SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez depresja74 23 cze 2015, 12:19
witam wszystkich.
22.06.2015 lekarz przepisał mi asertin 50. jestem nowym. nie wszystko mogę się dowiedzieć z neta a na wizytę psychiatry nie chcę czekać. mam pytanie. asertin to psychotropy? jestem w trakcie starania się o dziecko a partnerka ma obawy że to źle wpłynie na dziecko. ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć ?

przez Patryk29 24 cze 2015, 19:55
slow_down napisał(a):Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że osoba o której będzie ten post, ze względu na pracę zawodową nie może skorzystać z wizyty u psychiatry. Wiem, że nikt z nas tutaj nie jest lekarzem, chcę po prostu zasięgnąć Waszych opinii i tyle.

Jaki, Waszym zdaniem, lek będzie odpowiedni dla osoby w wieku 57 lat przy objawach: okresowe, nieskrajne, spadki nastroju, lecz głównie nerwica z takimi objawami jak nagminne dokuczliwe duszności, uogólniony lęk pojawiający się co jakiś czas i trwający kilka dni bez nawet minuty przerwy.
Przeciwwskazania:
- jaskra
- choroba Hashimoto - zapalenie tarczycy, leczenie Euthyroxem. Obecnie wyniki badania idealne, a stan psychiczny nie jest spowodowany tarczycą.

Do tego dochodzi ciśnienie średnio wynoszące 100/55. Mimo to lek nie powinien oddziaływać na noradrenalinę, w przypadku tej osoby.

I błagam, nie mówcie mi, że dobieranie leków to nie moja brożka, gdyż na forum jest masa osób, które leczą się na własną rękę i sami decydują jakie leki brać, w jakich dawkach i co sobie załatwić od "znajomego farmaceuty". Darujmy sobie proszę takie uwagi (to szczególnie kieruję do lekobojnych "poprawnych politycznie" ;) ).
Piszę w temacie sertraliny, bowiem ten lek często przepisuje się osobom w podeszłym wieku i z chorobami fizycznymi. 12,5mg->25mg->50mg to taki mój pomysł, by nie zniechęcić tej osoby skutkami ubocznymi.
Z góry dziękuję za każdy post i poważne potraktowanie powyższej treści.

Moze coaxil, na poczatek po jednej tabletce, zeby zobaczyc reakcje, jak bedzie dobrze to dolozyc 2 tablete i jakis czas pobrac, ja nie mialem po nim na poczatku jakis euforii czy cos, takze moze nie wystrzeli tej osoby w kosmos. :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez cytrynka84 24 cze 2015, 20:26
Patryk29 napisał(a):
slow_down napisał(a):Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że osoba o której będzie ten post, ze względu na pracę zawodową nie może skorzystać z wizyty u psychiatry. Wiem, że nikt z nas tutaj nie jest lekarzem, chcę po prostu zasięgnąć Waszych opinii i tyle.

Jaki, Waszym zdaniem, lek będzie odpowiedni dla osoby w wieku 57 lat przy objawach: okresowe, nieskrajne, spadki nastroju, lecz głównie nerwica z takimi objawami jak nagminne dokuczliwe duszności, uogólniony lęk pojawiający się co jakiś czas i trwający kilka dni bez nawet minuty przerwy.
Przeciwwskazania:
- jaskra
- choroba Hashimoto - zapalenie tarczycy, leczenie Euthyroxem. Obecnie wyniki badania idealne, a stan psychiczny nie jest spowodowany tarczycą.

Do tego dochodzi ciśnienie średnio wynoszące 100/55. Mimo to lek nie powinien oddziaływać na noradrenalinę, w przypadku tej osoby.

I błagam, nie mówcie mi, że dobieranie leków to nie moja brożka, gdyż na forum jest masa osób, które leczą się na własną rękę i sami decydują jakie leki brać, w jakich dawkach i co sobie załatwić od "znajomego farmaceuty". Darujmy sobie proszę takie uwagi (to szczególnie kieruję do lekobojnych "poprawnych politycznie" ;) ).
Piszę w temacie sertraliny, bowiem ten lek często przepisuje się osobom w podeszłym wieku i z chorobami fizycznymi. 12,5mg->25mg->50mg to taki mój pomysł, by nie zniechęcić tej osoby skutkami ubocznymi.
Z góry dziękuję za każdy post i poważne potraktowanie powyższej treści.

Moze coaxil, na poczatek po jednej tabletce, zeby zobaczyc reakcje, jak bedzie dobrze to dolozyc 2 tablete i jakis czas pobrac, ja nie mialem po nim na poczatku jakis euforii czy cos, takze moze nie wystrzeli tej osoby w kosmos. :mrgreen:

Coaxil 2-3 tabl,osobiście nie miałam żadnych ubokow po Tiane . Moze Citalopram 10mg.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Meg1985 25 cze 2015, 22:45
Hej. Prosisz o radę, więc może też coś napiszę w tej kwestii. Myślę, żę Sertralina dla tej osoby, to dobry pomysł.
Myślę jednak, że należałoby lek wprowadzić baaaardzo powoli, zwłaszcza, że jest to osoba w średnim wieku.
Proponowałabym pierwsze 4 dni 12,5; kolejne 4 dni 25 mg.; i następne 4 dni 37,5 i kolejne 4 dni 50 mg. i najlepiej na tej dawce 50 mg. zostać przez dłuższy czas, u mnie to było ok. 2 miesięcy, do momentu gdy stwierdziłam, że lek jeszcze nie działa tak, jakbym tego oczekiwała i wtedy to zwiększyłam dawkę do 100 mg.

Co do przeciwwskazań, to nie wiem jak sprawa wygląda w przypadku jaskry, ale jeśli chodzi o drugie przeciwwskazanie, czyli wole Haschimoto, to jak najbardziej można Sertralinę wprowadzić przyjmując Euthyrox. Sama choruję na niedoczynność tarczycy i Haschimoto, przyjmuję również Euthyrox, a Sertralinę biorę już prawie od roku i wszystko jest w porządku :)
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez adrenalina2000 11 lip 2015, 11:00
witam mam takie pytanie biorę lek sertagen i mam mieszane odczucia tzn pomaga mi ten lek ale nie zupełnie.Biore go od 4 tygodni i powiem tak ze raz jest lepiej raz gorzej huśtawka nastrojów.polepszył moje samopoczucie psychiczne natomiast fizyczne jest złe mam przyspieszony puls nieraz serce wali mi jak automat a do tego mam bóle w klatrce piersiowej i w plecach.Przy sytuacjach nerwowych czuje w klatce napady gąrąca i dyskomfort no i te bóle.ok 3 tygodnia miałem momenty ze było naprawde ok ale teraz jakby troszke lęki i niepokój nieraz silnie powracaja-moze to taki stan przejsciowy po m-c to zaden okres jak na taki lek.byłem u psychiatry powiedziałem mu o tym i kazała go brac a do tego zapisała mi Fluanxol i teraz nie wiem czy mam go odrazu łczyc czy odczekac jeszce i zobaczyc co bedzie dalej z tym sertagenem?brał ktos te 2 leki razem???czy ktos ma podobne objawy po sertagenie z tymi bólami w klatcer i napadami gorąca???biore sergagen 50mg na dzien pozdrawiam nerwusy:))wiem ze nie raz jest ciężko ale damy radę:)!!!
Ostatnio edytowano 12 lip 2015, 01:47 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z Działu Witam

przez Ewgf 11 lip 2015, 12:03
Heyah ludziska jak tam zdrowie ja pisze zza granicy i musze powiedziec ze u mnie samopoczucie jest najlepsze od ostatnich paru lat. Wysypiam sie i nie jestem juz taki zdechly przez caly dzien. Idealu nie ma ale jest i tak super z porownaniem do zeszlych 6 miesiecy. Sertralina to chyba lek dla mnie z ssri najlepszy. Nie mam sraki, zaparc , cisnienia podniesionego czy jakis inych dziwnych jazd. Sytuacja nerwowa systemu stabilna na tyle ze juz 2 miesiace pracuje za granica i mam wyje bane na system polskiej wiecznej frustracji. Jeszcze se tu musze lekarza wybadac i super. Teraz tylko rodzine zakladac bo juz lata sa. Wam tez zycze poprawy. Ale z jednym sie trzeba pogodIc, z tym ze nie bedzie sie miec wiecznie dobrego nasteoju. Raz na wozie raz pod wozem.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez *Monika* 12 lip 2015, 01:48
adrenalina2000 napisał(a):witam mam takie pytanie biorę lek sertagen i mam mieszane odczucia tzn pomaga mi ten lek ale nie zupełnie.Biore go od 4 tygodni i powiem tak ze raz jest lepiej raz gorzej huśtawka nastrojów.polepszył moje samopoczucie psychiczne natomiast fizyczne jest złe mam przyspieszony puls nieraz serce wali mi jak automat a do tego mam bóle w klatrce piersiowej i w plecach.Przy sytuacjach nerwowych czuje w klatce napady gąrąca i dyskomfort no i te bóle.ok 3 tygodnia miałem momenty ze było naprawde ok ale teraz jakby troszke lęki i niepokój nieraz silnie powracaja-moze to taki stan przejsciowy po m-c to zaden okres jak na taki lek.byłem u psychiatry powiedziałem mu o tym i kazała go brac a do tego zapisała mi Fluanxol i teraz nie wiem czy mam go odrazu łczyc czy odczekac jeszce i zobaczyc co bedzie dalej z tym sertagenem?brał ktos te 2 leki razem???czy ktos ma podobne objawy po sertagenie z tymi bólami w klatcer i napadami gorąca???biore sergagen 50mg na dzien pozdrawiam nerwusy:))wiem ze nie raz jest ciężko ale damy radę:)!!!
Obrazek
Główny Moderator

przez tizziano 13 lip 2015, 18:11
Mam takie pytanie koledzy i koleżanki. Ma problem z zaburzeniami depresyjnymi-choć raczej przypominają nerwicowe (somatyzacja, niepokój, natręctwa myślowe). Biorę Asertin 200 mg i Lamitrin 50 mg półtora roku oczywiście w takiej dawce może z rok. Jest lepiej ale i tak jest tak "trochę lepiej jak średnio". Od kiedy chodzę do bardzo dobrej psychoterapeutki-wiem co mówię bo zanim do niej trafiłem to chodziłem do 3 innych i nic nie dawało-to teraz na prawdę czuję się lepiej...no i oczywiście znam osobę której pomogła z depresją bez leków... Jednak nadal dręczą mnie negatywne myśli czasami no i trochę niepokój.

Panią tą dziwi że po takim okresie zażywania leków nadal są objawy. Twierdzi ze leki mają tylko wytłumiać objawy a terapia ma spowodować żeby nie wróciły po odstawieniu leków. Jednak leki powinny po takim czasie zniwelować te objawy do 0-a tak nie jest.

O co pytam? Terapeutka stwierdziła, że lek ten nie jest do końca dobrze dobrany, a może już po takim czasie w ogóle nie działać (i tak może być bo jednego dnia nie wziąłem obu tabletek i nie było różnicy) i dlatego napisała mi na kartce co należy zmienić: wyrzucić całkowicie Asertin i Lamitrin i zamienić na Sulpiryd, który w jej opinii jest skuteczniejszym lekiem i pomaga jeśli nie pomaga SSRI. Obecnie biorę 1-1-0 po 100 mg asertin i 1-0-0 50mg Lamitrin. Zamianę tą mam zrobić według takiego zalecenia:

1) przez 2 dni 1-0-0 Asertin oraz 1-0-0 Lamitrin, potem:
2) odstawić oba i od razu przez 4 dni 1-1-0 50 mg Sulpiryd, potem:
3)1-1-0 100 mg Sulpiryd

Dodam że mężem tej Pani jest dobry psychiatra i to z nim konsultuje i wcześniej praktykowała już taką zamianę i było na plus. Jednak ja się boję tak szybko odstawiac SSRI i od razu Sulpiryd... Co Wy na to??? a jeśli sulpiryd nie zadziała??? Pani ostrzegła że klika dni może być ciężko ale potem zapewnia że sulpiryd będzie skuteczniejszy... Kiedyś byłem u innego prsychiatry i powiedział mi że sulpiryd mówiąc kolokwialnie jest do dupy..stąd moje wątpliwości... Czy ktoś tak robił i co sądzicie ogólnie??

pozdrawiam Tizziano

przez Ewgf 14 lip 2015, 22:45
Leki ci nic nie wylecza.tak jak napisalas tylko wytlumia. Tylko psychoterapia leczy trwale. A terapia to lata. Dlatego jak jest juz bardzo zle to sie bierze tabsy. Ale to jak regularne dawkowane zapijanie czy zacpanie problemu. Ja sulpirydu bym nie bral bo to gowno chociazby przez to ze podwyzsza prolaktyne(mozesz przestac miec w ogole miesiaczki, spadki testosteronu itp). I duzo bypisac o tym. Jak nie jest zle to nie zmieniaj lekow bo ty masz odwalic robote u terapeuty i w zyciu a nie one. Mi te 300 mg bardzo pomaga.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez aptasia 15 lip 2015, 23:29
Ej, bralam cały czas asentre, teraz biorę setaloft i chce mi się rzygac;/ czy to możliwe?
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez cytrynka84 16 lip 2015, 11:44
Niby różne zamienniki mogą powodować tez inne uboki.Tak mi kiedyś dr mowil (inne dodatki, skład otoczki itp) Sama serta powoduje często nudnosci, ja tak miałam.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez aptasia 17 lip 2015, 18:40
Tak myślałem ;) dzięki
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Dominik_wot 20 lip 2015, 10:47
dostałem ten lek na depresje i nerwice lękowa fobie asertin 50 + Amitriptylinum VP 25 ale strasznie sie źle czuje a raczej wcale sie nie czuje zastanawiam sie czy to przejściowe czy wina leku który tak na mnie działa bo wiem ze Amitriptylinum VP to jakiś staroć o masie skutków ubocznych :(
pisze tutaj bo widzę ze wy sie więcej znacie niż ie jeden specjalista psychiatra :D
czy sam Asertin 50 mi pomoże na leki i depresję tylko trzeba poczekac troszkę dłuzej czy jest on tylko raczej na depresje a Amitriptylinum VP ma mnie uspokajać ?

-- 20 lip 2015, 12:39 --

po jakim czasie i w jakich dawkach ten lek zaczyna działać ?

-- 20 lip 2015, 23:55 --

dzisiaj wziąłem sam Asterin i byłem mega nakręcony do działania - prawie do agresji... lęki nie minęły :(

-- 21 lip 2015, 16:59 --

biorę nadal 50 mg i jestem jak naćpany... ale lęki nie miną :/

przez zbychu1977 22 lip 2015, 20:14
Biore sertre od 3 dni w dawce 200mg ,dokucza mi jedynie bezsennosc,nie spałem od 48 h.Poza tym dobrze toleruje ten lek.Gdyby mnie było stac brałbym zapewne bupropion.
zbychu1977

Sortuj wg