SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Zupapomidorowa 15 wrz 2015, 12:59
Dominik_wot, nerwy miałam owszem większe, choć mniejsze niż przed zażywaniem antydepresantów. Nerwowość na początek powodowały zachwiania nastroju - kolejno dni zjazdów i normalności. Byłąm wyczerpana i marudna. Teraz jest o niebo lepiej, jestem w miarę stabilna. No i nic mnie nie boli a przez ostatnie pół roku miałam bóle ciała praktycznie codziennie.
Dawniej Luktar

przez Dominik_wot 15 wrz 2015, 13:04
aha dzięki :) @up sory coś się zablokowało :P i internet mi się wiesza ;)

przez Olalala 15 wrz 2015, 13:19
A ja mam lepsze dni to znowu gorsze, dziś mijają 2 tygodnie. Z tymże jestem na małej dawce, 25 mg i dzisiaj zacznę ją zwiększać (zmniejszylam ja na początkuze względu na skutki uboczne). Moze powinnam jją szybciej zacząć zwiększać-lekarz docelowo przepisal mi dawkę 50. Ja na paroksetynie nie mialam zadnych skutków ubocznych i lek działał na mnies super. Lekarz postanowił jednak dać asertin jako lek lagodniejszy. Zobaczymy.... skutki uboczne chwilowo się zmniejszyly, ale za to mam wrażenie,że ta dawka jeest dla mnie za slaba i objawy nerwicy wracają.

Ktoś pytał się o ból mięśni i spiecie w karku- u mnie się to pojawilo, ale nie wiem czy to skutek uboczny leku czy nerwica.

Zamierzam dać jeszcze szanse asertinowi, bo piszecie, że poprawa jestcczasami po 3 tygodniach, a nawet miesiącu.
Sertralina 50mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dominik_wot 15 wrz 2015, 14:03
hehehe szaraczek widzę że jesteś wielkim fanem serty to fajnie że tak na Ciebie działa pozytywnie ;)

Olalala a co takiego jest "lepszego" w sertralinie że zmieniasz z leku który dobrze działał ? daj znać jak Ci poszło po 3tyg 25 mg to trochę mało 50 mg wystarczy :D

przez Olalala 15 wrz 2015, 14:57
Ja miałam pauze w braniu leków- po 8 latach brania seroxatu. Pauza trwala jakies 7-8 miesiecy, bo wszystko wrocilo... zmienilam też lekarza i on widzę, że zawszezaczyna od slabszych lleków. Najpierw dal mi spamilan, który jest ponoć mega lagodny, ale to nie pomoglo
Teraz więc dostalam asertin - choć bylam pewna, że dostane seroxat. Jak zaczelam go brac to byłam wrecz wkurzona-te wszystkie skutki uboczne... seroxat na mnie dzialal jak tabletka szczescia-bralam i normalnie funkcjonowalam. Teraz widze, ze asertin tez cos juz dziala, nawet przy tak malej dawce, leki się zmniejszyly. Więcdam mu jeszcze sszansę, a jak nie to będę chciała wrócić do seroxatu. Nie wiem, moze lekarz zasugerowal sie tym, że na koniec bralam paro co drugi dzień pół tabletki i dobrze się czulam, wiec asertin jako lagodniejszy da radę.

przez Dominik_wot 15 wrz 2015, 15:10
asertin jest najdelikatniejszy ??? hmm ...
mi też to lekarz powtarzał że dla kobiet w ciąży itp. a ja miałem po nim korbe jak mało kto :P może to dlatego że wg. zaleceń lekarza zmieszałem go z amitryptylinum vp i niesłusznie ją o to oskarżam...

przepraszam cię sertalina ;) może dam nam jeszcze jedną szansę :D :shock:

przez Zupapomidorowa 15 wrz 2015, 15:25
setralinę mogą brać kobiety w ciąży? coś wiecie na ten temat? Lekarz nic na ten temat mi nie mówił ani nie dał do podpisania świstka który mowi ze mam swiadomosc zagrozen jakie niesie pranie prochow w ciazy - jak to bylo w przypadku Escitalopramu.
Dawniej Luktar

przez Olalala 15 wrz 2015, 15:33
Też slyszalam, że o ile seroxat nie może byc przyjmowany w ciazy to asertin niektore kobiety biora. Wiem też, ze dzieciom-ponizej 18-jest przepisywany.
Sertralina 50mg

przez szaraczek 15 wrz 2015, 16:09
Dominik_wot napisał(a):hehehe szaraczek widzę że jesteś wielkim fanem serty to fajnie że tak na Ciebie działa pozytywnie ;)

Olalala a co takiego jest "lepszego" w sertralinie że zmieniasz z leku który dobrze działał ? daj znać jak Ci poszło po 3tyg 25 mg to trochę mało 50 mg wystarczy :D

Dominik_wot, Jestem fanem sertraliny bo dzięki niej pozbyłem się lęków i fobii społecznej, które trapiły mnie już od dłuższego czasu. Co prawda kiedyś wenlafaksyna podziałała na mnie równie dobrze albo nawet jeszcze lepiej, ale podczas drugiej kuracji już w ogóle. A z moimi lękami nie mogły sobie poradzić ani paroksetyna, ani moklobemid ani Wellbutrin. Dopiero od kilku miesięcy mam spokój :smile:
Olalala napisał(a):A ja mam lepsze dni to znowu gorsze, dziś mijają 2 tygodnie. Z tymże jestem na małej dawce, 25 mg i dzisiaj zacznę ją zwiększać (zmniejszylam ja na początkuze względu na skutki uboczne). Moze powinnam jją szybciej zacząć zwiększać-lekarz docelowo przepisal mi dawkę 50. Ja na paroksetynie nie mialam zadnych skutków ubocznych i lek działał na mnies super. Lekarz postanowił jednak dać asertin jako lek lagodniejszy. Zobaczymy.... skutki uboczne chwilowo się zmniejszyly, ale za to mam wrażenie,że ta dawka jeest dla mnie za slaba i objawy nerwicy wracają.

Ktoś pytał się o ból mięśni i spiecie w karku- u mnie się to pojawilo, ale nie wiem czy to skutek uboczny leku czy nerwica.

Zamierzam dać jeszcze szanse asertinowi, bo piszecie, że poprawa jestcczasami po 3 tygodniach, a nawet miesiącu.

Olalala, Asertin łagodniejszy od paroksetyny? Łagodniejszy napewno jeśli chodzi o wychwyt zwrotny serotoniny (czyt. mniejszy), ale może się nie znam. W końcu nie jestem lekarzem. Moim zdaniem nie warto kierować się tym, że jeśli jakiś SSRI wychwytuje najmocniej serotoninę to będzie najlepszy na lęki i depresję bo to tak nie działa. U mnie ta teoretycznie silna paroksetyna pogorszyła tylko mój stan zdrowia, a ta niby słabsza sertralina postawiła mnie na nogi. Wiadomo, że na jedną osobę lepiej będzie działać paroksetyna niż sertralina a na inną odwrotnie. I dlatego nie można kierować się jedynie opiniami z forum. Nie ma innej rady jak dobrać najodpowiedniejszy dla siebie lek metodą prób i błędów :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Dominik_wot 15 wrz 2015, 16:59
szaraczek to bardzo dobrze tak trzymaj :D

-- 15 wrz 2015, 17:22 --

jesteś przykładem że leki jednak działają "dobrze" cieszę się i gratuluje Ci że trafiłeś na dobry lek dla Ciebie :yeah:

-- 15 wrz 2015, 17:26 --

ja sam nie wiem co mam już myśleć o sertralinie...

przez Olalala 15 wrz 2015, 17:49
Szaraczek, wydaje mi się, że trzeba oddzielić siłę leku od tego jak ktoś reaguje na lek. To, że nie zareagowales na paroksetyne nie oznacza, że to lek słabszy od sertraliny i na odwrót. Ja np. Nie wtobrazam sobie dawek paroksetyny rzędu 200-300mg tak jak niektórzy biorą sertraline. Ja bralam największą dawkę 75mg a i tak uwazam, że była za duża-wywolywala czasami zbytnia wesolosc i sztucznosc. Dawka 50mg tez tak momentami na mnie dzialala. Pamietajmy też, ze te leki nie leczą tylko tlumia objawy. Ja mam wrażenie, że na paro ja czasami mialam za duża dawke i to zaklocalo mi obraz rzeczywisty-wszystko było za fajne. Przy asertinie czuje się inaczej-nie mam już takiego dola, leki się zmniejszyly, ale nadal pewne rzeczy sa fajne, inne nie. Dzisiaj na terapii doszlam do wniosku, ze paro mi chyba za bardzo odbior rzeczywistości znieksztalcalo, a jak doszlo do odlozenia lekow i rzeczywistosc okazala się momemtami niefajna to nie umialam sobie poradzic.

-- 15 wrz 2015, 17:56 --

Tak w ogóle to czuję dzis zlosc na samą siebie i nie wiem jak mam zmienic swoj sposob myslenia i odbierania świata-nie chcę brać leków do końca zycia...mam wrazenie, że moja podswiadomosc mna rzadzi i nie mam na to wpływu. Nic tylko się palnac w głowę. Zamiast leku czuje zlosc i nie wiem co z nia zrobić. Jak przestawic swoj mozg? Czy jesteśmy skazani na prochy??
Sertralina 50mg

przez Dominik_wot 15 wrz 2015, 17:59
czas pokaże, pożyjom uwidim...

przez Olalala 15 wrz 2015, 18:08
Szaraczek, ale widzisz, podbudowalam się do asertinu:-) chyba jednak już coś dziala:-) bede z nim dalej walczyć, możete 50mg zaskoczy. Jak nie to zostaje paro-i tak lepsze od lęku.

przez Dominik_wot 15 wrz 2015, 18:20
a to nie jest tak że leki bierze się przez pewien czas "mózg się naprawia" i potem się schodzi i TA DAM ! :mrgreen: jest już dobrze na stałe ...

Sortuj wg