SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Vengence 22 paź 2015, 17:53
szaraczek, A chcę ci się coś robić?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez oliwia1234 22 paź 2015, 20:11
Ktoś pytał o szczękościsk - ja po setrze nieco zgrzytam zębami. Także lekki szczękościsk jest.

Co do nagłych ataków lęku - mnie lekarz mowił, że gdyby moje lęki i złe samopoczucie się nasiliły, mam się natychmiast do niego zgłosić.

Jeśli chodzi o seks, to setra zabiła moje libido niemal do zera. Za to trazodon bardzo mnie pobudza i wpływa na odczuwanie zmysłów, to nieco ratuje sytuacje.

Ja na razie pozostaję na dawce 100 mg. Czuje sie dobrze, ale rozumiem rozterki o braku euforii - ja czuje sie stabilnie, ale jednak stabilnie smutna. Przez większość czasu odczuwam smutek, choć nie jest on tak dojmujący.

Po tej wizycie dostałam też xanax (doraźnie, w nagłych przypadkach) i nootropil. Szczerze mówiąc nie mogę doczekać sie psychoterapii :)

przez Vengence 22 paź 2015, 20:17
oliwia1234 napisał(a):Ktoś pytał o szczękościsk - ja po setrze nieco zgrzytam zębami. Także lekki szczękościsk jest.

Co do nagłych ataków lęku - mnie lekarz mowił, że gdyby moje lęki i złe samopoczucie się nasiliły, mam się natychmiast do niego zgłosić.

Jeśli chodzi o seks, to setra zabiła moje libido niemal do zera. Za to trazodon bardzo mnie pobudza i wpływa na odczuwanie zmysłów, to nieco ratuje sytuacje.

Ja na razie pozostaję na dawce 100 mg. Czuje sie dobrze, ale rozumiem rozterki o braku euforii - ja czuje sie stabilnie, ale jednak stabilnie smutna. Przez większość czasu odczuwam smutek, choć nie jest on tak dojmujący.

Po tej wizycie dostałam też xanax (doraźnie, w nagłych przypadkach) i nootropil. Szczerze mówiąc nie mogę doczekać sie psychoterapii :)

Właśnie o to chodzi z tymi lekami, że nastrój jest na niskim poziomie, jest stabilny ale tak naprawdę do normalności to wiele brakuje, przeważa smutek i przygnębienie, na żadnym z ssri nie miałem poprawy nastroju.!
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 22 paź 2015, 22:52
Vengence, W zasadzie to tak naprawdę chciało mi się coś zmieniać w swoim życiu tylko w czasie działania wenlafaksyny. To było kilka tygodni w moim życiu kiedy naprawdę czułem, że depresja i nerwica odeszły w zapomnienie. A teraz co prawda jestem bardziej wyciszony i stonowany, ale jednocześnie czuję się trochę jakby w jakiejś skorupie, trochę tak nienaturalnie. Po prostu coś na wzór zobojętnienia na wszystko. Ta obojętność na opinie innych ludzi na mój temat sprawia, że jestem silniejszy psychicznie. Może właśnie tak ta sertralina ma działać. Bo nie powiem żeby poprawiła mi ona jakoś diametralnie nastrój. Nie jest źle, ale to jednak nie to samo co kiedyś na wenlafaksynie. Szkoda tylko, że podczas drugiej kuracji wenlą, już nie zaskoczyła. Zatem pozostaję na sertralinie po wcześniejszych niepowodzeniach z innymi lekami bo w końcu jakoś ustabilizowałem się emocjonalnie.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez bmwfan 22 paź 2015, 23:03
szaraczek napisał(a):Vengence, W zasadzie to tak naprawdę chciało mi się coś zmieniać w swoim życiu tylko w czasie działania wenlafaksyny. To było kilka tygodni w moim życiu kiedy naprawdę czułem, że depresja i nerwica odeszły w zapomnienie. A teraz co prawda jestem bardziej wyciszony i stonowany, ale jednocześnie czuję się trochę jakby w jakiejś skorupie, trochę tak nienaturalnie. Po prostu coś na wzór zobojętnienia na wszystko. Ta obojętność na opinie innych ludzi na mój temat sprawia, że jestem silniejszy psychicznie. Może właśnie tak ta sertralina ma działać. Bo nie powiem żeby poprawiła mi ona jakoś diametralnie nastrój. Nie jest źle, ale to jednak nie to samo co kiedyś na wenlafaksynie. Szkoda tylko, że podczas drugiej kuracji wenlą, już nie zaskoczyła. Zatem pozostaję na sertralinie po wcześniejszych niepowodzeniach z innymi lekami bo w końcu jakoś ustabilizowałem się emocjonalnie.

a nie masz przy tym anhedonii, apatii?

przez Niecierpliwy30 22 paź 2015, 23:34
Szaraczek to był taki żart po twoim delikatnym zarzucie. Ja mam nadzieje najbardziej na poprawe samopoczucia podczas kuracji sertraliną...

przez chcezyc 23 paź 2015, 14:00
Pierwszy tydzień z Asertinem. Efekty uboczne to brak apetytu, dziwne uczucie w żołądku jakbym miał zwymiotować, senność, pogorszona koncentracja. Mam wrażenie, że delikatnie inaczej myśleć zaczynam, ale nie jestem pewien. Trochę boję się iść do pracy w poniedziałek z tymi efektami obocznymi na barkach...
edit: dawka 50mg, na plus jest to że nie chce mi się palić

przez Niecierpliwy30 23 paź 2015, 20:45
Jestem po wizycie u lekarza. Podniosł serte do 100mg. Zostawił valdoxan 50mg i obniżył ketrel do 25mg. Powiedział że ten przebłysk to dobry znak. Następna wizyta za kilka tygodni. Naprawde mam cicha nadzieje że ta serta mnie wyciągnie z tego bagna...

przez abstrakcyjna 23 paź 2015, 20:49
Ja też mam szczękościsk. Kilkanaście razy w ciągu dnia. Wkurzające, ale da się żyć. Boli mnie też głowa i mam problemy ze snem (ale to może być spowodowane zmianą mieszkania). Ogólnie nie czuję jeszcze żadnego działania, ale dopiero tydzień minął. Zobaczymy co będzie dalej...
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Vengence 23 paź 2015, 20:51
Po jakim czasie odczuliście poprawe po sertralinie, bo wiem, że ona niby dość szybko zaczyna działać, ale może też bardzo szybko przestać działać!? :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 23 paź 2015, 21:38
Niecierpliwy30, Nie bardzo wiem co masz na myśli. Nie pamiętam żebym cokolwiek Tobie zarzucał.
bmwfan, Właśnie dokucza mi trochę ta słynna serotoninowa zamułka objawiająca się anhedonią. Jednakże lek bardzo pomaga mi w nerwicy, trochę w depresji, więc biorę. Jedynym lekiem na którym miałem bardzo dużo energii była wenlafaksyna. Ale po drugiej kuracji nią - kiedy nie działała - trochę zraziłem się już do niej.

-- 23 paź 2015, 20:41 --

Vengence, U mnie zaczęła działać po niecałym miesiącu. Z tymże rozkręcała się bardzo długo wbrew temu co piszesz. Natomiast początki z sertraliną były ciężkie.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Niecierpliwy30 23 paź 2015, 22:35
To znaczy ze zle cie zrozumiałem Szaraczek. Ok. Zapomnij...

-- 23 paź 2015, 22:37 --

Szczekoscisk tez mam lekki przy sertraline. Ale przy innych także miałem....

przez abstrakcyjna 23 paź 2015, 22:39
Niecierpliwy30, Później Ci minął?
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez ziom1623 23 paź 2015, 23:17
Mi szczękościsk minął czasem powraca jak za mocno się zkofenizuje.

Sortuj wg