SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez oliwia1234 12 paź 2015, 08:32
Dziękuję Wam za poradę.

Zdecydowałam, że poczekam jeszcze 2-3 dni. Jeśli nie będzie poprawy, zgłoszę się do lekarza z pytaniem czy coś zmodyfikować w dawce.

-- 13 paź 2015, 09:23 --

No cóż, jednak nie wytrzymałam i skontaktowałam się z lekarzem. Zalecił zwiększenie dawki do 100 mg.

przez Olalala 15 paź 2015, 13:12
A mi lekarz dawki nie zwiększył, bo uznal, ze chodzę na psychoterapię i to wystarczy. Tylko ja mam ciągle lęki, mniejsze, ale są. Do tego odczuwam ciągle niepokój, taki tez ruchowy, lekarz mowil, że ta akatyzja to skutek uboczny i przejdzie. Przez to nie mogę się w pracy skupić, jestem jakas nakręcona, juz nie wiem czy czekać czy poprosić o Wieksza dawkę...

przez -Paulina 15 paź 2015, 20:44
Witam wszystkich :)
Mam 23 lata, od 3 lat leczę się na nerwicę. Na moje zaburzenia najbardziej pomogła mi Paroksetyna, lecz z powodu uniemożliwiających normalne funkcjonowanie efektów ubocznych pani doktor zmieniła lek na Sertralinę. Chodzę na psychoterapię, miałam długą remisję, lecz dawka 50mg Asertinu spowodowała u mnie nasilenie się migren, które przyczyniły się do pogorszenia nastroju. Sertralinę biorę od lutego, w sierpniu miałam (bardzo efektowny) nawrót nerwicy i psychiatra zwiększyła mi dawkę na 100g ponieważ migreny i bóle głowy ustąpiły. Natomiast od 2 tygodni (dawkę 100g biorę już miesiąc) mam bardzo silną akatyzję z myślami samobójczymi. Nigdy czegoś takiego nie miałam. Po dzisiejszej wizycie dowiedziałam się, że mam zastosować dawkę 75g i w razie potrzeby zażyć Lorafen. Kolejna wizyta za miesiąc. Podsumowując chciałam się zapytać czy komuś minęła akatyzja, czy musiał modyfikować dawki lub zmieniać lek? Jestem w miarę wytrzymała, lecz czasami mam wrażenie, że zwariuję od tego makabrycznego pobudzenia ruchowego i rozdrażnienia. Nie mogę nawet w spokoju poczytać książki lub pooglądać telewizji :P Proszę o jakiekolwiek informacje :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez abstrakcyjna 15 paź 2015, 21:55
Od jutra zaczynam brać Setaloft. Nigdy nie brałam żadnych leków na stałe. Boję się skutków ubocznych. Mam najmniejszą dawkę 50mg. Zaczynam najpierw od 1/4 tabletki, potem od połowy, a dopiero po dwóch tygodniach od całej.

-- 16 paź 2015, 07:27 --

Mam pytania. Czy mogę łączyć te tabletki z tabletkami antykoncepcyjnymi? Czy skutki uboczne pojawią się od razu po pierwszej dawce? Czy można pić alkohol przy braniu tych tabletek? Coś jeszcze chciałam pytać, ale wylecialo mi chwilowo z głowy.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Psychopharm 16 paź 2015, 08:48
-Paulina akatyzja u większości mija z czasem, ale jak nie przejdzie to lekarz powinien coś zaradzić bo to bardzo męczący stan.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Ricah 16 paź 2015, 10:33
abstrakcyjna, wiem na pewno, ze alkohol odpada. Oby dwa te srodki wplywaja na uklad serotoninowy, jednakze w przeciwny sposob, dzieki czemu utrudnisz sobie leczenie. Pomijajac juz fakt, ze alkohol niszczy komorki nerwowe, co dziala negatywnie przy stanach depresyjnych.

Uboki raczej tak, raczej pojawiaja sie od pierwszej dawki, ale nikt nie powiedzial, ze musisz je miec. Im wolniej wchodzisz, tym mniejsza szansa na nie, bo dajesz wiecej czasu organizmowi, na przyzwyczajenie sie do leku. Ja sam od razu wchodzilem na 50mg (przez 2 dni) i potem od razu 100mg i 0 skutkow ubocznych, takze badz dobrej mysli :)
Agomelatyna 25mg
some shit

przez abstrakcyjna 16 paź 2015, 10:52
Ricah, dzięki za odpowiedź. Moja psychiatra, gdy ją zapytałam o alkohol powiedziała, że ze względu na to, że kiedyś naduzywalam alkoholu i innych używek to nie może mi powiedzieć, że mogę pić. Powiedziała, że można pić małe ilości, że to nie jest jak antybiotyk, że nic nie jest dopuszczalne, ale że trzeba zobaczyć jak organizm reaguje i po prostu wyczuć to.
Będzie miło jak ktoś mi jeszcze odpowie o łączeniu z tabletkami antykoncepcyjnymi. Nie wiem jak mogłam zapomnieć o to zapytać. :roll:
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."

przez Ewgf 16 paź 2015, 14:57
abstrakcyjna, a to z antykoncepcyjnymi tabsami mozna pic? Jestes uzalezniona od dragow i picia? Zalezy jaki to anty bo moze ci w hormonach dodatkowo namieszac.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez abstrakcyjna 16 paź 2015, 15:22
Ewgf, nie ma przeciwwskazań do picia alkoholu przy tabletkach anty. Nie jestem uzależniona od alkoholu ani od dragow. Kilka lat temu naduzywalam tego, ale nie byłam uzależniona. Dziś piję od czasu cydr czy wino. Biorę tabletki atywia.

przez Olalala 16 paź 2015, 15:44
Paulina, ja tez mam akatyzje i mam jej serdecznie dość. Jestem taka pobudzona, ze dostaje szalu.... Lekarz powiedział, ze przejdzie, a ja mam dość...

przez -Paulina 16 paź 2015, 19:18
Olalala , mnie również poinformowano, że akatyzja powinna przejść, lecz jeżeli do kolejnej wizyty (czyli za miesiąc) przy zmniejszonej dawce niepokój ruchowy pozostanie to będę wolała zmniejszyć na 50g lub zmienić lek. Jeszcze nigdy czegoś takiego nie miałam przy lekach, zawsze występowało u mnie pogorszenie na ok 2-4 tyg, ale nigdy nie była to akatyzja. Dla mnie to jest wręcz niebezpieczne, gdyż wystarczy chwila kiedy nie wykonuję jakiejś czynności to odczuwam takie negatywne rozdrażnienie, niepokój, wręcz czuję, że organizm się buntuje bo woli, abym była ciągle w ruchu. Do tego pojawiają mi ekstremalne myśl w głowie. Ja po 2 tyg. jestem tym wykończona, a co mówić jeżeli miałabym przetrwać to 3 miesiące... Pani doktor powiedziała też, że należy się obserwować aby akatyzja (odpukać) nie przeistoczyła się w manię. Ale ja trzymam kciuki za nas, że będzie dobrze :)

przez Niecierpliwy30 16 paź 2015, 21:44
Witam. Własnie lekarz przepisal mi dzisiaj sertraline 50mg po mojej namowie. Opisane na temacie wenlafaksyny dlaczego. Do tego biore jeszcze na noc valdoxan 50mg i ketrel 50mg. A to leki ktore przerobilem w ostatnim czasie i nie zaskoczyly : escitalopram, citalopram, anafranil, wenlafaksyna. Cierpie na depresje, fobie spoleczną , ciagle napięcie emocjonalne. Na ta chwile nawet z nadzieją juz u mnie slabo ale jeszcze jest...

przez -Paulina 16 paź 2015, 22:17
Niecierpliwy30, Moja lekarka powiedziała, że wielu pacjentów bardzo chwali sobie ten lek :) Także głowa do góry :)

przez Pasman 16 paź 2015, 23:34
Niecierpliwy30 napisał(a):A to leki ktore przerobilem w ostatnim czasie i nie zaskoczyly : escitalopram, citalopram, anafranil, wenlafaksyna.

Leki nie załatwiają wszystkiego. Zwykle trzeba jeszcze sporo aktywności fizycznej.

Sortuj wg