SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Vengence 20 paź 2015, 15:12
szaraczek, A jak nastrój??, podnosi ci nastrój ten lek, czy jest na takim lipnym poziomie?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 20 paź 2015, 17:47
Vengence, Napewno nastrój jest na dużo niższym poziomie w porównaniu do takiej wenlafaksyny co wcale nie oznacza, że jestem smutny ;)

-- 20 paź 2015, 16:48 --

Powiedziałbym, że nastrój jest na takim stałym, równym poziomie. Bez żadnej euforii i innych zachwytów.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Dark Knight 20 paź 2015, 21:01
szaraczek, jaķ ńa takiej ďąwce ??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 21 paź 2015, 20:16
Dark Knight, Jestem wyciszony, brak niepokoju i lęków.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Niecierpliwy30 21 paź 2015, 20:27
Szaraczek widze ze szukasz kolegi. Już ci tlumacze co mialem na mysli mowiac ze nie mam lęku. Zapytalem kogos znajomego co ludzie maja na mysli mówiac o lęku. I wtedy znajomy odpowiedzial mi o swoim lęku że ma jakies napady takiego ogromnego wewnętrznego strachu w nie wiadomo jakim miejscu. Poprostu jakby jakies ataki strachu. Ja takiego czegos nie mam i poprostu stwierdzilem ze mnie to nie dotyczy. Mam lęk przed ludzmi, wielkimi zgromadzeniami, duzymi centrum handlowymi nawet przed pojsciem do kogos na urodziny czy do restauracji. Szaraczek co to jest za rodzaj lęku. To nie jest ten lęk o którym opowiadał mi znajomy. Ciemny jestem chyba jesli chodzi o rodzaje lęku. Szaraczek i to chyba twoją historie opowiedzialem lekarzowi 6 dni temu po której przepisał mi sertraline. I chciałem wszystkim powiedziec ze jestem 5 dzien na sertraline i mialem wczoraj normalnie przeblysk normalnosci. Tak od 5 wieczorem do konca dnia odżyłem.... Kochani to był poprostu szok. Normalnie życie we mnie wczoraj wróciło na kilka godzin. To było coś niesamowitego. Po 8 miesiącach cierpienia.... Ale dzisiaj cały dzień dół. Ten przebłysk dał mi taką nadzieje na poprawe. Mam pytanie. Czy ketrel może zagłuszac działanie serty?

przez Vengence 21 paź 2015, 20:52
Niecierpliwy30 napisał(a):Szaraczek widze ze szukasz kolegi. Już ci tlumacze co mialem na mysli mowiac ze nie mam lęku. Zapytalem kogos znajomego co ludzie maja na mysli mówiac o lęku. I wtedy znajomy odpowiedzial mi o swoim lęku że ma jakies napady takiego ogromnego wewnętrznego strachu w nie wiadomo jakim miejscu. Poprostu jakby jakies ataki strachu. Ja takiego czegos nie mam i poprostu stwierdzilem ze mnie to nie dotyczy. Mam lęk przed ludzmi, wielkimi zgromadzeniami, duzymi centrum handlowymi nawet przed pojsciem do kogos na urodziny czy do restauracji. Szaraczek co to jest za rodzaj lęku. To nie jest ten lęk o którym opowiadał mi znajomy. Ciemny jestem chyba jesli chodzi o rodzaje lęku. Szaraczek i to chyba twoją historie opowiedzialem lekarzowi 6 dni temu po której przepisał mi sertraline. I chciałem wszystkim powiedziec ze jestem 5 dzien na sertraline i mialem wczoraj normalnie przeblysk normalnosci. Tak od 5 wieczorem do konca dnia odżyłem.... Kochani to był poprostu szok. Normalnie życie we mnie wczoraj wróciło na kilka godzin. To było coś niesamowitego. Po 8 miesiącach cierpienia.... Ale dzisiaj cały dzień dół. Ten przebłysk dał mi taką nadzieje na poprawe. Mam pytanie. Czy ketrel może zagłuszac działanie serty?

To co to ty masz to jest fobia społeczna!!
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ewgf 22 paź 2015, 01:29
szaraczek, no dokladnie stabilny nastroj i o to chodzi... Jak chcesz euforii to se kup krysztal albo fete.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Karolina.Miś 22 paź 2015, 11:22
hejka :) biorę fluoksetyne od 1,5 m-ce ale źle się czuje dostałam rade żeby może zamienić ten lek na SERTRALINA co wy na to ma ktoś porównanie i może się wypowiedzieć w tym temacie ;) hejka dzięki :)

przez StaramSię 22 paź 2015, 11:43
Witam wszystkich, jestem tu nowy, na stany depresejne i napady lęku zaczałem trzy tygodnie temu przyjmować setaloft-do tej pory w dawce 50 mg,a docelowo mamy dojśc do 150mg. do tego tegretol 400cr pół tabletki raz dziennie. Jak pisałem jest trzeci tydzień- dwa dni temu nastrój zaczął mi sie poprawiać, jednak od wczoraj mam ataki strachu i paniki, jakich nie miałem do tej pory. Przegladałem forum i widzę, ze takie skutki uboczne mogą wystapić. Podpowiedzcie proszę- jak długo to może trwać?

przez Ricah 22 paź 2015, 12:41
Karolina.Miś, sertralina ma wieksze szanse na podbicie Ci libido, a juz narzekalas na to. Jednak patrzac na pozostale objawy, mozna sprobowac.

StaramSię, skutki uboczne trwaja przewaznie 2-4 tygodnie, choc moga sie utrzymywac dluzej. Staraj sie wchodzic na dawke wolniej. Zas co do samych bolow glowy - polecam stosowanie pieprzu kajenskiego (np. dodac pol plaskiej lyzeczki do kakao albo wymieszac z odrobina oleju i wody <nie rozpuszcza sie w samej wodzie>), zawarta w nim kapsaicyna dziala przeciwbolowo i daje ulge od bolu na co najmniej tydzien. Gdybys sie zdecydowal na ten pieprz, pamietaj, ze jest cholernie ostry.

#temat
Ja za to mam pytanko, czy ktos odczuwal rowniez szczekoscisk na tym leku? Mialem cos podobnego przy klomipraminie, zatem strzelam, ze to jej dzialanie na SERT, a w ulotce nie ma takowego skutku ubocznego.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Karolina.Miś 22 paź 2015, 13:55
aha :) to Sertralina działa jeszcze bardziej libido-twórczo ??? o matko :shock:

a Ty jak bierzesz oba leki to ich działanie się kumuluje ?

i do kiedy jest ważna recepta tzn. ile dni od wystawienia ?

hejka :)

przez Kontrast 22 paź 2015, 14:01
Karolina.Miś, SERTRALINA tak nie dziala, w poczatkowym okresie jak kazdy anty dep zmienia chemie i moze sie chciec. Jak kazde ssri jedzie libido.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Ricah 22 paź 2015, 14:40
Karolina.Miś, w porownaniu do fluoksetyny, prawdopodobnie tak. Wplywa na uklad dopaminergiczny, dzieki czemu nie ma negatywnego wplywu na prolaktyne, ktora to wplywa negatywnie na te sfery. Nie wiadomo jednak jak Ty zareagujesz na dany lek, stad nie zniechecaj sie. Warto sprobowac.

Mozna w pewien sposob stwierdzic, ze tak. Tianeptyna uwalnia niewielkie ilosci dopaminy, zas sertralina blokuje wychwyt zwrotny, dzieki czemu wiecej tego neuromediatora gromadzi sie w szczelinie synaptycznej.

Recepta na leki antydepresyjne jest wazna bodajze 30 dni.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez szaraczek 22 paź 2015, 17:26
Niecierpliwy30, Zgadzam się z Vengence, To są objawy fobii społecznej lub/i lęku wolnopłynącego. Między innymi z tych zaburzeń też się leczę i Twój opis Twoich lęków przypomina mi mnie sprzed leczenia. Zaufaj sertralinie :smile:
"Szaraczek widze ze szukasz kolegi" - Co to ma oznaczać? To jakaś ironia? Czy też może uważasz, że zadaję Tobie za dużo pytań? Ewgf, Nie chcę euforii. Nic takiego nie napisałem. Odpisałem jedynie na pytanie Vengence, Nastrój jest na równym, stałym poziomie, NIŻSZYM niż był na wenlafaksynie, która to ładnie wybiła mnie w górę. Więc mam pewne porównanie :smile:

-- 22 paź 2015, 16:32 --

Ewgf, Napisałem, że nie miewam stanów euforycznych co nie znaczy, że takich stanów OCZEKIWAŁEM. I dlatego niepotrzebny był ten Twój tekst o jakiejś fecie. Ludzie - proszę Was. Czytajcie ze zrozumieniem i nie nadinterpretujcie.

Wenlafaksyna 225 mg

Sortuj wg