SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Zbychu 1977 05 kwi 2015, 11:33
Ricah napisał(a):Zbychu 1977, mam na skladzie 3-4g CDP Choliny. Wiedzialem o jej wlasciwosciach nootropowych, ale nie o upregulacji D2. Jestes w stanie podeslac jakies badanie na ten temat? I ile tej substancji musialbym wchlonac, by upregulacja sie ujawnila? Mam jej stosunkowo malo jak pisalem, a z zalecana suplementacja bym szybko sie jej pozbyl, a potrzeba mi czasem przyspieszyc mozg do pracy. Dzieki z gory

cdp-cholina-t55122.html?hilit=cdp%20choliny

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0 ... 0%B8%D0%BD

-- 05 kwi 2015, 11:41 --

Psychopharm napisał(a):Zbychu powinieneś się ustabilizować na jakimś leku, wybierz może ten który Ci najbardziej leży (bo rozumiem, że już wszystko brałeś, więc nie ma co szukać "nowości").

Z moich doswiadczen wynika ze brakuje mi dopaminy dlatego wkrótce zakupie CDP Choline która upreguluje receptory D2
Zbychu 1977

przez Psychopharm 05 kwi 2015, 13:26
Brakuje Ci dopaminy a przywaliłeś ostatnio 200 mg sertraliny.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Ricah 05 kwi 2015, 13:29
Zbychu 1977, w pierwszym brak jakichkolwiek realnych odnosnikow do badan, tylko napisane, ze badania na to wskazuja. Jakie badania? Drugi link - sorry, ale ruskiego nie potrafie. Poza tym wikipedia do zadne zrodlo.
Agomelatyna 25mg
some shit

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zbychu 1977 05 kwi 2015, 13:38
Zbychu 1977

przez Patryk29 05 kwi 2015, 13:39
Zbychu 1977, Metylo przepisuje ci lekarz??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Zbychu 1977 05 kwi 2015, 13:41
Jasne ze tak ;)
Zbychu 1977

przez Patryk29 05 kwi 2015, 13:48
Zbychu 1977, Hehe tak tylko pytam :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Mili89 05 kwi 2015, 22:16
a ja mam takie pytanie- biore od 4 miesiecy Sertraline 50mg - kto czytal moje wczesniejsze posty ten wie, ze mialam zwiekszona do 100mg, ale wrocilam do 50 (za bardzo mnie trzeslo)... lek nie spelnia oczekiwan... i lekarz planuje przepisac mi we wtorek inny lek (mieszkam w Anglii i tu recepty na te leki wypisuje rodzinny) i mam pytanie do Was : jak mam odstawic Sertraline ? stopniowo redukowac dawke tzn brac 25 mg ? czy tak z dnia na dzien zamiast sertry wziac nowy lek... ?;>

i jeszcze jedno pytanie : jaki lek waszym zdaniem ma dzialanie najbardziej blokujace napady lekowe ? o to mi glownie chodzi, depresji nie mam, ale bardzo sie boje gdzies wyjsc, bo lapia mnie ataki paniki...sertralina nic w tej kwestii nie pomogla...
jedynie benzo ktore biore raz w miesiacu jak musze wyjsc gdzies dalej ;/

dziekuje za odpowiedzi i wesolych Swiat kochani
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Kat_ 05 kwi 2015, 23:19
Mili89 napisał(a):a ja mam takie pytanie- biore od 4 miesiecy Sertraline 50mg - kto czytal moje wczesniejsze posty ten wie, ze mialam zwiekszona do 100mg, ale wrocilam do 50 (za bardzo mnie trzeslo)... lek nie spelnia oczekiwan... i lekarz planuje przepisac mi we wtorek inny lek (mieszkam w Anglii i tu recepty na te leki wypisuje rodzinny) i mam pytanie do Was : jak mam odstawic Sertraline ? stopniowo redukowac dawke tzn brac 25 mg ? czy tak z dnia na dzien zamiast sertry wziac nowy lek... ?;>

i jeszcze jedno pytanie : jaki lek waszym zdaniem ma dzialanie najbardziej blokujace napady lekowe ? o to mi glownie chodzi, depresji nie mam, ale bardzo sie boje gdzies wyjsc, bo lapia mnie ataki paniki...sertralina nic w tej kwestii nie pomogla...
jedynie benzo ktore biore raz w miesiacu jak musze wyjsc gdzies dalej ;/

dziekuje za odpowiedzi i wesolych Swiat kochani

Ja kilka razy schodziłem z serty z dnia na dzień bez problemów. Akurat ten lek chyba jest bardzo łagodny jeśli o to idzie. Rok temu po prostu przestałem zażywać 100g 1.kwietnia. Na panike i lęki chyba paroksetyna najlepsza.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez aptasia 05 kwi 2015, 23:50
też schodziłam z dnia na dzień ale napewno zalecane jest schodzenie stopniowe.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Gustlik 06 kwi 2015, 10:21
dream* napisał(a):Z tym bólem stawów to lunatic miał problemy, możesz go podpytać.

jeśli chodzi o to mrowienie to też tak miałam przy zwiększaniu dawki, najgorsze, że to takie dziwne uczucie więc wprowadzało mnie w lekki stan dreralizacji i panikę :P {zawsze panikuję przy derealizacji: że stracę nad sobą kontrolę, albo na zawsze pogrążę się w tym stanie lub skrajnie, że już nie żyję ;/ }

przeszło po ok 2 tyg.
Ponoć też takie uczucie ma się przy rzucaniu sertry ale ja nigdy nie miałam akurat w takich przypadkach.
A bierzesz ją regularnie? nie zapominasz o dawkach?
jak długo?

wlasnie mialem tak , ze dzien nie wzialm na drugi pyk na noc i na 3 dzien tez nie bralem moze to przez to bo teraz 2 dni na bierzaco i jest git xD

najgorsze jest to ze chyba jestem uzalezniony.... co nie boli oczywiscie od serty... ;/

przez sailorka 07 kwi 2015, 14:34
Czy Setaloft pomaga Wam na natręctwa? Tyjecie po nim, czy chudniecie?
Cześć, jestem czubkiem

przez aptasia 07 kwi 2015, 17:29
sailorka napisał(a): Tyjecie po nim, czy chudniecie?

większość osób chudnie bo ponoć mają jadłowstręt.
ja akurat przytyłam, ale to dlatego, że mając depresję prawie nic nie jadłam więc siłą rzeczy jak mi się poprawiło to z 42kg (166cm) przytyłam do 55 bo poczułam się na tyle dobrze by regularnie jeść. :)

Gustlik napisał(a):
dream* napisał(a):Ponoć też takie uczucie ma się przy rzucaniu sertry.
A bierzesz ją regularnie? nie zapominasz o dawkach?
jak długo?

wlasnie mialem tak , ze dzien nie wzialm na drugi pyk na noc i na 3 dzien tez nie bralem moze to przez to bo teraz 2 dni na bierzaco i jest git xD

najgorsze jest to ze chyba jestem uzalezniony.... co nie boli oczywiscie od serty... ;/

no to masz odpowiedź :)
btw. sertralina nie uzależnia.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez benzowiec84 07 kwi 2015, 18:34
Zbychu 1977 napisał(a):https://www.purenootropics.net/choline/cdp-choline/cdp-choline-recovers-dopamine-and-ach-receptors/

"Suplementy cytykolina mają również duży wpływ na dopaminy i innych silnych hormonów mózgowych. Oprócz zachęcania do uwalniania dopaminy poprzez aktywność hydroksylazy tyrozynowej również jest agonistą dopaminy i hamuje wychwyt zwrotny hormonu. Badania wykazały, że nawet Cytykolina można skutecznie stosować z L-Dopa w celu zapewnienia pomocy do pacjentów z chorobą Parkinsona. Zwiększenie poziomu dopaminy promuje także wzmocnienie nastrój i jeden etap w leczeniu depresji."

http://nootriment.com/pl/citicoline-500-mg-tablets/

kupuję to , Zbychu ma racje. tylko pamiętajcie nie zwykłą choline tylko CDP Choline (Cytykolina)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg