SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Lord Kapucyn 22 sie 2015, 20:32
Twoje pytanie jest tak samo mądre jak " udowodnij, że ziemia jest okrągła i się kręci a słońce to płonąca gwiazda i stoi w miejscu".

Cóż, mamy XXIw., a niektórzy wciąż wierzą, że... https://pl.wikipedia.org/wiki/Towarzystwo_Płaskiej_Ziemi

-- 22 sie 2015, o 20:33 --

wisnia80, Krótko mówiąc tak. Co do SNRI potem Ci odp.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez zima 22 sie 2015, 20:40
Dark Passenger, czemu w momencie wzięcia SSRI czuję się bardzo ospała? czy to dlatego ze trittico z dnia wczorajszego sie kumuluje?
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez niebieskatruskawka 22 sie 2015, 20:43
Dark Passenger Padłam i nie wstaję :mrgreen: :lol:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zzYxx 22 sie 2015, 21:00
Ktokolwiek tutaj męczy się z ekstremalną anhedonią i apatią? Przetrwać dzień to istna katorga w takim stanie.
The Walking Dead.

przez szaraczek 22 sie 2015, 21:37
Dominik_wot, Nie do końca się z Tobą zgodzę, że psychotropy o działaniu pobudzającym są pro-lękowe. Mogę zgodzić się z tym jedynie w odniesieniu do fluoksetyny która rzeczywiście nie jest wskazana przy lękach. Natomiast co do wenlafaksyny i sertraliny które mają działanie aktywizujące jest to nieprawdą, że są lekami pro-lękowymi. Obie te substancje wskazane są również w leczeniu jakichkolwiek odmian lęków. Od lęków panicznych do lęków uogólnionych. Lek może zarówno aktywizować jak i eliminować lęki. Jedno z drugim się nie wyklucza. Uwierz mi. Wiem jak kiedyś podziałała na mnie wenlafaksyna. To było fantastyczne uczucie przyjemnego nakręcenia wraz z wygaszeniem wszystkich lęków. Sertralina teraz również daje radę, ale jednak nie jest aż tak błogo jak kiedyś na wenli. Ale i tak super :smile: Wiadomo, że to zależy od danego organizmu jak dany lek zadziała. Przykro mi, że u Ciebie sertralina powoduje nerwowość. Ile czasu już ją zażywasz? U mnie pierwsze oznaki poprawy pojawiły się mniej więcej po 3 tygodniach od rozpoczęcia kuracji, ale dopiero po kilku miesiącach systematycznego brania leku i zwiększania dawki na dobre się rozkręcił. Ustąpiło większość natręctw, lęki, rozdrażnienie, wracają dawne zainteresowania. Naprawdę dobry lek. Natomiast tak często zachwalana paroksetyna kompletnie się u mnie nie sprawdziła - powodowała totalną zamułę i duże lęki.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Lord Kapucyn 22 sie 2015, 22:08
szaraczek, Owszem, zgodzę się, ale z pewnym ale... SSRI mimo, że generalnie są wskazane do leczenia fobii społecznej, zespołu lęku uogólnionego (GAD), zespołu lęku napadowego itp. paradoksalnie na początku leczenia mogą ten lęk nasilać (zwłaszcza paniczny). Wynika to z intensywnego, pośredniego pobudzania przezeń (a właściwie przez serotoninę pochodzącą z blokady wychwytu zwrotnego) receptorów 5-HT2 i 5-HT3. W szczególności tyczy się to fluoksetyny, którą uznano za najbardziej prolękową w początkowej fazie kuracji. Stąd często na wejściu na SSRI otrzymuje się jakieś benzo.

http://www.medscape.com/viewarticle/813489
http://www.netdoctor.co.uk/diseases/dep ... 000147.htm - trzeba zjechać do sekcji ssri and anxiety

Moderator/ R2 - D2

przez bmwfan 22 sie 2015, 22:35
Dominik_wot napisał(a):ja też wolę poczytać w interenie i na forum o danym leku zanim zacznę go stosować :) i to nic dziwnego ...

a serta spowodowała u mnie wzrost nerwowości i lęki których wcześniej N I E ! miałem i jest to wina leku bo psychotropy o profilu pobudzajacym mają działanie pro-lękowe i mogące powodować "wkurw" jak np. flo oczywiście nie u wszystkich ale może tak się zdarzyć ;)

no chyba że Ty lepiej wiesz jakie myśli miałem wcześniej a jakich N I E ! miałem :)
a te działania niepożądane nie są jedynymi ...
no chyba że ataki paniki pojawiły się przypadkowo podczas brania tego leku ;)
pozdrawiam :D

Z tym zdaniem, że psychotropy o profilu pobudzającym mają działanie prolękowe nie mogę się zgodzić, bo lek rispolept aktywizujący, wyrwał mnie z domu, gdzie w ogóle praktycznie nie wychodziłem na zewnątrz, tylko byłem przyklejony do komputera albo do łóżka i jednocześnie spowodował znaczne zmniejszenie lęku, nie miałem już problemu żeby odezwać się do kogoś obcego i o coś poprosić

przez artur1978 23 sie 2015, 00:38

przez Rocky2 23 sie 2015, 08:44
artur1978 napisał(a):ja bym sie czyms innym martwil...

http://www.wakehealth.edu/News-Releases ... _Model.htm

No grubo. :pirate:
Ktoś tu napisał, że Ssri są bardzo bezpieczne, dobre, hehe :P
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez wisnia80 23 sie 2015, 11:30
No to nie wiedzieliście że na tych lekach cholesterol poleci w górę? Zwłaszcza docent :-)

przez Rocky2 23 sie 2015, 11:42
wisnia80 napisał(a):No to nie wiedzieliście że na tych lekach cholesterol poleci w górę? Zwłaszcza docent :-)

Ja wiedziałem i to nie tylko o tym, te leki wcale nie są takie bezpieczne, ale z pewnością są lepsze od siedzenia w patologicznym stanie depresyjnym, lub co gorsza od niemożności dalszego życia, przez popełnienie samobójstwa przez chorą osobę.
Leki to leki, każda substancja chemiczna ma skutki uboczne, a już tym bardziej leki działające na OUN.
Tylko, że czasem trzeba wybrać żyć z jakimiś skutkami ubocznymi, lub nie żyć, bądz męczyć się latami z nadzieją na to że depresja kiedyś sama odpuści.
Ja przy każdym braniu ssri, umierałem dosłownie i w przenośni, na każdym miałem depresje x 2 przez minimum 1 miesiąc ich brania, nie dziwie się ludziom, że popełniają samobójstwo w pierwszych tygodniach stosowania tych leków.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez niebieskatruskawka 23 sie 2015, 12:56
Wszystkie leki nie są dobre ani bezpieczne ale SSRI są najbezpieczniejsze ze wszystkich psychotropów. Fakt cholesterol i trójglicerydy idą w górę, sama od miesiąca jestem na setynie na której będę do końca życia bo poziom trójglicerydów mam podniesiony trzykrotnie co też zawdzięczam to w dużej mierze mojej doktor rodzinnej, gdyby poza dietą podpowiedziała mi w mojej sytuacji suplementy diety tylko nie typowe "z reklam" a z wyższej półki za 60zł i wyżej może dałoby się tego uniknąć, mój brat cierpi na chorobę układową, jego leki też podnoszą poziom trójglicerydów i dostał właśnie suplementy za ok. 100 zł i wszystko ma w porządku.

przez szaraczek 23 sie 2015, 13:06
Dark Passenger, Tylko, że mnie chodziło już o właściwe działanie wenlafaksyny i sertraliny już po fazie "wkręcenia" się leków ;) To, że podczas ładowania się leków mogą wystąpić nasilone lęki to ja wiem. Sam przeżywałem piekło podczas pierwszych 3 tygodni wkręcania się sertraliny. Najważniejsze jednak, że sertralina działa u mnie i na fobię społeczną i na GAD. Uważam, że w tych dwóch jednostkach chorobowych nie ustępuje ona wiele działaniu wenlafaksyny.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Lord Kapucyn 23 sie 2015, 13:18
artur1978 napisał(a):ja bym sie czyms innym martwil...

http://www.wakehealth.edu/News-Releases ... _Model.htm

Jedno ale... badanie przeprowadzono na szympansach, w middle-age, płci żeńskiej. Dlaczego wybrano akurat 'dziewczynki'? Autorzy twierdzą, że dlatego bo miażdżyca jest główną przyczyną zgonów wśród kobiet w USA i depresja występuje dwukrotnie częściej u kobiet niż u mężczyzn. Hm...

Nieważne. Głos przeciwny- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3560505/

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg