SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Dominik_wot 14 sie 2015, 15:57
a co można dodać do sertraline na ten "wkurw" ?

przez Rocky2 14 sie 2015, 16:04
Dominik_wot napisał(a):a co można dodać do sertraline na ten "wkurw" ?

Poczekać ten wkurw mija, będziesz dokładał kolejny lek by przykryć skutki uboczne 1 leku, ten 2 też będzie miał swoje skutki uboczne,
sertralina pobudza i daje tego wkurwa tylko jakiś czas, to mija, z czasem robi się zamuła jak na każdym ssri i tak się dziwie, że dawka 25 mg, może cie pobudzić, ja brałem dużo większe i nic mi nie było.

-- 14 sie 2015, 16:04 --

Doraznie benzo dołożyć i tyle.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Dominik_wot 14 sie 2015, 17:10
Rocky2no a co w tym dziwnego ? wiele osób tutaj bierze 2 nawet 3 leki drugi jakby osłaniajaco ;)
zresztą najpierw poddałeś ten plan w wątpliwość a potem poddaleś rozwiązanie :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rocky2 14 sie 2015, 17:17
Dominik_wot napisał(a):Rocky2no a co w tym dziwnego ? wiele osób tutaj bierze 2 nawet 3 leki drugi jakby osłaniajaco ;)
zresztą najpierw poddałeś ten plan w wątpliwość a potem poddaleś rozwiązanie :P

Napisałem o benzo żeby dołożyć na kilka tygodni by znieść lęk i agresje czy tam wkurw.
Zasada jest prosta, najpierw bierze się 1 antydepresant, przez odpowiedni długi czas i potem się ocenia czy coś trzeba zmienić, zwiększyć, dodać, odjąć, jeżeli nie ma poprawy to się zwiększa dawkę i znowu czeka, jeżeli nadal nie ma poprawy, to się zmienia lek, nie ma sensu łączyć 2 ssri, bo to nie ma żadnego sensu, można połączyć np: 2 leki, ale o różnych mechanizmach działania a nie 2 leki działające na serotonie, to że ktoś bierze 3 antydepresanty na raz, nie oznacza, że jest to mądre, ale to lekarz decyduje.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez qwerty1234 14 sie 2015, 18:53
Brał ktoś z was zoloft? Mieliście po nim skutki uboczne jak PSSD? Ile trwają?

przez Rocky2 14 sie 2015, 19:02
qwerty1234 napisał(a):Brał ktoś z was zoloft? Mieliście po nim skutki uboczne jak PSSD? Ile trwają?

Zaburzenia seksualne, będą trwały póki będziesz brał leki.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez qwerty1234 14 sie 2015, 20:18
Rocky2 napisał(a):
qwerty1234 napisał(a):Brał ktoś z was zoloft? Mieliście po nim skutki uboczne jak PSSD? Ile trwają?

No ja nie biorę już 10 miesięcy i nie wiem czy to od depresji czy od tego bo czytałem, że to może trwać kilka lat.

przez Rocky2 14 sie 2015, 20:23
qwerty1234 napisał(a):
Rocky2 napisał(a):

No ja nie biorę już 10 miesięcy i nie wiem czy to od depresji czy od tego bo czytałem, że to może trwać kilka lat.

No ja też nie wiem, a masz jakieś objawy depresji, prócz spadku libido?
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez qwerty1234 14 sie 2015, 21:27
rocky2 napisał(a):No ja też nie wiem, a masz jakieś objawy depresji, prócz spadku libido?

Tak. Jestem ciągle zmęczony i przygnębiony, nic mi się nie chce. Nie śpię w nocy pomimo tego, że wcześnie wstaję i mam męczący dzień. I ciągle myślę o PSSD.

przez Rocky2 14 sie 2015, 21:43
qwerty1234 napisał(a):
rocky2 napisał(a):No ja też nie wiem, a masz jakieś objawy depresji, prócz spadku libido?

Tak. Jestem ciągle zmęczony i przygnębiony, nic mi się nie chce. Nie śpię w nocy pomimo tego, że wcześnie wstaję i mam męczący dzień. I ciągle myślę o PSSD.

To mogą być objawy depresji a równie dobrze, może być to spowodowane przez lek ssri, ja też tak miałem kiedyś po mimo odstawienia ssri, przez długi czas nie mogłem dojść do siebie, te leki blokują transmisje dopaminergiczna i czasem nawet mimo odstawki ciężko dojść do siebie a jak brałeś lek to też tak miałeś, że nic ci się nie chciało?
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez qwerty1234 14 sie 2015, 22:26
Rocky2 napisał(a):
qwerty1234 napisał(a):

To mogą być objawy depresji a równie dobrze, może być to spowodowane przez lek ssri, ja też tak miałem kiedyś po mimo odstawienia ssri, przez długi czas nie mogłem dojść do siebie, te leki blokują transmisje dopaminergiczna i czasem nawet mimo odstawki ciężko dojść do siebie a jak brałeś lek to też tak miałeś, że nic ci się nie chciało?

Jak dobrze pamiętam to było tak samo. Nie wydaję mi się, żeby lek wpływał na mnie korzystnie. Najgorsze jest to, że jestem w wieku dojrzewania i nie wiem czy nie mógł mi zahamować rozwój płciowy.

przez Dominik_wot 15 sie 2015, 06:52
qwerty1234 10 miesięcy i nic ¿?¿ :( nawet Ci nie drygną troszkę kompletna rozklapiocha :? to możesz niestety mieć już pssd i powinieneś iść z tym do lekarza to da się i trzeba leczyć http://www.nerwica.com/zespo-pssd-dysfunkcje-seksualne-spowodowane-za-ywaniem-ssri-t38047-644.html tu masz cały wątek na ten temat :szukam: i powodzenia :)
a ile ty masz lat ? szkoda by było więc najlepiej jest brać coś z dopamina :)

-- 15 sie 2015, 07:03 --

:pirate:

-- 15 sie 2015, 07:06 --

-- 15 sie 2015, 09:11 --

a czym się różni w działaniu sertraline od fluoksentyna ?

przez qwerty1234 15 sie 2015, 13:30
Dominik_wot napisał(a):qwerty1234 10 miesięcy i nic ¿?¿ :( nawet Ci nie drygną troszkę kompletna rozklapiocha :? to możesz niestety mieć już pssd i powinieneś iść z tym do lekarza to da się i trzeba leczyć http://www.nerwica.com/zespo-pssd-dysfunkcje-seksualne-spowodowane-za-ywaniem-ssri-t38047-644.html tu masz cały wątek na ten temat :szukam: i powodzenia :)
a ile ty masz lat ? szkoda by było więc najlepiej jest brać coś z dopamina :)

-- 15 sie 2015, 07:03 --

-- 15 sie 2015, 07:06 --

-- 15 sie 2015, 09:11 --

a czym się różni w działaniu sertraline od fluoksentyna ?

Nie aż tak źle nie jest. Tylko mam osłabione libido i rano chyba też trochę gorzej. 16

przez Dominik_wot 15 sie 2015, 15:38
qwerty1234 no to może nie jest z tobą aż tak źle :)
może to tylko kwestia czasu - ale ja się nie znam najlepiej idź do lekarza i mu powiedz co i jak czasem przypisuje się wtedy leki pobudzające wydzielanie dopaminy i to wtedy pomaga a może wystarczy poczekać ...

jesteś b. młody i nie wiem dlaczego już dali Ci ssri i czy inne leki na dopamine Ci nie zaszkodzą ale pewnie są jakieś powody dla których przepisano Ci ssri

... może niech ktoś mądrzejszy się wypowie a najlepiej zapytaj psychiatre u którego się leczyłeś skoro brak poprawy i libido spadło to dlaczego przerwał leczenie ?

ale ja to tam mam pssdfobie więc nie wiem :P ;)

Sortuj wg