SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez elan 08 sie 2015, 12:21
Dzis mija 20 dzień na sercie 200mg ,zadnych zmian na lepsze,czy jest szansa ze lek załapie?
elan

przez kalikali1 08 sie 2015, 18:43
3 tyg to jeszcze bardzo mało,czekaj 8-12 tyg i wtedy ocenisz czy działa.

przez Mooon 08 sie 2015, 18:49
Dokladnie 20 dni to strasznie malo i odrazu takie wysokie dawki troche dziwne to leczenie no chyba ze wczesniej bylas na wysokiej dawce innego leku

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez julusia 08 sie 2015, 23:03
acherontia-styx, max miałam 2 opakowania. Zazwyczaj mam jedno - na miesiąc, bo na ogół co miesiąc chodzę do psychiatry.
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez tizziano 09 sie 2015, 17:08
Vengence napisał(a):
Dominik_wot napisał(a):a czy mieliście na początku pobudzenie psycho-ruchowe (drażniło was wszystko ...
a potem przerodziło się to z czasem w brak lęków lub ich załagodzenie?

*U niektórych pacjentów we wczesnej fazie leczenia może dojść do poprawy w zakresie napędu psychoruchowego i aktywizacji.

Jasne, ze tak sertralina potrafi pobudzic na poczatku jak mala krecha amfy i nie ma w tym nic nadzwyczajengo, dlatego lekarze w ostrej fazie depresji czasami nalegaja na szpital, przez kilka tygodni i jest to bardzo odpowiedzialne zachowanie z ich strony, na poczatku pacjent moze byc pobudzony, ale z nastrojem jest tragedia, dlatego ludzie z depresja, bardzo czesto odbieraja sobie zycie wlasnie na poczatku leczenie, inna kwestia jest tez to ze ssri potrafia wywolac mysli samobójcze u osoby, która nigdy ich wczesniej nie przejawiala. Jezeli pacjenta chce sie leczyc w domu to rozsadny lekarz, rozpisze powolne wchodzenie na ustalona dawke i dopisze benzodiazepiny by uspokoic pacjenta, wazne jest czy pacjent ma rodzine, czy mieszka sam czy z kims, wszystko ma znaczenie, ile czasu znajduje sie w depresji itd. dobry lekarz potrafi przewidziec zachowanie pacjenta.

Meg1985, Zgadzam sie z meg1985, tez radzilbym ci zostac na tych lekach, lub zmienic je calkowicie na inne, ale zrobic to z glowa z dobrym lekarzem, a sulpiryd to mozesz co najwyzej wyjebac do smietnika, stary neuroleptyk, huja warty, na poczatku podbije ci dopamine poprzez blokade receptorów D1/D2 potem przestanie dzialac i bedzie mulil na maksa, przytyjesz, podbije ci prolaktyne i kto wie co jeszcze, poza tym nie zawsze da sie dojsc do pelnego zdrowia nie wazne na jakim leku, niestety, ale psychiatria jest na bardzo slabym poziomie i glównie mamy te zajebane esseraje, które cos tam daja, ale ciagle jest niedosyt, to jak lizanie lizaka za szyba, takie dzialanie maja ssri na pacjenta, niby czlowiek nie odczuwa depresji, ale w srodku jest nieszczesliwy, przygnebiony, ciezko z jakas wewnetrzna radoscia, choby dlatego, ze jest ladna pogoda i mozemy wyjsc z pracy wczesniej. Jeszcze dlugo nie bedzie takich leków, ze czlowiek nie bedzie nawet odczuwal, ze cokolwiek bierze i bedzie zdrów jak ryba, dla mnie wyleczenie depresji to funkcjonowanie z normalnym nastrojem bez leków, ktos kto bierze leki przeciwdepresyjny, nigdy nie moze powiedziec o sobie ze jest zdrowy, z jednego dosc blachego powodu, wiecie jakiego?. Bo codziennie musi przyjac ta biala tableteczke, która przypomina mu ze bez niej moze bardzo szybko stac sie wrakiem, bywa tez tak, ze najwiekszym problemem depresanta, jest paradoksalnie wlasnie przyjmowanie ssri, ale zeby nie bylo tak ponuro, to na koniec troche optymizmu nie kazda depresje wraca, a nawet jesli wróci to moze wróci slabasz, lub wróci za kilka lat, a za kilka lat bedzie nastepna generacja leków przeciwdepresyjnych, kazdy tydzien czy miesiac bez depresji to dla nas komfort i zyskujemy na czasie, luzik. :mrgreen:

Czyli że według Ciebie leki nikogo ne wyleczą? sa tylko po to by troszkę zniwelować objawy depresyjne?? a terapia to według Ciebie też o dupę potłuc??

przez elan 09 sie 2015, 18:08
3 tydzień na sercie 200 mg,zero poprawy,dzis dodałem do niej 10 mg selegiliny.
elan

przez cytrynka84 09 sie 2015, 18:08
acherontia-styx napisał(a):Mam pytanie, ile opakowań sertaliny Wam lekarz przepisuje na jednej recepcie max? Bo jak miałam recke na 3 op. to pani w aptece na mnie dziwnie spojrzała i zapytała czy brałam już ten lek wcześniej. Zresztą od tego czasu lekarka już mi przepisuje max 2 op. na jednej recepcie.

Dostawałam po 4 op na jednej recce, wizytę miałam co 2 miesiące, brałam 100mg/d .Nikt się na mnie dziwnie nie patrzył. Pecha miałaś ,kurcze,dziwna farmaceutka.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Dominik_wot 10 sie 2015, 14:03
po jakim czasie występuje działanie przeciwlękowe po jeżeli na początku jest pobudzenie przy zażywaniu sertraliny

bo jeżeli ssri ma mechanizm pobudzający to muszą występować lęki bo organizm jest pobudzony i jest to działanie aktywizujące

przez elan 10 sie 2015, 15:42
22 dzień na 200 mg sertraliny,brak zwiastunów poprawy.
elan

przez Dominik_wot 11 sie 2015, 08:44
a czy dawka 25mg brana przez dłuższy czas na początku może zmniejszyć lęki czy to raczej placebo

a jak działa sertralina przy 200mg ma pobudzać wtedy poprzez dopaminę czy uspokajać

po co są dawki aż do 150-200mg?

przez elan 11 sie 2015, 19:54
23 dzień na dawce 200 mg ,zero działania,jutro wchodze na 300 mg.
elan

przez Rocky2 11 sie 2015, 19:59
elan napisał(a):23 dzień na dawce 200 mg ,zero działania,jutro wchodze na 300 mg.

To nie kwestia dawki, tylko czasu, daj tej substancji 2 miesiące, na jednej określonej dawce, jak będziesz skakać co tydzień z dawkami to zabraknie leków w aptece, gdzie 23 dni, a ty na dawce 200mg!! 100mg to by było za dużo, paradoksalnie, czasami więcej nie oznacza lepiej,
trochę cierpliwości. :pirate:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez elan 11 sie 2015, 20:02
Taki mam zamiar ,poczekam jeszcze 4 tyg jak nie zadziała wchodze na selegiline.
elan

przez Rocky2 11 sie 2015, 20:07
elan napisał(a):Taki mam zamiar ,poczekam jeszcze 4 tyg jak nie zadziała wchodze na selegiline.

No spoko, ale to musi być minimum 4 tygodnie na jednej dawce, bez skakania!
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

Sortuj wg