SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Kontrast 12 maja 2015, 20:56
Miał ktoś takie objawy zmęczenia przy dawce 200? Czuje sie jakbym całą noc nie spał, coś takiego.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Dark Knight 12 maja 2015, 21:18
Hmmm powiem Ci ze cos w tym jest u mnie na 150 bylo fajne pobudzenia rano wstawalem bez budzika bralem wieczorem pozniej wskoczylem na 200 i bylo ok ale po jakims czasie bylo gorzej zmienilem tez odpowiednik z setaloftu na oriven chyba czy cos najtanszy odpowiednim w kazdym razie i bylo duzo duzo gorzej wysypka zaparcia sennosc nie wiem czy to odpowiednik czy dawka

przez olkako 13 maja 2015, 22:42
witajcie.
jestem w trakcie odstawiania asentry. schodziłam z dawki 100mg, robiłam wszystko to co zalecił lekarz (najpierw połówkę, później przez 2 tyg 25 mg), ale mam MA SA KRY CZNE objawy odstawienia. od trzech dni nie biorę w ogóle i mam:
zawroty głowy
uderzenia gorąca, zaraz potem zimna
totalne splątanie
i jest coraz gorzej :( . dobre to, że przynajmniej nie mam lęków... kiedy objawy miną? jestem młodą mamą, zajmuję się 2 maluchów a teraz nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. za tydzień mój mąż wyjeżdża w delegację, a ja boję się jak sobie poradzę jeśli do tego czasu objawy nie znikną...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Meg1985 14 maja 2015, 00:18
Kontrast napisał(a):Miał ktoś takie objawy zmęczenia przy dawce 200? Czuje sie jakbym całą noc nie spał, coś takiego.

Hej Kontrast, ja jestem właśnie na takiej dawce, 200 mg. I nie czuję się zmęczona bardziej, niż miało to miejsce jak byłam na niższych dawkach. Oczywiście bywam czasem bardzo zmęczona, ale to z racji pracy, jaką wykonuję. Ale z pewnością nie jest to spowodowane
lekiem. Jedyne co towarzyszy mi codziennie, to częste ziewanie, mimo, że staram się wysypiać. Miałam to też przy niskich dawkach.
Macie to również? :?:

kontrast od dawna bierzesz Sertralinę?
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez Kontrast 14 maja 2015, 00:28
Hej Meg. Ja biorę juz miesiąc, a od tygodnia właśnie ta dawkę. Ziewa sie chyba po skokach serotoniny, to znaczy ze zaczyna działać, jest tez tak po niektórych narkotykach :)

przez Meg1985 14 maja 2015, 00:40
Kontrast, Czyli od niedawna bierzesz sertrę. I Bardzo szybko wskoczyłeś na tą dawkę, myślalam, że zajmuje to kilka miesięcy, a Ty po miesiącu jesteś już na 200 mg. Zwiększasz sobie sam, czy pod okiem lekarza?

przez Kontrast 14 maja 2015, 00:47
Bralem na poczatku 100 teraz biorę 150 czasem 200 mam zobaczyć czy nie będę miał niepokoju po większej dawce. Bralem przedtem wenlafeksyne, ti tez mocny lek. Wydaje mi się ze setra jest jednak dość slaba albo jeszcze nie zaczela prawidłowo działać. Jestem mega zdolowany, mam nawet lekkie deralizacje, zawieszki, nie wiem jak to będzie, myśli samobójcze sie pojawiają mimo tego ze rozwiązałem swój spory aktualny problem. Do tego to uczucie samotności i zmarnowanego zycia, masakra.

przez Meg1985 14 maja 2015, 01:26
Kontrast, jedyne, co Ci mogę powiedzieć, to to, że na 100 procent wszystko się zmieni u Ciebie na lepsze, gwarantuję Ci to. Tylko musisz pobyć na jednej dawce z 3,4 tygodnie, bez żadnego zmieniania, zmniejszania. Co do tych zawieszek, to ja je miałam jeszcze zanim zaczęłam brać leki, to było u mnie od zawsze. Ale nigdy nie utrudniało mi to normalnego funkcjonowania. Ja się bałam kłopotów z koncentracją i z pamięcią, luk w pamięci, jak przy trittico, ale nic takiego nie wystąpiło. Co do derealizacji, to chyba wiem o czym mówisz, choć nie jestem pewna, czy też to miałam, ale czasem mam coś takiego, że np. rozmawiam w pracy po niemiecku i czasem nie jestem do końca pewna, czy ja to rzeczywiście mówię, czy mi się tylko wydawało, takie jakieś głupie odczucie, staram się to ignorować i wtedy to przechodzi. Trochę dręczą mnie myśli natrętne, co przy takiej dawce wydaje się dziwne. Żadnych myśli samobójczych, ale za to spadki nastroju są, ale krótkotrwałe. Czasem zdarzają się w pracy i wtedy chcę rzucić wszystko i wracać do domu. Ale to baaaardzo rzadko. Ogólnie jestem zadowolona, ale mimo wszystko chciałabym uwolnić się od tej chemii!!!

przez Ewgf 16 maja 2015, 16:40
Meg1985 napisał(a):
Ewgf napisał(a):a ja sie mam dobrze na tych 250 mg, udalo mi sie wyjechac do roboty do niemiec i tak se tu siedze na bawarii. Do teraz mi ciezko w to uwierzyc jak proste to bylo. Tydzien juz przerobiony, czuje sie calkiem dobrze, spie dobrze wiec czego tu chciec wiecej. Pozdro

Hej, witaj sąsiedzie, widzę, że mieszkasz w Bawarii, ja też w Niemczech, ale w Badenii. Też wyjechałam biorąc Sertralinę, a zaczęłam brać w sierpniu tamtego roku. Tylko, że po przyjeździe jeszcze się trochę wszystkim stresowałam i musiałam zwiększyć dawkę i jestem na niej do dziś, a jest to 200 mg. Chodzę tu do lekarza, który mi bez problemu lek wypisuje. Ale marzę, żeby odstawić i żyć jak kiedyś bez żadnej chemii. Z tego co widzę, to sporo tego wszystkiego bierzesz. Pozdrawiam!

U mnie nie ma opcji odstawić teraz leków za duże mam jazdy gastryczno-somatyczne i problemy ze spaniem. Ja narazie się mam dobrze, długi weekend w polsce :) Jutro wracam do roboty. Sertraline podbiłem do 300mg bo nie do końca mi pomaga(ważę 94 kg), ale tez mało czasu ją biorę gdzieś lekko ponad miesiąc ale to i tak ... Tak momentami się zastanawiam czy ona w ogóle coś działa na mnie, moze o to chodzi?
Byle spokój i kasa była a się wszystko poukłada.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Mili89 16 maja 2015, 16:57
olkako, moze powinnas po tych 25 mg jeszcze 10mg brac- czasem lekarze zapisuja plynna postac zeby latwiej bylo schodzic z leku ...
albo sprobuj brac np te 10 czy 15 mg co drugi dzien i pozniej juz coraz mniej ...
niestety takie sa objawy odstawienia , ale powinny niedlugo minac . lekarz nie zaproponowal nic doraznie ??
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Ewgf 16 maja 2015, 19:22
Ja się tam trochę boję iść do lekarza bo jeszcze się dowiedzą w firmie że chodze do psychola i biore psychotropy i będzie lipa.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Meg1985 16 maja 2015, 21:08
Ewgf napisał(a):Ja się tam trochę boję iść do lekarza bo jeszcze się dowiedzą w firmie że chodze do psychola i biore psychotropy i będzie lipa.

Ale kto ma się niby dowiedzieć ?? Jak Ty nic nikomu nie powiesz, to wszystko zostanie w tajemnicy, nie widzę powodu, żeby się tym martwić, leki są dla ludzi, a zwłaszcza w krajach wysoko rozwiniętych są jeszcze lepiej dostępne niż w Polsce, wypisuje je hausarzt, czyli lekarz rodzinny. Dostęp do lekarza jest też prostszy niż w Polsce, bo jeśli masz kartę ubezpieczeniową ( a skoro pracujesz w niemczech to na pewno ją masz), to dzwonisz do lekarza i jeszcze tego samego dnia idziesz na wizytę. Ja chodzę do lekarza, który widuje mnie czasem w miejscu pracy, bo pracuję w branży medycznej i się tym wcale nie przejmuję, mam do niego zaufanie, wiem, że nic nikomu nie powie.

przez Stifler19 18 maja 2015, 16:06
ponad 10 dni na połączeniu sertraliny z paroksetyną. wydaje sie że zejście z 60 mg paroksetyny do 20mg było dobrym zagraniem, sertralina dodana na rano w dawce najpierw 12.5, pozniej 25 mg, teraz około 35 mg jakby niweluje skutki odstawienia 40 mg paroksetyny, można powiedzieć że jest lepiej niż na 60 mg paro solo i poza wybudzaniem w początkowym okresie skutków ubocznych raczej nie było, z klonazepamem jest idealny stan, bez klonazepamu ciężej zasnąć, troche może zamulenie lekkie jest, po 50 mg sertraliny odczuwałem już objawy zespołu serotoninowego, niepokój, bezsenność, nudności, biegunka, mam ogromną tolerancje na paroksetyne a mimo to takie 50 mg dołąnczonej sertraliny może działać niebezpiecznie, pisze żeby inni uważali na łączenie leków, ja to mam już tolerancje na paroksetyne maksymalną możliwe, sertraline też kiedyś brałem ale wiele lat temu i przez 2 miesiące
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez Dark Knight 18 maja 2015, 19:49
Ewgf, jak sie czujesz na dawce 300 mg tez mam zamair przejsc a w sumie wrocic do serty

Sortuj wg