SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Dominik_wot 13 sie 2015, 08:37
no dziwne właśnie co nie ?

dlatego się zastanawiam czy po prostu sertralina tak na mnie nie działa a nie że to są skutki uboczne które miną

bo może ta dopamina mnie aż tak pobudza bo mam jej i tak za dużo a to działanie dodatkowo mnie pobudza

i po sertraline mam taki humor że o wszystkich myślę źle że każdy to chu* i kurw* - taki wewnetrzny "zły człowiek" się we mnie budzi :(

a libido wywalone w kosmos mam ochotę na każdą dziewczynę ale bez zobowiązań

to może stąd to moje pssdfobie ???

-- 13 sie 2015, 11:00 --

ale za to po sertraline przestałem się pocić całkowicie to duży komfort szczególnie teraz w lecie :)

przez dr. Psycho Trepens 13 sie 2015, 12:08
@Dominik_wot

po sertralinie to klasyk, częściowo to ustąpi, ale ta nakrętka - niepokój ogólny, agresor i ogólny "wkurw" to pozostanie bo
tym właśnie sie ten lek charakteryzuje, u mnie nawet w dawkach 25-50mg nie dawał spokoju, bywały dni spokojniejsze,
ale generalnie sertra to jest spiętrzacz lęków, dobry antydepresant, ale kiepski antylękowiec - piszę to na podstawie
własnego doswiadczenia jak i doswiadczenia innych znajomych z tego forum, z ktorymi w tym temacie przerobilismy
setki postów.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez tizziano 13 sie 2015, 12:27
To co bierzesz oprócz serty na lęki?? lęk uogólniony i paniczny?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elan 13 sie 2015, 12:58
Dołozyłem do 200 mg sertry 10mg selegiliny,czuc lekkie działanie prodopaminergiczne.Odradzam stosowania takich miksów.
elan

przez Dominik_wot 13 sie 2015, 13:26
dr. Psycho Trepens napisał(a):@Dominik_wot

po sertralinie to klasyk, częściowo to ustąpi, ale ta nakrętka - niepokój ogólny, agresor i ogólny "wkurw" to pozostanie bo
tym właśnie sie ten lek charakteryzuje, u mnie nawet w dawkach 25-50mg nie dawał spokoju, bywały dni spokojniejsze,
ale generalnie sertra to jest spiętrzacz lęków, dobry antydepresant, ale kiepski antylękowiec - piszę to na podstawie
własnego doswiadczenia jak i doswiadczenia innych znajomych z tego forum, z ktorymi w tym temacie przerobilismy
setki postów.

no i dziękuje ci BARDZO :) tak mi się własnie wydawało ze jak jest działanie pobudzające to i lękowe i nerwowe

-- 13 sie 2015, 13:30 --

tizziano napisał(a):To co bierzesz oprócz serty na lęki?? lęk uogólniony i paniczny?

dlatego dodatkowo miałem Amitriptylinum VP ale tego nie brałem bo spałem po tym na siedząco i bałem się uboków a potem dostałem Alprox (Alprozam) ale mnie muli po nim i boli brzuch :?

-- 13 sie 2015, 13:51 --

tizziano napisał(a):A czy macie problemy z napięciowymi bólami głowy przy depresji??? zastanawiam się bo pisza że ciężko się wlaczy z tym bólem, no ale niby ból ten jest następstwem (maską) depresji, więc skoro depresja ma minąc to bóle też??

te leki tez pomagają na napięciowy ból głowy

-- 13 sie 2015, 13:58 --

chyba ;) jest jeszcze Bellergot :)

przez wisnia80 14 sie 2015, 09:31

setki postów.

To jakie SSRI polecałbyś na lęki?

przez Dominik_wot 14 sie 2015, 09:38
wisnia80 napisał(a):

setki postów.

To jakie SSRI polecałbyś na lęki?

na lęki paroksetyna i escitalopram :)

-- 14 sie 2015, 10:26 --

A czym się różni w działaniu fluoksentyna od Sertraliny?

przez elan 14 sie 2015, 10:30
Dzis wziąłem na próbe 400 mg sertry plus 10 mg selegiliny,nie odczuwam żadnych działań nieporządanych.
elan

przez Dominik_wot 14 sie 2015, 11:17
a po co są wyższe dawki sertraliny na lęki czy depresję podaje się więcej mg sertraliny i czy wtedy uaktywnia się działanie dopaminy i co ono daje przy i tak max podniesionej serotoniny?

przez dr. Psycho Trepens 14 sie 2015, 12:25
Dominik_wot napisał(a):a po co są wyższe dawki sertraliny na lęki czy depresję podaje się więcej mg sertraliny i czy wtedy uaktywnia się działanie dopaminy i co ono daje przy i tak max podniesionej serotoniny?

niby tak, ale praktyka pokazuje, że nie teoria się tutaj nie sprawdza, niektórych wyższe dawki tylko bardziej zamulały, nielicznych pobudzały - ale też tylko na początku.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez elan 14 sie 2015, 12:27
W wyzszych dawkach ujawnia sie subtelne działanie dopaminergiczne sertraliny,jest ono niestety tylko symboliczne.
elan

przez dr. Psycho Trepens 14 sie 2015, 14:49
elan napisał(a):W wyzszych dawkach ujawnia sie subtelne działanie dopaminergiczne sertraliny,jest ono niestety tylko symboliczne.

Też bym tak to ujął, sporą dawkę bierzesz, ja brałem max 250mg, ale już od 150-200mg nie było różnicy, na wyższych dawkach
jedynie skutki uboczne dłużej męczyły.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez elan 14 sie 2015, 15:12
Dzieki selegilinie jakos funkcjonuje,sertralina strasznie obniza transmisje dopaminergiczną jak wszystkie SSRI.
elan

przez dr. Psycho Trepens 14 sie 2015, 15:20
elan napisał(a):Dzieki selegilinie jakos funkcjonuje,sertralina strasznie obniza transmisje dopaminergiczną jak wszystkie SSRI.

no właśnie mniej strasznie, w twojej dawce owszem, ale w dawkach 5-150mg w porównaniu do innych SSRI to jest i tak dobrze,
weź pod uwagę np. ultra-selektywny ESCI/CITA albo Paroksetynę - to jest dopiero serotoninowa rozpier*olka ;)
w twojej dawce 300mg - to tutaj serotonina rzeczywiście całkowicie przejmuje stery a działanie na dopaminę jest tak jak pisałeś "umowne".
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Sortuj wg