SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Asentra (Asertin)

przez Lili-ana 22 paź 2009, 10:33
Myślę, że to wkur***nie po sertralinie bierze się właśnie stąd, że nie ma tego libido i chęci na seks, ten lek tłumi tą jakże ważną dla człowieka potrzebę. A kiedy nie może być ona zaspokojona, tym bardziej gdy jesteśmy w związku z partnerem, to przychodzi wkur***nie.
To taka moja teoria :smile:
Lili-ana

przez Anna R. 22 paź 2009, 10:50
Kasiu, a gdzie ja napisałam, ze Lerivon i Asentra to zła kombinacja? Lerivon ze względu na swój profil działania łączy się dobrze z praktycznie każdym lekiem, a wiec z sertraliną także. Miałam na myśli coś innego: po co brać jednocześnie lek hamujący seksualnie i pobudzający? Nie lepiej tylko pobudzający?

Pisałam już o tym wielokrotnie i Isj także. Sa dwa leki leczące zaburzenia seksualne: mianseryna i trazodon. Na nasze szczęście oba to antydepresanty. Trittico poprawia potencje u mężczyzn, a mianseryna jest lekiem uniwersalnym.

Liliana ma racje, brak seksu na człowieka, który prowadził dotąd regularne życie seksualne, ma zdecydowanie zły wpływ. Biorąc Asentre miałam dokładnie takie same odczucia i moja frustracja się pogłębiała.

Nie twierdze, ze Lerivon to cudowny lek, bo na pewno ma swoje minusy, ale zamiast się męczyć i dręczyć nie lepiej go wypróbować i samemu się przekonać?
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez elfrid 22 paź 2009, 11:00
Tylko jak po Lerivionie będziemy wyglądać jak nalany cielaczek, to ochota na sex na nic nam się zda, bo nikt nie będzie miał ochoty na sex z nami :twisted:
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lili-ana 22 paź 2009, 11:17
elfrid napisał(a):Tylko jak po Lerivionie będziemy wyglądać jak nalany cielaczek, to ochota na sex na nic nam się zda, bo nikt nie będzie miał ochoty na sex z nami :twisted:

dokładnie :lol:
Lili-ana

przez Anna R. 22 paź 2009, 11:24
Elfrid, nie generalizuj i nie strasz innych tylko i wyłącznie na podstawie własnych negatywnych doświadczeń. Reakcje na każdy lek są bowiem indywidualne.

To, jaka będzie nasza waga, zależy tylko od nas. Czy ja wyglądam na grubasa? 49 kg przy 155 cm wzrostu to wobec ciebie otyłość? Pochwalasz anoreksje?

Brałam 90 mg Lerivonu i chudłam, bo zamiast obżerać, się jadłam z umiarem i uprawiałam sport.

Ile razy można powtarzać to samo, abyś wreszcie zrozumiał ???
TYJE SIE W WYNIKU JEDZENIA A NIE BRANIA ANTYDEPRESANTÓW.

Ostatnio byłam na urlopie we Włoszech. Codziennie knajpy-pizza, spaghetti itp-oraz alkohol, do tego brak ruchu, no i niestety waga się zwiększyła. Ale tylko ja i ten tryb życia były za to odpowiedzialne. Wiec wróciłam do mojej diety oraz rowerka stacjonarnego i w czasie dwóch tygodni schudłam 2,5 kg. Mam zamiar znowu zejść do moich 45 kg i Lerivon na pewno mi w tym nie przeszkodzi.
Herbert Grönemeyer

przez Lili-ana 22 paź 2009, 11:30
tak pewnie jest, że po tym leku jest duży apetyt ale to od nas zależy, czy ten apetyt będziemy umieli poskromić. Myślę, że ja bym dała radę, bo nie mam skłonności do tycia :smile:

Jeszcze pytanie: jak namówić lekarza na dany lek? Powiedzieć wprost czy mówić tak, żeby się domyślił? Dodam że chodzę państwowo do psychiatry.
Lili-ana

przez Anna R. 22 paź 2009, 11:37
Nie mam zwiększonego apetytu na Lerivonie, jest normalny jak zawsze. Napady wilczego głodu miałam na mirtazapinie i fluoksetynie, natomiast klomipramina wywoływała ochotę na słodycze. Poniewaz jednak to ja kieruje moim życiem, a nie leki, nie zamieniłam się w nalanego cielaczka.

[Dodane po edycji:]

Hmm, może powiedz,ze masz problemy z seksem i zapytaj, jaki według niego lek poprawiłby jakość tej sfery życia.
Herbert Grönemeyer

przez basior 22 paź 2009, 11:46
to jest topik o sertralinie a nie mianserynie!!!
basior

przez Anna R. 22 paź 2009, 11:52
Zasadniczo racja, ale pytanie było następujące: co zrobić jeśli Asentra pogorszyła nasze życie seksualne? Jedną z możliwości była zmiana leku na inny. Nie zawsze w dyskusji da się bezwzględnie ograniczyć do tematu głównego.
Herbert Grönemeyer

przez basior 22 paź 2009, 11:55
ciągle tylko mówicie o seksie,znajdzie sobie jakies ambitniejsze hobby,w końcu jesteście ludźmi a nie zwierzętami...

zresztą tak na marginesie trudno jest pogodzic seks z "wychodzeniem z depresji" w której potrzebujemy dużej dawki energii gdy tymczasem seks podobnie jak alkohol spowalnia układ nerwowy(konkretnie doznania płynące z orgazmu)...oraz zmniejsza na ok.2 tyg .poziom dopaminy w mózgu zas zwieksza poziom prolaktyny(źródła naukowe)...tak wiec jak to w życiu bywa coś za coś...
Ostatnio edytowano 22 paź 2009, 11:59 przez basior, łącznie edytowano 1 raz
basior

przez Anna R. 22 paź 2009, 11:59
Basior, to temat o sertralinie. Robisz off-topa :P
Herbert Grönemeyer

przez Lili-ana 22 paź 2009, 12:00
Może dla Ciebie basior ta sfera jest bez znaczenia bo nie masz partnera ale ja żyję w zwiazku małżeńskim i seks jest dla mnie i mojego męża ważny. Oczywiście że mam inne hobby i to niejedno ale człowiek to istota seksualna i nie można udawać ze tak nie jest.
Nawet jeśli nie jest się z nikim w związku to normalny człowiek interesuje się tematem seksu, ma sny erotyczne, uprawia masturbację...
Lili-ana

przez basior 22 paź 2009, 12:00
ciągle tylko mówicie o seksie,znajdzie sobie jakies ambitniejsze hobby,w końcu jesteście ludźmi a nie zwierzętami...

zresztą tak na marginesie trudno jest pogodzic seks z "wychodzeniem z depresji" w której potrzebujemy dużej dawki energii gdy tymczasem seks podobnie jak alkohol spowalnia układ nerwowy(konkretnie doznania płynące z orgazmu)...oraz zmniejsza na ok.2 tyg .poziom dopaminy w mózgu zas zwieksza poziom prolaktyny(źródła naukowe)...tak wiec jak to w życiu bywa coś za coś...
basior

przez Lili-ana 22 paź 2009, 12:03
basior napisał(a):zresztą tak na marginesie trudno jest pogodzic seks z "wychodzeniem z depresji" w której potrzebujemy dużej dawki energii gdy tymczasem seks podobnie jak alkohol spowalnia układ nerwowy(konkretnie doznania płynące z orgazmu)...oraz zmniejsza na ok.2 tyg .poziom dopaminy w mózgu zas zwieksza poziom prolaktyny(źródła naukowe)...tak wiec jak to w życiu bywa coś za coś...

u mnie akurat było odwrotnie, seks dodawał mi energii i poprawiał nastrój. Sertralina mi to zabiera, przez to nastrój też mi się pogorszył więc Twoja teoria się u mnie nie potwierdza.
Lili-ana

Sortuj wg