SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez bmwfan 16 paź 2015, 23:42
Niecierpliwy30 napisał(a):Witam. Własnie lekarz przepisal mi dzisiaj sertraline 50mg po mojej namowie. Opisane na temacie wenlafaksyny dlaczego. Do tego biore jeszcze na noc valdoxan 50mg i ketrel 50mg. A to leki ktore przerobilem w ostatnim czasie i nie zaskoczyly : escitalopram, citalopram, anafranil, wenlafaksyna. Cierpie na depresje, fobie spoleczną , ciagle napięcie emocjonalne. Na ta chwile nawet z nadzieją juz u mnie slabo ale jeszcze jest...

Jakie masz objawy tej depresji? Od tego dużo zależy jaki rodzaj leków czy takie które maja działać na depresje z lekiem i niepokojem czy takie które maja działać na depresje z obniżonym napedem itd.

przez abstrakcyjna 16 paź 2015, 23:50
Pasman napisał(a):
Niecierpliwy30 napisał(a):A to leki ktore przerobilem w ostatnim czasie i nie zaskoczyly : escitalopram, citalopram, anafranil, wenlafaksyna.

Leki nie załatwiają wszystkiego. Zwykle trzeba jeszcze sporo aktywności fizycznej.

To jak ktoś ma zabronione ćwiczyć to co ma poradzić? ;)
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Ewgf 17 paź 2015, 12:45
Jak to zabronione cwiczyc? Pozatym nie aktywnosc fizyczna a psychoterapia ;) mi duzo lekow zeszlo po samej psychoterapii.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez abstrakcyjna 17 paź 2015, 12:49
Ewgf, Mam wadę serca i zabronione ćwiczyć. Także w moim przypadku aktywność fizyczna odpada. ;)
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Niecierpliwy30 17 paź 2015, 23:21
Jesli chodzi o aktywnosc fizyczną. Już odpowiadam. Od okolo 7 miesiecy moje zycie to tylko przetrwanie w pracy a po pracy zamykam sie w pokoju. Nie mam ochoty na jakąkolwiek aktywnosc fizyczną. Zerwalem wiekszosc kontaktow. Bo poprostu nie chce mi sie z nikim rozmawiac. I tylko mnie to drazni.
Takie czekanie na smierc. Stan ciaglego cierpienia. Jest chyba tu ktos kto to rozumie. Jak jestem zdrowy to w domu tylko spie i jestem aktywny caly czas.

-- 17 paź 2015, 23:25 --

Lęku nie mam... Dziwi mnie ze mozna miec depresje i byc aktywnym fizycznie... Chyba ze sie na maksa zmuszac i plakac przy tym i klnąć...

przez Ewgf 18 paź 2015, 12:24
Niecierpliwy30, tez tak mialem ze ludzie tylko wkurwiaja... Nic sie niechce nawet jak lezysz i probujesz zasnac to ci zle. Ale nie wierze ze zwykle dluzszy spacer mize byc szkodliwy tovnajlepszy rodzaj ruchu tzn. Dlugi ale niskiego natezenia. Ja nawet zaczalem biegac. Najwiekszy moj blad to silownia po ktorej sie czulem wiecznie zmeczony i slaby czyli zamiast lepiej tovl bylo gorzej. Teraz sie czuje z porownaniem do poprzedniego stanu zajebiacie nawet mi przyjemnosc sprawia pobyc z ludzmi i poznawac nowe osoby. Juz tak sie nie zamykam.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Dark Knight 18 paź 2015, 14:50
Serta serta jeszcze tydzien do kolejnej wizyty

przez zima 18 paź 2015, 15:13
Obrazek

nic sie nie martwcie- setra zmienia - na zawsze....
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Niecierpliwy30 18 paź 2015, 19:04
Nie ma szans zebym sobie spacerem zwiekszal cierpienie. Ide sobie kupic jakiegos kebaba i frytki. To mi daje odrobine przyjemnosci cielesnej. Dark Knight a tobie serta pomaga? Cieszysz sie z wizyty? Nie znam twojej histori. Zima dodajesz nadzieji na poprawe , dzięki....

przez Vengence 18 paź 2015, 19:10
Niecierpliwy30 napisał(a):Nie ma szans zebym sobie spacerem zwiekszal cierpienie. Ide sobie kupic jakiegos kebaba i frytki. To mi daje odrobine przyjemnosci cielesnej. Dark Knight a tobie serta pomaga? Cieszysz sie z wizyty? Nie znam twojej histori. Zima dodajesz nadzieji na poprawe , dzięki....

Zima jest fanka sertry. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez oliwia1234 18 paź 2015, 21:02
Pytałam dwóch lekarzy o interakcję tabletek anty i setaloftu + trittico, dwie osoby powiedziały mi co innego. Psychiatra, że może osłabiać, internista, że nie.
W ulotce nic nie ma. (tylko przy trittico jest opisane, że działanie trittico może być osłabione przez tabletki anty). Na dwoje babka wróżyła, niestety.

Ja od mniej więcej roku-1.5 miałam tak, że po pracy tylko dom, leżenie w łóżku i nic więcej. Nie myślałam o tym nigdy jako depresji, zupełnie co innego skłoniło mnie do wizyty u psychiatry. Myślałam że po prostu "tak mam".

Ja po setalofcie czuję się DUŻO lepiej. Biorę od 3 tygodni, zwiększyłam dawkę do 100 mg 5 dni temu. Nie wpadam w panikę przy codziennych czynnościach. Nie wyrzucam sobie non stop historii sprzed 15 lat. Rzadziej moja głowa układa czarne scenariusze każdego nadchodzącego zdarzenia. Naprawdę nie wiedziałam, że mogę się tak czuć. Zobaczymy co dalej, bo boję się, że znowu się "przyzwyczaję" i wszystko powróci.

Akatyzja - dla mnie obce pojęcie, nadal całymi dniami leżę w łóżku.

Efekty uboczne miałam może łącznie przez 3 dni, zawsze po zwiększeniu dawki: nudności, ból głowy, rozkojarzenie; nic więcej.
Tylko niechęć do seksu trwa i trwa.
Ostatnio edytowano 18 paź 2015, 21:05 przez oliwia1234, łącznie edytowano 1 raz

przez Lord Kapucyn 18 paź 2015, 21:04
Pytałam dwóch lekarzy o interakcję tabletek anty i setaloftu + trittico, dwie osoby powiedziały mi co innego. Psychiatra, że może osłabiać, internista, że nie.
W ulotce nic nie ma. (tylko przy trittico jest opisane, że działanie trittico może być osłabione przez tabletki anty). Na dwoje babka wróżyła, niestety.

Jakie to konkretnie tabletki anty?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez oliwia1234 18 paź 2015, 21:06
Novinette, ale to raczej nie ma znaczenia - żaden z lekarzy nie zadał mi pytania "jakie to dokładnie tabletki".

przez Lord Kapucyn 18 paź 2015, 21:12
oliwia1234,

Reasumując ewentualny wpływ antydepów na skuteczność anty jest znikomy lub żaden i vice versa, jedynie sertralina(Setaloft) może podbijać stężenie trazodonu(Trittico), ale myślę, że lekarz zdaje sobie z tego sprawę (patrz niżej)-
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg