SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez elan 07 paź 2015, 15:37
Wysokie dawki sertry mają sens tylko gdy chce się podbić DA,200mg sertry hamuje zwrotny wychwyt 5HT w 85% -zaś 400 mg w 94% także w przypadku serotoniny skok jest niewielki.
elan

przez Dark Knight 07 paź 2015, 19:00
Przechodze tez wkrotce dla mnie tez najlepszy lek ;) bralem dlugoo zmienilem niepotrzebnie

przez nieidealna 07 paź 2015, 19:11
No cóż, obawiam się, że za dwa tygodnie będę musiała podbić dawkę. Zobaczymy co powie psychiatra.
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 07 paź 2015, 19:33
Ma ktos na zbyciu serte prosze o info

przez Olalala 09 paź 2015, 10:20
Nieidealna, a jaką masz teraz dawkę i jak się czujesz? U mnie lęki zmniejszyly się, ale nadal są. Ja biorę 50mg. Przy czym nie wiem czy teraz z nimi - lękami - nie walczyć i mobilizować się do zmiany siebie niż wchodzić na większe dawki leków i uzależniać się.

przez szaraczek 09 paź 2015, 22:00
Olalala, Sertralina nie uzależnia. Tak jak zresztą pozostałe leki z grupy SSRI i wenlafaksyna. Natomiast podczas odstawiania i po odstawieniu może rozwinąć się tzw. zespół odstawienny, który może być bardzo nieprzyjemny.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Ewgf 10 paź 2015, 17:57
szaraczek, tak az 400 i to bardzo wyrazna roznica byla jak wskoczylem na 300 a potem na 400 to juz totalny luz. Somatyka mi ustapila l, serce nie klekocze i ogolnie leki slabsze. To z tymi dawkami duzymi to takie glupie teorie bo kazdy reaguje inaczej, ma inny metabolizm i mase ciala. Ja waze 90kg to nie tyle co jakas 50kg kobitka wiec dawka sie rozchodzi na wieksza objetosc chociazby samej krwi. Pozatym nasi lekarze sa 100 lat za murzynami jedna lekarka mi chciala dac max 300 wenli. To ile czasu bym stracil na to? Zeby sie przekonac ze wenla mi nie pomoze. Ale ci lekarze nie rozumieja ze to moje zycie i to ja sie mecze. To ja biore leki i niechce mi sie juz sluchac tych konowalow.Bralem tez 450 wenli ale nie pomagalo mi to. Narazie serta daje rade najwyzej wroce do fluo. Mi zalezy na utrzymaniu prolaktyny w ryzach bo i tak juz mam ponad norme. Za to testosteron tez mam ponad norme . norma 200-800 a ja mam 824 ;) i zadnej impotencji jak to niektorzy symuluja
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Dark Knight 10 paź 2015, 21:38
Ewgf, a jak z aletytem i waga na takiej dawce w gore czy w dol ??

przez Ewgf 11 paź 2015, 08:41
Waga w dol. Apetyt przytlumiony i w zasadzie dopiero normalny bo wczesniej moglem jesc godzine i nie czulem sie najedzony. Dlatego u mnie np. Mianseryna to katastrofa musze brac leki ktore tlumia glod a nie go poglebiaja... Teraz umiem sie normalnie najesc i nie jestem wiecznie glodny. Aha i zadnych ubokow nie mam. Zadnych.
Turbolaxa 600mg

przez oliwia1234 11 paź 2015, 12:48
Mam pytanie odnośnie leku Setaloft...

Biorę Setaloft od 2 tygodni. W przeciwieństwie do większości osób, które dzielą się tutaj swoimi opiniami o setralinie, od początku brania tabletek poczułam poprawę. Praktycznie od pierwszego dnia skończył się codzienny płacz, po kilku dniach stosowania leku wreszcie wstałam z łóżka. Nadal bałam się wielu rzeczy, ale zazwyczaj był to strach do opanowania i do zniesienia. Niestety od piątku znowu czuję się bardzo źle, właściwie tak samo jak przed rozpoczęciem terapii w najgorszym okresie. Czy takie wahania nastroju są normalne? Czy powinnam zgłosić się teraz do lekarza czy odczekać miesiąc tak jak to było ustalone?

Wiem, że w leczeniu trzeba być cierpliwym. Gdyby nie dwa czynniki (poprawa na początku, a potem gwałtowny spadek nastroju - czyli chyba odwrotnie, niż to zazwyczaj bywa) czekałabym w spokoju na efekty po miesiącu, ale w takiej sytuacji nie wiem co robić. Czy ktoś czuł się podobnie?

Moja obecna dawka to 1 tabletka (50 mg) rano.

przez Kalebx3 11 paź 2015, 13:37
Czy takie wahania nastroju są normalne?

jak najbardziej .
Zresztą to kwestia osobnicza " w jaki sposób i jak szybko lek zadziała , jesli w ogóle zadziała pozytywnie ) .
U Ciebie nastapił dobry zwiastun , który prawdopodobnie jeszcze zaskoczy na dłużej i trwalej .
Pobierz jeszcze z 2 tygodnie 50 mg , a jak nic sie nie zmnieni na lepsze wskocz na 100mg ( nawet 2 x 50 mg dziennie ).
-tak ja to widzę .
Ostatnio edytowano 11 paź 2015, 13:40 przez Kalebx3, łącznie edytowano 1 raz
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Ewgf 11 paź 2015, 13:38
Wedlug mnie musisz zwiekszyc dawke i poczekac z 2-3 tygodnie. Ja na poczatku tez cos takiego mialem. Niby lepiej potem znowu gorzej. Potem sie ustabilizowalo.
Turbolaxa 600mg

przez dr. Psycho Trepens 11 paź 2015, 17:37
ja biorę 3 dzień dawkę 25mg razem z ESCI i już czuję ten lekki wkurw zbliżający się do mnie,
ehh ta Sertra - pobudza ale doprowadza do kurwicy, wyostrza nerwice lękową i obsesje u mnie.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez nieidealna 11 paź 2015, 23:44
Ja dostałam sertralinę jako "wspomagacz" przy wychodzeniu z zaburzeń odżywiana. Niby dawka 300mg, a ja od kilku dni znów czuje się i zachowuje jak przed podjęciem leczenia. Ta sytuacja mnie wykańcza i najchętniej bym sobie coś zrobiła, żeby poczuć ulgę, ale staram się nie poddawać tym natrętnym myślom.
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

Sortuj wg