SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Lord Kapucyn 18 sie 2015, 20:10
Poprawka- 6 lat studiów+ 13 miesięcy stażu+ 5 lat specjalizacji z psychiatrii+ lata praktyki klinicznej, a i tak wielu z nich to kretyni.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Dominik_wot 18 sie 2015, 20:11
Ewgf napisał(a):Dominik_wot, ale sie usmialem, lekarze to studiuja 6 lat. Ja poszedlem do psychiatry to ta nie wiedziala co to jest mao-b. Kolezanka ma racje wiekszosc umie tylko leki przepisywac. Depresja to nie jest tylko chemia mozgu.
Kolezanko goraco apeluje do ciebie by sie zastanowic nad psychoterapia bo 16 lat to zly wiek by od razu walic sie na psychotropy. Uwierz mi. Psychoterapia jest lepsza ale trwa dlugo. Widze u ciebie brak zdecydowania, latwiej ci trwac w tym bo zawsze jest wymowka"a bo mam depresje". Ogarnij sie i nie uzalaj nad soba. Nikt za ciebie szczesliwy nie bedzie.

Tak ! psychoterapia to też dobry pomysł :)

przez zima 18 sie 2015, 20:34
Dark Passenger, to prawda. wiekszosc to kretyni.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zupapomidorowa 19 sie 2015, 09:45
Kochani, proszę o pomoc.

Nie mam w tym stanie siły przeszukiwać całego wątku. Od miesiąca biorę Setaloft 100 mg. Mam depresję lękową. No i powiem szczerze, że szału póki co nie ma. Są lepsze dni, już co prawda nie ma myśli samobójczych ale zastanawiam się czy te leki w końcu rozkręcą się tak, że będę miała więcej siły. Bo póki co to zwykłe umycie się czy zmycie garów to ciężka charówa. I czy można łączyć Setaloft z Lamotrixem? Powiem szczerze, że podkradłam Lamotrix chłopakowi i pierwszy raz od dłuższego czasu przestało mnie boleć całe ciało i miałam bardzo dużo energii.
Dawniej Luktar

przez Dominik_wot 19 sie 2015, 09:53
a mnie energia rozsadza po sertralinie i to już po tygodniu stosowania ...

i się zastanawiam co mogę dodać do serty właśnie na uspokojenie i przeciwlękowy lek dodatkowo ?

lekarz zalecił mi esci ale czy ja wiem czy to dobry pomysł 2 ssri ... ?

-- 19 sie 2015, 15:53 --

zs się boję ... ;)

przez Ewgf 19 sie 2015, 19:47
Ja bym nie mogl spac po 2 ssri naraz. Przeciwlekowy polecam alprox hehehehe. Ale ja w ogole ze snem miewam ciezko.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Dark Knight 19 sie 2015, 20:06
Czy mozna dodac teoretycznie nie mozna ale praktycznie jak najbardziej tylko ostroznie czasami przegladam inne fora to ludzie biora takie miksy ze 2 ssri to pikus

przez niebieskatruskawka 19 sie 2015, 20:25
Ja zażywam Asertin w dawce 150mg a jako doraźny mam przepisaną Hydroksyzynę i działa super. Brałam Afobam i na mnie dziwnie zadziałał bo już po 1/4 tabletki wzięte 3 razy wywołało u mnie niesamowity atak paniki w którym miałam wrażenie, że umieram, miałam zwidy i uderzenia ciepła i zimna na zmianę ;/ Biegałam po domu i krzyczałam do rodziców, że umieram i muszą wzywać pogotowie. Drugim lekiem był Trittico i po nim miałam myśli samobójcze. Dopiero hydro spełniła swoją rolę :-)
Wygranym jest ten kto pokonał samego siebie. :105:

przez Dark Knight 19 sie 2015, 21:11
Hydro slabe ale jak widac dla.kazdego cos innego

przez dzejdzej 20 sie 2015, 00:45
Witajcie

To mój pierwszy post. I piszę go akurat tutaj z racji, iż od miesiąca zażywam Sertagen. Nie przeszedłem całego wątku dlatego proszę o wyrozumiałość, jeżeli chodzi moje pytanie.

Miesiąc temu w wyniku depresji otrzymałem Sertagen 50mg raz dziennie, oraz na noc 1/3 z 50 mg Trittico. Pewnie to placebo, aczkolwiek różnice poczułem już po 4 dniach zażywania leków. Zmianę na "lepiej". Niemniej jednak w zeszłym tygodniu (3 tydzień brania leków) pojawiły się u mnie dziwne stany. Mam tu na myśli dziwny ucisk żołądka, połączony z ochotą na wymioty i lekkim kręceniem się w głowie.

Ten ucisk przypomina trochę stan jakbym był zagazowany (nie jest to ból, ale "mulenie", połączone z ściskiem. Raz chciało mi się wymiotować, ale objawy ustąpiły po 20-30 min. Towarzyszą temu mikro zawroty głowy. Ogólnie jest to do zniesienia, ale jednak odczuwam dyskomfort. Takich sytuacji miałem 4 razy. Zazwyczaj butelka Coli pomaga.

Wczoraj byłem u mojego lekarza i powiedział, że to nie możliwe aby były to efekty uboczne, gdyż powinienem mieć je na początku, a nie po ponad 3 tygodniach przyjmowania leków.

Czy ktoś z Was miał podobne objawy podczas zażywania leków. Lekko panikuje, że oprócz depresji pojawiły mi się jakieś inne choroby związane np z przewodem pokarmowym. Wiecie, obawy w stylu "boli mnie głowa więc wygooglam sobie czy nie mam raka". Będę wdzięczny za jakąś odpowiedź.

przez Psychoanalepsja_SS 20 sie 2015, 02:00
Od 3 dni zażywam sertę, 50mg. Czuję się trochę fizycznie pobudzony i mam dobry, śmieszkowy nastrój z trudnym czasem do opanowania rechotem.
Co mnie jednak wkurza, to mrowienie w kończynach, uczucie motylków i potrzeba ruszania się. W dzień to nie przeszkadza, ale gdy chcę zasnąć, a moje nogi są niespokojne i latają... W dodatku te motylki. Taka dziwna "lekkość" szczególnie objawiająca się w ... penisie. Tak mnie to irytuje, że muszę zaciskać nogi, co rzecz jasna przełożyło się na kiepskie zasypianie.
Miał ktoś takie niespokojne nogi na sercie?

I jeszcze mi w uszach szumi/piszczy mocniej.

przez ariek 20 sie 2015, 08:13
IWitam Was zawsze zazywalam male dawki leków z grupy ssri
a teraz czuje jakby już na mnie przestaly działać i tu nagle lekarka przepisala mi sulpiryd 25 mg i nie wiem co mam robic czy wchodzic na neuroleptyki przeraża mnie i te różne stany neuroloptyczne :(

przez alteczka 20 sie 2015, 09:13
Cześć wszystkim.

Biorę od półtora tygodnia Asentrę w dawce 50 mg. Pierwsze 2 dni były dziwne- miałam zawroty głowy, uczucie odrealnienia i byłam płaczliwa. Teraz to minęło, zostało niestety rozwolnienie i przeokrutnie ziewam. Budzę się rano wyspana, a po 4 godzinach i tach marzę tylko o tym by iść znowu spać. Poza tym nic złego sie nie dzieje, libido trochę mniejsze, ale jeszcze w normie.
Nie wiem czy na razie pomaga. Mam wrażenie, że jestem bardziej spokojna, tak jakby wszystkie emocje i lęki były wytłumione. Pojawiają się, ale są jakby słabsze. Nie wiem czy to działanie leku czy efekt tego, że się nastawiłam. W każdym razie luby uważa że jest ze mną z dnia na dzień lepiej.
Zobaczymy co będzie.

przez wisnia80 20 sie 2015, 10:23
Ja zacząłem brać 3 raz już sertrę. Na razie w nocy nie mogę spać, a rano jestem kapeć. Wcześniej lek był b.dobrze tolerowany. Mam nadzieję że to minie.

Sortuj wg