SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez jedza94 25 sie 2015, 09:45
witam proszę o poradę nie wiem czy dobry dział otóż mam dzisiaj zabieg , nie skonstultowałam z lekarzem czy moge wziąć leki i tu moje pytanie czy coś się stanie jeśli biorę setolaft zawsze rano a dzis wezmę po południu ? nie powinno nic się dziać prawda? tylko wiecie troche schizuje, aaa i cloraxenu tez bym nie brała

przez Dominik_wot 25 sie 2015, 11:14
jedza94 napisał(a):witam proszę o poradę nie wiem czy dobry dział otóż mam dzisiaj zabieg , nie skonstultowałam z lekarzem czy moge wziąć leki i tu moje pytanie czy coś się stanie jeśli biorę setolaft zawsze rano a dzis wezmę po południu ? nie powinno nic się dziać prawda? tylko wiecie troche schizuje, aaa i cloraxenu tez bym nie brała

zależy jaki masz zabieg ???

ale i tak powinnaś powiedzieć o tym lekarzowi Koniecznie szczególnie jeżeli to będzie zabieg ze znieczuleniem powiedz o tym koniecznie anastezjologowi !!!

jak tabletki 1 dzień nie weźmiesz to się nic nie stanie ale może się stać jak podadzą Ci znieczulenie ...

-- 25 sie 2015, 11:24 --

szaraczek a jak się czuleś po WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa) co brałeś i ile ? , miałeś potem "brian zapy"...?

przez jedza94 25 sie 2015, 11:30
tak wiem powiem im powiem nie zapomnę. Jezu nie dam się uśpić chyba wolę na żywca .
Dzięki za odpowiedź barrdzo!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ariek 25 sie 2015, 18:46
Doradzcie mi proszę ,jutro mam wizyte u mojej lekarki aktualnie zazywam sertraline 50 mg ktora mam wrazenie przestala dzialac i tu nie wiem co mam robic poniewaz bralem juz wszystkie leki z tej grupy ssri a bardzo boje się wchodzić na inne leki typu neuroleptyki,czy jest moze jakas kombinacja lekow ktora moglaby mi pomoc nie wpywajac na serce(arytmia)leki ktore bralem to paroksetyna ktora nie dobrze wplywa na serce escitalopram ,fluosetyna,mozecie mi pomoc?

przez lunatic 25 sie 2015, 19:02
paroksetyna wpływała u Ciebie niekorzystnie na serce?
a ile bierzesz tą sertraline?

przez Dominik_wot 25 sie 2015, 19:55
a może ktoś porównać działanie sertralina do fluo...
różnice podobieństwa dawki okres "wkrecania" się leku uboki etc. ktoś kto brał oba albo uważa że się zna i wie a chciałby się wypowiedzieć ;)

przez szaraczek 25 sie 2015, 22:46
Dominik_wot, Tak jak pisałem. Podczas pierwszej kuracji wenlafaksyną dostałem tak jakby drugie życie. To znaczy kiedy lek się wkręcił (a trwało to baaaaardzo długo bo lek zaskoczył z dnia na dzień dopiero po jakichś 3 miesiącach chociaż może prędzej już działał, ale ja tej poprawy zupełnie nie zauważałem) to ustąpił lęk uogólniony który najbardziej mnie trapił, w ogóle ustąpiły wszelkie lęki i obawy, depresja i ogólnie pojęta nerwica. Wszystko wydawało mi się jakieś takie inne niż dotychczas. Tak jakby zmieniło się moje postrzeganie otaczającej rzeczywistości. Czułem błogi spokój. To nie była żadna mania ani chyba nawet nie hipomania ponieważ nie robiłem żadnych głupot. Co więcej - bardzo lubiłem siebie takiego a wcześniej miałem problem z samoakceptacją. Wenlafaksyna pokazała mi w jakim bagnie tkwiłem od lat. Niestety kiedy uznałem, że jestem już całkowicie zdrowym człowiekiem i nie potrzebuję już leków to postanowiłem odstawić wenlę z dnia na dzień dawkę 150 mg i to co wtedy przeżyłem nie życzę nikomu. Wpadłem w jakiś dziwny stan który był przeciwieństwem tego moje dobrego samopoczucia na wenli. Jakaś czarna dziura. Do tego ataki paniki których nie miałem nigdy wcześniej, brain zapy przez prawie 2 tygodnie przy każdym przekręceniu głowy (to takie jakby impulsy przechodzące przez mózg połączone z zawrotami głowy), objawy grypopodobne, dziwny stan pobudzenia połączony z dużą nerwowością itp.

-- 25 sie 2015, 21:53 --

Wenlafaksynę brałem pod nazwą Jarvis (teraz bodajże już tego generyku u nas nie ma) przez prawie pół roku. Później po odstawieniu po kilku miesiącach od odstawki wróciłem do wenli bo nie mogłem już znieść ciągłych lęków i depresji, ale niestety za drugim razem lek już nie zaskoczył. Niestety. Później była paroksetyna (totalna pomyłka), Wellbutrin (0 działania), moklobemid (0 działania) i teraz jest sertralina i w końcu lęków nie ma, depresji prawie też nie. Dobry lek :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Dominik_wot 26 sie 2015, 07:46
hej możecie mi powiedzieć na czym cały wic polega :P
bo po sertralinie budzi się we mnie wewnętrzny dyktator
tak jak w Gruby i Chudszy ;) taki Buddy Love :P

i uwaga On mi rozkazuję w mojej głowie : posprzątaj pokój , weź się do roboty co tak leżysz idź na miasto wyrwij laskę dawaj wstawać zrób coś ze swoim życiem ...

-- 26 sie 2015, 14:47 --

#edit nie to ze mam zwidy i "słyszę głosy ;)
tylko takie myśli mi się pojawiają jakby nie moje jakby chemiczne prosto z leku ...

-- 26 sie 2015, 15:18 --

tylko mnie to dziwi czy ... to są moje własne myśli ukryte i zgniecione przez depresję- lękową czy "lek" może powodować takie rzeczy ???

-- 26 sie 2015, 15:19 --

to by było fajne tylko jest zbyt "agresywne" ...

przez wisnia80 26 sie 2015, 15:26
Co dałoby zwiększenie dawki serty? Szybszą dawnregulacje recoptorów?

Nigdy nie brałem więcej niż 50mg. Moim głównym problemem są lęki.

przez renee.madison 26 sie 2015, 19:15
wisnia80 napisał(a):Co dałoby zwiększenie dawki serty? Szybszą dawnregulacje recoptorów?

Jakiego rodzaju lęki? Silne, słabe czy umiarkowane?
Dużo uboków przy 50 mg miałeś?

Na silne lęki/napady lękowe lub przy współistniejącej innej chorobie (np. OCD) dawka 50 mg jest zazwyczaj niewystarczająca.
Jeśli nie masz silnych skutków ubocznych przy przyjmowaniu 50mg, a lęki wciąż istnieją to normalnym jest zwiększenie dawki do 100mg (i tak dalej).
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez Dominik_wot 26 sie 2015, 19:25
renee.madison napisał(a):
wisnia80 napisał(a):Co dałoby zwiększenie dawki serty? Szybszą dawnregulacje recoptorów?

Dużo uboków przy 50 mg miałeś?

Na silne lęki/napady lękowe lub przy współistniejącej innej chorobie (np. OCD) dawka 50 mg jest zazwyczaj niewystarczająca.
Jeśli nie masz silnych skutków ubocznych przy przyjmowaniu 50mg, a lęki wciąż istnieją to normalnym jest zwiększenie dawki do 100mg (i tak dalej).

czyli przy 25-50mg działanie przeciw-depresyjne w ciągu 3-4 tyg a im wyższa dawka tym działanie bardziej przeciw-lękowe w ciągu kilku miesięcy ???

ktoś to potwierdził ... :szukam:

-- 26 sie 2015, 19:50 --

Ja mam :Zespół lęku uogólnionego gad i fobię społeczną ;
i jak mam tego GAD-a zniszczyć ;) wskoczyć na 100 mg ???

przez wisnia80 26 sie 2015, 22:48

Lęki irracjonalne :mrgreen: Chyba lęk domniemany się to nazywa.

przez renee.madison 27 sie 2015, 11:58
Dominik_wot napisał(a):

czyli przy 25-50mg działanie przeciw-depresyjne w ciągu 3-4 tyg a im wyższa dawka tym działanie bardziej przeciw-lękowe w ciągu kilku miesięcy ???

A jak długo jesteś na 50mg?
Z tego co się orientuję- 50-100mg przy depresji, dawki wyższe od 200 mg stosowane są w poważniejszych zaburzeniach lękowych, OCD, GAD, a badania pokazały, że dawki powyżej normy (ponad 200mg) zdecydowanie zmniejszyły symptomy u pacjentów nie reagujących na zalecane wcześniej dawki (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16426083 ).
Mój lekarz uważa, że przy dużych ubokach należy zostać przy niższych dawkach(bo wolniejszy metabolizm), brak uboków to wg niego szybki metabolizm i potrzeba wyższych dawek. No, ale na dwoje babka wróżyła. Mimo wszystko ja bym próbowała z 100mg.

wisnia80, ale silne, lekkie, umiarkowane? Utrudniają życie? Uniemożliwiają funkcjonowanie?
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez Dominik_wot 27 sie 2015, 12:08
Dominik_wot napisał(a):

A jak długo jesteś na 50mg?
Z tego co się orientuję- 50-100mg przy depresji, dawki wyższe od 200 mg stosowane są w poważniejszych zaburzeniach lękowych, OCD, GAD, a badania pokazały, że dawki powyżej normy (ponad 200mg) zdecydowanie zmniejszyły symptomy u pacjentów nie reagujących na zalecane wcześniej dawki (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16426083 ).
Mój lekarz uważa, że przy dużych ubokach należy zostać przy niższych dawkach(bo wolniejszy metabolizm), brak uboków to wg niego szybki metabolizm i potrzeba wyższych dawek. No, ale na dwoje babka wróżyła. Mimo wszystko ja bym próbowała z 100mg.

wisnia80, ale silne, lekkie, umiarkowane? Utrudniają życie? Uniemożliwiają funkcjonowanie?

ze 2tyg ale mam totalny "wkurw" i ataki paniki , to mi minie ?
ps. raczej mało kto bierze ssri na lekkie lęki nie utrudniające albo wręcz uniemożliwiające życie ;)

-- 28 sie 2015, 10:44 --

może kktoś porównać działanie serty do fluo ?

Sortuj wg