SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Zotral

przez Anna R. 19 paź 2009, 23:01
Sertralina jest lekiem pierwszego rzutu w leczeniu zaburzeń u dzieci i młodzieży ( o ile psychoterapia nie przynosi rezultatów), bo wywołuje najmniej działań niepożądanych. Lekarz dokonał wiec właściwego wyboru. Ale zgadzam się z przedmówcą, jeśli wystąpią myśli lub zachowania agresywne albo samobójcze należy jak najszybciej skontaktować się z psychiatrą.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez namiestnik 20 paź 2009, 01:09
A więc House bierz. W jeden dzień czy w 3 nie będzie raczej dużej zmiany. Ale po dłuższym czasie tak. Sertralina to bardzo bezpieczny lek. Nie czytaj tej listy działań niepożądanych. A jak już Cię korci czytać to spójrz jak są to nieczęste przypadki. No może poza takimi standardowymi skutkami ubocznymi (które bywa, że są całkiem pożądane).

przez House 20 paź 2009, 19:14
Po pierwszej dobie... nie spodziewałam się, że aż tak mocno na mnie wpłynie:)
Mrowienie, drętwienie, ziewanie, drganie mięśni, nudności, bóle głowy, bezsenność i przede wszystkim ożywienie... Obudziłam się o drugiej w nocy i zaczęłam śmiać w głos:) Szczerze mówiąc, nie dokuczają mi te czynniki jeszcze tak bardzo: bardziej mi się podoba to, że nie jestem już taka apatyczna. Mimo to, jest to uciążliwe. Zobaczymy jak będzie dalej.
Myśli samobójczych lub ludziobójczych nie miałam. Do tej pory:).

W każdym razie bardzo dziękuję za pomocne rady. Pozdrawiam i życzę zdrowia, zdrowia, zdrowia...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 20 paź 2009, 20:07
Czyli super. Te niefajne objawy wszyściutkie raczej szybko ustąpią. :)

Powiedz jeszcze jaką dawkę bierzesz? 50?
Na dzień czy na noc?

Re: Asentra (Asertin)

przez basior 20 paź 2009, 20:39
biore Zoloft piaty dzień i zamiast lepiej jest gorzej...mam wieksze lęki,niepokój wewnętrzny,derealizacje i ogólne obnizenie nastroju i energii..czy to normalne??
basior

przez Lili-ana 20 paź 2009, 20:52
tak, normalne. Tak jest na początku zażywania leku, po góra miesiącu powinno minąć. Pierwszy tydzień jest najgorszy, potem już z górki :smile:
Lili-ana

przez namiestnik 20 paź 2009, 21:44
Ale pocieszyłaś. :) Niektórzy tak mają inni nie. Jak się będzie długo utrzymywać, albo będzie nie do wytrzymania to idź do lekarza powiedzieć jak jest.

Re: Setaloft

przez nana84 21 paź 2009, 11:38
U mnie zdiagnozowano depresję lękową, a Setaloft biorę od dwóch tygodni. Wcześniej miałam zbyt dużo energii, nie mogłam wysiedzieć (choć też bałam się wychodzić do ludzi...), miałam wielkie problemy z koncentracją, co bardzo przeszkadzało mi w wypełnianiu swoich obowiązków (właściwie ich nie wypełniałam...). Na forum i wśród efektów ubocznych widziałam, że lek wpływa zazwyczaj pobudzająco, więc obawiałam się, że niektóre moje dolegliwości nasilą się. Mimo wszystko lek działa na mnie zupełnie odwrotnie, migłabym spać cały dzień i nie gadać z nikim. Czuję się prawie na wszystko obojętne, lęków takich nie mam, ale nadal nie mogę się zmusić, żeby cokolwiek zrobić, bo po prostu nie mam na nic energii ani chęci. Po trzech dniach jak nie chciało mi się jeść, wręcz odrzucało, teraz mam ochotę zajadać się słodkim, mimo że - czuję się pełna, a jak już coś zjem, jest mi średnio przyjemnie... nie wiem, o co chodzi, ale wydaje mi się, że to wszystko jest wynikiem tego leku, bo jakby zbiegło się z jego przyjmowaniem... nie wiem, czy można coś poradzić na to zmęczenie - bo szczególnie onomi dokucza. Muszę się wziąć do pracy, bo inaczej będę miała naprawdę duże kłopoty (już mam duże:/).

przez Lili-ana 21 paź 2009, 12:08
:lol:
no ja to chyba zrezygnuję niebawem z sertraliny, bo bardzo nerwowa się zrobiłam, za dużo rzeczy mnie denerwuje, bez sensu.
Lili-ana

przez xizia 21 paź 2009, 12:59
Generalnie Setaloft nie powinien wywoływać znużenia (i u mnie nie wywołuje), jednak wiadomo, co organizm to reakcja. Może poproś lekarza o zmianę leku bo utrudnia Ci to funkcjonowanie.
Ja się po Setalofcie też wyciszyłam, bo kiedyś to się złościłam i obrażałam dosłownie o wszystko, do tego dochodziły płacze, ale teraz jest już lepiej, ale nie czuję się senna czy zmęczona.

przez amanda027 21 paź 2009, 15:08
witajcie,
wczoraj byłam pierwszy raz u psychiatry i niestety zawiodłam się, byłam tam 7 minut, nie zdążyłam powiedzieć wszystkich objawów a on skasował 100zł i przepisał mi Asentre. Dziś wzięłam 1 tabletkę i czuję się fatalnie, jestem strasznie senna a serce mi wali jak oszalałe, wydaje mi się że to dziwne, że mi tak serce wali bo ja chciałam lek na nerwice i napady furii (mam napady furii nad którymi wcale nie panuje) wydaje mi się że powinnam dostać coś wyciszającego, na uspokojenie. Mam jeszcze straszne wahania nastrojów i moje libido jest na -100. Doradźcie coś bardzo proszę, sądzicie że ta asentra jest lekiem dla mnie? czytałam że ona jeszcze obniża libido?

przez namiestnik 21 paź 2009, 15:22
A ja bym powiedział, że reakcja jest dobra i może nie ma co zmieniać. Bo można trafić gorzej.

przez namiestnik 21 paź 2009, 15:25
Obawiam się, że z libido może być jeszcze gorzej po sertralinie (Asentrze np.). A psychiatra... ech.. no 7 minut i nawet Cię nie wysłuchał... No może idź do jakiegoś innego. Natomiast poza libido to Asentra może pomóc. Na poprawę libido to można dołączyć dodatkowo inne leki. No chyba, że u Ciebie problem libido wynika nie sam z siebie a ze stresów, rozkojarzenia. Może wtedy jak te trochę opadną to...

przez Grubcia 21 paź 2009, 16:21
Moze jednak warto rozwazyc zmiane leku,tez tak mialam,ale po innym leku.Po,co sie tak meczyc?
Grubcia

Sortuj wg