SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez lucy1979 07 cze 2015, 21:25
Marian, wiele osob tutaj ( ja tez do niedawna) wpada w bledne koło stosowania coraz to nowych antydepresantów, zwieksza dawki. Tymczasem to nie pomaga. Ja po 2 latach takiej meczarni, żonglowania lekami, które nie dawaly poprawy ( oczywiście zalecane przez lekarza. Przewaznie). Postanowilam przestać brac leki aby te nieszczęsne i tajemnicze neuroprzekaźniki doszly do normy czy cos w tym rodzaju. Kiedys depresja przeszla mi sama, bez stosowania lekow, wiec teraz liczę na podobną sytuację.
Bo skoro biorac leki czuję się tak samo koszmarnie jak nie biorac to nie mam nic do stracenia. Wytrzymalam już prawie 6 miesięcy. Jeszcze dwa.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez rinakata 08 cze 2015, 22:06
Hej witajcie. Potrzebuję rady. Otóż miałam kolejny nawrót nerwicy lękowej. Duszności, lęki, wkręcanie sobie chorób etc... Mam taką naturę lękową. Kiedyś próbowałam sertaliny - jednak nie zadziałało. Zawsze brałam escitalopram - i ten lek działał na mnie super !! i w szybkim tempie. Jednak przytyłam na nim - ale nie mam pewności czy to od tego leku czy od mojego obżarstwa i braku ruchu.
Teraz z kolejnym nawrotem choroby chciałam spróbować z sertaliną z tego względu ze ''ponoc nie wplywa na wagę''. Jestem już pod koniec drugiego opakowania 50 mg. Lęki w miarę minęły - ale nie tak jak powinny a do tego doszło straszne samopoczucie - jestem STRASZNIE agresywna. Czepiam się wszystkiego. Jestem nerwowa. Jeśli tak dalej bedzie to moj zwiazek legnie w gruzach .... :((( Nie chce brać tego leku - nie bede patrzec na wage - i chce wrócić do aciprexu. Mam w domu jeszcze dwa blistry tego leku. Pisałam do mojego lekarza jak mam przejśc na ten lek itp - ale ten jeszcze nie odpisał nie wiem co robic...

przez robercik567 11 cze 2015, 00:11
Ja biore sentraline w dawce 100mg I czuje na Sobie jakies spowolnienie ruchowe

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 11 cze 2015, 00:35
robercik567 napisał(a):Ja biore sentraline w dawce 100mg I czuje na Sobie jakies spowolnienie ruchowe
Ile czasu bierzesz ??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kot_ 11 cze 2015, 02:43
rinakata jak dobrze działał escitalopram, to ja bym brał dalej ten lek, a zajął się ograniczeniem kalorii i ruchem/sportem. Mniej to skoplikowane, ale jak tam chcesz...

Nie doczytałem do końca. Możesz przejsć z powrotem na escitalopram bez żadnych przerw.
Kot_

przez Milita 11 cze 2015, 07:28
Jak dla mnie sertralina jest 1000 razy lepsza od fluo. Nie mam uboków (no chyba że to że zaczęłam chudnąć i przestałam przesypiać całe dnie to uboki ale takie mi pasują) i czuję się ciut lepiej, choć jakiejkolwiek motywacji i siły nadal mi brak. Niestety pojawiło się paskudne uczulenie ale zmiana leku na inny z sertraliną i lek antyhistaminowy załatwiły sprawę :)

przez rinakata 11 cze 2015, 22:01
Ja czekałam kolejny raz aż sertalina zacznie na mnie działać - jak np. escitalopram. No ale niestety. Może troche zaczał działać - mogłam iść do sklepu bez stresu, stać w kolejce bez nerwów, nie myślałam tyle o nerwicy, czy mi coś będzie o tym całym błednym kole... Była róznica w porównianiu do tego co było przed. No ale moja nerwowosc byla nie do wytrzymania !!!!

przez kalikali1 15 cze 2015, 09:07
Co mocniej podbija dopamine,duża dawka wenli czy duza sertry ???

przez Kontrast 15 cze 2015, 17:30
kalikali1, Obydwie powyżej 150 robia to chyba tylko o 1 procent wiec tam podbijania wielkiego nie ma.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Zbychu 1977 15 cze 2015, 17:31
Wenlafaksyna lepiej podbija od sertry DA poniewaz oddziałuje na NE a ona aktywuje dopamine w pewnych obszarach mózgu.
Zbychu 1977

przez Milita 15 cze 2015, 23:12
Kurcze. Pierwszy raz od chyba zawsze, właśnie przy sertralinie, mam normalny puls (u mnie "norma" do tej pory to ponad 100). Teraz mam 70 ale ciśnienie mam wywalone w kosmos aż mnie oko boli i zastanawiam się czy brać bloker czy sobie darować :/ ech

przez Mat16071994 20 cze 2015, 10:56
Witam
Jestem tu nowy. Mam kilka pytań dotyczących leku asentra. Przyjmuje go w dawce 50 mg od 2 miesiecy . Przez pierwszy tydzien dokuczały mi skutki uboczne które po tygodniu nagle ustąpiły. Lekarz stwierdził u mnie nerwice lękową, przy czym mam dolegliwości sercowe. Po około 3-4 tygodniach brania leku poczułem się trochę lepiej. Obecnie biorę go juz dwa miesiące i nadal mam dolegliwości. Czy ten lek może jeszcze zadziałać czy lepiej zwiekszyć dawke?
Ostatnio edytowano 20 cze 2015, 11:02 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z uwagi na tematykę.

przez slow_down 21 cze 2015, 07:31
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że osoba o której będzie ten post, ze względu na pracę zawodową nie może skorzystać z wizyty u psychiatry. Wiem, że nikt z nas tutaj nie jest lekarzem, chcę po prostu zasięgnąć Waszych opinii i tyle.

Jaki, Waszym zdaniem, lek będzie odpowiedni dla osoby w wieku 57 lat przy objawach: okresowe, nieskrajne, spadki nastroju, lecz głównie nerwica z takimi objawami jak nagminne dokuczliwe duszności, uogólniony lęk pojawiający się co jakiś czas i trwający kilka dni bez nawet minuty przerwy.
Przeciwwskazania:
- jaskra
- choroba Hashimoto - zapalenie tarczycy, leczenie Euthyroxem. Obecnie wyniki badania idealne, a stan psychiczny nie jest spowodowany tarczycą.

Do tego dochodzi ciśnienie średnio wynoszące 100/55. Mimo to lek nie powinien oddziaływać na noradrenalinę, w przypadku tej osoby.

I błagam, nie mówcie mi, że dobieranie leków to nie moja brożka, gdyż na forum jest masa osób, które leczą się na własną rękę i sami decydują jakie leki brać, w jakich dawkach i co sobie załatwić od "znajomego farmaceuty". Darujmy sobie proszę takie uwagi (to szczególnie kieruję do lekobojnych "poprawnych politycznie" ;) ).
Piszę w temacie sertraliny, bowiem ten lek często przepisuje się osobom w podeszłym wieku i z chorobami fizycznymi. 12,5mg->25mg->50mg to taki mój pomysł, by nie zniechęcić tej osoby skutkami ubocznymi.
Z góry dziękuję za każdy post i poważne potraktowanie powyższej treści.
slow_down

przez Kontrast 21 cze 2015, 11:51
Ja myślę, ze może małe dawki paro. Brałem ten lek na poczatku na depresje i klucie w klatce, duszności, na to zadziałał bardzo dobrze. Choć po wenlafeksynie tez mnie coś tam ,,kuło'' ale się tym znowu w ogolę nie przejmowałem, to rożnie.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Sortuj wg