SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez oliwia1234 19 paź 2015, 11:41
No i właśnie przyrównania do takiej dziennikarki się boję ;)

Jutro mam wizytę. Po prostu powiem szczerze o co chodzi i zobaczymy; ważne, że w ogóle wiem, że można próbować coś zrobić.

przez abstrakcyjna 19 paź 2015, 11:45
Czy setaloft może pomóc na ciągłe zmęczenie? Ja śpię po około 8-10h (nieraz więcej), a i tak się nie wysypiam. Jestem cały czas senna. Wykańcza mnie to.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Vengence 19 paź 2015, 11:47
abstrakcyjna napisał(a):Czy setaloft może pomóc na ciągłe zmęczenie? Ja śpię po około 8-10h (nieraz więcej), a i tak się nie wysypiam. Jestem cały czas senna. Wykańcza mnie to.

Na początku to on zmęczenie może nasilić ale po 6-8 tygodniach powinnaś poczuć się lepiej i uboki powinny zniknąć w większości.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez abstrakcyjna 19 paź 2015, 11:50
Vengence, Ja byłam zmęczona przed braniem leków. Generalnie nie czuję różnicy na razie, a dopiero zaczęłam. Psychiatra mi mówiła, że skutki uboczne 2-3 tygodnie, także wolę się trzymać tej wersji. :D
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."

przez Lord Kapucyn 19 paź 2015, 11:55
abstrakcyjna, Jeśli to zmęczenie jest wynikiem zaburzeń depresyjnych to może pomóc. Ja od początku jak biorę sertralinę (brałem Asertin, Asentrę, Setaloft bez większych różnic, teraz kupuję Sertagen bo po prostu najtaniej wychodzi, jeszcze taniej wychodzi Sertraline Bluefish, ale ciężko dorwać to w aptece) to praktycznie w ogóle nie miałem skutków ubocznych. Zaczynałem od 50mg <po 2 tygodniach> 100mg <po 2 tygodniach> 150mg <po 2 tygodniach> 200mg <--- tak zostało aż do teraz. Nic, nawet żadnej słynnej sertralinowej biegunki nie było. Mną się nie sugeruj, bo ja to jestem terminatorem lekowym, mało który lek jest u mnie w stanie wywołać jakiekolwiek skutki uboczne, a połowa go biorących umiera na stojąco. Ale tak książkowo to skutki uboczne zwykle trwają do kilku tygodni, są łagodne i zazwyczaj przemijają samoistnie.

Postaraj się krócej spać (7 godzin). Spanie zbyt długo jest tak samo niekorzystne dla samopoczucia jak spanie za krótko.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Vengence 19 paź 2015, 11:55
abstrakcyjna napisał(a):Vengence, Ja byłam zmęczona przed braniem leków. Generalnie nie czuję różnicy na razie, a dopiero zaczęłam. Psychiatra mi mówiła, że skutki uboczne 2-3 tygodnie, także wolę się trzymać tej wersji. :D

Jasne, trzeba zawsze słuchać pani doktor, ja to pisałem z własnego doświadczenia, więc jest to subiektywne, życzę zdrówka. :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez abstrakcyjna 19 paź 2015, 12:03
Dark Passenger, Ja jak chodzę do pracy to śpię krócej. 6-8 h. Jestem wtedy nieprzytomna. Wstaję z wielkim trudem. Większość ludzi ma z tym problem, ale jakoś się rozbudza i jest dobrze. Ja niezbyt się rozbudzam i cały dzień przymulam. :roll:
Ja mam nawracającą się anemię i bardzo niskie ciśnienie, więc podejrzewam, że ciągle będę zmęczona. Ale jak funkcjonować, kiedy się nie wyspałam od paru lat. :roll:
Jeśli chodzi setaloft to mój pierwszy lek. Wcześniej tylko doraźnie. Ja docelowo mam brać najniższą dawkę 50 mg. Dziś 4 dzień. Na razie tylko głowa boli.

-- 19 paź 2015, 11:04 --

Vengence, Dzięki. :D Tobie też zdrówka. ;)

przez Vengence 19 paź 2015, 12:07
abstrakcyjna, Dzięki również, możesz spróbować magnezu i witamin z gruby b, ewentualnie zma lub i bcaa, może ci pomoże, postaraj się kłaść spać o tej samej godzinie i wstawaj o tej sam, spij, np: 6 godzin, możesz też spróbować deprywacji snu.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez abstrakcyjna 19 paź 2015, 12:20
Vengence, Biorę magnez z wit B6. Jak śpię 6h to jestem tak zmęczona, że najchętniej bym zasnęła na stojąco. :P

przez Vengence 19 paź 2015, 12:24
abstrakcyjna napisał(a):Vengence, Biorę magnez z wit B6. Jak śpię 6h to jestem tak zmęczona, że najchętniej bym zasnęła na stojąco. :P

Ja też tak miałem kiedyś a dzisiaj mam kupe energii, rozsadza mnie właściwie i nosi po domu.
Generalnie mam depreche już prawie 4 lata, żałuje, że szybciej nie trafiłem na klomipramine,
lekarze się boją TLPD w tym klomipraminy bo to bardzo stary lek, ale jak to mówią stare, ale jare. :mrgreen:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Vengence 19 paź 2015, 12:31
abstrakcyjna, Deprecha to ogólnie dziwna choroba, ja mam tak, że jak siedzę na kompie np:
to nie chce mi sie nic kompletnie, a jak zacznę robić cokolwiek to nagle zaczynają się pojawiać, jakieś pozytywne myśli,
że przecież tak nie można wiecznie siedzieć i nic nie robić i póki coś robię to mam motywacje, a jak usiąde to znowu stagnacja
i tak w kółko Macieja.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez abstrakcyjna 20 paź 2015, 12:02
Vengence, W takim razie musisz się zmuszać do robienia czegokolwiek. Mogłyby Ci pomóc plany dnia. Mi trochę to pomagało. Np. od tej do tej robię to i to itd. Może jak będziesz miał to spisane co robisz i kiedy to będzie Ci łatwiej. Mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli.

przez Vengence 20 paź 2015, 12:30
abstrakcyjna napisał(a):Vengence, W takim razie musisz się zmuszać do robienia czegokolwiek. Mogłyby Ci pomóc plany dnia. Mi trochę to pomagało. Np. od tej do tej robię to i to itd. Może jak będziesz miał to spisane co robisz i kiedy to będzie Ci łatwiej. Mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli.

Doskonale rozumiem, ja to pisałem tak o po prostu, ja robie plan dnia, wyznaczam jakieś cele, to nie jest tak, że biorę lek i liczę na cud,
od nas zależy bardzo dużo, ja trenuje minimum 4 w tygodniu, choć czasem nie mam siły ani najmniejszej ochoty na tą grę zwaną życiem,
padam ale wstaje i tak cały czas, nie wiem czy da się tak żyć!?, ale życia sobie nie odbiorę póki co. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez szaraczek 20 paź 2015, 14:35
Niecierpliwy30, Nie zrozum mnie źle, ale twierdzisz, że nie masz lęku po czym napisałeś, że cierpisz na fobię społeczną i napięcie, niepokój wewnętrzny. A przecież jednym z głównych objawów fobii społecznej jest przecież odczuwanie lęku. Może Ty nie masz fobii społecznej a po prostu "tylko" depresję? No ale pewnie Ty i lekarz, który Ciebie diagnozował wiecie lepiej co Ci dolega. I jeśli rzeczywiście cierpisz też na fobię społeczną i wewnętrzny niepokój to napiszę Ci, że sertralina sprawdza się u mnie bardzo dobrze na te przypadłości :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Sortuj wg