SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez nobody25 05 maja 2015, 13:27
No właśnie skutki uboczne tego leku są najdluzsze i najgorsze ze wszystkich leków które brałem, Choć dzisiaj jest już trochę lepiej.zacząłem się nawet zastanawiać czy to skutki uboczne czy nietolerancja leku czyli jego działanie tak na mnie wpływa.
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez deoodeoo 05 maja 2015, 18:09
ee jak biore sertaline 100mg jak bym se do tego dolozyl paroteksyne dobrze by bylo co myslicie czy wenle ?

przez Kontrast 05 maja 2015, 20:35
deoodeoo, Seratralina i wentla odmulaja, paro to taki umilacz rozleniwiacz. w sumie to fajniejsza jest wentla, ale to zalezy tez od charakteru, bo wywołuję też lekkie spięcia, dlatego przeszedłem na seratraline, od dziś 150.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez margor26 06 maja 2015, 09:06
deoodeoo napisał(a):ee jak biore sertaline 100mg jak bym se do tego dolozyl paroteksyne dobrze by bylo co myslicie czy wenle ?

A ty sam sobie odbierasz leki i dawki czy to zalecenie lekarza? Ja bym się bała brać takie dawki i leki o podobnym działaniu typu ssri

przez deoodeoo 06 maja 2015, 13:59
no nie ale ide dzis i tak pytam pojde bo hujowo sie czuje ostatino ;/

przez Stifler19 07 maja 2015, 04:30
deoodeoo zazwyczaj lepiej jest zwiększyć dawke jednego leku niż dodawać drugi, sertralina maximum to 200 mg więc warto najpierw to spróbować, ja sprawdzilem paroksetyne w najwyższej dawce 60 mg no i czułem sie zmęczony, nie mialem motywacji do niczego, nastrój taki sobie, musiałem palić fajki żeby odczuwać większe zrelaksowanie, no ale bralem paroksetyne przez 4 lata więc tolerancja duża...łączy sie dwa ssri w bardzo wyjątkowych sytuacjach i pod kontrolą lekarza, ja mam dużą tolerancje na paroksetyne więc zmniejszam według zaleceń lekarza do 20 mg paroksetyny na noc, aktualnie już biore 30 mg, i w ciągu najblizszych dni niska dawka sertraliny na rano no i cały czas klonazepam żeby przetrwać objawy odstawienne paroksetyny i objawy rozpoczęcia leczenia sertraliną....normalnie takie połączenia leków sie rzadko stosuje, bo więcej skutków ubocznych i zespół serotoninowy prawdopodobny, bezsenność, niepokój, nerwowość...no i paroksetyna, sertralina i wenlafaksyna wpływają na te same enzymy wątrobowe przez co mogą działać łącznie w zbyt dużym, niekontrolowanym nasileniu.....skoro bierzesz dawke 100 mg sertraliny to warto spróbować 150 pozniej 200, przy kazdej zmianie poczekac do 2 tygodni na efekty, z początku przy podwyższaniu jest gorzej, no ale te 150-200 mg sertraliny to już dodatkowy efekt dopaminowy sie aktywuje przy tej dawce, możliwe większe pobudzenie i dużo mocniejsze działanie i więcej energi
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez deoodeoo 07 maja 2015, 13:24
czyli co isc i zwiekszyc czy warto zmienic lek bo juz 3 miechy zlecialo

-- 07 maja 2015, 13:27 --

no i ostatnio tez troche popilem z nerwow i niewiem jak to sie ma tera do dzialania

przez Stifler19 07 maja 2015, 18:13
deoodeoo musisz sie poradzić lekarza, nie wiem jakie objawy masz, zawsze warto wypróbować lek w większych dawkach przed zmianą, no ale jeśli ciagle było kiepsko na tym leku to może lepiej zmienić
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez SmutnaTęcza 07 maja 2015, 23:52
Od jakiegoś tygodnia czy dwóch nie biorę sertry. Tak po prostu przestałam. I co? I nic. Nie ma jakiegoś żadnego szczególnie podłego samopoczucia, nie ma nawet żadnych skutków odstawienia, a myślałam, że chociaż taki "efekt" będzie, skoro nie działa na mnie pozytywnie Obrazek źrenice jak spodki po przedawkowaniu się nie liczą.
Ostatnio edytowano 07 maja 2015, 23:53 przez SmutnaTęcza, łącznie edytowano 1 raz

przez Wehmut 07 maja 2015, 23:53
SmutnaTęcza, a już nie potrzebujesz?
Wehmut

przez SmutnaTęcza 07 maja 2015, 23:54
Wehmut, nie wiem, bo to dziadostwo nigdy na mnie nie działało.

przez Wehmut 07 maja 2015, 23:55
SmutnaTęcza, to trzeba lek zmienić wraz z lekarzem.
Wehmut

przez SmutnaTęcza 07 maja 2015, 23:56
Wehmut, tracę nadzieję, czy cokolwiek na mnie zadziała. Bo np. taka kwetiapina jedynie jako środek nasenny. Lol, mogliby to sprzedawać jako krople nasenne. :lol:

przez Wehmut 07 maja 2015, 23:57
Nie każdy reaguje tak samo na leki, więc dla wielu by była za silna. A z lekami trzeba po prostu trafić, bo zdarza się pierwsze nie działają lub maja skutki uboczne.
Wehmut

Sortuj wg