SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Stifler19 08 maja 2015, 16:28
SmutnaTęcza jeśli nic nie działa to można połączyć leki, albo paroksetyna i fajki ;d antydepresant i mocne papierosy to według mnie dobre połączenie, w okresie bez nikotyny paroksetyny w dawce 60 mg prawie wogle nie odczuwalem, miałem lęk uogólniony, nie mogłem sie zrelaksować nawet na chwile, wystarczyły 4 mocne papierosy dziennie by czuć sie odwrotnie, mega relaks, momentami lekka euforia, całkowity brak lęku, większa pewność siebie, no i ogólnie umysł jakiś taki mocniejszy, przejrzyściej sie myśli(dym tytoniowy efekty - około 25% spowolniony rozkład serotoniny, dopaminy, noradrenaliny, pozatym uwalnianie tych neuroprzekaźników, dodatkowo beta-endorfina wpływająca przeciwlękowo, przy wyższych dawkach nikotyna wzmacnia działanie serotoniny, różnica między papierosami z mniejszą ilością nikotyny a większą jest taka że te pierwsze działają bardziej pobudzająco na umysł, a te z większą ilością nikotyny są najlepsze na relaks, uspokojenie, odprężenie) teraz przykład: podczas brania 60 mg paroksetyny przez dwa dni paliłem 6 mocnych papierosów dziennie, po jakis 20 godzinach zacząłem czuć wielki relaks mięśni, super spokój umysłu, spowolnione reakcje, euforia, troche sie bałem tego stanu ale to było super, zazwyczaj odczuwam przyspieszone myślenie, a wtedy umysł był tak idealnie spokojny i w idealnym porządku i ładzie......doszedłem do wniosku że czułem sie tak bo mój umysł miał wszystkie neuroprzekaźniki serotonine noradrenaline dopamine w lekkim nadmiarze i dodatkowo beta-endorfina i spowolnienie impulsów nerwowych przez nikotyne, dodatkowo dym tytoniowy zawiera inhibitory mao przez co wzmocnił paroksetyne....podsumowując każdy z nas ma niedobór jakiegoś neuroprzekaźnika bądź neuroprzekźników, nie każdy ma niedobór tego samego, więc warto sprawdzić czy to serotonina czy noradrenalina czy dopamina czy beta-endorfina, a w wielu przypadkach umysł może mieć za dużo hormonów pobudzających więc wtedy warto spróbować tisercin albo pernazyne żeby wyciszyć, spowolnić umysł, wyłączyć nadmierne myślenie, gonitwe myśli, zmniejszyć obsesje i nadmierne przejmowanie sie, jeśli ktoś jest bardzo pobudzony i ma dużo dopaminy to taki tisercin z dodatkowym działaniem antydepresyjnym powinien świetnie uspokoić i zadziałać mocno nasennie i spowolniająco....z papierosami po tisercinie odczuwałem mocniejszą psychike, opanowanie, uspokojenie, lekkie zobojętnienie, efekt nasenny, zwiększony apetyt, bardzo dobrze sie czułem, gdyby nie płytki sen to bym bram nadal ten lek

-- 08 maja 2015, 17:03 --

i jeszcze jedna kwestia: żeby odczuwać większą przyjemność, relaks, odprężenie no to myśle że trzeba brać jakiś antydepresant, no i jeśli za bardzo ktoś sie czuje pobudzony lub ma dalej lęki, gonitwe myśli to wtedy dołączyć neuroleptyk tisercin albo pernazyne żeby zaleczyć lęki, w kwesti neuroleptyków to jest tak że często zamulają i można sie czuć przytępionym, zamulonym ale jeśli ktoś ma za dużo neuroprzekaźników pobudzających, jesli ktos jest nerwowy, pobudzony, odczuwa że zbyt aktywny ma mózg to te leki są dobre w tej kwesti, np paląc papierosy często odczuwalem że mam za szybkie myślenie więc biorąc wtedy tisercin przez nastepną dobę czułem spokój umysł, porządek w głowie, lecz jeśli wziąłem tisercin gdy nie paliłem papierosów to czułem uspokojenie i zamulenie i nic mi sie nie chciało, więc doszedłem do wniosku że potrzeba neuroprzekaźnika pobudzającego dopaminy bądź w mniejszym stopniu serotoniny by neuroleptyk zadziałał w miare korzystnie, tak samo z benzo, klonazepam wzięty w okresie bez nikotyny tylko uspokaja, nic zadzwyczajnego, w okresie z nikotyną to już inna sprawa bo neuroprzerkaźnik dopamina jest który jest hormonem przyjemności i uwalnia sie na wskutek również benzo, tak więc klonazepam czy bromazepam wzięty w okresie spożywania nikotyny działa lekko euforczynie, jest mocna psychika, pewność siebie, przejrzystość myślenia....według mnie potrzeba serotoniny i dopaminy w odpowiedniej ilości by inne leki również dobrze działały bo dopamina to neuroprzekaźnik przyjemności który uwalnia sie na wskutek przyjemnych doznań płynących z codzienności, jedzenia, grania w gre, wzięcia benzo itp....u mnie poziom dopaminy spada do minimum, bez kilku papierosów dziennie...wtedy każdy lek działa beznadziejnie, z pewnością jest to kwestia uzależnienia, chciałem podkreślić po prostu role dopaminy i innych neuroprzekaźników, jeśli ktoś wypróbował wszystkie leki i nie ma nadziei to zawsze zostają papierosy ;) bo to potężna substancja, oczywiście nie namawiam, wiadomo to silny nałóg, powodujący choroby....inna sposób jeśli nie działają leki, no to powoli rozwijająca sie metoda stymulacji mózgu prądem, z biegiem czasu powinna w Polsce zwiększyć sie liczba takich usług, pobudzanie mózgu za pomocą lekkiego prądu, w skutek czego wytwarza sie więcej hormonów, neuroprzekaźników, nawet substancje przeciwbólowe sie wytwarzają, opioidy, i ogólnie ponoć ma być lepiej po tym dzięki pobudzeniu receptorów, tak więc w tym można pokładać również nadzieje
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez deoodeoo 09 maja 2015, 15:01
myslzez zmiaia leku by bl dobra o na tej dawceprzez te 3 miechy o daleo jedyniealeis beak lekows polsczychlepiej soe roilo ateraczuj z zjbalemdzialanie leku i wsyzysko ood nowa siezaczyna chybaz sue naoije to lepiej wie co zmieia/.

-- 09 maja 2015, 15:09 --

zo zrobic jak biere serte 200 od e miechow i n natreta nie daje czuje sie gorzej coraz gorzej a popilem rez i co zmieniac lek ?

przez nobody25 09 maja 2015, 16:50
Biorę 4 tydzień , od 2 tyg. 50 mg. Biorę sam bo póki co nie mam kasy żeby iść do lekarza. Tylko że jak się czułem beznadziejnie tak się czuję nadal. Ogłupienie, otępienie, zawroty głowy. Czy to są nadal skutki uboczne ? generalnie miesiąc czasu powinno być już lepiej, nie wiem czy odstawić lek czy zwiększyć dawkę .
"Proszę myśleć pozytywnie..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ricah 09 maja 2015, 18:21
nobody25, miesiac czasu jednej dawki.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez nobody25 09 maja 2015, 18:58
Ricah napisał(a):nobody25, miesiac czasu jednej dawki.

Czyli to skutki uboczne które powinny przejść?

przez Ricah 09 maja 2015, 19:43
Najprawdopodobniej tak, zwlaszcza jezeli zwiekszales dawke(nie napisales czy wchodziles na wyzsza, czy schodziles).
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez nobody25 09 maja 2015, 19:59
Ricah napisał(a):Najprawdopodobniej tak, zwlaszcza jezeli zwiekszales dawke(nie napisales czy wchodziles na wyzsza, czy schodziles).

Tak, zwiększałem na 50 od 2 tyg. jestem na takiej dawce.

przez deoodeoo 09 maja 2015, 20:16
Jebac te gowno ssri na natrectwa niedziala pic mi sie chce alko tylo dzieki temu daje rade wiec nie bede zwieszal dawki nawet bo huja nie jebie to wole cos moniejssego skuteczniejszego bo moje mysli sa chore starsze wiec takie zjebane ssri napewno nie da rady /cenzura/!

-- 09 maja 2015, 21:00 --

jebie ten lek bede pil przestaje gowno to daje 2 tygodnie chodzisz jak jakis /cenzura/ wie co niewiadomo co z tb wez pierdolciue ten ssri jak teraz mysle o tych skutkach z oaczku to niewiem ajakdalem rade z praca je wogfole ;p;

przez Ewgf 10 maja 2015, 06:58
a ja sie mam dobrze na tych 250 mg, udalo mi sie wyjechac do roboty do niemiec i tak se tu siedze na bawarii. Do teraz mi ciezko w to uwierzyc jak proste to bylo. Tydzien juz przerobiony, czuje sie calkiem dobrze, spie dobrze wiec czego tu chciec wiecej. Pozdro
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez nieidealna 10 maja 2015, 23:21
U mnie od tygodnia 50mg, efektów brak. Za tydzień mam zwiększyć do 100mg, ale lekarz mówił, że i tak pewnie dojdziemy do 300mg. Do kolejnej wizyty jeszcze kilka dni, a ja nie umiem się ogarnąć..
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez Meg1985 11 maja 2015, 00:09
Ewgf napisał(a):a ja sie mam dobrze na tych 250 mg, udalo mi sie wyjechac do roboty do niemiec i tak se tu siedze na bawarii. Do teraz mi ciezko w to uwierzyc jak proste to bylo. Tydzien juz przerobiony, czuje sie calkiem dobrze, spie dobrze wiec czego tu chciec wiecej. Pozdro

Hej, witaj sąsiedzie, widzę, że mieszkasz w Bawarii, ja też w Niemczech, ale w Badenii. Też wyjechałam biorąc Sertralinę, a zaczęłam brać w sierpniu tamtego roku. Tylko, że po przyjeździe jeszcze się trochę wszystkim stresowałam i musiałam zwiększyć dawkę i jestem na niej do dziś, a jest to 200 mg. Chodzę tu do lekarza, który mi bez problemu lek wypisuje. Ale marzę, żeby odstawić i żyć jak kiedyś bez żadnej chemii. Z tego co widzę, to sporo tego wszystkiego bierzesz. Pozdrawiam!
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez Stifler19 11 maja 2015, 13:37
pierwszy i drugi dzien sertralina 12.5 paroksetyna 20 mg wydawało sie jakby sertralina troche zastąpiła brakujące dawki paroksetyny, w dzień dobry nastrój, wieczorem zamułka, sen bardzo płytki wybudzanie sie. wczoraj bardziej depresyjnie jakby brakowało serotoniny cały czas, tak więc na wieczór klonazepam(po 3 dniach bez tego leku) no i po tym to wiadomo odrazu uczucie relaksu i przyjemnego uspokojenia a spanie 6 godzin bardzo głębokiego, odprężającego snu, szkoda że nie można tego za często brać(klonazepam), dzisiaj 25 mg sertraliny w planie bo myśle że trzeba dalej podnosić skoro wczoraj tak depresyjnie i wogle jakoś te 12.5 mg sertraliny ledwie odczuwalne, żadnych skutków ubocznych, przez pierwsze dwa dni tylko mocniej serotoninowo w dzień, ciężko z tym dobieraniem odpowiednich leków, chciałbym nie brać klonazepamu i sie dobrze czuć, w planach sertralina podwyższanie co tydzien i 20 mg paroksetyna na noc, no i tisercin biore pod uwage jako opcja na uspokojenie żeby sie nie uzależniać od klonazepamu
Clonazepam 0.5 mg

przez Dark Knight 11 maja 2015, 18:45
Czy istanieje jakis lek ktory dziala tak dobrze na leki jak klonazepam ale nie uzaleznia i dzialan np 24 godziny a nie tylko doraznie a zreszta niech dziala ile chce zeby tylko nie uzaleznial

przez Stifler19 11 maja 2015, 19:06
Dark Knight chyba nie ma czegoś tak innego dobrego jak klonazepam xd można zastępować czymś co hamuje zbyt nadmierną aktywność mózgu, tisercin jest mocny sedatywnie i tylko słabo hamuje dopamine, mocny antagonista alfa1adrenergicznego receptora, jest również lekki efekt antydepresyjny, wzmacniający psychike....no ale też sie dołąnczam do pytania czy istnieje coś nieuzależniającego na lęk jak klonazepam? albo jakis lek który pomógłby zwalczyć lekkie objawy odstawienne klonazepamu?
Clonazepam 0.5 mg

Sortuj wg