SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez abstrakcyjna 24 paź 2015, 22:20
Niecierpliwy30, Dziś już nie czuję szczękościsku, także jest ok. Ogólnie raczej dobrze znoszę ten lek i nie mam prawie żadnych efektów ubocznych. ;)
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez deoodeoo 25 paź 2015, 08:49
dla twojej swiadomosci nie pije codziennie to kiedys sie zdazylo popic teraz juz nie wale 150 anafrana i leki dalej sa i natrectwa wiec na co moge zmienic jak juz lek na cos dobrego jaki dziala na dopamine ?

przez Vengence 25 paź 2015, 10:35
deoodeoo napisał(a):dla twojej swiadomosci nie pije codziennie to kiedys sie zdazylo popic teraz juz nie wale 150 anafrana i leki dalej sa i natrectwa wiec na co moge zmienic jak juz lek na cos dobrego jaki dziala na dopamine ?

Selegilina, metylofenidat, bupropion, moclobemid,
modafinil, adrafinil - stymulanty działają na dopamine,
z naturalnych pigwa, jest inhibitorem dopaminy.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 25 paź 2015, 11:33
Jak szukać czegoś działającego na dopaminę to po co się rozdrabniać. Najlepsza metamfetamina, do 6 razy silniej oddziałuje na dopaminę od amfetaminy. Albo kokaina.

Niestety żaden z tych leków nie pomaga na natręctwa. No może poza moklobemidem, który mi osobiście bardzo pomógł (ale to mówię tylko anegdotycznie!). Selegilina jest pomocna przy depresji, metylofenidat na poprawę koncentracji, pamięci, zdolności uczenia się , x-finile na zlikwidowanie potrzeby snu. A bupropion to się tylko do drenażu portfela nadaje. Pigwa fajny smak herbacie nadaje.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Vengence 25 paź 2015, 11:35
Dark Passenger, No jeszcze jest tianeptyna, którą mam w podpisie, ale nie biorę jej na razie. :lol:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Lord Kapucyn 25 paź 2015, 11:43
Tianeptynę to w ogóle najlepiej kruszyć tabletki, rozpuszczać w solwencie i w kabel walić strzykawą tak jak robią w Rosji. Potem fajna jest zakrzepica żył głębokich i martwica tkanek , fajnie gnije skóra , tkanka mięśniowa odchodzi od ścięgien i od kości. Fajna sprawa, prawie jak po krokodajlku. <ironia mode off>

Moderator/ R2 - D2

przez Psychopharm 25 paź 2015, 15:27
Mirta zwiększa dopaminę tylko w PFC, jak chcesz czegoś co działa szerzej to bupropion, metylofenidat, ew. selegilina.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Lord Kapucyn 25 paź 2015, 16:06

Jednym z problemów w OCD jest właśnie podniesiony poziom dopaminy w PFC.

Moderator/ R2 - D2

przez Psychopharm 25 paź 2015, 16:25
No mi mirta nasilała zawsze OCD, podobnie jak bupropion i metylofenidat.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez chcezyc 25 paź 2015, 18:20
Vengence napisał(a):
chcezyc napisał(a):Ile ta senność i zamuła będzie trwała? W ogóle sił na nic nie mam.

A ile czasu bierzesz??

dopiero 6 dni, mam zwiększyć dawkę do 75 jeśli nie będę odczuwać poprawy po ok 2 tyg
tylko boje sie ze zwiekszenie dawki nasili uboczne

przez oliwia1234 25 paź 2015, 21:54
Jestem 11. dzień na zwiększonej dawce 100 mg. Co jakiś czas mam mniej więcej od 13-15 uczucie rozkojarzenia, nie mogę utrzymać wzroku na czytanym tekście, cała jestem jakby rozedrgana. Mam wrażenie że wszystko co robię robię nieporadnie i niezdarnie, wypowiadam się chaotycznie, a zawsze miałam bardzo precyzyjne myśli i wypowiedzi.

Ok. 17-18 prawie zawsze wracają uczucia smutku jak przed rozpoczęciem terapii. Z tego względu zastanawiam się nad podzieleniem dawki 100mg na dwie porcje. Czy ktoś ma w tej kwestii jakieś doświadczenia?

przez Vengence 26 paź 2015, 08:36
szaraczek, Po jakim czasie sertralina zaczęła na ciebie działać i w jakiej dawce?

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 26 paź 2015, 12:05
oliwia1234, Mam tak samo jak Ty z tymi precyzyjnymi myślami i wypowiedziami. Pomimo tego, że leczę się sertraliną już ponad pół roku to mam wrażenie, że nie jestem tak bardzo elokwentny jak przed terapią. Ale czegóż to się nie robi w zamian za brak lęków, napięcia wewnętrznego, nerwicy, depresji i fobii społecznej. Na te schorzenia sertralina działa dobrze a przecież o to mi chodziło żeby wyzbyć się tych dolegliwości. Więc wolę być mniej inteligentny, ale za to żyć w spokoju niż mieć wyższy iloraz inteligencji, ale wszystkiego się bać. Po prostu nie chcę wrócić do stanu sprzed leczenia kiedy wszystkiego się bałem.
Vengence, Z tego co pamiętam to zażywałem ją w ten sposób: Przez pierwsze 10 dni - 50mg, później już 100 mg i ruszyło po niecałym miesiącu od rozpoczęcia kuracji. Wchodzenie na lek było ciężkie w moim przypadku. Wszystkie objawy choroby uległy zaostrzeniu. Myślałem nawet o tym żeby zrezygnować z leku, ale postanowiłem jeszcze przetrzymać ten okres aż do wizyty u lekarza i dobrze zrobiłem. Gdybym wcześniej odstawił lek to prawdopodobnie dzisiaj miałbym o nim negatywne zdanie. Stopniowo z lekarzem zwiększaliśmy dawki w następujący sposób: 50>100>150>200>250mg. Dopiero po kilku miesiącach sertralina rozkręciła się w pełni. Teraz jest w miarę stabilnie. Jestem wyciszony, uspokojony. Mogę skupić się na wykonywanej czynności, nie mam niepokoju, lęków. Jedynie mógłbym mieć lepszy nastrój i więcej energii fizycznej. To kiedyś dała mi wenlafaksyna. Za to na wenli nie miałem tego skupienia uwagi, które mam na sertralinie. Pozdrawiam.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Vengence 26 paź 2015, 17:56
szaraczek, Odczuwałeś zmęczenie i osłabienie??, jeśli tak to po jakim czasie to mineło??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg