SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez nobody25 08 kwi 2015, 21:24
100 asentry i 25 trittico, potem 150 serty i 50 trittico. Moc trazodonu jest większa przy sertalinie. Spałem dobrze ale ta serta działała na mnie z początku strasznie, poźniej inaczej jak zacząłem dostawać hormony, min testosteron. Miałem taki moment że przy dawce 150 serty zacząłem normalnie funkcjonować i b. dobrze się czuć. No ale tak to jest jak lekarze "specjaliści" wymiękają i rozkładają ręce jak się przychodzi z zaburzeniami hormonalnymi. Wielu lekarzy mi powiedziało że Oni nie wiedzą jak leczyć taki przypadek i co mi dawać. Biorę Sandostatin Lar, i teraz mam zmienony testosteron z prolongatum na Omnadren. Inaczej dosłownie te leki działają jak się dostaje te hormony. Nie wiem dlaczego :/
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez cytrynka84 08 kwi 2015, 21:44
nobody25, Ja brałam 50 Asentry i od 25-75 Trittico,samopoczucie dobre,oba leki łącznie działają inaczej, lepiej.Sama Sertra prawie nic nie dala w małych dawkach ,a 150 Sertry ,mega lęki,pobudzenie.Ehh Ci lekarze,oni nie wiedza ,jak pomoc,a Ty co masz zrobić,jak funkconowac?!Oni są lekarzami powinni pomagać ,działać,a nie zostawiać pacjenta samemu sobie :( Szkoda pisać...
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez nobody25 08 kwi 2015, 22:58
cytrynka84, nie wiem,chodzę prywatnie,miałem już okazję odwiedzać różnych lekarzy ale oni,nie potrafią odpowiedzieć na moje pytania, w większości przypadków to,a może to,zadziała oni po pierwsze w ogóle mnie nie słuchają. Funkcjonuje tylko dzięki benzo,chodz i one powodują już u mnie przygnębienie.
"Proszę myśleć pozytywnie..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 09 kwi 2015, 00:27
hej, mi lekarz dzis zmienil 100 mg Sertraliny na 10 mg Paro ... i mam schodzic z Sertry 2 tyg po 50mg i pozniej odrazu na Seroxat...

ale ogolnie zaczynam sie troche bac tego zespolu serotoninowego... czy to mozliwe aby dostac go przy 10mg paro albo przy 50mg sertry?
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez arnibarni 09 kwi 2015, 00:47
Mam pytanie.Pisałem tutaj o bezsennosci jestem obecnie na 50 mg Sertraliny od 2 miesięcy,czy powinienem wskoczyć na wyższą dawke skoro dokucza mi bezsennosc i przez to podły nastrój?.Może biore za małe dawki leków skoro 50 mg sobie nie radzi z napięciem nerwowym i bezsennoscią ?
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez Mili89 09 kwi 2015, 01:36
arnibarni, ja biore Sertraline 4ty miesiac i nadal dokucza mi bezsennosc - o ktorej bierzesz lek ?
najlepiej rano, wtedy latwiej usnac w nocy... jak bralam po 15tej to nie moglam wogole spac, a teraz zasypiam o 5... przed braniem leku usypialam o 3... jedynie hydroxyzyna mi pomaga... moze tez sporobuj?
przy wiekszej dawce bedziesz miec jeszcze wieksze problemy z zasnieciem moim zdaniem (tak tez mi mowil lekarz zwiekszajac mi dawke)

przez Gustlik 09 kwi 2015, 09:21
bylem u lekarza hmmm no i co... brac serte dalej 100 na noc ladnie sie przyjmuje, funkcjonuje pan normalnie prosze brac dalej bo za wczesnie na schodzenie... spoko czaje

mowilem o bolach stawow i bolach miesni hmmm lekarz sie zdziwil i powiedzial ze to moze od roboty fizycznej ktora wykonuje... bo tak jest to malo prawdopodobne albo wyskoczyl z tematem czy ktos w rodzinie nie mial problemow ze stawami xD

no coz wstalem przed chwila bola rece, ciezko je podniesc do gory jakby byly ciezsze ehh

moze przesadzam???

przez arnibarni 09 kwi 2015, 10:04
Mili89 ja sobie dzisiaj zarzuciłem 75 mg zamiast 50 a może powinienem przejsc na 25 mg :D Świetne te niektóre leki powinny wyciszać by człowiek mógł sobie poradzić z bezsennoscią a one ją potęgują :D Nie mam już pomysłów na to dziadostwo :D
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez cytrynka84 09 kwi 2015, 21:08
Mili89, Nie masz się czego obawiać,nie dostaniesz ZS,bo odstawiaszsertraline stopniowo i potem dopiero wchodzisz na paro.Ten zespół moze się zdarzyć jeśli się bierze2 leki jednocześnie,ale nawet wtedy zdarza się on bardzo,bardzo rzadko.

U mnie im wieksza dawka sertraliny tym większy lęk,napięcie,bezsenność.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Luxor 09 kwi 2015, 21:12
To ja dodam coś od siebie, jeśli chodzi o bezsenność. Trzymała mnie bardzo długo odkąd zacząłem wcinać sertralinę. Miałem już dość łykania na sen mianseryny na zmianę z zolpidemem. czasem nawet po mianserynie budziłem się w nocy i żeby do pracy wstać wyspanym to jeszcze łykałem zolpidem aby dospać.
Poszedłem do psychiatry aby spróbować ponownie trazodonu, czyli trittico. Piszę po ponownie, bo już kiedyś ze 2 lata temu próbowałem i po 3 dniach poddałem się i dałem sobie spokój.
Teraz opowiedziałem psychiatrze co i jak, no i zostało uzgodnione że spróbuję jeszcze raz. 1 dzień 25, kolejny 50, i potem cała tabletka 75 na noc. Rano oczywiście sertralina.
No i na początku kolejne rozczarowanie. Trittico zamiast mnie usypiać to jeszcze dodatkowo pobudzało na noc. Niby jakaś delikatna senność była, ale lęk ją niwelował. Nie obyło się znowu bez zolpidemu, aby w ogóle zasnąć. Zmniejszyłem dawkę z 75 mg do 50 mg i dałem sobie jeszcze z tydzień - dwa i jak dalej lipa to odstawiam.

Minęło ze 2 - 3 tygodnie od rozpoczęcia i nagle lek zaczął mnie usypiać. Zaczęła pojawiać się senność, ale taka naturalna, nie jak po zolpidemie czy mianserynie. Mało tego, zacząłem sypiać po 8 - 9 godzin. Aż normalnie się zaskoczyłem. Od jakiegoś tygodnia po prostu śpię normalnie jak kiedyś. Taka o to historia z tym Trittico...

przez Mili89 09 kwi 2015, 21:25
u mnie wlasnie tez po 4 miesiacach na Sertralinie coraz wieksze leki i nerwy... chyba powinno byc odwrotnie ?

dziekuje za uspokojenie z tym Zespolem Serotoninowym... z 50mg Sertraliny przejde na 10 mg paro oby ona cos pomogla...

przez maverickWAW 10 kwi 2015, 21:18
I ja rozpocząłem swoją przygodę z SSRI - Asentra, czyli sertralina.

Już byłem w takim stanie, że musiałem się na to zdecydować, a to przepisał mi właśnie lekarz.

Dopiero dziś wskoczyłem na 50mg, bo zacząłem od połówki, bo to moje pierwsze tabsy w życiu na baniak:)

Zobaczymy co to z tego będzie:)

przez fsck 10 kwi 2015, 22:25
nie wiem co robić.. zjadłem grejpfruta, a wcześniej wypiłem 2 szklanki soku z grejpfruta. jakoś mnie tak naszło dziś.
Przypomniałem sobie, po fakcie, ze nie wolno łączyć niektórych leków psychotropowych z tym owocem niestety sertralina do nich nalezy.
Dziś nie wziąłem sertraliny, bo mi się skończyła, a tak to brałem przez miesiąc 50 mg, a od jutra mam brać 100 mg.
Czy coś mi grozi?

przez zima 10 kwi 2015, 22:38
fsck, nie.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Sortuj wg