznie smutny początkowo stan, który po paru tygodniach
obraca się w ekstremalną agresję i elementy ocd, wtedy wpierw zwięszkam benzo, tłukę się Solianem, w ostateczności dorzucam
5mg Escitalopramu, po którym w 3h jest znacznie lepiej, opada wewnętrzny wkurw, koncentracja już tak nie gwałci i nie skupia
na rozpamiętywaniu przyszłości.

Także chvjnia z grzybnią, już 5 lat tłukę się Escitalopramem próbując po raz 7 zrobić zmianę na sertralinę, a udało się tylko raz,
ale tylko na 4 miesiące - potem było tylko gorzej mimo brania dawki 250mg, większa dawka bardziej zamulała i dawała mega
skutki uboczne, więc bezsensu to było.

Wortioteksyna - szkoda gadać, po 2-3h daje pobudzenie, by po 8-9h powalić nas na ryj - obowiązkowy sen, zamulenie total.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ziom1623 27 paź 2015, 17:52
Ja biorę i działa bardzo dobrze na dawce minimalnej.
Sertralina 150mg

przez Vengence 27 paź 2015, 17:56
ziom1623 napisał(a):Ja biorę i działa bardzo dobrze na dawce minimalnej.
Na jakiej na 50mg?, ile czasu bierzesz??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez MrPsychoPL 27 paź 2015, 18:08
Witam to mój pierwszy post na tym ,mam pytanie do osob ktore zazywaja sertraline albo maja jakies wieksze pojecie o lekach a wiec od 3lat przyjmuje sertraline,1,5 roku jestem na dawce 150mg na objawy fobii społecznej ale wydaje mi sie ze ta dawka leku przestała dawac terapeutyczny efekt , praktycznie siedze tylko w domu przed koomputerem albo spie nigdzie nie wychodze prawie przez moje coraz mniejsze chęci na cokolwiek stracilem prace i jak juz wspominalem 5miesiecy nie wychodze z domu i teraz czy zwiększenie dawki leku pomogło by na to bym stał sie bardziej aktywny czy tez zostaje mi juz tylko konsultacja z psychiatra i zmiana leku na inny nadmienie tez że przez ten okres siedzenia w domu starałem sie jakoś zaktywizowac poprzez cwiczenia ale moje mieśnie odmawiaja mi posłuszenstwa i non stop ratuje sie teraz tez kawą bo tak nie wiem czy bym napisał nawet ten post i chciałbym doodać ze kiedy pierwszy raz sertralina zatrybiła to troche własnie tak jakbym wyszedł z "autyzmu" zaczełem rozumieć w końcu świat , prosze o jakas odpowiedz. pozdrawiam

przez -Paulina 27 paź 2015, 18:25
szaraczek, przyznaję, że jestem troszkę przerażona Sertraliną, gdyż na żadnym wcześniejszym leku (Escitalopramum, Fevarin oraz Paroksetyna) nie czułam takiego rozdrażnienia ani agresji. Przez miesiąc brałam 100mg sertraliny, aktualnie tydzień 75mg i ciągle bez zmian. Efekty uboczne jak były, tak są. Ciężka jest dla mnie myśl, że zrezygnowałam z Paroksetyny przy której miałam długą remisję... Mam też objawy niedoboru magnezu, więc mam nadzieję, że suplementacja i lek do końca roku zaczną wykazywać pozytywne działanie.
I love freaks, I don't care if you're a wild one...

przez Vengence 27 paź 2015, 18:29
-Paulina napisał(a):szaraczek, przyznaję, że jestem troszkę przerażona Sertraliną, gdyż na żadnym wcześniejszym leku (Escitalopramum, Fevarin oraz Paroksetyna) nie czułam takiego rozdrażnienia ani agresji. Przez miesiąc brałam 100mg sertraliny, aktualnie tydzień 75mg i ciągle bez zmian. Efekty uboczne jak były, tak są. Ciężka jest dla mnie myśl, że zrezygnowałam z Paroksetyny przy której miałam długą remisję... Mam też objawy niedoboru magnezu, więc mam nadzieję, że suplementacja i lek do końca roku zaczną wykazywać pozytywne działanie.

Nawet mnie nie załamuj, ja dopiero zacząłem dzisiaj 4 dzień biorę, może poproś lekarza o lek dodatkowy np: mirta/miansa, bądz trazadon!
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez ziom1623 27 paź 2015, 18:31
Tak biorę 50 mg - niedługo będzie 2 miesiące. Psychiatra mówił, że w razie czego mogę wejść na 100 ale póki co zostaje na 50 bo jest dobrze a ubocznych nie ma.
Sertralina 150mg

przez -Paulina 27 paź 2015, 20:27
Vengence Ciężko u mnie stwierdzić czy to z niedoboru magnezu czy z leku. Także proszę się nie załamywać :) Sprawę dodatkowego leku poruszę na wizycie, jeżeli taki stan utrzyma się.
I love freaks, I don't care if you're a wild one...

przez ziom1623 27 paź 2015, 21:28
To prawie na pewno od leku. Drżenie mięśni miałem na moklobemidzie i sertralinie właśnie. Na paroksetynie tego nie było. Smieszne uczucie jak nagle na plecach miesien sam zaczyna chodzic albo w rece.

przez -Paulina 27 paź 2015, 22:04
ziom1623 Jak zaczęłam brać dawkę 50mg (w lutym) nic takiego się nie działo. W czerwcu miesiąc musiałam brać leki moczopędne, w sierpniu zaczęły mi wypadać włosy oraz zaczęłam tracić na wadze. Następnie dostałam lęków. Lekarka zwiększyła mi dawkę na 100mg, ponieważ myśli kierowały, że to z nerwicy, lecz teraz się dowiedziałam, że wypłukałam witaminy z organizmu. Cały czas drga mi powieka. Dlatego bardzo ważna jest suplementacja -> zwłaszcza magnezu. Niedobory są okropne.

przez szaraczek 27 paź 2015, 22:07
Umpero napisał(a):Wiem, ze pytanie trochę głupie.

Czy przyjmuje tu ktoś sertralinę na nerwicę lękową ?

A co jest głupiego w tym pytaniu? Bo zgłupiałem :shock: ;)

-- 27 paź 2015, 21:07 --

Ja przyjmuję.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Lord Kapucyn 27 paź 2015, 22:08
To prawie na pewno od leku. Drżenie mięśni miałem na moklobemidzie i sertralinie właśnie. Na paroksetynie tego nie było. Smieszne uczucie jak nagle na plecach miesien sam zaczyna chodzic albo w rece.

Nigdy nie miałem drżeń mięśniowych ani na moklobemidzie(600mg/d) ani nie mam na sertralinie(200mg/d). Drżenia mięśni albo jak kto woli zrywania- mioklonie zdarzają się normalnie, w warunkach fizjologicznych. Pod wpływem zmęczenia, stresu, wysiłku fizycznego, ale też nadużywania kofeiny itp.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg