SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
199
60%

Nie
76
23%

Zaszkodziła
55
17%

Liczba głosów : 330

przez Gustlik 06 kwi 2015, 10:21
dream* napisał(a):Z tym bólem stawów to lunatic miał problemy, możesz go podpytać.

jeśli chodzi o to mrowienie to też tak miałam przy zwiększaniu dawki, najgorsze, że to takie dziwne uczucie więc wprowadzało mnie w lekki stan dreralizacji i panikę :P {zawsze panikuję przy derealizacji: że stracę nad sobą kontrolę, albo na zawsze pogrążę się w tym stanie lub skrajnie, że już nie żyję ;/ }

przeszło po ok 2 tyg.
Ponoć też takie uczucie ma się przy rzucaniu sertry ale ja nigdy nie miałam akurat w takich przypadkach.
A bierzesz ją regularnie? nie zapominasz o dawkach?
jak długo?

wlasnie mialem tak , ze dzien nie wzialm na drugi pyk na noc i na 3 dzien tez nie bralem moze to przez to bo teraz 2 dni na bierzaco i jest git xD

najgorsze jest to ze chyba jestem uzalezniony.... co nie boli oczywiscie od serty... ;/

przez sailorka 07 kwi 2015, 14:34
Czy Setaloft pomaga Wam na natręctwa? Tyjecie po nim, czy chudniecie?
Cześć, jestem czubkiem

przez aptasia 07 kwi 2015, 17:29
sailorka napisał(a): Tyjecie po nim, czy chudniecie?

większość osób chudnie bo ponoć mają jadłowstręt.
ja akurat przytyłam, ale to dlatego, że mając depresję prawie nic nie jadłam więc siłą rzeczy jak mi się poprawiło to z 42kg (166cm) przytyłam do 55 bo poczułam się na tyle dobrze by regularnie jeść. :)

Gustlik napisał(a):
dream* napisał(a):Ponoć też takie uczucie ma się przy rzucaniu sertry.
A bierzesz ją regularnie? nie zapominasz o dawkach?
jak długo?

wlasnie mialem tak , ze dzien nie wzialm na drugi pyk na noc i na 3 dzien tez nie bralem moze to przez to bo teraz 2 dni na bierzaco i jest git xD

najgorsze jest to ze chyba jestem uzalezniony.... co nie boli oczywiscie od serty... ;/

no to masz odpowiedź :)
btw. sertralina nie uzależnia.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 07 kwi 2015, 18:34
Zbychu 1977 napisał(a):https://www.purenootropics.net/choline/cdp-choline/cdp-choline-recovers-dopamine-and-ach-receptors/

"Suplementy cytykolina mają również duży wpływ na dopaminy i innych silnych hormonów mózgowych. Oprócz zachęcania do uwalniania dopaminy poprzez aktywność hydroksylazy tyrozynowej również jest agonistą dopaminy i hamuje wychwyt zwrotny hormonu. Badania wykazały, że nawet Cytykolina można skutecznie stosować z L-Dopa w celu zapewnienia pomocy do pacjentów z chorobą Parkinsona. Zwiększenie poziomu dopaminy promuje także wzmocnienie nastrój i jeden etap w leczeniu depresji."

http://nootriment.com/pl/citicoline-500-mg-tablets/

kupuję to , Zbychu ma racje. tylko pamiętajcie nie zwykłą choline tylko CDP Choline (Cytykolina)
0,5mg klona - schodzę .
obserwowany

przez cytrynka84 07 kwi 2015, 21:01
sailorka, setaloft na natręctwa stosuje się w większych dawkach niż na depresje.Pomaga z tego co wiem.Troche schudłam,nie tyje sie po tym leku(przyspieszony metabolizm)
Life is brutal!

Wenlafaxyna 150mg
Mirtazapina 30 mg
Baclofenum 30mg

przez nobody25 07 kwi 2015, 21:12
po jakim czasie zauważyliście poprawę po braniu sertraliny ?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez cytrynka84 07 kwi 2015, 21:37
nobody25, minimum 6-8 tyg .Pelne działanie po ok 3 miechach odczułam.
Life is brutal!

Wenlafaxyna 150mg
Mirtazapina 30 mg
Baclofenum 30mg

przez aptasia 07 kwi 2015, 21:39
nobody25 napisał(a):po jakim czasie zauważyliście poprawę po braniu sertraliny ?

poprawę jeśli chodzi o co? nerwice? natręctwa? depresję?

ja chyba po ok tygodniu już cośtam lekko czułam, po miesiącu to już bankowo było mi lepiej. po 4 mies czułam, że już nie mam depresji :P (ale to nie była prawda)
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Ewgf 08 kwi 2015, 09:43
Brał tu ktoś duża dawke sertraliny i mógłby to porównać z wenlafaksyna? Jak działa na was sertra w obszarze fobii społecznej, takiego przebywania z ludźmi, empatii i odczuwania przyjemności? Po wenlafaksynie nie mam takich lęków przy ludziach lepsze skupienie mam jak patrze w oczy, ogólnie rozmowa jest czymś co faktycznie może sprawiać przyjemność a nie męczarnia przymusową. Kiedyś brałem sertraline pare dni ale robiło mi się coś takiego że nie umiałem tak jakby się wysikać i szczypało podczas oddawania moczu :P Dziwna jazda ale tak było... Nie siada wam na gastryke? Na trawienie? Nie ma po tym ciągle sraczki na przemian z zaparciem?
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez aptasia 08 kwi 2015, 09:55
No problemy gastryczne to częsty ubok ale mija
Sylvia Plath

przez nobody25 08 kwi 2015, 10:46
dream*, a po jakim czasie ty odczułaś poprawę na depresję, nerwicę, oraz natręctwa? . Generalnie przyjmowanie tego leku to jakiś horror, też tak mieliście ? :/

przez arnibarni 08 kwi 2015, 15:29
Już chyba nie umiem usnąć bez leków a czasami nawet z nimi nie śpie :/ Jestem obecnie na Asertin 50,ostatnie dwie noce praktycznie nie przespałem.Na noc brałem często mianseryne ale ze względu na puchnięcie po niej,odstawiłem.Zolpidem czasami mnie uśpi czasami nie.Jak brałem Escitalopram w dzień to powodował u mnie przymus położenia sie po paru godzinach od zażycia,może rozwiązaniem byłby powrót do escitalopramu i brania go na wieczór zamiast rano wtedy ten przymus położenia sie snu przypadał by na noc ? Co o tym myślicie ?
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez deoodeoo 08 kwi 2015, 15:57
witam biore sertaline 100mg juz 2 miechy na natrectwa i mozna powiedziec ze dalej sa te natrectwa ;d wiec pytanie bo mam 2 paczki jeszcze po 30 sztuk czy poczekac jeszcze z miech ? i jezeli nie pomoze to zwieksza sie dawke czy zmienia lek czy moze cos dodaje do ssri ?

przez nobody25 08 kwi 2015, 18:20
arnibarni, polecam do asentry trazodon (w małej dawce) kiedyś brałem taki mix i się sprawdzał b.dobrze

Sortuj wg