SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
201
60%

Nie
79
23%

Zaszkodziła
57
17%

Liczba głosów : 337

przez boogyman 08 wrz 2015, 13:34
Witajcie.
Nie wiem czy ktoś tak ma po SSRI (obecnie biorę Sertralinę), ale każdy z tych leków powoduje u mnie zwiększony łojotok, pocenie się i pojawiają się krosty/trądzik, który mnie paraliżuje - to mój największy kompleks. Po raz kolejny po tygodniu stosowania chyba zmuszony będę ostawić ten lek (wcześniej brałem inne SSRI). Mam pytanie czy ktoś z Was miał podobnie? Próbowałem już leków z różnych grup, nie mam pomysłu w co już uderzyć, nawet mój psychiatra już nie ma pomysłu, a lęki są silne.
Czy takie objawy jak łojotok, pocenie się przechodzą po kilku tygodniach jak lek się wkręci, czy towarzyszą cały czas?

przez szaraczek 08 wrz 2015, 15:17
boogyman, Nie jestem lekarzem, ale słyszałem, że SSRI nie powodują nasilenia się trądziku. Za to wzmożone pocenie się jak najbardziej, ale też nie u wszystkich. Loteria. W sumie w skutkach ubocznych sertraliny jest wymieniana możliwość wystąpienia wysypki, plam na skórze itp. ale jeśli piszesz, że już na innych SSRI miałeś trądzik to raczej nie jest on spowodowany przez sertralinę. Na lęki SSRI i SNRI to chyba najlepsze rozwiązanie więc chyba raczej nie ma co szukać pośród innych grup leków bo wiadomo, że TLPD to większe prawdopodobieństwo wystąpienia większej ilości skutków ubocznych przy podobnej skuteczności do leków SSRI, a neuroleptyki to już w ogóle. Benzodiazepiny, wiadomo - uzależniają. Najlepiej swoje wątpliwości omów z lekarzem.

-- 08 wrz 2015, 14:21 --

Ponoć w miarę upłuwu czasu leczenia skutki uboczne powinny zmniejszać swoją intensywność, mogą ustąpić w końcu całkowicie, ale mogą też utrzymywać się podczas całego leczenia. Nie ma idealnego leku. To chemia. Niestety - nawet leki przeciwdepresyjne SSRI/SNRI powodują występowanie skutków ubocznych. To jakie mogą wystąpić jest wyszczególnione w ulotce dołączonej do leku.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg
Pregabalina 150 mg

przez boogyman 08 wrz 2015, 17:19
Dziękuję szaraczek. Rozumiem to co napisałeś. Jednak u mnie kłopoty z cerą powodują jeszcze większe wycofanie, Jestem pewien że to od leków bo za każdym razem tak jest- zwiększony łojotok i rozmawiałem o tym z dermatologiem. Benzo też nie powodują u mnie jakiejś euforii przynajmniej xanax. Chyba będę zmuszony żyć bez leków i przełamywać lęki. Boję się, kurde boję się nawet o tym myśląc.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pablo5HT1 09 wrz 2015, 01:07
boogyman napisał(a):Witajcie.
Nie wiem czy ktoś tak ma po SSRI (obecnie biorę Sertralinę), ale każdy z tych leków powoduje u mnie zwiększony łojotok, pocenie się i pojawiają się krosty/trądzik, który mnie paraliżuje - to mój największy kompleks. Po raz kolejny po tygodniu stosowania chyba zmuszony będę ostawić ten lek (wcześniej brałem inne SSRI). Mam pytanie czy ktoś z Was miał podobnie? Próbowałem już leków z różnych grup, nie mam pomysłu w co już uderzyć, nawet mój psychiatra już nie ma pomysłu, a lęki są silne.
Czy takie objawy jak łojotok, pocenie się przechodzą po kilku tygodniach jak lek się wkręci, czy towarzyszą cały czas?

Człowieku przeciez to nie objaw psychiczny. Jak dla Ciebie takie coś jest powodem do dostawiania leków to ja dziękuje... pomyśl spokojnie....

przez Psychopharm 09 wrz 2015, 08:58
boogyman to ciekawe bo ja od czasów dojrzewania mam tłustą cerę i leki z grupy SSRI wyraźnie zmniejszają u mnie sebum. Jak wyżej, nie radziłbym przez to odstawiać leków, mimo, że wiem jakie to kłopotliwe - spróbuj zastosować jakieś kremy maskujące, ograniczające wydzielanie sebum. Czy sertralina to jedyny lek z grupy SSRI jaki próbowałeś? Leki dopaminowe (a sertralina po części taka jest) mogą zwiększać wydzielanie sebum u pewnych predysponowanych osób.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez boogyman 09 wrz 2015, 10:42
Próbowałem już wielu leków z SSR i SNRI (paroksetyna, wenla, esci) każdy z nich powoduje u mnie że bardziej się pocę a skóra na twarzy jest jakby taka tłusta itp. Wiem, że wydaje wam się to głupie, ale kto miał trądzik to powinien to zrozumieć. Jestem taki, że jak mi powyskakuje za dużo to potrafię zamknąć się w sobie i nigdzie się nie pokazywać. Co do innych objawów w początkowej fazie to mam teraz straszne lęki, budzę się w nocy i wszystko mnie przeraża. Nie wiem w którą stronę iść, myśl aby odstawić itp. W ostatnim roku często zmieniałem leki, szybko się poddawałem.
3 lata temu brałem paro a wcześnie wenlę - oba te leki zadziałały , ale jednocześnie brałem lek na łojotok i trądzik - bardzo silny IZOTEK. Niestety teraz jak tylko zaczynam go brać to mnie rozklada i tydzien z lozka nie wstaje (być może jestem na niego uczulony).
Nie wiem co się ze mną dzieję, Długo nie wytrzymam w takim stanie napięcia. Ciągłe lęki, ciągłe obawy co do kolejnego dnia, obawy o zdrowie. Nie wiem dlaczego taki jestem, ale przez trądzik wiele przeszedłem i teraz na samą myśl że może powrócić po prostu mnie paraliżuje. Wtedy nie wychodzę z domu. Na razie biorę Sertralinę w dawce 100mg. Zobaczę jak dalej.
Psychopharm a mógłbyś napisać coś więcej o tym złagodzeniu łojotoku. Gdzieś w internecie wyczytałem że właśnie pomaga. Na początku nie miałeś zwiększnej produkcji. Może być priv.

przez Psychopharm 09 wrz 2015, 10:48
Nie, od razu zmniejszoną produkcję sebum miałem - im silniejszy serotoninowo lek tym mocniej ograniczał sebum. Najlepsza paroksetyna, później sertralina. Pocę się bardziej na tych lekach, to fakt, skóra jest bardziej mokra od potu ale jednocześnie mniej tłusta.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez wisnia80 09 wrz 2015, 17:45
Czy dawka 25mg sertraliny może działać terapeutycznie?

przez Dominik_wot 09 wrz 2015, 19:51
wisnia80 napisał(a):Czy dawka 25mg sertraliny może działać terapeutycznie?

teoretycznie to 9,1mg może już wykazywać takie działanie :)

przez wisnia80 09 wrz 2015, 20:26
Dominik_wot napisał(a):
wisnia80 napisał(a):Czy dawka 25mg sertraliny może działać terapeutycznie?

teoretycznie to 9,1mg może już wykazywać takie działanie :)

Teoretycznie :-) W ulotce, i lekarza zdanie to min. 50mg. W sumie pytanie moje jest czym to jest uzasadnione że tyle być musi.

przez padaka 09 wrz 2015, 21:20
estem taki, że jak mi powyskakuje za dużo to potrafię zamknąć się w sobie i nigdzie się nie pokazywać.
A próbowałeś zmieniać dietę? Wypierdziel wszelkie słodycze, cukier, cipsy, fast foody, ogranicz ostre przyprawy oraz alkohol i papierosy. Też mam tłustą cerę od jakiegoś czasu, wręcz tłuszcz się leje po całym łbie i nie mam żadnych pryszczy i trądziku.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Psychopharm 10 wrz 2015, 14:55
Jeśli chodzi o dietę to jak możesz to polecam zrezygnować całkowicie z nabiału.

przez Olalala 10 wrz 2015, 20:09
Chciałam się tutaj doradzić, bo już nie wiem co robić.... drugi tydzień przyjmuję Asertin - narazie w dawce 25 mg. Po tym jak zaczęłam przyjmować lek momentami mam nieco wyższe ciśnienie, suchość w ustach, do tego przekrwione i szczypiące oczy oraz pulsujące bóle z tyłu głowy. Mój lekarz psychiatra to zbywa: wyższe ciśnienie jest chwilowe, a problem z oczami to na pewno nie po Asertinie.... tylko że ja po tym leku czuje mega wysuszenie, mam suche gardło jak wstaje - boli, suchość w ustach, muszę dużo pić. Do tego wydaje mi się, że mi szumi w uszach.... już nie wiem czy nie szukać innego psychiatry - ??? Widać, że ten lek chyba mi nie służy, a mimo to lekarz każe mi go brać.... (dodam, że przez wiele lat przyjmowałam seroxat i nie miałam po nim żadnych skutków ubocznych).

przez padaka 10 wrz 2015, 20:18
Bardzo częste działania niepożądane (występują u więcej niż 1 na 10 pacjentów):
Bezsenność, zawroty głowy, senność, bóle głowy, biegunka, nudności, suchość w jamie ustnej,
zaburzenia wytrysku, zmęczenie
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

Sortuj wg