SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez aptasia 01 kwi 2015, 22:50
Mili89 napisał(a):chcialabym Was o cos zapytac... biore Sertraline w dawce 50mg od 4 miesiecy, nie widzialam zbytnio efektow- napady paniki nadal potrafia mnie dopasc poza domem... lekarz zasugerowal podniesienie dawki do 100mg lub zmienienie leku... postanowilam ze sprobuje ze zwiekszona dawka, jednak po 3 dniach okropnego samopoczucia na 100mg wrocilam do 50mg...i co mam teraz zrobic ? zmienic lek ? czy jest szansa, ze wogole jakis mi pomoze? ja juz powoli trace nadzieje...

3 dni to mogły być uboki po zwiększeniu dawki które być może by minęły.
a co Ci było?
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Mili89 02 kwi 2015, 00:39
dream*, telepalo mna bardziej niz nawet na poczatku brania 50mg, wieksza bezsennosc, nudnosci, niepokoj i suchosc w ustach... naprawde czulam sie tak zle, ze wrocilam do 50mg...a napady paniki nadal wystepuja :( nie wiem juz czy to nerwica czy jakas choroba... bedac z dzieckiem w poczekalni u lekarza mialam wrazenie, ze upadne, trzeslo mna od srodka, chcialam uciec... wypicie zimnej wody pomoglo i sie uspokoilam... moze faktycznie powinnam zmienic lek ? (lekarz mi to proponowal, ale ja chcialam zobaczyc jak bedzie po 100mg)
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez aptasia 02 kwi 2015, 06:59
może łatwiej byłoby Ci wchodzić 50->75->100 no ale czasem lepiej odpuścić i poszukać leku który Twój organizm lepiej będzie tolerował.
ja leczę tylko depresję,ale czytałam, że przy nerwicach, lękach itp zwykle trzeba brać wyższe dawki niż 50mg więc chyba faktycznie nie ma co się tak męczyć przy zwiększaniu każdej dawki .
A kiedy teraz idziesz do lekarza?
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SmutnaTęcza 02 kwi 2015, 15:49
Od czasu, gdy ostatnio pisałam pod tym tematem, staram się regularnie brać sertrę. Co się zmieniło? W dalszym ciągu nic. NIC! No może jakaś taka obojętność, ale też nie zawsze, ostatnio znowu się czuję, jakby w ogóle nie działała i że dalsze jej branie nie ma sensu. No ale zużyję jeszcze ostatnie opakowanie.

przez buszujacywtrawie 02 kwi 2015, 15:53
13 dzień brania, senność i lekkie mdłości

przez aptasia 02 kwi 2015, 18:41
SmutnaTęcza napisał(a):Od czasu, gdy ostatnio pisałam pod tym tematem, staram się regularnie brać sertrę. Co się zmieniło? W dalszym ciągu nic. NIC! No może jakaś taka obojętność, ale też nie zawsze, ostatnio znowu się czuję, jakby w ogóle nie działała i że dalsze jej branie nie ma sensu. No ale zużyję jeszcze ostatnie opakowanie.

a jaka dawka i jak długo?
Sylvia Plath

przez zima 02 kwi 2015, 20:54
nie rozumiem Was. u mnie setra to najlepsze co mi się mogło w zyciu przydarzyc. klepki w mózgu mi sie pootwierały.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Mili89 03 kwi 2015, 01:18
dream*, 7 kwietnia... juz wczesniej chcial mi dac inny lek, bo po Sertralinie dalej mialam podwyzszony puls i cos tam gadal, ze trzeba zmienic a ja sie uparlam, zeby sprobowac wieksza dawka...
no wczesniej psychiatra mi mowila, ze na kazdego dziala co innego i trzeba czesto zmienic lek zeby swoj wlasciwy znalezc...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez aptasia 03 kwi 2015, 17:53
Mili89 napisał(a):no wczesniej psychiatra mi mowila, ze na kazdego dziala co innego i trzeba czesto zmienic lek zeby swoj wlasciwy znalezc...

niestety... mam nadzieję, że szybko odnajdziesz swój lek i poczujesz się lepiej :*
Sylvia Plath

przez Zbychu 1977 03 kwi 2015, 18:03
3 dzień na sercie 200mg, mam zamiar kupic sobie CDP Choliny która zwiększa dostępność acetylocholiny oraz upreguluje receptory D2.
Zbychu 1977

przez Psychopharm 04 kwi 2015, 08:33
Zbychu powinieneś się ustabilizować na jakimś leku, wybierz może ten który Ci najbardziej leży (bo rozumiem, że już wszystko brałeś, więc nie ma co szukać "nowości").
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Ricah 04 kwi 2015, 11:31
Zbychu 1977, mam na skladzie 3-4g CDP Choliny. Wiedzialem o jej wlasciwosciach nootropowych, ale nie o upregulacji D2. Jestes w stanie podeslac jakies badanie na ten temat? I ile tej substancji musialbym wchlonac, by upregulacja sie ujawnila? Mam jej stosunkowo malo jak pisalem, a z zalecana suplementacja bym szybko sie jej pozbyl, a potrzeba mi czasem przyspieszyc mozg do pracy. Dzieki z gory
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Gustlik 05 kwi 2015, 10:46
a ja juz w ogóle blady jestem...

raz się czuje dobrze raz zaspany i nic się nie chce... co najgorsze czuje dziwne mrowienie w potylicy i bola mnie rece jak potrzeba większego wysilku, tak jakby problemy z kregoslupem czy cus, lecz wtedy czuje dalej mrowienie z tylu glowy.... dziwna sprawa mialem to wczesniej ale staralem sobie uswiadomic ze to przejdzie.... teraz bardziej mam lęki ze upadne czy cos sie stanie ze wzgledu na to... czy to normalne przy sercie??? 8 lekarz wiec zobaczymy co dalej :D

przez aptasia 05 kwi 2015, 11:09
Z tym bólem stawów to lunatic miał problemy, możesz go podpytać.

jeśli chodzi o to mrowienie to też tak miałam przy zwiększaniu dawki, najgorsze, że to takie dziwne uczucie więc wprowadzało mnie w lekki stan dreralizacji i panikę :P {zawsze panikuję przy derealizacji: że stracę nad sobą kontrolę, albo na zawsze pogrążę się w tym stanie lub skrajnie, że już nie żyję ;/ }

przeszło po ok 2 tyg.
Ponoć też takie uczucie ma się przy rzucaniu sertry ale ja nigdy nie miałam akurat w takich przypadkach.
A bierzesz ją regularnie? nie zapominasz o dawkach?
jak długo?
Sylvia Plath

Sortuj wg