SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez abstrakcyjna 18 paź 2015, 21:19
Dark Passenger, To pewne info, że setaloft nie wpływa na działanie tabletek anty? Afobam czy lorafen może wpływać? Biorę tabletki atywia.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Lord Kapucyn 18 paź 2015, 21:27
abstrakcyjna,

Takie interakcje zachodzą pomiędzy tymi lekami gdyby je brać naraz do jednego wora-
Sertralina(Setaloft) może nasilać/wydłużać czas działania alprazolamu(Afobam)
Atywia może nasilać działanie alprazolamu(Afobam)
Atywia może osłabiać działanie lorazepamu(Lorafen)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez abstrakcyjna 18 paź 2015, 21:36
Dark Passenger, Dziękuję za informację. ;) Generalnie z tego co napisałeś nic nie wpływa na atywię, a to w sumie dla mnie najważniejsze.

Ogólnie 3 dzień dziś od rozpoczęcia Setaloft. Boli mnie głowa drugi dzień z rzędu wieczorem czyli teraz. Strasznie.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Niecierpliwy30 18 paź 2015, 23:29
Abstrakcyjna trzymaj sie. Poczatki zawsze kiepskie. Ja tez zaczynam sertraline i mam nadzieje na poprawe...

przez abstrakcyjna 18 paź 2015, 23:34
Niecierpliwy30, Dzięki. Ty też.

przez oliwia1234 19 paź 2015, 08:26
Dark Passenger niestety nie mogę zobaczyć załącznika. Niemniej dzięki za info :)

-- 19 paź 2015, 10:06 --

Teraz już widzę.

Dark Passenger, jeszcze raz dzięki za screena :) lekarz nie mówił mi stricte o ryzyku zespołu serotoninowego, ale podkreślił, że gdyby jakieś efekty uboczne (np. wymioty) były więcej niż epizodyczne, powinnam się z nim natychmiast skontaktować. Ja naprawdę nie czuję jakiegoś zalania serotoniną... Nie mam też jakiejś ogromnej motywacji do czegokolwiek, czuję się raczej umiarkowanie.

-- 19 paź 2015, 10:13 --

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mogę poprosić psychiatrę o coś na poprawę koncentracji? Czasami czuję się pod tym względem bardzo źle, mam jednak wrażenie że to bardziej wpływ Trittico niż Setaloft (czasem rano czuję takie zmulenie jakbym piła 3 dni). Czy są w ogóle leki, które wspomagają koncentrację, czy trzeba się pogodzić że "czasami po prostu tak jest"?

przez Lord Kapucyn 19 paź 2015, 11:08
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mogę poprosić psychiatrę o coś na poprawę koncentracji? Czasami czuję się pod tym względem bardzo źle, mam jednak wrażenie że to bardziej wpływ Trittico niż Setaloft (czasem rano czuję takie zmulenie jakbym piła 3 dni). Czy są w ogóle leki, które wspomagają koncentrację, czy trzeba się pogodzić że "czasami po prostu tak jest"?

Możesz jak najbardziej poprosić psychiatrę, ale powodzenie tej prośby bądź nie, będzie uzależnione w dużej mierze od konkretnego lekarza. Psychiatrzy mają niekiedy "zamknięty umysł" i ograniczone pole manewru jeżeli chodzi o środki poprawiające koncentrację, pamięć. Być może przepisze Ci jakiś piracetam (Nootropil, Geratam, Lucetam, Biotropil, Memotropil), ewentualnie winpocetynę (Cavinton, Vinpocetine, Vicebrol, Vinpoton). Możesz sama kupić też sporo środków bez recepty, suplementów diety, odżywek wpływających pozytywnie na mózgownicę- lecytynę sojową, kreatynę, l-karnitynę, l-tyrozynę, l-teaninę, kwasy omega-3, kofeinę w różnych postaciach(np. guarana), roślinne adaptogeny-ashwagandha, bacopa monnieri, różeniec górski(aka korzeń arktyczny). Ten ostatni może nie być wskazany, bo prawdopodobnie zawiera substancje(będące inhibitorami MAO), które mogłyby wejść w interakcje z Twoimi lekami(Setaloft i Trittico). Dziurawiec jest bezwzględnie przeciwwskazany.

Z preparatów zawierających ginkgo biloba(miłorząb dwuklapowy) czyli wszelkie ginkofary, bilobile oraz żeń-szenia względnie zrezygnuj- są spore kontrowersje jeżeli chodzi o podstawy naukowe czy te środki wpływają w ogóle na sferę poznawczą czy to tylko mądrości ludowe i drenowanie portfela.

Moderator/ R2 - D2

przez Vengence 19 paź 2015, 11:13
Dark Passenger, Jak oceniasz sertraline??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Lord Kapucyn 19 paź 2015, 11:17
Vengence, Na stałe zagościła w kanonie moich top10 da best leków konwencjonalnych ściśle obok króla moklobemidu(600mg) i amisulprydu(50-100mg). Jako bazę swojego "menu" mogę ją brać do Dnia Sądu Ostatecznego i jeden dzień dłużej(o ile nie przestanie działać-mam nadzieję). ;)

Moderator/ R2 - D2

przez Vengence 19 paź 2015, 11:21
Dark Passenger, To spoko, ja biore klomipramine i do wczoraj napisałbym, że jest lipa, a dzisiaj jest pięknie. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez oliwia1234 19 paź 2015, 11:28
Dark Passenger, wielkie, wielkie dzięki :D

U mnie problemy z pamięcią i brak koncentracji pojawiły się niejako w parze z innymi problemami psychicznymi / depresją, mają wspólny początek i jedno wynika z drugiego (i odwrotnie) - takie mam wrażenie... I właśnie dlatego wydaje mi się, że poproszenie psychiatry o pomoc również w tym, może być uzasadnione. Mimo to trochę brak mi śmiałości, nie chcę by ktoś to zrozumiał jako chęć stymulacji; ja po prostu chcę, by było lepiej, tak jak jeszcze np. 2 lata temu. To chyba dobry argument, prawda?

Lecytynę, kwasy omega-3, różaniec górski stosowałam przez rok, zauważyłam prawie zerowy efekt niestety.
Ostatnio edytowano 19 paź 2015, 11:29 przez oliwia1234, łącznie edytowano 1 raz

przez Lord Kapucyn 19 paź 2015, 11:29
Stary poczciwy franek... gdyby człowiek nie miał po nim bolesnych obstrukcji , codziennie wysrywając sobie jelita i przy tym nie pocił się tak, że po przejściu paru schodków wygląda jak po wyjściu spod prysznica albo przyjsciu z ulewy , to byłby to dobry lek. :pirate:

Moderator/ R2 - D2

przez Vengence 19 paź 2015, 11:33
Dark Passenger napisał(a):Stary poczciwy franek... gdyby człowiek nie miał po nim bolesnych obstrukcji , codziennie wysrywając sobie jelita i przy tym nie pocił się tak, że po przejściu paru schodków wygląda jak po wyjściu spod prysznica albo przyjsciu z ulewy , to byłby to dobry lek. :pirate:

Hehe :pirate:
Biore leki na przeczyszczenie bo inaczej bym nie dał rady, jem śliwki, błonnik i kozieradkę i jest git. :twisted:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Lord Kapucyn 19 paź 2015, 11:36
oliwia1234, Chęć stymulacji powiadasz... kiedyś psychiatra mi opowiadał o swojej pacjentce, oczywiście bez ujawniania danych osobowych (no bo tajemnica lekarska). Chodziło o ogólne studium przypadku, że tak powiem. Mianowicie- przyjechała do niego pewna prominentna dziennikarka z Warszawy, no i się mu żali , żali się- że strasznie jest senna, "zamulona", pogorszyła jej się koncentracja, ma słabą pamięć , nie wyrabia, i żeby przepisał jej coś co pozwoli jej stać na nogach i funkcjonować 24/7, ale żeby to było coś mocniejszego niż feta, bo "amfetamina już prawdę mówiąc słabo na nią działa". Poproszenie o środek na koncentrację to przy tym skromna przysługa. :D

Ale to w dużej mierze zależy od danego człowieka, jego usposobienia, światopoglądu. Jak trochę już żyję to byli psychiatrzy, którzy nie mieli problemu z rozważaniem próśb pacjentów, byli skorzy do wyświadcza przysług, pójścia na rękę, wypisywania pozapsychiatrycznych leków jeśli takowe były konieczne itp. A jak trafisz na buca to Cię tylko zrypie pt. "kto tu kogo ma leczyć", oburzy się że podrywasz mu autorytet itp.

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg